Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

c.tucker

Zatím jsou to 4 hvězdy, neboť se mi to zamlouvalo díky solidnímu tempu a perfektní partě nájemných žoldáků v čele s Herculem. Trailer je hlavně z prvních 8 minut filmu, aby nespoileroval a taky vůbec ne. Překvapení se u mě projevilo neskutečně a byl jsem mile překvapen. Komiks jsem nečetl, ale mám ho rozečtený, tak následně přehodnotím (už víckrát stalo) nebo nechám. ()

Šimpy

"I am Hercules!", křičí hlavní hrdina v jednom z nejdůležitějších momentů tohoto filmu a je fakt, že v tu chvíli mu patří nejen celé plátno, ale taky divákova pozornost a jeho fandění. Také já jsem v tu chvíli Herculovi fandil a polohlasně na něj křičel..."Jen jim dej a zab je, svině všechny!". The Rock je prostě sympaťák a zde o to větší, oč delší má vousy a vlasy. Samozřejmě nejedná se o žádné scénáristické veledílo, ale je to zábavné, je to akční a odsejpá to. Prostě blockbusterová jednohubka do letního bijásku. I hudba funguje, bojové scény jsou velkolepé, okolní postavy se neshazují a pojmutí legendy tímto způsobem je milé a osobité. Za zmínku pak ještě stojí samozřejmě John Hurt, který si (SPOILER) opět střihl zápornou postavu. Škoda závěrečného pojetí jeho smrti...jediné trošku zamrzelo. ()

Maty85

Shlédnuto ve 3D 4DX. Vidět to ovšem ve 2D, tak výsledek bude stejný a 4* zůstanou. Že se na scéně neobjevila ani jedna mýtická bytost ? To vůbec nevadí. Vrah, žoldák, hrdina nebo polobůh ? To je myšlenka s kterou si pohrává dějová linie od začátku do konce. A to funguje dokonale. ()

SHI-SHA

Všechno kromě The Rocka a Iana McShanea ve filmu stojí za prd. Příšernými digitálními efekty a slabou hudnou počínaje, debilním scénářem konče. ()

animaxis

V onen večer, než jsem si pustil Hercula, jsem uvažoval ještě o jednom filmu. Tím byl Souboj titánů z roku 2010, a i když už jsem ho viděl vícekrát, tak se mi do něj chtělo investovat trochu času raději, než do Hercula. Nakonec jsem si ale řekl, že alespon uvidím něco nového, tak jsem to zkusil. Abych byl upřímný, asi tři čtvrtiny filmu mi přišly docela nezajímavé. I děj byl plochý a mohl bych ho i s detaily odvyprávět tak za necelé dvě minuty. Především mě zklamalo, že místo sledování plnění Herculových úkolů jsem sledoval Hercula jak cvičí jakousi armádu a pak se mstí někomu, kdo mu zničil jeho idilický život. No, jistá originalita tu je. Ta partička okolo Hercula by mnohé vysvětlovala, ale pořád to nic nemění na tom, že tady v tom filmu se neděje oproti bájím skoro nic. Pravda, posledních 5 minut mě bavilo a kdyby byl celý film takový, dal bych snad i 4*, ale takto dávám jen dvě. Film na mě vlastně nijak zvlášt' nezapůsobil. ()

okkac

Trailery lákaly na přehlídku různých nestvůr. Ve filmu je to jen sled scén hned na začátku, když se vzpomíná jak Hercules plnil úkoly. Ale hned poté je to spíše antická bitevní vřava, která nemá velké ambice, ale zabaví opravdu spolehlivě. Viděna rovnou o 5 minut delší extended verze, kde v mnoha záběrech šlo poznat, kde se přidávalo. Když kinoverze byla patrně bezkrvá PG-13, tak zde občas přibyly záběry vystřikující krve. Takže máme rubačku, kde jsou zasazovány údery mečema do protivníků, ale krev žádná a zrazu záběr s úderem, kde krev vystříkne. Působí to pak trochu nerovnoměrně. Ale Rock je sympaťák a namakaný je opravdu neskutečně. 6/10 ()

