Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Hombre8 k tomuto seriálu (13)

Dlouhá jasná tma (2014) (S01E01)

Hned od počátku si autista Cohle získal sympatie. Typický ušácký správňácko - nafoukaný frája Hart přirozeně menší, ale nutno uznat, že málokdo by se na tu roli hodil líp než Harrelson. Hned od počátku je jasné, kdo tu bude na přemýšlení a kdo na to ostatní. Rozjezd pozvolnější, ale jak se říká - první vyhrání... ()

Vidění (2014) (S01E02)

Přibývají až s podivem chytré hlášky, dobré momenty, story se pomalu rozjíždí. Hoši si vjedou tvrdě do vlasů, ale zdá se, že napriek tomu začínají více držet spolu. Cohle je namakanej nejen mentálně a to na méně bystré platí.. Jak to bývá, čím je člověk chytřejší, tím je i neoblíbenější. Saša je boží. ()

Zamčený pokoj (2014) (S01E03)

Jak spolem možete dělať? Jeden věří, druhý nevěří... Musíte se scházet a vyprávět si historky, který jsou v rozporu se všema vesmírnýma zákonama, abyste přežili další den? Je to tak od doby, kdy jedna opice koukla na slunce a povídá druhý opici: On nařídil, že mi máš odevzdat svůj podíl. Atd, atd... Dobrý. Akorát v případě parťáka, T.A., je to házení perel. Důkaz? Cohle deklamuje obecné skutečnosti, nesouhlasící T.A. v důsledku argumentační nouze chrlí osobní invektivy. Hart je čím dál víc pozadu a uvědomuje si to. Dvojice je těhotná konfliktem. Prozatím to schytal vošoust. Příšera je fajna. ()

Kdo chce kam (2014) (S01E04)

Do hajzlu! To je šetrnej přístup k pacientovi! Jenže ty nejseš nemocnej, ale blbej. Cohle+Maggie. Hezký jak se ta novodobá vzpurná a "sebevědomá" mentalita živená společností a médii (už bezmála 100 let) hezky bije s odvěkým životním cílem - získat otroka, přepsat mu software a udržet ho co nejdéle v činné službě. :-) Maj to (a budou ještě víc) holky těžký. V závěru rozehrána velmi riskantní a nepřehledná hra. ()

Tajný osud veškerého života (2014) (S01E05)

Po úspěšné inaktivaci farmářů a jakoby uzavření případu následuje zklidnění děje epizodami z osobního života. Marty díky své závislosti na rodině se po jejím návratu stává submisivním liberálem, na což záhy doplatí. Záhy na to skok v čase a částečné rozkrytí karet, jakoby už končila série. Jenže nekončí. Struktura děje a snímku je spletitá, ale úžasná. Rovněž tak třeba i kamera a hudba. ()

Strašidelné domy (2014) (S01E06)

Jak Hart postupně stárne, stává se z něho typický obyvatel Louisiany - tupý, nabubřelý křupan. Ostatně ho tak i otituluje jeho parťák. Ovšem je třeba uznat, že Harrelson ho ztvárňuje skvěle. Prý měl jeho roli hrát původně McConaughey, který to odmítl. No naštěstí. Neměl by šanci to tak zahrát. Jen malé zklamání: Myslel jsem, že jako pomstu za jeho psychopatický akt ve vězení na něho vyslali nezletilou čubku, které samozřejmě jako správný primitiv neodolal a že na něj hodí nějaké to znásilněníčko. Nestalo se. Maggie jako správná mrcha nezklamala. Ani major. ()

Jakmile jsi odešel (2014) (S01E07)

Poněkud volnější díl. Hartovi evidentně prospělo, že se odpoutal od rodiny a od svých slabostí. Už z něj není takový vidlák a jako by začal dostávat rozum. Taky na to asi bude mít vliv ubývající testosteron. Mučení Steva se odkládá na poslední díl. Mám pocit, že Trávníkář ještě nějak zasáhne do hry. ()

Pusto a prázdno (2014) (S01E08)

Mučeníčko nebylo, zato Trávníkář do hry skutečně zasáhl. Postava i příbytek ve stylu Redneck Rampage. True East! V čapím hnízdě si kluci počínali jako amatéři. Taky zaplatili. Zbytečně. Tady tvůrci poněkud přestřelili. Tohle by člověk Cohleovy inteligence těžko udělal. Jak se tam poldové tak rychle objevili je také divné. A napotřetí to pak pohnojili těmi ezokecy v závěru. Myslím, že jako důstojný závěr by úplně stačily ty záběry bezútěšné, vodou nasáklé země. Škoda. ()

Západní kniha mrtvých (2015) (S02E01)

Zmotanina spousty nesouvislých a nesouvisejících příběhů a osudů, které by se, zdá se, měly protnout. Tak uvidíme. Vzhledem k charakterům postav to ale, zdá se, nedosáhne úrovně první řady. ()

Noc si tě najde (2015) (S02E02)

Stejná rána do stejného místa stejnou zbraní, zdá se. Nezdá se naopak, že by dotyčný pokračoval ve vyšetřování. Dvě rány brokovnicí z bezprostřední blízkosti... Opět nepochopitelně vysoké hodnocení. Až na ten konec je to pořád jen poměrně nudná přehlídka hnusných lidí a jejich hnusných životů. ()

Snad zítra (2015) (S02E03)

Opět spousta nepřehledných keců, ještě větší spousta nenávisti mezi lidmi, samí zmrdi nebo aspoň nesympatické postavy. Chaotický, fragmentovaný děj. Obrovský propad oproti první řadě a jenom režií to nebude. Vypadá to na konec. ()

Kiss Tomorrow Goodbye (2019) (S03E02)

Zajímají mě průsečíky marginalizovaných skupin s autoritářskými rasistickými strukturami. A mne zase nezajímaj seriály, které se řadou hluchých scén podobají Ulici. Aby se to vyvážilo, tak jinak samozřejmě hyperkorektní dvojice mlátí svázaného sprostého podezřelého, jen tak, protože neví kudy kam jinam. Závěrečný alzheimer lecos vysvětluje. Konečná. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)