Plechový panáček

• USA Tin Toy
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
USA, 1988, 5 min

Malé děti jen stěží působí jako nestvůry, pokud však nejste hračka. Jakmile se ale Tinny vymaní ze spárů žvatlajícího mimina, uvědomí si, že by si s ním přece jen rád hrál. Chvíli mu trvá, než zjistí, že jeho malý trýznitel zaměřuje svou pozornost na věci, které mohou připadat zajímavé jenom dětem. Chcete znát tajemství? Zvědavé mumlající děti jsou příčinou toho, že se hračky “ztrácejí” pod nábytkem a za prádelníky. Ale plechový panáček Tinny není jako ostatní vystrašené hračky pod pohovkou. Dobře ví, že má za úkol děti rozesmát, nikoli rozplakat. (HBO Europe)

dzej dzej

Pre-Toy story. Dnes už mírně archaická, na svou dobu však téměř zázračná animace. Nedotknutelný mýtus o muci muci miminkách postaven na hlavu... ()

swamp

Minipříběh o údělu hraček. :) Líbilo se mi 'cameo' pixarovské lampičky na zdi i nápad s oživlými hračkami (takhle nějak začal asi nápad na Toy story:), ale ta animace dítěte..v 88 to bylo ještě brzo (rozuměj: slabé počítače) na to, aby se animovala lidská postava. ()

Němi

Pixarovský kraťas o neuvěřitelně ošklivém miminu (chyba prehistorické animace), které likviduje každou hračku jak to jen malé děti umí... A také skvělý nápad a dojemný příběh, ukazující že Pixar se tehdy měnil v něco vyjímečného. ()

PetrPan

Jednoduchým způsobem dojemný příběh a v jednoduchosti bývá skrytá síla, tady ale nevím proč, se Pixaru nepodařilo mě natolik dostat..zřejmě to bude mou otupělostí vůči dětskému pláči:) ()

WANDRWALL

Batole se usměje poté co slyší zvuk hrkávky. Pak už na ni nereaguje, tak proč to nezkusit Plechovým panáčkem či slepičkou nebo žabičkou na klíček? A něžně na něj mluvit, číst mu, a hodně s citem, hodně lásky, jinak později vezme prak a začne si z vás střílet. To začne i tak, ale verbálně a ručně, pak je třeba ho ukázňovat někdy i ručně a stručně, že Plechový panáčku. ()

Slarque

Pixar si poprvé troufl na animaci lidské postavy a z jejich batolete vzniklo ukázkové hororové monstrum. Jenže z pohledu té hračky tato karikatura dává smysl. Drobné detaily, včetně geniálního nápadu s hračkami pod postelí, a technický perfekcionismus na všech frontách. Třeba zvukař Gary Rydstrom tvrdí, že prací na něm strávil více času než u souběžně vznikajícího celovečeráku Zámotek 2: Návrat. ()

Stanislaus

No nevim nevim! Některé pixarovské prvotiny byly o dost lepší. A to mimino vypadalo dost děsivě (tak na 70 let - hold starší výroba). Ale ty hračky pod gaučem byly vtipný. ()

Dr.film

Typické Pixarovské znaky se tu nedají přehlédnout. Animace panáčka či ustrašené hračky pod postelí jakoby tvořily prvotní náčrty Toy Story. Obsahově však nejedná o nic zázračného. ()

kajda.l

Vyděšený výraz hraček schovávajících se pod sedačkou mně naprosto dostal(geniální). Ovšem to dítě mně trošku iritovalo,těch pět minut fňukání stačilo. Trošku slabší kousek z dílny Pixaru,ale i tak za 4*.. ()

Fleur6

Týrajúce dieťa ako animačný pokus vytvoriť realisticky pôsobiaceho človeka pôsobí síce naozaj umelo a mnohí môžu brať tento krátkometrážny filmík len ako predchodcu Toy Story, ale mne sa z celej kolekcie Pixar Short Films páči najväčšmi. Dokonca viac ako Geriho hra. ()

maseer2

díky předpotopní animaci vypadá to děcko naprosto odporně.. a samotný děj nic zajímavého nebo vtipného nenabídne.. slaboučké 3* ()

curunir

Ďalší ničím výnimočný Pixarovský kraťas, ktorý bol svojim obsahom dosť depresívny. Animáciu nemožno považovať za nijako vydarenú. Jednoduché spracovanie prostredia celkom ujde, to isté by sa dalo povedať aj o hračkách, avšak malé dieťa vyzerá ako mutant, ešte k tomu ničí všetko, čoho sa dotkne. Celková pointa nie je ničím výnimočná a ocenenie Oscarom za najlepší krátky animovaný film sa dá brať iba s pohľadu doby a vtedajších možností. Ja osobne si týchto päť minút už viacejkrát nemusím zopakovať. ()