Pacific Rim: Povstanie

• Slovensko Pacific Rim 2 (viac)

Po prvýkrát sme ich dokázali zastaviť. Lenže to, čo mimozemskí tvorovia Kaiju napáchali na Zemi v prvej časti akčného sci-fi Pacific Rím, bola iba predohra k tomu, čo si pre ľudstvo pripravili teraz. John Boyega a Scott Eastwood vedú tím, ktorý je poslednou nádejou pre prežitie planéty. Členovia tohoto tímu sú piloti ovládajúci Jaegerov, obrích robotov, ktorí svojou veľkosťou a vybavením dokážu konkurovať rovnako vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlho patril, ale potom sa vykašlal na svoj talent aj na odkaz svojho otca, ktorý v boji proti Kaiju obetoval svoj vlastný život. Radšej prežíva v ilegalite a na živobytie si zarába rôznymi nelegálnymi aktivitami. Počas jednej takejto akcie narazí na pätnásťročnú Amaru, ktorá dokázala ukradnúť a rozchodiť pôvodne na likvidáciu určeného Jaegera. Než sa títo dvaja stačia dostatočne zoznámiť, majú v pätách Zákon. Aby unikli trestu, začlenia sa do programu výcviku nových pilotov Jaegerov. Jake po boku svojho bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) ako inštruktor a Amara ako nádejná pilotka. Všetci dúfajú, že si trenérske schopnosti nikdy nebudú musieť vyskúšať v reálnom boji. Lenže tá prichádza. Skôr, než si všetci priali, a odkiaľ to nikto nečakal. (CinemArt SK)

majec4

Chcel som to vidiet. No o nic by som neprisiel, ak by sa mi to nepodarilo. Prislo mi to akesi plytke, alebo skor detinske? Ja neviem. Film som pozrel bez najmensieho naznaku vzrusenia. No proste nezaujalo ma to. ()

Bezda202

Největší plus oproti jedničce je, že se to dá v klidu dokoukat bez krvácení z uší a očí :D samozřejmě je to celý neskutečně debilní a klišoidní, ale akce a efekty jsou povedené a posledních 30 min je docela nářez. Boyega v pohodě, Eastwood totální dřevo. 2,5* ()

Anakinekcz

Musim rict jak jsem se na to tesil tak to nakonec nestalo za to. V podstate se v celem filmu nic moc nedeje az na zaverecnou pasaz, ktera film vytrhava z podprumeru. O hereckych vykonech snad ani nemuze byt rec a to vse je potrhnuto slabymi dialogy. ()

Gulde

Podobně jak jednička je tohle ve svý podstatě strašná slátanina a pitomost, zejména co se týče logiky a dialogů. Nicméně to jsem od toho i očekával, a kvůli tomu jsem na to nekoukal. Koukal jsem na to kvůli očekávání soubojů naprosto nesmyslně velkejch robotů s naprosto nesmyslně velkejma potvorama, což je něco, co se mi z nějakýho důvodu líbí, a to fakt nejsem nějakej fanda takovejch těch klasickejch ujetejch japaňáren a stejně tak si i troufám říci, že si tím nic nekompenzuju. Ale je to prostě chytlavě ujetej námět, a to mi tenhle film naservíroval, takže zklamání se nedostavilo, ale k jakejmkoliv náznakům nadšení to má ještě dál. ()

M1k9

Herecké obsazení mi totálně nesedlo. Asi nejhorší výkony co jsem za poslední dobu viděl. Za prvé to nejsou žádné superhvězdy a za druhé ten doporučený koktejl ras na mě tentokrát působil obzvlášť přemrštěně. Stupňuje se to už roky. Je do očí bijící, že priorita není vybrat ty nejlepší a nejlépe se k sobě hodící herce, ale postupovat podle úplně jiných kritérií. Do rolí se například dosazují černoši a asiati, kteří na to tak úplně nemají. Cituji "hvězda Star Wars John Boyega" - propadák Star Wars a všech filmů kde se za poslední dobu objevil. Podobně se dívám i na film jako takový. Byl o míli horší než ten předchozí, který byl sám docela průměrný. Takže dvojka ho jednoduše udělala skvělým. První polovina ve znamení pseudo herectví a druhá ve znamení nekončící nezajímavé únavné akce. 1/10 ()

