Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Forsberg11

Prvá séria je pomerne origálna, temná a tajomná záležitosť. Neprebádané územie plné nebezpečných jedincov a všelijakých nástrah. Naviac tu excelovalo duo McConaughey a Harrelson. Hltal som epizódu za epizódou a maximálne si vychutnal všetky časti až do finále. Majstrovsky zrežírovaná a zahraná záležitosť. 85 %!! Druhá séria už nebola ani z ďaleka tak kvalitná. Až na opäť vynikajúce herecké predstavenia, (hlavne Colin Farrell prekvapil) a silné záverečné dve časti, to bola siahodlhá ubíjajúca nuda prepletená až zbytočne komplikovaným príbehom, v ktorom som sa čím ďalej tým viac strácal. Zrátané: 70 %!! ()

Kejdlo

Co si budem, očekávání byly větší ale i přesto jsem spokojen. Narovinu přiznávám, že mě jako duchovního pokrytce více zaujala vztahová linka mezi postavami než samotný případ, který mi přišel klasicky seriálově natahovaný. Do stropu sice skákat nebudu ale rozhodně se těším, co provede Fukunaga s novým Bondem. Režijně první řada rozhodně nestrádala. 8/10 ()

Dino5an

Hodnocení si po prvním dílu zatím nechám na rozmyšlenou, ale bude mířit hodně vysoko. True Detective začal velmi tajemně a v pilotu zatím jen nastínil komplikovanost jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů. Otázkou je co bude následovat a upřímně se nemůžu dočkat. Herecké složení z alfa herců slibuje velkou podívanou, tak snad jejich veškerý potenciál bude plnohodnotně využit.UPDATE: Seriál nás drtí hutnou tajemnou atmosférou, kterou umocňují herecké výkony hlavních hvězd. Harrelson podává tradičně vysoký výkon, ale McConaughey je ještě někde jinde. Seriál ho trefil asi v jeho největší fazoně a je až neuvěřitelné do kolika rolí se tento rok dokázal tak hluboce vžít, že podává výkon epických rozměrů. Hodnocení je pro mě již jasné. FINÁLE: Líbí se mi nový formát 8dílné série, díky kterému nedochází k natahování, ale ke zhutnění děje. To co True Detective za stanovenou dobu dokázala odvyprávět se jen tak nevidí a hloubka popsání postav je obrovská. Temnota se střídá s filosofií a tvůrci měli sakra štěstí na obsazení. 5* jasných a pakliže přijde restart, tak je zde opravdu vysoká laťka na dosažení. ()

Michelle75

Proč nedat po prvním díle za pět,když to pak můžu zvesela změnit. Pocit zpomaleného tempa,které z téhle podívané mám, mi vyhovuje. Herecké polohy minulost vs. budocnost hercům nabízí barevnost ve svém projevu. Mattew je výborný v obou obdobích,kdy z rejpala je ještě větší a jde vidět,že nejen divák příjde na své, i on si to hraní zřejmě hodně užil.Skvělost. Woody mu s lehkostí sekunduje,hlavně v současnoti je už tím, za koho ho mám ráda,lehce ironický týpek. Zřejmě tenhle případ bude hlavně o hereckých výkonech a hodně zajímavé herecké dvojce, samotný příběh také nabádá ke zvědavosti a svým napětím láká na další díl,hudba,tohle seskupení jenom umocňuje a já si jdu zaplatit další měsíc HBO. ()

dj-chrosto

Pilot: Depresivna kombinacia depresivnych postav s depresivnym miestom a depresivnym pripadom. Dej nechutne pomaly, na to, ze pilot mal 60 minut, som mal pocit, ze pozeram uz aspon 2 hodiny. Dost som sa nudil, ale dam tomu este sancu dalsou castou. ()

