Búrlivé víno

Dráma / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scenár:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (viac)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

SeanLSD

PANELÁK stretol FARMU a spáril sa s ním v ORDINÁCIÍ dakde v riti Pánubohu za chrbtom. K tomu trocha vykrádačky klasického Hečkovho Červeného vína a veľa trápneho žvanenia o cudzine ( Francúzsko by sa ešte dalo zniesť, ale neprestajné opakovanie slova Kongo znelo ako nejaké zaklínadlo na diváka, aby si to čudné slovo dokázal uložiť do pamäte ). Priepastné rozdiely medzi výkonmi skutočných hercov versus seriálových trapákov a kundičiek-hviezdičiek sú neznesiteľné - dnes, po toľkých podobných seriáloch, by sa to nemalo stávať už ani v tomto úbohom televíznom žánri „zo života“. Zápletky z malej komunity konečne mimo priestoru hlavného města a machinácií regionálnej politiky by aj boli zaujímavé a nosné, ale opakovanie stále tých istých vzťahových schém a šablón dokola, spolu s násilným vtláčaním všetkého „atraktívneho“, čo autora napadlo a čo pokradol z iných, rovnako neoriginálnych tuctových produkcií, ťahá tento seriál opäť ku dnu, nehovoriac o tradične zúfalej forme. Keby som aspoň z tej posratej vinice videl niečo viac než jeden nehybný statický záber ! ()

danco123 odpad!

To, čo v poslednú dobu ničí všetky komerčné televízne stanice, sú tieto slovenské pseudo-telenovely, ktoré pripomínajú zúfalého človeka, ktorý už len potrebuje poriadnu kopačku do pŕs, aby bol sním ÁMEN. Preto patrí tejto paródii na seriál, ODPAD... !!! ()

Yesqward odpad!

Výplody slovenských televízií idú do sračiek. Strata času pre normálnych, zmysel života dôchodcov. O hereckých výkonoch ani nebudem hovoriť, Emilko Horvát posielajúci každého preč, Nela Pociková ktorá sa snaží byť dramatická, a veľa ďalších odpadu hodných výkonov. 0% ()

morena.jea odpad!

My slováci nenatočíme ani jeden jediný poriadny film za desaťročie, ale stupídne seriály sa množia ako rómska menšina na Luníku. Pričom zmienení spoluobčania by určite podali lepšie výkony než naša nová generácia hercov, ktorí to dotiahnu maximálne do Smotánky k Judínyovej kde sa budú tľapkať po pleciach aký sú oni umelci. ()

Mishqo odpad!

Tak aby som aj niečo slovenské ohodnotil slovne =D ... Pičovina na kvadrát. Len Slováci dokážu robiť z komára somára a ešte k tomu aj prilákať tisícky divákov pri televíznych obrazovkách. Ja to fakt nechápem. Veď ten seriál patrí na samé dno filmovej/seriálovej "tvorby". Lepší scenár by napísalo aj dieťa z prvého stupňa na ZŠ. Postavy sa správajú maximálne hlúpo. Rieši sa tam piate cez deviate, problémy, ktoré nemajú s pôvodnou koncepciou nič spoločné. A o hereckých výkonoch asi radšej pomlčím, i keď takýto plytký scenár by spravil asi aj z Meryl Streep len obyčajnú stážistku. Ale aby som tomuto seriálu až toľko nekrivdil, treba dodať že na tom dne sa k nemu pripája väčšina slovenských seriálov. Amen! ()

m.a.t.o. odpad!

OK, od Ordinácie v ružovej záhrade je to jednoznačne posun vpred, povedzme, že po technickej stránke (kamera, strih) a výberom lokácií to preští aj konkurenčný Panelák, ale stále je to iba telenovela, pretože - scenáristi sa točia stále na mieste, absolutne absentuje humor (áno, od denného seriálu vyžadujem aj štipku humoru) a nakoniec - herci sú neuveriteľní, niektorí (Loj, Pocisková, Túma, Deák) až trápni... ()

tommy187

Podľa mňa to nebol vôbec zbabraný seriál! Asi sa už opakujem, ale napriek tomu akú príšernú povesť majú slovenské seriály, ich kvalita nie je vôbec až taká príšerná. Napriek tomu, že sa nedá pozerať vkuse zabaviť sa pri ňom aj tak dá. Ako občasné zahnanie nudy určite. 1.séria : Myslím si, že režisér veľmi vhodne vykompenzoval všetky postavy, a vznikol z toho nesmierne zaujímavý kontrast. Nebyť prehnaného počtu postáv, tak kvalitatívne by to bolo ešte možno lepšie. A keby sa to nenaťahovalo ako turecké telenovely, bolo by to snáď "legendárne". 2. séria : Toto už režisér trochu prestrelil! S postavami to už síce spravil lepšie, ale dej už prestáva strácať na dramatickosti (odchodom Tótha). Takú dramatickú návnadu zaňho sa snažia spraviť Rita Kernová a Baksa. Inak bohužiaľ, nič.. Napriek tomu stále stráviteľné. Celkovo to vychádza na nejakých 20%. ()

Jello Biafra odpad!

Búrlivé víno??? ale ľudia, nerobte si zo mňa srandu!!! Toto "víno" je riadne kyslé a dávno zvetralé čučo kúpené v obchoďáku Coop Jednota a ktoré je vhodné akurát pre opiáš bratislavských bezdomovcov. Ďalší brak z nekonečných slovenských telenoviel, ktoré postrádajú akúkoľvek kvalitu a ktoré pri dlhodobejšom sledovaní môžu nechcene spôsobiť poškodenie mozgu televízneho diváka. Takže len na vlastné nebezpečie. ()

Arkanoid odpad!

Telenovela, kde sa o víne dozviete len toľko, že ho treba piť. No nech by som s tým začal na pár týždňov a niekoľko litrov denne, dialógy by som aj tak počúvať nemohol. ()

klúčik

Mám rád pôvodné seriály , ale tieto nové " výtvory " sa akosi začali podobať na venezuelsko - argentínske somariny. Jednoducho je to slabučké a naivné !!!! Herci musia hrať , aby si zarobili - z niektorých sa stanú "hviezdy " , ktoré po prekročení hraníc nik nepozná a u nás sa idú s nimi bulvárne denníky pokakať... Toto je neskonalé blato...... hodnotím 5%. ()

Janega odpad!

Príbeh o "veľkej" láske, ktorej neprajú dve znepriatelené rodiny. Aké originálne. Stupidita slovenskej televíznej tvorby sa znova prepadla hlbšie. ()

AdamesWWE

Herecký casting špičkový, veci spracovanie slušné, výprava seriálu jednoznačne najkrajšia zo všetkých doposiaľ natočených vecí na Slovensku. Príbehovo ma to nezaujalo. Celkovo jeden z lepších seriálov, ktorý vznikol. ()