85. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 85th Annual Academy Awards (viac)
Publicistický
USA, 2013, 173 min

Réžia:

Don Mischer

Účinkujú:

Seth MacFarlane (moderátor), Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Renner, Anne Hathaway, Channing Tatum, Hugh Jackman, Amanda Seyfried, Mark Wahlberg (viac)

Na začátku každého roku se pozornost společenství zábavního průmyslu a filmových fanoušků upře na nadcházející udílení Oscarů. Všeobecné očekávání vrcholí v únoru přímým přenosem ze slavnostního galavečera, kde se ceny Americké filmové Akademie udílejí. Milióny milovníků filmu netrpělivě sledují okouzlující ceremoniál, při kterém se rozdělují nejprestižnější ocenění ve světě kinematografie. Každoroční předávání Oscarů se stalo nejslavnější aktivitou Akademie filmových umění a věd. V pořadí již 85. ročník bude moderovat Seth MacFarlane a bude to jeho Oscarová premiéra. Nenechte si ujít přímý přenos z divadla Dolby Theatre v Hollywoodu, v pondělí 25. února od jedné hodiny ráno na HBO. (oficiálny text distribútora)

Samuel7

Samotný ceremoniál bych hodnotil jen jako lehce nadprůměrný, ale potěšilo mě, že tento ročník byl věnovaný filmové hudbě, která byla letos konečně po několika letech velmi kvalitní. Nezlobil bych se, kdyby si Oscara za hudbu odnesl jakýkoliv jiný film, mnoho snímků s dobrou hudbou ani nebylo nominováno. Podobně tomu bylo u písní, kde se v minulých letech často objevovaly opravdové hrůzy. Jsem rád hlavně za Oscara pro Jennifer Lawrence a ceny pro Life of Pi. Po dlouhé době mi přišla většina kategorií spravedlivě oceněna, jen toho nejcennějšího si zas odnesl dle mého naprosto tuctový film. ()

Unnamed

Šeď a nuda na letošních Oscarech. Seth MacFarlane se sice snažil, ale kromě spousty úsměvů a jednoho povedeného okamžiku (Flight maňásci) to byla vážně bída. Tematičnost večera byla také ke škodě, zpěv a tanec to neuvěřitelně natahovaly a ty 3 hodiny se jednoduše vlekly - jedinou výjimkou bylo vystoupení squadry Les Misérables. A Obamova manželka? Akademie se očividně nechtěla nechat překonat výstupem Billa Clintonta na Glóbech... 2* - nejhorší zhlédnuté Oscary za posledních x let. ()

drake31

S výsledkami som relatívne spokojný väčšinu som očakával. Show samotná trochu nevýrazná. MacFarlane sa snažil bolo to vidieť, no pravdupovediac čakal som to z jeho strany trochu ostrejšie. Najväčší zážitok som si však odniesol z vystúpenia castu z Lés Mis, zimomriavky po celom tele (opäť), a aj na piaty krát neuveriteľne silné. ()

Taio

Väčšina silných vtípkov MacFarlanea pobavili, tiež sa dalo dívať na krásne šaty všetkých dám, vždy príjemne vysmiateho Ang Leeho, hudobný doprovod taktiež na super úrovni, Ted tiež fajn... Ale tak či tak to bolo nemastné neslané a vlieklo sa to. Väčšina ocenení sa dalo čakať, až na tu wtf výpravu Lincolna. Veľké plas za poctu 007 a celkový doprovod čo sa týka neho, či už Goldfinger alebo Adele a jej Skyfall. Chvilu som mal pocit, že sa dívam na markízu alebo novu ku koncu keď som sa viac díval na reklamy ako na samotný ceremoniál a to mi ubralo dosť dojem. ()

Babous

Show byla lepší než loni, ale zato výsledky zase nestály za nic.Jenže nehodnotíme výsledky, nýbrž představení. Vystoupení Les Mis skvělé, pád Jennifer Lawrence boží, klasicky rozrušená Adele taky dobrá, jenom Michelle Obamu si mohli odpustit. Doufám, že příští rok dopadnou lépe už samotné nominace. ()

wooozie

Předně bych chtěl napsat, že jsem předávání Oscarů viděl vůbec poprvé, takže jsem byl celkem v napětí, co od toho čekat. Když ale na začátku přišel MacFarlane a s ním i opravdu drsné vtípky, začalo mě to vážně bavit, škoda jenom, že ke konci to už ztrácelo tempo a bylo tam naprosto šílené množství reklam, ale to není jeho chyba, takže podle mě to zvládl na výbornou. Dále pak témata: hudba a Bond, zatímco písní tam bylo celkem dost a většina se tam opravdu hodila, o Bondovi jsem toho čekal daleko víc, ale to je můj názor. Vystoupení Teda, to byla kapitola sama pro sebe a celkem to oživilo upadající tempo. Co se týče výsledků, jsem spokojen. Tipy mi vyšly ve všech hlavních kategoriích a jsem rád hlavně za Hathaway a Lawrence, protože obě jsou to výborné herečky a obě si to opravdu zasloužili. Celkově jsem tedy velmi rád, že jsem absolvoval ten pětihodinový marathon a že jsem si užil opravdovou show. Jediná výtka akademii je pouze ta, že nenominovali například Nolana a jeho Temného rytíře (ani hudbu nebo efekty a to je opravdu výsměch), ale i tak jsou nejspíše všechny sošky ve správných rukou. ()

khue

We saw your boobs je podle mě naprosto nevhodné a nevkusné na takový večer. Nicméně alespoň kladné emoce zvedají hodnocení.(Tarantino.Waltz,Lawrence,Hathaway) ()

