Final Girl

Skupina chlapců loví, mučí a zabijí v lese mladé dívky. Do jejich školy nastupuje nové děvče, které vypadá jako perfektní oběť. Netuší však, že dívka je trénovaný zabiják a její finální zkouškou je zabít tyto mladé vrahy. (beba789)

hansel97

Podle mě je tu docela hodně vidět, že režisér Tyler Shields je hlavně fotograf. Vizuálnosti filmu se totiž nedá nic vytknout a jednotlivé obrazy působí naprosto úžasné, pár scén v interiérech na mě působilo až burtonovsky. Lehce mi vadila ta zářívá světla v lese, kdy to vypadalo, jakože tam parkuje auto, nebo je tam reflektor. Ale zase chápu, že nechtěl přijít ve filmu, kde je půlku stopáže děj v nočním lese o všechny barvy a scéně to opět dodává na zajímavosti. Herecky to pro mě byla jistota. Breslin, Bentley, Ludwig nezklamali. A vážně si myslím, že tu byla odvedena dobrá práce. Mrzí mě, že s 40% tenhle pro mě krásně bizarní film zůstává asi nedoceněný. ()

SOLOM.

Už podle samotného traileru mi bylo jasné, že tohle asi žádná převratná podívaná nebude, ale těšil jsem se alespoň na průměrné béčko. Lesní naháněčky okořeněné o nějaký ten pořádný mord – přesně tohle je moje krevní skupina. Zvláště pak když tyto kousky pocházejí třeba ze Skandinávie. Tady jsem se ale musel spokojit s americkou produkcí a hned to bylo vidět. Prvních cca 40. minut je neskutečně nezáživných. Máme šanci vidět jednu nebohou oběť běhat po lese, ale její smrt se už odehraje mimo záběr kamer. No a zbytek vyplnil výcvik mladé vražedkyně. O ano, Veronica byl již od dětství cvičena svým učitelem Williamem k zabíjení a přežití v extrémních podmínkách. Jenže i tato pasáž nás moc neobohatí, nepočítám-li jednu bitku na WC. Jeden by už pomalu začal zoufat nad promarněným potenciálem, ale naštěstí přišla druhá polovina filmu. Nečekejte však žádná jatka, lámání kostí ani hektolitry stříkající krve, celé se to neslo v dosti podivném duchu a halucinogenních scén. Ty jediné mě na tom celém zaujaly asi nejvíc. Legračních soubojů a úmrtí se ale nakonec přeci jenom dočkáme. Přišlo mi dost srandovní, že v temném lese se vždy během jednotlivých soubojů na život a na smrt osvětlilo zrovna to místo, kde se bojovalo, zatímco dokola byla tma, aby tak ještě více vynikly ochotnické bojové choreografie jednotlivých aktérů. 40% ()

ARI50

Krásna Abigail která byla neodolatelná ale pozor tahle kočka není k mání a tak chlapci kteří vymysleli krvavou zábavu narazily na ostrou kočičku. Co mi vadilo bylo to že film ve směs nepřinesl žádně brutální akční krve prolití a to přitom jeho nápad je skvěly a herecky dobře vybraný ale ve směs se moc neděje což je největší škoda filmu. ()

JASON_X

Některé věci fakt nikdy nepochopím, protože se snad ani pochopit nedají... Třeba to, proč u všech bohů i ďasů nějaký mimoň obsadil do hlavní dívčí role tohohle filmu to připrclé oplácané trdlo A.B. Ta holka je na první pohled naprosté dřevo, které tipuju na celoživotní trojky z těláku, nešikovná je až je jí divákovi líto (stačí jen vidět jak drží pistoli nebo baseballovou pálku), neumí se pořádně hýbat a běhat, natož se prát, a přitom dostane roli vytrénované profesionální asasínky. Má tohle být nějaký kanadský žert, rafinovaná nadsázka, postmoderně popkulturní úlet, nebo to snad někdo opravdu může myslet vážně?? Nevím... Jinak je to ovšem moc milá a sympatická holka, jen by jí zkrátka lépe sedla role třeba nějaké farmářské buchty z jakési bezejmenné prdele amerického středozápadu, nebo tak něco... ()

