Zranený vojak Konfederácie Inman (Jude Law) sa vracia cez vojnou spustošenú krajinu späť na farmu svojej milovanej Ady (Nicole Kidman) do Cold Mountain. Počas strastiplnej cesty sa stretáva s otrokmi a rebelmi a odráža útoky nepriateľských vojakov i lovcov ľudí. Útrapy však prežíva aj kedysi bezstarostná Ada, ktorá s pomocou tuláčky Ruby (Renée Zellweger) chráni rodinnú farmu pred zdivočenými útočníkmi. Túžba Inmana i Ady po láske v pekle občianskej vojny je silná, no cesta k vytúženému šťastiu sa stáva čoraz spletitejšou. (STV)

Davson

Nebýt přílišné snahy režiséra o megalomanský gigafilm, který by měl útočit na všechny možné Oscary a nebýt odporného závěru, který nás měl asi donutit k slzám, hodnotil bych i více hvězdičky. Na jedné straně bezchybní herci a ne zázračný, přesto slušný děj, na straně druhé nevhodná, rušivá hudba při úvodní bitevní scéně, debilní epizodka s kohoutem a závěrečná nechutná, slizká půlhodina se všemi odpornými klišé, ve které se režisér snaží útočit na divákovi city a za každou cenu ho rozbrečet. Tohle na mě nepůsobí a nebýt postavy Ruby v podání Renée Zellweger a jejího osobitého smyslu pro humor hodnotil bych ještě hůř. ()

Pirkaf

Silný příběh o osudové lásce a o tom, co z lidí dokáže udělat válka. Jeho slabinou je přílišná délka a scény mezi Inmanem a Ady, které působí strašně násilně a nevěrohodně. Skvělý výkon obou hlavních hereček. ()

Riddick77

Nicole se prostě pro tyhle výpravné filmy narodila, silný snímek se surově podaným svědectvím války. Není mnoho lepších filmů, myšleno v žánru válečný / romantický. 10/10!! ()

Redlum

V podstate velmi zvlastni milostny pribeh o lasce na prvni pohled, ktera prekona vzdalenosti i vsechny nastrahy a uklady zivota. Inman i Ada se znaji jen velmi malo, nicmene i kdyz jediny vrouci dukaz jejich lasky probehne tesne pred Inmanovym odchodem do valky (polibkem), je vsem jasne, ze ti dva si jsou souzeni. Pisi zamerne "zvlastni milostny pribeh", protoze zapletka je znacne naivni. Jsou filmy, kde se potkaji dva cizi lide a postupne se poznavaji - ano. Ale Cold Mountain pracuje opacne - dva lide se potkaji, aby se zamilovali a vzapeti byli od sebe odlouceni na nekolik let, kdy jejich laska pretrvava pouze skrze milostne dopisy, ktere casto ani nedostihnou adresata. Minghellovi se dari dve linie pribehu, putovani Inmana zpatky do Cold Mountain i zivot Ady a jeji pritelkyne Ruby (po zasluze Oscarem ocenena Renee Zellwegerova), drzet pri sobe, a to i pres mnozstvi flashbacku, tak, aby divaci byli stale v obraze a neupadali do hloubani nad tim "co se kdy odehralo" . Pravdou je, ze putovani Inmana mnohdy pripomina jakousi "bojovku", kdy je ukolem striktne ohlasovat sve pozice na kontrolnich stanovistich. Ale zpusob, jakym je jeho soukroma odysea podana, je dostatecne ztrhujici, aby jste tyto drobnosti Minghellovi odpustili. A ostatne i jednotlive epizody a epizodni rolicky znamych hercu (Natalie Portman, Giovanni Ribisi atd.) jsou velmi sympaticke. I pres tech par vytek by bylo hrich dat Cold Mountain méně nez pet hvezdicek. ()

numi

Nicole je opět úžasná, ale bohužel Jude Law mi byl krajně nesympatický. Možná jsem žárlil ;), ale neuvěřil jsem mu za celý film ani větu... Jinak je příběh zajímavý a scény jsou nádherně perfekcionalistické, ale té náhody už tam bylo až moc. Kolikrát může člověk uniknout smrti? Byly by to hvězdičky dvě, ale ta hudba to vytáhla až na tři a půl. Dávám tři, protože čtyři si to nezaslouží. [srpen 2005] ()

Vojcl

Perfektní film, možná by mu neuškodila kratší stopáž, některé scény jsou trochu nadbytečné, ale jinak opravdu nemám co vytknout!!!! Autentická ukázka těžkého života na Divokém Západu.. Hodně je to postavené na hercích. Hlavně Renéé Zellwagerová je fakt super, ale třeba i Brendan Gleesson nebo Jude Law hrají skvěle!!!! ()

fragre

První vidění bylo nějak intenzivnější, podruhé už jsem viděl mouchy. Ale Nicole to opravdu slušelo. Jinak, pěkný příběh, který nefandil žádné světové straně. Putování Inmanovo válečnou krajinou bylo bezmála jak pikareskní román typu Simplicia Simplicissima (či jak putování Odysseovo), taky doma na farmě se místy leccos dramatického dělo. Moc pěkná krajina a moc pěkná horalská muzika v podání potulných šumařů. Jen ta holywoodština občas vystrčila drápky (nejvíce v hlavním milostném vztahu, který byl pěkně syrupovitý) a taky ta Renée byla občas tak správňácká, že to bolelo. ()

blackrain

Tenhle návrat jsem si nenechala ujít a kdykoliv se budu vracet znovu a znovu. Válka zasáhla do života všech postav. Film je chvílemi drastický a smutný, ale to byl záměr. Renée Zellweger stáhla veškerou mou pozornost na sebe a to dokonale. Neustále mě překvapuje a snad ani překvapovat nepřestane. Nicole Kidman mi přišla taková unylá, jako by se k drsnému životu na farmě ani nehodila, prostě taková panička z velkého města. Možná se mi to jen zdálo. Nad svým bodovým ohodnocením jsem neváhala ani minutu. ()