URBAN

Čekal jsem čirý průměr a překvapuje mě co může z průměru vzejít. A ikdyž je to průměrné dokáže zabavit po celou dobu a je i vtipný. A Dwaynovi tato role opravdu sedla. Je to prostě taková oddychovka na večer. ( 25.14/MAC ) ()

panMartin

Bylo to i nebylo zklamání. Trailery namlsaly na úplně jiný film než tento Hercules opravdu byl. Hercules bojuje se lvem - říkal jsem si, že je tu konečně americký film, který se chopil bájí a pojme je tak, jak jsou vyprávěny. První minuty tomu dokonce nasvědčovaly, ale stačilo těch pět minut a pak se mi všechny naděje zhroutily. Žádní bozi, žádný stvůry a bájná stvoření. Producenti to vzaly z jiného konce. Je to tak přehnaně přehnaný a nesmyslný až je to vtipný, a dokonce některý scény sršely napětím. Když to sečtu tak to tak zlý nebylo. ()

Prometheus69

Hercules: Aneb, Tragedie na bojisti.... vse snat vyjadrim jednou jedinou vetou. CHCETE ZNAT ZKUTECNOU LEGENDU O HERCULOVY? NE, DAVAM PREDNOST RADEJI FIKTIVNI MITHOLOGII. :/ ()

SeanLSD

Keby som sa dlho nečudoval, aké hrozné to je, umriem od nudy! Najviac ma prekvapilo, že ten film nebol ani o byľku lepší než Harlinov. Čo som ostatne mohol čakať od rutinéra Ratnera, ale na tak neuveriteľne rutinérskej fušerine sa musel aj on prekonávať! No nestačil som sa diviť! Tie najhoršie klišé podané najtuctovejším spôsobom. Okej, nemám už 12, ale aj televízny HERKULES s Kevinom Sorbom bol lepší! Prečo niekto s toľkými peniazmi neotvorí školskú čítanku starogréckych mýtov a nevytiahne stade ten príbeh, namiesto aby vymýšľal takéto obohrané sračky?! Nebyť Rocka (a jeho bohovskej vizáže, len nech sa jej chlapík drží!), nemám nervy to dopozerať, fakticky! Jediná čestná hviezda za neho a za zvieratá – Hérine hady, Lernská hydra, Nemejský lev, Erymantský diviak, a vlci, tí boli! A videl som ich už v traileri, takže ostatok je len stratený čas života... ()

StanislachKo

Skrátka nič iné ako veľkolepá zábava! Ratner tu konečne úžitkuje svoj nadhľad na 100% a funguje to! Rock síce s tou hrivou vyzerá dosť pochabo, ale hláškuje! A hláškujú všetci okolo neho, ale takým spôsobom, že nutný hollywoodsky nostalgický záver musí prísť vnímavejšiemu divákovi ako jasný signál, že tu máme konečne dočinenia s komédiou (se vším všudy) a nie s ďalším fantasy heroickým eposom. A ešte pridám pár nemalých plusov v : zrozumiteľná akcia, galóny krvi, priteplený Fiennes, sokratovský McShane a zase: (lebo raz je málo) neskutočný sympaťák The ROCK! Neviem, či by som toto zrovna niekomu odporučil, ale ja som zajásal :-) ()

sir-dave

Je to komiksová verze bez jakýchkoliv fantasy postav. Herkules je tady žoldák s partičkou kamarádů (Jolaos je stejný posera). Trochu mi tak připadalo jako by se The Rock s těmi vlasy ani nebral moc vážně, i když lví čapku měl cool. Celkově tam jsou všeho všudy 3 akční bitvy, přičemž nejlepší byla hned ta první s pomalovanými vesničany. Hlubší myšlenka tam není žádná. Pokud bych se měl rozhodnout, tak z historie si raději vyberu Pompeje a když komiks, tak raději Třístovku. Herkulese s tím šampónem, co vyšel půl roku dříve, jsem neviděl. ()