jajsemja

Kdo nic nečeká, nic ho nezkazí. Nebo tak nějak. Raději jsem od tohoto filmu nečekal nic. Dokonce ani monstrózní mlátičky obřích robotů s ještě většími příšerami. I když přesně toto by se dalo čekat. Ale přeci jen, nečekal jsem ani to... druhý díl častokrát zkazí i to málo, co bylo dobrého na prvním. A bylo to skvělé (na tři hvězdy)! Roboti mlátili příšery, příšery mlátily roboty, roboti mlátili roboty, příšery mlátily budovy, budovy mlátili lidi... Co více si přát. Snad jen nějaký béčkový film s názvem "Pacifik Krym". ()

petikacka

Pardon všichni co toto nesnáší. Já jsem koukala na jedničku i dvojku jenom díky našemu človíčkovi, který to opravdu, ale opravdu miluje!!! Má na to nárok. Je mu sedm let. A musím říct, že to není zase úplně blbé. Znám podstatně horší filmy. Takže za mě 75% ()

Wardan

Jako člověku, kterému se líbila jednička je tohle zklamání. To, že tomu chybí del Torův cit pro design, kompozice, barvy a světlo bylo jasné z traileru, že to bude scenáristicky takhle otravné jsem nečekal. Zástup postav a robotů bez účelu (kadeti, Jules), retardované oslí můstky (zpráva od Mako, dráty v Obsidian Fury), prvků motivovaných buď vůbec (robůtci co přestaví tři kaiju na jednoho) nebo mizerně (zvrat se zrádcem, plán padouchů), wtf premisy (řekněme, že nejlepší zbraň proti kaiju jsou obří roboti, ale proč ten program udržovat aktivní a rozvíjet ještě 10 let poté, co jsou kaiju pryč?). Moc to nezachraňuje ani akce (byť trochu přece jen ano), která sice není úplně nepřehledná, ale (kromě toho, že je vizuálně hrozně šedivá) chybí ji jakýkoli nápad typu "tanker" z jedničky, prostě se to jenom mlátí. Naštěstí to je relativné krátké a svižné a Boyega je celkem fajn, takže se dá přežít celkem v pohodě. Napsal bych, že trojka bude v kině už beze mě, ale vím, že jsem takový idiot, že na to stejně půjdu. ()

Israha

Oproti jedničce chybí Uprisingu charisma, DeKnightovo pojetí látky je oproti Del Torovi daleko méně srdcařské a fanouškovsky zapálené. Chybí výraznější postavy (Boyega s Gormanem jsou fajn, ale to jsou asi jediní), a bohužel také kaiju a jaegeři jsou méně vyprofilovaní a s menším prostorem zazářit...ta vypiplanost prezentace každého monstra a robota, kterou disponoval první díl, mi zde chybí. Jinak je to i žánrově trochu jinde, místo potemnělého katastrofického filmu se jedná o veseleji pojatý, přepálený, místy za vlasy přitažený a především skvěle vypadající akční výplach, který se nezastaví, a proto je taky v konečném důsledku pekelně zábavný (závěrečný souboj v Tokiu je dokonalý, hlavně první pasáž před fúzí tří kaiju; a vynikající je taky scéna útoků na Shatterdomy, která díky rychlým prostřihům mezi lokacemi efektivně napíná). Kaiju a mecha fanoušci si připočtou kladné body taky za nejrůznější citace a easter eggy, nezainteresovanému divákovi pak zbude objektivně sice solidní a nenudící, ale ničím výrazně nevyčnívají akční CGI blockbuster. Nemohu úplně říct, že jsem čekal víc...spíš jsem CHTĚL víc. Přesto ale pod čtyři nejdu, užívám si každý podobný vysokorozpočtový kaiju spektákl, kor když přináší takové vydatné množství fanservice-u. Pevně doufám, že asijský trh případné pokračování zaplatí. ()

