Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

joker30

Velmi dobry serial, este som ani nevedel ako skonci a uz ho musel dat k oblubenym. Doteraz som mal najradsej Myslienky vraha co sa tyka podobnej tematiky, ale zda sa ze sa zrodil novy kral Krimithrileru.:) 93% * Druhá seria 80% Tretia seria 83% ()

fogs

"I think, the light is winning..." jedním ze svých smyslů věta vyjadřující snad celou pointu a genialitu seriálu... Díky! ()

Stefan_M

Prva seria - tych 5* si to fakt zasluzi. Doplnam komentar 11.08.2015 - to co mal akoze znamenat koniec druhej serie?????? Vacsinou mi prisli dialogy zbytocne dlhe a nudne, akesi zdlhave. Herecke vykony hlavnych hrdinov - som velmi spokojny, ci uz prva, alebo druha seria. Uz som aj zacal pochybovat. Ale to vyvrcholenie druhej serie, si nemyslim, zeby bolo az take realne. No ajtak stalo to zato. *****. Prva seria 97 percent, druha seria 94 percent. ()

redwik

Nikdy som nebol nejako na detektívky, taká Kriminálka Las Vegas a podobné ma príliš neoslovili. No do True Detective som vkladal veľkú nádej, predsa len druhé miesto v rebríčku najlepších seriálov už niečo naznačuje. Avšak ani osem častí ma nedokázali do deja vtiahnuť tak, aby som sa nevedel dočkať ďalšej časti (ako tomu bolo napríklad vo Wrong Mans). Najväčším sklamaním bola pre mňa posledná časť, kde som okrem napätia čakal nejaký poriadne zauzlený záver, ktorý by si moje srdce získal, no nič sa nekonalo, pretože vrah bol známy už dve časti dopredu. A aj keď všetci zvelebujú Matthewa McConaugheyho, ja by som za najlepší herecký výkon pasoval Woodyho Harrelsona - jeho postava sa mi páčila omnoho viac. Ale na hercoch sa nedá stavať celé hodnotenie. Pre mňa je to jemné sklamanie, uvidíme, čo prinesie Band of Brothers, ktorý mám aktuálne rozpozeraný. Matthew McConaughey - Rust Cohle /:/ Woody Harrelson - Marty Hart /:/ Michelle Monaghan - Maggie Hart /:/ Michael Potts - Maynard Gilbough /:/ Tory Kittles - Thomas Papania /:/ Kevin Dunn - Major Ken Quesada /:/ Alexandra Daddario - Lisa Tragnetti /:/ Christopher Berry - Danny - Fontenot ()

FanKalEl

Prvé tri diely bol viac než v pohode, síce občas ako spomalený film ale nuda ani nie. Od štvrtého "motorkárskeho" dielu to začalo byť sakramentsky pútavejšie svižnejšie a každým dielom sa zvyšovala pozornosť a nemožnosť sa odpútať od obrazovky. Celková atmosféra filmu bola skvelá, ale pri napätí ku koncu finálnej časti som stratil dych napriek tomu, že som mal ústa otvorené dokorán. Pre mňa veľmi uspokojivý a obstojný záver a neverím na ďalšiu sériu že bude aspoň z polovice taká dobrá ako táto ak v nej nebude hrať hviezdne duo z tejto série. (95%) ()

katmandzoo

True Detective je seriál nabitý mystikou, tajomnom, záhadou, okultnými vraždami sériového maniaka, kde skvelo funguje symbióza a psychológia dvoch hlavných postáv, ktoré skvelo stvárnili Matthew McConaughey a Woody Harrelson, obzvlášť McConaughey zahral svoju rolu neskutočne a veľmi mu sadla. V čase svojho kariérneho vrcholu by sa už podľa môjho názoru mal venovať iba filmom podobného druhu, pretože až tu ma presvedčil aký pán herec to je. Navyše, intro k seriálu je geniálne, hneď človeka nabudí k jeho sledovaniu a vtiahne ho do deja. Teším sa na ďalšie pokračovanie a mením svoju top 10 seriálov. Druhá séria bola o čosi slabšia ako tá prvá, no i napriek tomu to neznižuje jej kvalitu, o ktorú sa postaralo predovšetkým hviezdne herecké obsadenie na čele s Farrellom a Vaughnom. Vyzdvihnúť však treba aj hercov ako Kitsch, McAdams a Reilly, ktorí svoje role zahrali taktiež obstojne. Samotný temný prípad tejto série ma nezaujal až tak, ako tomu bolo v sérii prvej, ktorá bola podľa môjho názoru viac tajomnejšia. Tu som už po polovici seriálu tušil, kto bude hlavným vinníkom, i keď musím dodať, že záver ma veľmi prekvapil, za čo majú odo mňa tvorcovia jedno veľké plus. I v druhej sérii zaznie skvelý soundtrack, na ktorý sa hneď namotáte. Dúfam, že sa tvorcovia rozhodnú pokračovať i naďalej v natáčaní tohto seriálu a že i v tretej sérii nás prekvapia zaujímavým hereckým obsadením, pretože medzi hlavnými postavami to doposiaľ skvelo fungovalo. ()