M.Niccals

po pilotním dílu mám chuť dát 6/5 || po prvních čtyřech dílech tomuhle rád napálím čistě za pět. sice ve čtvrtém díle jsem poprvé trochu zapochyboval, ale na celkovém dojmu to nic nemění. McConaughey se už teď zapisuje do dějin seriálového herectví (a kdoví jestli jen tam). Bravo. || pátý díl absolutní nářez! opět se vracím k 6/5. || 1. díl 2. série - bomba, dostal jsem to, na co jsem se těšil. ()

velkyvezir

Po prvních dvou epizodách absolutní nadšení, a to hlavně z McConaugheye, kterého jsem měl do Vlka z Wall Streetu za seladona z průměrných komedií a dobrodružných filmů. Ale teď vidím, že jeho role ve Vlkovi byla příprava na tento seriál, kde je absolutně perfektní, prostě se těším na každou scénu, ve které hraje. A Woody? Mně tu z něj číší zase Mickey Knox. Doufám, že si seriál udrží atmosféru až do konce, fakt pecka. Jo a k tomu ještě Michelle Monaghan - škoda, že nelze dát 6*. ()

Finskej

Neskutečná pecka. Jestli vydrží laťka nasazená prvními díly, budeme tu mít kandidáta do boje o pomyslný titul "nejlepší seriál posledních let". Diváci tu většinou chválí McConaugheyho, tak bych jen podotkl, že ani Harrelson v prostoru, který mu byl dán, nezahálí. ()

joora1

Už po několika dílech hodnotím jako majstrštyk, ukazující špinavý svět plný temných vražd, jenž vyšetřují dva detektivové. Co je ale opravdu kulervoucí, to je herecký výkon Matthew McConaugheyho jako detektiva Rustyho. Zdatně mu sekunduje i jeho parťák Woody Harrelson, ale Matthew je případ, který sám o sobě stojí za úvahu. Jeho hraní mu žeru i s navijákem a nechápu, kde se vzalo to obrození v herectví tohoto chlápka. Ne nadarmo si ho vybral do svých filmů v poslední době Scorsese nebo Nolan. Seriál zdatně vykresluje ponurou Lousianu a pomalé tempo vyprávění mu neuvěřitelně sedí. A nikdy bych neřekl, jak dvě časové roviny vyprávění dodají ten správný efekt a zapadnou jako poslední kolečko do již perfektního stroje. ()

TheNine

1. 85% 2. 90% 3. 100% 4. 95% 5. 90% 6. 95% 7. 95% 8. 100% Jsem strašně zvědavej, jak to celý dopadne. Metjů zvláště ve výslechových částech předvádí perfektní výkon! Zatím nejde ani tak o případ, ale o postavy detektivů a to se mi hodně líbí. ()

wooozie

Atmosférická pecka, skvělý scénář, dokonalá psychologie postav, brilantně zahrané od ústřední dvojice. True Detective je jedním z nejfamóznějších seriálových počinů nejenom tohoto roku. Kriminální thriller, který ve všech aspektech strčí celých Sedm do kapsy. ()

Mistickzz

1.Séria: 95% 2. Seria: 80% Pred tým, ako som začal sledovať True Detective, som si kládol otázku, či môže spolupráca Fukunaga, McConaugey a Harrelson dopadnúť zle, ale to čo prišlo som fakt nečakal. Matt sa definitíve zbavil nálepky romantického herca a pridal do svojho repertoáru hádam najlepší výkon, seriál má neskutočnú atmosféru, charaktery a ani jedna časť nezaostáva, i keď možno tá posledná nedala fanúšikom až také uspokojenie ako mnohí čakali, a práve preto pevne verím, že sa v druhej sérii vrátime naspäť, ale fuu, latka bola nastavená vysoko!! ()

Pyth

Rust i Marty perfektni postavy, hlavne Rust me totalne dostal. Pribeh zezacatku celkem komplikovanej, kolem ctvrteho, pateho dilu pro me naprosta bomba (takle jsem ruzne teorie na netu snad jeste nehledal). Rozuzleni nakonec o neco jednodussi nez bych si pral a minimalne dve moje otazky zustaly nezodpovezeny :) Nicmene i tak HBO potvrdilo jakej je valec krasnych 90% :) ()