Brusíček

Věděl jsem na co jdu, a to jsem i dostal. Audiovizuální nářez, bez emocí, příběhu a napětí. Jenže, jednička byla odstartováním něčeho, co se tu v druhém díle dalo parádně rozvinout... a to se nestalo, docela zklamání, nemohu více - 45%. ()

Omnislash

naprosto neskutecna hovadina. mohu jen doufat, ze jednicka, kterou jsem nevidel, nebyla tak ukrutne tragicka. cele to pusobilo dojmem, jako by to filmoval stejny autorsky team, co tvori ta podprumerna Becka az Cecka na prime. ubohe cgi, vtipy trapne i na tupou akci, postavy bez mozku. des a bes, tohle na nas nejspis museli poslat nejaci emzaci z trhliny jako zpusob utoku.. ()

warrenur

Prijemna zabavka. Ked vypnete mozog a len sa bavite na tejto "sklbenine" transformerov s pokemonmi a power-rangermi. Titanske "potycky" boli celkom v pohode, nemohol som sa parkrat ubranit smiechu, ked opravovali tie obrovske diery a skody na robotoch len v kombinezach s nejakymi pajkovackami v ruke. :) Alebo, ako ta drsna cinska riaditelska babika zmenila svoju povahu, mejkap a uces a zacala vdacne pomahat druhemu posahancovi, nehovoriac o tom, aka paradna pilotka sa to z nej vyklula....hehe. Tiez je sranda, ako vas zachrani uskok o 2 metre pred dopadajucou masivnou a "stovky ton" naslapujucou tlapou. :) Ale tak, s usmevom sa to da zvladnut. Kazdemu podla jeho gusta. ()

LordBeeDoO odpad!

Zbytečné pokračování plné trapných rozhovorů, stupidního děje a vykrádání prvního dílu. Začátek ještě působí aspoň jako průměrný teenagerský akční film, ale postupně degraduje na totální odpad, který je sám svoje vlastní dementní parodie. Nechápu jak se mohl del Tot pod něco takového podepsat. ()

Bozvav

Rozjezd lepší jak u jedničky, dokonce i jakýs takýs děj, co by mohl teoreticky dávat smysl. Jistě herci sotva odhodili plýnky, hrát neumí, ale dalo se to přežít. horší než v jedničce byla hudba a jistá temnost, která zde naprosto chyběla. Jako celek za mne nastejno. 50% tak, tak. ()

Saur.us

Kdo by to byl řekl, že filmový noname S. S. DeKnight dokáže tohle šílený téma natočit líp jak světoznámý G. del Toro. Najednou jsem si u toho nepřipadal tak trapně. Je to naprosto průměrná omalovánka, nic víc. ()

Sydonai

Film, na který si 5 min po východu z kina v záplavě robotích filmů nevzpomenete. Přídavek mladé protagnostiky je už ohraný a akce až zbytečně osekaná, kromě posledních cca 15 minut...ani IMAX nedopomůže k výsledku. Po svižné a nápadité jedničce jsem čekal něco víc. 55% ()

Artard

Deň predtým, ako som si to pozrel som počul slečnu hovoriť, že od toho čakala viac. Nedalo mi to a dobre som sa zasmial, predsa kto by od toho vôbec niečo čakal. Bolo jasné že to bude len o bitke robotov s príšerami a náznakom deju, to boli vlastne aj moje očakávania. Nemôžem tomu uveriť, ale čakal som od toho viac. Bolo to strašné. Postavy boli tak extrémne nezaujímavé, bolo ich tak veľa, a vôbec ma netrápilo či zomrú, keď tak nad tým premýšľam, vôbec sa nepamätám ako sa volali, to dievča bolo niečo ako nakina, asi, aj to si len tak letmo pamätám, kvôli tomu že ho mala nacapené na uniforme. Dialógy boli strašné a ten "vtip", ktorý tam bol tlačený na silu, proste nemám slov. Každú minútu som musel prevracať oči nad stupiditou toho filmu, nehovoriac o dierach v príbehu, to ani nemá význam rozpisovať. Tak strašný scenár, tu už dlho nebol, ani sa nečudujem že ho lepili štyria ľudia. Keby to aspoň tie súboje zachránili, ale ani tie ma moc nezaujali. ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (viac)