Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hart a Cohle se snaží najít nového podezřelého. Je jím vařič drog Reggie Ledoux, který sdílel celu s manželem Dory Langové. Hartovi se zhroutil osobní život. Cohle použije svou bývalou identitu kriminálníka a spojí se s motorkářským gangem, pro který Reggie Ledoux údajně vaří drogy. Cohleova práce v utajení přivede parťáky na místo, kde zákon vůbec nic neznamená. (HBO Europe)

(viac)

Recenzie (27)

Anderton 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Skôr taká odbočka od riešenia prípadu k akcii, získanie kontaktu tu slúži ako zámienka na jednu zbesilú akciu, ktorú si kľudne mohli tvorcovia odpustiť. Niežeby sa na to dobre nepozeralo. Martin to doma poriadne posral a stráca nervy, takže akčné je to aj v osobnostnej rovine. Trochu ale išla do kopru tajomná atmosféra prvých troch dielov a vlastne ide skôr o nádych pred prvým finále tejto série, teda ak ste už prvú sériu videli a viete, kam dej smeruje. ()

Trevor 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Harta opúšťa manželka s deťmi. Cohle sa vráti k svojej identine z minulosti, keď pracoval v Texase v utajení medzi drogovými dílermi aby sa dostali k novému podozrivému. Záver epizódy, keď sa detektívovia ocitnú v černošskom gete, kde ľudský život nemá žiadnu cenu je skvelým vyobrazením hodnôt tejto časti populácie. Odbočenie od hlavnej dejovej línie bola zvládnuté na výbornú. ()

Reklama

0verseer 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

"Every time I think you've hit a ceiling, you, you keep raising the bar. You're like the Michael Jordan of being a son of a bitch." Tentokrát trocha dobre vygradovanej akcie v závere. Rust znova v úlohe infiltrátora v utajení. A Marty si to osobnej stránke po zásluhe vyžral. Na rozdiel od iných seriálov, ktoré si najlepšie časti nechávajú na záver, True Detective dosahuje vrchol už v polovici úvodnej série... ()

Kmotr76 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Slibný atmosférický louisianský začátek se bohužel začíná rozpadat do příliš mnoha linií a nesourodých témat. Pardon, ale Martyho osobní problémy mě moc nezajímají (přinejmenším je na můj vkus rozpitvávají až moc). Závěrečná akční epizoda s gangem mi taky neseděla. Kéž by se tvůrci drželi víc případu a temného černočerného Jihu. ()

molcan2 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Skvelá epizóda televízneho programu. Ani nie tak posledné minúty, aj tak to bolo výborné. Marty a Rust si v tejto epizóde istým spôsobom vymenili pozície. V tejto epizóde skutočne vidíme Martyho, ako vykonáva nejakú policajnú prácu, samozrejme, po svojej dráme, a Rust sa vracia k starým zvykom, hoci zrejme nie z vlastného rozhodnutia. Filozofických vtipov z jeho strany bolo menej, hoci časť o mužovi a žene, ktorí nemôžu pracovať, rozhodne utkvela. Každopádne, čo mi na epizóde naozaj utkvelo, bol samozrejme dlhý záber. Šesť minút skutočne mrazivej, výnimočnej kamery, akcie, hereckých výkonov, na čo si len spomeniete. Som si istý, že si to vyžiadalo tvrdú prácu stoviek členov štábu a výpravy, a tak dobre sa to podarilo. Nechcem ani pomyslieť na to, aké ťažké by bolo to zvládnuť, ale zvládli to. Tejto sérii doteraz chýbal len "wow" moment a táto epizóda ho určite priniesla. Na celej tejto sekvencii bolo najlepšie to, že pre Rusta naozaj zmazala hranicu medzi dobrom a zlom. Už teraz je vyhláseným záporákom, ale ide veľmi hlboko, aby tohto chlapa chytil. Predpokladám, že ako povedal, svet potrebuje zlých chlapcov, aby udržal iných zlých chlapcov od seba. Ak by som mal niečo hnidopichsky vytknúť, tak by som povedal, že by som si prial, aby tam bolo menej úderov, pretože niektoré údery boli očividne falošné lmao. Inak brilantná televízia. ()

Galéria (17)

Zaujímavosti (3)

  • Při příchodu Rusta Cohlea (Matthew McConaughey) do motorkářského baru zazní skladba americké kapely The Melvins s názvem "A History of Bad Men". Tato skladba vznikla v roce 2007, ale zmíněná scéna se odehrává v roce 1995. (Kárl)
  • Komplikovaný, šestiminutový záběr na konci epizody, ve kterém Rust Cohle (Matthew McConaughey) chytí Gingera (Joseph Sikora) a poté probíhá mezi domy a vyhýbá se policii, byl skutečně realizovaný bez jediného střihu, přestože měl režisér Fukunaga připravená dvě místa, kde by mohl v případě potřeb spojit více záběrů. Celý záběr se nacvičoval jeden a půl dne. Fukunaga má dlouhé záběry v oblibě, jak se můžeme přesvědčit v jeho předchozích filmech Sin Nombre (2009) a Jana Eyrová (2011). (Brousitch)

Reklama

Reklama