666Carnage

Už od začátku si to pěkně šplhalo po plný palbě a taky právě teď, po dokoukání posledního dílu tam ta plná palba prostě je. Temná, hnusná a ponurá atmosféra z tohodle seriálu dělá jeden z nej seriálů vůbec a aby byl opravdu perfektní potřebujete skvělý herce a ti tu jsou. Ústřední dvojce hraje výborně od začátku serálu až do konce. Psychopatický, arogantní Matthew McConaughey byl naprosto skvělej a já s radostí hltal ty je ho blafy, který ať se zdály sebevíc na hlavu a šílený byly naprosto geniální. Zatímco jeho parťák Woody Harrelson nam to spíš hrál přes ty emoce a rodinu tak to byl neuvěřitelnej hereckej výkon a role mu sedla jako ta paruka v prvních dílech. Měl to v obličeji, ta mimika byla super zatímco Matthew McConaughey byl jako kámen. Pro mě naprostá špica. Jsem zvědav jak to bude s druhou řadou. 100% ()

Tjaden

Víc než jen detektivní seriál... Snad ještě nikde jinde nefungovala chemie mezi hlavními postavami tak jako mezi McConaugheyem a Harrelsonem. Geniální dílo - herci počínaje a hudbou konče. Někomu nemusí vyhovovat pomalé tempo, které dává více prostoru postavám, než samotnému případu. Já jsem však byl maximálně spokojený a už se těším, až projedu všech 8 dílů znova. ()

korndaddy

Je to za mnou a jsem zklamanej. Strašně si přeju mít jedinou výtku. Alespoň jednu jedinou. Ale není. Prostě není a to se mi stává opravdu málo. Začíná to originálními a vizuálně zajímavými titulky a pohodovou písní, jenž skvěle vystihuje prostředí amerického "zapadákova". Pokračuje přes pomalejší pilotní díl, který dokonale vtáhne a ukáže nám, že Temný případ není ledajaký seriál. Od druhého dílu má série vynikající tempo s mimořádnou atmosférou a dějem, jenž mě dokázal každý díl překvapit a znovu navodit pocit z takto vyjímečné filmařiny. Prostě údálost roku. Herecké obsazení ani nebudu zmiňovat, ale z McConaugheyo, kterého jako herce nemám rád jsem šílel. Takhle zahranou roli jsem si ani v těch nejdivočejších snech nepředstavil. Tohle je opravdu temný případ a já už nechci nikdy vidět podobnej snímek od žádnýho Finchera a podobně. Jedině Cary Fukunaga... ()

Seti

Sice jsem finále Temného případu čekal o něco zapeklitější a uvítal bych i trochu víc toho mystična, o nějž se se seriál ve svém průběhu otíral, ale i tak je True Detective asi to nejlepší, na co můžete dnes v krimi žánru narazit, a to jak na televizní obrazovce, tak v kinosálu. ()

Dánek

Perfektni atomosfera, skvely herecky vykon M. McConaugheyho a solidni pribeh dohromady tvori skvely serial, ale soucasnych 94% mi prijde moc, takze davam spise 4*. Ale urcite stoji za videni ()

chmíří

Zatím v půlce, ale musím uznat že je to super neříkám že ten nej a 3.nejlepší seriál všech dob to taky nebude ,ale super je i když pro někoho náročnější. A pokud někdo bude říkat že není skvěle natočen ať si pustí 4.díl a posledních 15 minut na takovou jízdu bez jediného střihu by si netroufli ani mnohem známější režiséři. Už jenom tohle peklo stačí na 5*. Doufám že na konci nebudu muset ubírat. No nic tak dokoukáno a nemám v plánu nic měnit prostě ať si kdo chce myslí co chce na tohle se podívejte a říkat o tomhle hype roku je zhovadilost.. 100% Tak ještě jen dolním že po druhé sérii hodnocení ponechávám. Jiné možná trochu slabší, ale stále mnohem ale mnohem lepší než většina. 90% ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)