Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

willow666

Nemyslím, že nevšední vždycky musí znamenat dobré. Sled flashbacků a halucinací v příliš barevném a příliš bláznivém světě a taky nejhorší role Johnnyho Deppa. Soundtrack se ale povedl. ()

Foma

Ho, ho, ho, tak toto je opravdu realisticky zachycený. Myslim, že takhle nějak to mohlo bejt. Je třeba vzít v úvahu, že autorem předlohy je Hunter S. Thompson, sanfranciskej novinář, kterej se nejen pohyboval v kalifornským hippie kotlíku 60. let, ale přímo ho i ovlivňoval. Byl to například on, kdo v roce 1965 seznámil Hell´s Angels s Kenem Keseyem a jeho Merry Pranksters. Odtud vzniklo propojení Pekelných Andělů s hippies a Grateful Dead, který zcela překvapivě určitou dobu fungovalo (a z "ďáblů" se často stali mírumilovný beránci, skutečně se zaobírající hlubšíma otázkama života a smrti, hlavně pod vlivem Keseye, Ginsberga atd.) a který bohužel zcela přestalo fungovat na známým festivalu v Altamontu v prosinci 1969. Thompson prostě do 60. let dost viděl (i když mně by se mnohý jeho názory protivily) a drog zkonzumoval tolik, že Strach a hnus v LV můžeme brát za autentickej, jeden z těch kocovinovejch výtvorů let 1970-75. a Gilliamem poctivě přenesenej na plátno (s tím, že do filmu se všechno nevejde). ()

Dont

Nebylo to vtipné a už vůbec ne zábavné. Tenhle film mě absolutně minul, jedna hvězda snad za herecké duo Johnny Depp a Benicio Del Toro, jinak to bylo otřesné, včetně tolik vychvalované hudby. Vydržet to až do konce bylo opravdu utrpení. ()

marleyy

85% Psychedelická éterická jízda na acidu, éteru, trávě, chlastu a ještě na mnoha jiných psychotropních látkách, které jsem si nezapamatoval. Obdivuji jak si Benicio a Johnny své role náležitě užili. Já si s nimi a ujetým režisérem Gilliamem šílenou jízdu užil taky a moc. ()

Trevor

Vyššie hodnotenie som filmu dať nemohol, pretože okrem dobrého výberu piesní v ňom nebolo nič. Dej žiadny, herci priemerný a drogová tématika spracovaná podpriemernou formou. Pre mňa bolo doslova trápením film vôbec dopozerať a za jednoznačne najlepší moment tohto filmu považujem záverečné titulky. ()

radektejkal

Gilliamův film chápu jako experiment (poukazuje na to i hodnocení na csfd), a už z tohoto důvodu je mi sympatický. Méně sympatické je ovšem to, co se na plátně děje, a to především proto, že mám pocit, že by se to mělo dít nějak jinak. Tak se ovšem dostávám s tvůrcem do konfliktu, a naše cesty se rozcházejí. ()

Huntelaar

Z nějakého mi neznámeho důvodu, jsem Strach a hnus v Las Vegas na poprvé a na podruhé skoukl během jediného dne. Realitu jsem zavřel do špajzu a ujížděl si na stupidnostech Del Tora a Deppa. Nápad, kdy si postava Deppa nahravá v rauši akci na magneťák stojí za vyzkoušení (mnohokrát by po ránu dokázala v nést světlo do vzpomínek).... ()

Petroff

Poprvé jsem na tom byl kdysi dávno v kině Morava - sám. A že hlavní roli hraje J.Depp, jsem zjistil až ze závěrečných titulků, fakt !! :) ()

stuntmanMIKE

k tomuto filmu a mi velmi tazko pise objektivny komentar nakolko gonzo styl je pre mna blizky... ludia ktori nikdy neskusili drogy nedokazu tento film docenit, V prvom rade ide o Huntera S. Thompsona ktory si tymto vsetkym co je v tom filme skutocne presiel. Cital som knihu a tento film je jej dokonaly prepis, Toto je skratka film pri ktorom sa nehodnoti rezia kamera ani vyprava... tu ide skratka o myslienku filmu a o posolstvo. A preto : "Buy the ticket, take the ride" ()

Chrysopras

Doktor žurnalismu a jeho právník na šíleném tripu. Vykřičník. Otazník! Tečka? Hlavně nuda. Ze začátku to ještě bylo svym způsobem zajímavý a sem tam i vtipný. Když se ale vrší podobné scény bez pointy pořád dokola nezachrání to ani Terryho vizuál a slušnej výkon Dr. Gonza Tora. Je to odvážnej počin, trochu šílenej, ale že u toho málem usnu jsem opravdu nečekal. Zklamání? ()

kinderman

Tim Roth ve Čtyřech pokojích, Tom Hanks v Lupičích paní domácí, John Torturro v Transformers, Nick Cage ve Švindlířích a Johnny Depp v Las Vegas- to je jen pár příkladů vskutku odpudivého debilkování před filmovou kamerou. ()

maverick10

Nevim moc co rict, byl to proste dost sjetej film. Ovsem duo Deep x Toro bylo uzasne. Perfektni byla take minirole Tobeyho Maguireho. Jinak me tenhle film moc nepotesil a ani ja ho nepotesim za 2 ()

kagemush

Halušky a zase halušky, já je nejradši s brindzou a řádně vysmaženým špekem.Kdo nezažil několikadenní mejdan (a stačilo třeba jen v alkoholickém oparu),tak tomu tohle dílko hlava a játra nepoberou.--Jinak docela roztomilé rozloučení (děj se odehrává v r.71) s érou hipies a beatníků. -(nezapomenutelná scéna- v cirkusu doktor akrobat vyrazí kladivem s nějaké jakotěhotné ženy akrobatky loutku mimina,načež mimino vyletí vzůru jak z praku a ještě za letu mu je přestřižena pupeční šňůra jiným akrobatem,-mimino přistane v náručí další akrobatky a hleďme kdo to je?,no přeci malý americký kosmonautek ve skafandříčku!!,--- tohle vidět zhulenej tak už se toho ani nedotknu) ()

Pirabin

Původně jsem chtěl dát 2 hvězdičky, ale je to tak šílený a tak zdrogovaný, že si to ty čtyři zaslouží. Už pro to poselství. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)