Morholt

Tak trochu jsem doufal, že to bude béčkovější a krvavější Hanna, ale chyba lávky. Prvním šlápnutím vedle bylo obsazení Abigail Breslin. Tahle holka se na podobnou roli absolutně nehodí nejen typologicky, ale nechytala se ani pohybově a to jí ještě pomáhal střih. Další chybou, alespoň podle mě, bylo, že Shields nechtěl točit obyčejnou lesní naháněčku, ale něco víc a tak přidal hromadu absurdní psychologie, kterou vyšperkoval halucinacemi, což v celkovém kontextu působilo dost nemotorně. A do třetice mi vadila absence brutality, která v podobných filmech prostě být musí. Nebylo ale všechno špatně. Lesní atmosféra byla dobrá, závěrečná třetina, i přes určitou jinakost, měla tempo, mladej Lodbrok nezklamal a závěr s divoženkama, byť pitomý, mě bavil. Ale čekal jsem mnohem víc, takže jsem hodně zklamaný. 30% ()

JohnCZ

Final Girl je film, kterej mě zaujal. Zejména námět podobný Hanna je pro mě dost atraktivní a Abigail Breslin je v posledních letech docela zajímavá. Nakonec je z filmu vyklubalo čistokrevné béčko, ale nutno dodat, že vizuálně moc pěkně ztvárněné. Scénář je primitivní, Abigail sice vypadá skvěle (taková k zabíjení vycepovaná Červená karkulka pobíhající po lese, kontrast barev nemá chybu), ale je taková trošku toporná a celkově jsem čekal, že si s mordy tvůrci vyhrají trošku víc (resp. krvavěji). Logiku radši moc neřešit, to bych musel minimálně hvězdičku strhnout. Jedno ale musím filmu nechat: na to, jak je scénář nenápaditý a přímočarý, tak se tvůrcům podařilo vykouzlit docela zábavný slasher. Partička vrahounů je zvráceným způsobem vtipná a člověk se prostě těší, až jim ta nevinně tvářící se holka nakope prdel. ()

Lama.Lama

Zajímavě natočené, ale chybí tomu hutnější atmosféra, ač vizuálně je to fajné. Každopádně je to taková nenáročná jednohubka, nic víc. ()

hous.enka

Takhle si představuji Hunger games :-) Final girl mi sedl hlavně barevně (jak píše EvilPhoEniX): čtyři sexy chlapíci ve smokingu, subtilní blondýnka v červených šatech s rudými rty a k tomu sekery, baseballky a les. Působivý byl i výcvik Abigail, který bych klidně snesla trochu propracovanější, protože na toho jejího učitele se koukalo velmi dobře. Myslím, že Final girl si neklade nereálné cíle a jako film, při kterém se nebudete nudit, vám ho klidně doporučím. ()

SaNcHeZ_cz

Hodně nezajímavá a ve výsledku taky docela nudná jednorázová hororová záležitost. V první půli se tváří jako papundeklová napodobenina Hanny, v druhé půli jako odlehčená verze slasheru, která nezvládá ani napětí, ani atmosféru a ve výsledku ani uvěřitelnost. Hodně přímočará zápletka jako příběh na hodinu a půl funguje jen s hodně velkým přimhouřením očí a pokud čekáte něco víc než jen hodinu a půl trvající pokus akčněji položený horor budete hodně zklamáni. Film, který končí zpracováním někde v hlubinách průměru (a místy hraničí s podprůměrem), by měl totiž problém obstát i jako televizní epizoda v nějaké antologii na kabelovce, natož jako plnohodnotný film. A to ai nezačínám s hereckým ansámblem... ()

kaylin

Není to skvělý film a je to vlastně jen další pokus, jak udělat z mladé holky živoucí zbraň, ale mě se tenhle námět prostě líbí. Navíc je tohle zajímavě stylizované, což podle mě snímku také prospělo. Abigail mi tady přijde skvělá, což se mi u ní snad ještě nestalo. Za mě tedy rozhodně spokojenost, i když snímek vyloženě trhákem není. ()