Carthorias

Ono to vlastně skoro o ničem není, takových sériových vrahů je dvanáct do tuctu, alespoň v krimi seriálech, pomalé vyprávění a budování případu neudrží krok s The Wire, Flashbacky a Flashforwardy jsou profláklé od dob Lostu, asociálního hlavního hrdinu má v dnešní době každej seriál, kterej to myslí se sledovaností vážně a ten "Temný Případ" je ze zpětného hlediska až směšný. Řemeslně je to ale vysoká kvalita, a McConaughey a Harrelson jsou ve svých rolích zralí na ověnčení hereckými vavříny. Obzvlášť McConaughey by si minimálně nominaci na Emmy zasloužil. Jeho Rust si mě dostal prakticky okamžitě, tím jak balancuje na hraně mezi psychoušem a emocionalitou, zatímco do toho háže volný asociace a to všechno s pivem v ruce ve mně prostě zabrnkalo na kladnou strunu. Prvních zhruba 6 dílů je plných děje a napětí, stačí říct ghetto a všichni ví o čem mluvím, pak se to ale začne lámat, 7. díl dost ubírá z plynu a poslední epizoda mi přijde jako šitá horkou jehlou. Jinak řečeno má zhruba stejnou intenzitu jako náhodný díl NCIS. A ten záporák? Takhle zklamanej jsem už dlouho nebyl. Zprvu mi 8 dílů přišlo jako skvělý nápad, ale Dark Case si zasloužil minimálně další epizodu nebo dvě, aby dal seriálu důstojný konec a důstojnějšího protihráče. Je to škoda, protože rozběhlé to měl True Detective skvěle, tak jak to ale je, to na víc než 4 hvězdy stačit nebude. ()

Whitebeard

Temný, příjemný, smysluplný. Woody a Matthew zahráli velice dobře. Těžko říct, který líp. Zajímavý povídání o existenci člověka, jeho zbytečnosti a maličkosti. První polovina nemá takovej spád, první 4 díly jsou navíc zpomalovaný vstupama z přítomnosti, ale pak se to zajímavě rozjede a poslední 3 díly už jsem si zhltnul všechny najednou. 8 dílů, každej zhruba hodinu. Není to málo, ale stojí to za to. Za mě 4* a s plusem k tomu. ()

shereen

Málem jsem se zasekla u 6.dílu a dál jsem to dokoukala jsem s vrcholným sebezapřením. Asi tak jako když jedete kolem bouračky a vyhlížíte mrtvoly. Kdo ma přecitlivělost na týrání dětí, tak by si to asi měl odpustit. Škoda, že mi to nikdo neřekl předem, teď z toho mám noční můry. ()

bararich8

Všechno už bylo asi řečeno. Nádherně vykreslené hlavní postavy a krajina. Depresivní ve stylu: "v USA je každý magor". Celkem netradiční způsob vyprávění. Pro někoho může být tato forma hodně zdlouhavá a nudná, ale rozhodně to má něco do sebe. Těším se na nášup. 5*. ()

iNKa 1104

Tyhle dva pány bych hltala -snad- i kdyby jen vařili halušky. Jejich detektivové jiskří kontrastem svých charakterů a odzbrojující autentičností. Tak výborně jsou tyto postavy nejen napsané, ale i zahrané. Pět hvězd pro Matthewa a Woodyho. Čirá radost! ()

Xanthe

Temný případ (vztahuji k 1. sérii) je v první řadě ukázkou toho, na jak vysoký level se v posledních letech zahraniční seriálová tvorba vyšplhala. Po první epizodě se mi ani nechtělo věřit, že se jedná o televizní show. Mírně psychedelické dílo si v ničem nezadá s atmosférou filmů typu Sedm, Mlčení jehňátek nebo třeba Twin Peaks. Skvělé herecké výkony Matthewa McConaugheye a Woodyho Harrelsona, jejichž postavy nepostrádají hloubku a vývoj, jsou podtrženy inteligentním a kreativním scénářem, výbornou režií, krásnou kamerou obzvláště se vyjímající na pozadí specifického bažinatého prostředí jižanské Louisiany, a konečně i původní hudbou a soundtrackem (skvělá úvodní skladba Far From Any Road). Drobným negativem minisérie pro mě bylo poměrně pomalé plynutí děje a možná i zbytečně zdlouhavé metafyzické monology detektiva Cohlea. Každopádně pokud máte rádi temná detektivní dramata s mystery prvkem a bizarními výjevy, nebudete zklamaní. ()

PenaPP

Jednoznačně nejlepší minisérie, kterou jsem kdy viděl. Od prvních minut jsem se nemohl dočkat každé následující, a to až do konce. Dále skvělé postavy, scénář, obsazení a soundtrack... prostě naprostá špička, kterou mohu jedině doporučit. ()

phoenixer

Seriálové kriminálky moc nemusim, ale tohle má koule! Překvapila mě ta fajně hnusná atmosféra. Arogantně smýšlející a mírně konfliktní postava Rusta je přímo báječná. Líbí se mi, když polda dokáže myslet tak geniálně a zároveň jet jednu bílou čáru za druhou. Marty mi moc sympatickej není, ale zapadá tam přesto dobře. Konec serie je trochu divnej. Možná i proto si nedovedu zatím představit, co má HBO v plánu s druhou sérií. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)