otík

Dávám sice jen tři hvězdy, ale rád se na tento srdeční projekt The Rocka podívám časem znovu. Na něm film celý stojí, je skoro v každém záběru a kdo má rád filmy s ním, tento si dozajista užije. Bohužel jde také o typický projekt Bretta Ratnera - točím filmy dobré s větším potenciálem, než jsem schopen zvládnout. Škoda, že z tohoto projektu nevytřískal víc. Připomínalo mi to Krále Škorpiona - také slušný projekt, ale po jeho skončení si divák řekne, že to mohlo být ještě lepší. Zde platí totéž. Akce je fajn, hlášky místy také, zazní krásná narážka na konkurenční filmy, svaly The Rocka jsou neskutečné, Velázquezova hudba je překvapivě výborná, ale .... prostě chybí tomu to něco, co měl třeba Conan. Ale dost kritiky. Já se celý film bavil a dávám 70 %. ()

CatcherBlock

Extrémně nevyužitý obrovský potenciál- Tímto bych charakterizoval nového Hercula. Hercules je látka, která má podle mě jeden z nejlepších filmových potenciálů, dalo by se tady udělat a do filmu natřískat tolik atraktivních věcí, scén, zápletek a hrdinských postav, úplně se mi to v hlavě zobrazuje a to nejsem profi filmař, jak tedy přemýšlí profi-tvůrci co mají k dizpozici stamiliony dolarů?? To vážně nepochopím a mrzí mě to, protože z nového Hercula udělali poměrně nudnou a ušlapanou podívanou, která neohromí vůbec ničím a přitom výběr sympaťáka The Rocka na Hercula byl tou nejlepší volbou, je to dokonalý Hercules, skvěle se na roli hodí, bohužel vše ostatní okolo zklamalo. The Rock se na roli fantasticky připravil, fyzicky a vzhledově ohromí, vše ostatní je silný průměr. Je zde málo akčních scén a když už jsou, jsou nudné a nenápadité. Příběh mdlý a nebere si z herculovi mytologie nic zajímavého, bohužel, to že tvůrci udělali tento film příběhově až po 12 Herculových úkolech byla ta největší chyba. Měli spojit oněch 12 úkolů s dalším příběhem a všelijakým putováním a zabíjením příšer a zloduchů, mělo zde být Herculovo potkávání různých známých postav, bitvy, rvačky, akce, hrdinství, poselství, prostě film natřískaný k prasknutí. Na plátně se to prostě mělo hemžit vším a nemělo to diváka nechat vydechnout. Tohle byl slabý odvar a film, který nemá svou tvář, film na který si člověk nevzpomene a nechce ho vidět znova.... Doufám, že se někdy dočkám verze, která bude prostě Ohromující..... Tak, jak si to Hercules zaslouží. ()

Sabrewulf

Trošku mě zaskočilo, že to jede na podobné vlně jako Trója (popírání mýtu). Naštěstí zůstala aspoň Herkulova nadpřirozená síla a těch mýtů, byť jen jako přeludy, tam pár je. Docela svižně to utíká. Nechce se mi věřit, že tohle bylo jen o 30 melounů dražší, než Harlinův Hercules. Ten vizuál a výprava je nesrovnatelná, totální ostuda pro Harlina. ()

Mr.Ripley

Hercules mohl být příjemnou žánrovkou, nicméně očekáváním nedostál a na místo něj, je nám servírován prázdný příběh s mizerným vizuálem, otravným záporákem a gumově letargickým Dwaynem. Obrovská škoda, potenciál tu byl. ()

Remivsremi

Svižné, celkem vtipné a má to Rocka, přesto film nenabízí nic zapamatováníhodného a proto se na něj podíváte pouze jednou a s klidným svědomím přejdete k něčemu povedenějšímu. ()

Khumbac

Nejlepší postavou jednoznačně byl Aksel Hennie. Ve 3D se jim to moc nepovedlo a na efektech a kameře mohli mohli myslím víc zapracovat. Jinak to celkem svižně uběhlo a HerGules byl přiměřeně muskulaturován. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)