evanka

Jediný kladný bod má tenhle film za vizuál. Hezky se na to kouká, ale celé je to tak nějak prázdné a chybí tomu atmosféra, děj a nějaký spád. Abigail jako mrštná trénovaná vražedkyně byl trochu přešlap a do téhle role nějak vůbec nezapadla. ()

kinderman

Efektně nasvícený lesík, hošík mazlící se se sekyrkou a provaz, který je uvázán patrně k nějakému jeřábu, protože příslušný strom jsem tam nezahlédl. A to je opravdu málo. ()

TheDon

Malá miss Sunshine vyrostla. SIlně mi připomíná Evu Green. Občas je v záběru naprosto dokonala,ale ve výsledku zase tak hezká není a má trošku krysí ksichtík. Co se týče Posledního Grilu, líbily se mi hrátky se světlem, takovej ten rádoby retro look, jenže bohužel to je jen málo k tomu, aby ten film za něco stál. Lov v lese je super námět. Čtyři hošové v oblecích bezva nápad. Ale....ani kapka krve, ani jedinej záběr na rozkašenou hlavu šutrem. Nic. Prostě krysí ksichtík se nechá vycvičt, přijde, všechny zfetuje a sejme. Konec. Takže nemastný neslaný dvě. 30% ()

carlos 2010 odpad!

Klasický odpad: Hrozné dialógy, priblblí herci, neohrabaná Abigail, šialene zlý scenár, nulová atmosféra. To je 5 hlavných mínusov. ()

bourec

Nezábavný,podivnym stylem natočený nic,který ma půlku děsivě nudnou,a vzhledem k tomu ,že hlavní roli hraje děsivě odpudivá Abigail ,tak nemůže člověk čekat ani druhou půlku nějak divokou.Celý je to takový dementní,asi rejža chtěl točit art,ale nuda z toho tryská na všechny strany.Tyhla hovna splachuju rovnou i s počítačem do hajzlu.10%. ()

Rodriguez

Takové prázdné bez špetky zájmu...člověk se u toho místy nudí a čeká zda nepřijde nečekaný zvrat, který by Vás vtáhnul zpátky do děje. 30% ()

Streeper

Zas tak špatné, jak jsem čekala to nebylo. Jako horor to nefunguje vůbec, ani jedna děsivá scéna, jako thriller už je to lepší, ale ne dokonalé. Abigail mám jako herečku ráda, tady jí to dokonce i velmi sluší, ale jestli tvůrci chtěli, aby v této roli byla nějaká sexy kost, tak mohli vybrat herečku s daleko větším sex appealem než Abigail. Příběhově je to trošku slabší, ale druhá polovina filmu, kdy jde Abi do akce je super a moc se mi to líbilo. ()

dubinak

Tak tohle byl totální krok vedle, já jsem věděla, proč se mi do toho nechce. Tak jestli někdy řeknu, že Abigail Breslin je dobrá herečka, tak mě radši zabte. Jediné, co zvládla kdy zahrát, byla role totální pipiny ve Scream Queens, kde bylo vyloženě požadováno, aby byla hrozná. Ale tahle holka nejen, že neumí hrát očima, ona je prostě jen vážně špatná a roli vycvičené vražedkyně podle mě prostě zoufale nezvládla. Když se zaměřím na samotný film, snaží se být dost inovativní, co se vizuální stránky týče. To je sice oceněníhodné, ale nemůžu se ubránit pocitu, že i tak na mě celá tahle záležitost působila prázdně, bezdušše a skoro až hloupě. Tentokrát to nezachránil ani Wes Bentley. Hrůza. ()

necisty

Přestože to působilo nízkorozpočtově, tak se mi líbilo nasazení všech zúčastněných, profesionální práce s kamerou a temná atmosféra lesa. Připomínalo mi to Mechanický pomeranč. ()