Naslund

Jude Law má podivný vkus na ženy. Jak jinak by si mohl vybrat Kidmanovou namísto božské Natalie. Možná za to mohlo, že ji už nějakou dobu znal (tak deset vět mezi sebou už prohodili) a že pak za ní slepě šel už jen ze setrvačnosti. Každopádně apeluju na režiséra, aby se to už neopakovalo, a aby přiště vystřídal herečky. Celý film je jakýmsi mixem mnoha lepších až výborných scén. Perfektní válečná na začátku, pár klidných z Cold Mountain a pár extrrémně dramatických tak různě všude možně. Dohromady mi to už tak skvělé nepřišlo, ale dost záleží na tom, jak se komu bude líbit závěr. Tohle není spoiler, ale ... jak si probůh mohl vybrat Kidmanku? :) ()

gojackill

Zdlouhavé a nedůvěryhodné. Film je velmi předvídatelný (což mi vždy nevadí), ale co mě fakt štve je naivita hlavních představitelů a absence jakékoliv náznaku zvratu. Ona je ta jediná! Umím si klidně představit, že milovník Jude bude alespoň na vteřinku myslet na variantu společného života s půvabnou a opuštěnou ženou, která mu poskytne jídlo, oblečení a svou postel v situaci, kdy tam přijde jako trhan a ohrožuje už jen svou přítomností jak život její tak jejího syna.......Ve filmu se vystřelí pár kulek a jde se dál za snem, který je tam v dáli. Logické otázky typu: Nenašla si jiného muže, nebo jiný život jinde? si hlavní představitel nepokládá (asi je to debil). René má za úkol oživit samotný příběh a dostává se tak do situace, že musí dělat kyselé obličeje, aby odvedla pozornost od té děsné nudy, která je plná přemoudřelých hesel (každý křupan mudruje jako sečtělý básník). je to pěkně natočené a doporučil bych to mámě....Po přečtení svého komentáře musím snížit ze tří na dvě hvězdy. ()

Maq

Pokus o reprízu úspěchu English Patient. Stejný žánr, stejné prostředky. Obrazově krásné, i hudba je vkusná, ale příběh je v kategorii tragických romancí slabý. ()

PogoJoe

3 a půl hvězdičky... Už od začátku jsem věděl, jak to všechno dopadne - a to by se nemělo stávat - alespoň u nejlepších filmů. Pravidla žánru byla sice splněna, ale trochu toho překvapení by neuškodilo... Jinak - zpočátku nudné, velice pomalý rozjezd, ale když film nabere obrátky, je to opravdu realistické a člověk se do děje vžije (alespoň v mém případě). Film navozuje v divákovi pocit autentičnosti, že takhle to v té době přesně vypadalo. Některé "scénky" na cestě hlavního hrdiny za svou milovanou jsou opravdu povedené a režijně zvládnuté a bojové scény jsou reálně krvavé. Na výkon Zellwegerové, zde nejvýraznější ze všech, jsem si musel chvíli zvykat, zpočátku se mi zdálo, že to přehání a přehrává, ale budiž... Na filmu se nejvíce povedla atmosféra, nápady a vedlejší postavy (viz babka s kozami v lese, G. Ribisi, zvlčilý kazatel a další), ale občas jsem se nudil. Myslím, že jako historický film je to kvalitní snímek, ale mohlo to být lepší. Režie: ***** scénář: ***, herci: ****, Atmosféra: *****, hudba: *** ()

Damiel

95 % - Filmů, které předchází silná oscarová příchuť (ať už před udělováním, nebo po získání sošek), se vždycky tak trochu bojím. Většinou totiž moje očekávání je větší než filmový zážitek. U Cold Mountain mě ale Minghella nezklamal. Bylo to strhující. ()

Aiax

Láska a válka je odvěké téma a když jej vezme do ruky zkušený a zručný filmař, musí se dobré dílo podařit. Cold Mountain je film vizuálně překrásný, podepřený působivou hudobu, skvělou Zellweger, krásnou Kidman, sympatickým Lawem a plejádou dalších znamenitých herců. Brilantní romantika, bravo pane Minghella. ()

FilmFan24

Krásný epický příběh osudové lásky zasazený do kruté doby války Severu proti Jihu. Úžasné herecké výkony v neméně úžasně nasnímaném celém filmu. Paralelně vyprávěné putování vojáka Inmana přes zpuštošenou zemi a na statku zůstavší Ady Monroe, která si na pomoc vezme buranskou vesničanku Ruby. V obou "příbězích", který se spojí v jeden, jde o přežití v kruté době a hlavně velou lásku, která na konci...Nádherný i když přece jenom trochu zdlouhavý film. ()

Falconica

Já to nesnášim, vždycky mě to totálně dostane. Strašná dojárna. Prostě jsem po něm absolutně neschopná práce. Koukněte na mě, zase bulim. A úžasná muzika. Tu si najdu a budu u ní bulet po večerech. ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (viac)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (viac)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)