CarlosX

Z hovna jednoduše bič neupleteš! A to si nemyslím, že byla sázka na Setha MacFarlana zas až tak špatný nápad. Ale vidět na živo zpívat Russella Crowa, to chce fakt odvahu. O půl 5 jsem to vzdal a nechal se potěšit výsledky až následující den. ()

Tessie

Čekala jsem nejprestižnější a nejvíce honosnou show, jakou budu mít možnost kdy uvidět. Ale po hodině a pár minutách sledování jsem to zhodnotila coby přehlídku trapnosti a pěkných šatů. Navíc si myslím, že když už se dávájí hercům-zpěvákům nějaké ceny, nebo je jim dána alespoň příležitost se ukázat publiku a divákům, tak je by je neměli nechat poskakovat jako kozy na pastvě s puštěným rádiem.. ()

LxLuthor

Málokedy ubehnú tri hodiny tak rýchlo a nonšalantne ako pri odovzdávaní Oscarov. Česť umeniu a ľuďom, ktorí nám dennodenne spríjemňujú život a prinášajú emócie, bez ktorých si už život, minimálne ja, neviem predstaviť. Môj milovaný Seth MacFarlane bol obrovským plus aj vďaka jeho ostrému a netolerantnému humoru :D Som jednoznačne uspokojený. ()

Mikino00

Průměr, neurazí ani nenadchne. McFarlane se evidentně bál jít do drsnějších vtipů a jeho pěvecká čísla či úvod s kapitánem Kirkem nenadchly. Zástup předávajících osvěžili svým projevem ti nejstarší Plummer i Nicholson. Z hudebních čísel zaujali Bídnici i pocta Bondovi, zapomenout nesmím ani na medvídka Teda, který objasnil cestu k úspěchu ve filmovém průmyslu. Líto je mi Jennifer Lawrence, která snad není schopná absolvovat jakékoliv předávání cen bez menší ostudy, ale to k ní patří. ()

LBsmoke

Drtiva prohra.. Pouze 5 spravnych tipu.. A seth me nakonec silene nudil a protahlo se to az moc.. Ale ve svetozoru je docela prijemne posezeni.. Lepsi nez lovit streamy na netu videt pekne v hd ty vrasky hvezd.. ...... A vyhry samotne.. Prislo mi to jak kdyby si mezi sebou umela akademie rozdelit provize ze zisku hercu na par let dopredu.. :-D ()

Paulík

Co Akademie chtěla to má, po dvou nudných a tradičních ročnících, přichází Seth MacFarlane se svým humorem ktarý se sice vždy pohyboval trochu na hraně, ale taky se pokaždé trefil přímo do černého. Letošní Oscary (nebo alespoň první půlka) nám byly podány s nadhledem a vtipem. Neuvěřitelný všestraný talent letošního moderátora je motorem celé ceremonie. Ke konci je jako tradičně méně humoru a více sentimentu. S výsledkami jsem v celku spokojen. Jen si myslím, že Christoph Waltz se zcela nevymanil z role Hanse Landy a i když hrál tradičně skvěle, Oscara si spíše nezasloužil, určitě ne oproti Tommy Lee Jonesovi. Nicméně respekt před Waltzovou skromností. Kdo si z Djanga zasloužil nominaci na Oscara za vedlejší roli byl jednoznačně Samuel L. Jackson, toho si senilové akademici nějak nevšimli... Argo, Life Of Pi, Jeniffer Lawrence, Daniel-Day Lewis, Annie, Quentin! a Adele všechno správná volba.... Hvězdička dolu za dlouhá (nevtipná) hudební čísla a za Paula Rudda a tu tlusťošku. http://www.youtube.com/watch?v=ab0w7ngsSQE ()

Oňďo

Musím povedať, že po minuloročnom fiasku s The Artist mi to tento rok Akadémia vynahradila. Argo, Ang Lee, Jennifer, Anne, Brave. Spokojnosť ! ()

Domec

Pro me nejvyraznejsi udalosti z letosnich Oscaru? "We saw your boobs" song , drapy Adele a Barbry, Anne Hathaway, vystoupeni Chicago, xichty Jamieho Foxxe, vyrazy Jennifer Lawrence a vzapeti na to jeji drzkopad, Ted na podiu a Michelle Obama. A kdyz na Acacemy Awards koukate jeste bez tech prisernejch komentaru a reklam HBO, tak to byla letos bomba. ()