Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Sombreri

Zprvu jsem byl k seriálu docela skeptický a dlouho mi ležel na disku bez povšimnutí. Ovšem už po prvním puštění mi zůstala brada dole (nejen) z hereckého výkonu, Matthew zde předvádí životní výkon. Kvalitou si ho dovolím přirovnat ke Kevinu Spaceymu v House of Cards. Temné, nečekané, s perfektně střídaným tempem.. Dlouho jsem nedal tak rád 5*. ()

jeskynka

Herecké výkony obou hlavních protagonistů výborné, strašně se mi v těch rolích líbili. Nicméně pro mě byla největší slabina "gradace" děje...použila bych spíš výraz natahování děje. Finále bylo temné, ale docela krátké (na to, jak jsem na ně spásně čekala). Necítila jsem skoro žádné napětí, seriál se docela vlekl. To bych řekla, že je u krimi docela nepěkný, ošklivá věc :). Měla jsem asi příliš velká očekávání. Dávám 70%. ()

Kate1

Naprosto perfektní, bavila mě i úvodní píseň, skvělé herecké výkony a dobrá zápletka, nenudila jsem se ani vteřinu. ()

matej.perun

Uzasne ! Toto prekrocilo ramec serialovej tvorby a myslim, ze sa pohybujeme na poli plnohodnotneho filmoveho zazitku, akurat roztiahnuteho do niekolkych kratsich usekov. A presne toto je forma, ktora mi vyhovuje, kedze sediet pri obrazovke dlhe hodiny a nechat sa tahat za nos scenaristickymi kluckami a "necakanymi zvratmi", natahujucimi uz i tak dlhu stopaz, nie je vobec pre mna (toto uplne vystihuje moj vztah k Breaking Bad). Asi jediny serial (okrem sitcomov), ktory som si dal i druhy krat (vsetkych 8 dielov za jednu noc ;)) a bol som vo vytrzeni. Najlepsia rola Matthewa McConaugheyho a atmosfera, ktora sa do cloveka zahryzne a nepusti az po finalnu katarziu. Velmi sa tesim na druhu seriu, i ked s istymi obavami, kedze latku takto vysoko nastavenu sa podari preskocit uz iba velmi tazko. ()

Radim98

Dokonale nadhodnocený seriál(respektive 1. řada, zřejmě budou přibývat). Ano, prvních několik dílů mě nadchlo. Tak jako všichni ostatní jsem hltal intenzivní atmosféru Louisiany, herecké výkony a celý ten tajemstvím zahalený příběh. A celé by to bývalo vyšlo, kdyby se neukázalo, že právě ona atmosféra je to jediné, na čem to celé stojí, protože ten zprvu geniálně se tvářící scénář je děravý jak cedník a celé to nevedlo vůbec nikam. Z těch všech "perfektně napsaných postav a charakterů" nakonec zbyl jenom jeden(samozřejmě Rust), který dával smysl a navíc se uplatnilo pravidlo, na kterém celý tenhle příběh padá, a to sice že genialita hrdiny je měřena hlavně genialitou hlavního záporáka, což byl, jak se nakonec ukázalo, charakter napsaný naprosto žalostně. Bylo mi to až líto, jaká bohapustá fraška se z tak nabitého příběhu stala. True Detective je jenom hezká iluze, která se ovšem nakonec rozplyne a nezbude vůbec, ale vůbec nic. EDIT po druhé sezóně-jako celku seriálu ubírám ještě jednu hvězdičku z těch původních tří. Co říct ke druhé řadě? Nic. Nestojí za řeč. Jestli budou pokračovat v podobně bezduchých příbězích i dál, budu snad nakonec ještě s láskou vzpomínat na první sezónu :) ()

Gluminator

Fuuuu, ještěže jsem počkal s hodnocením až na konec první série, protože až do 3. dílu, jsem si říkal, že to vzdám, naprosto mě to nebavilo a hrozně pomalej rozjezd, naštěstí 4. díl to zachránil a potom jsem to hltal každou minutu, tady je jasně vidět, proč hodnotit seriál až po nějaké sérii. Hodně dobrý nápad se podařil zfilmovat, McConaughey je boží a Harrleson tomu dodává tu šťávu, seriál se zaměřuje na životy detektivů, kteří i přes nějaké ty spory spolu spolupracují a jsou dobří přátelé. Jsme zvědavej na druhou sérii. Už se těším. 85% ()

BIG.NINE.CF

Čekal jsem až to bude komplet a zhlédnul za jeden den. Luxusní seriál! I přesto, že se Woody snaží co může, tak zde veškerou pozornost na sebe strhává excelentní Matthew, který nám zraje jako víno a v poslední době co film s ním to pecka... ()

lusota

Zkuste se celý den starat o dvě malá děcka, večer je uložit do postýlek a sednout si k tomuhle seriálu... Zatím jsem viděla pár dílů a usínám, už jen když slyším název Temný případ. Takže za mě zatím kategorie Uspavač hadů a jsem zvědavá, jestli to vůbec dokoukám a jestli se třeba přece jenom nepřidám k té nadšené většině uživatelů tady. ()

vladi3

Kurva, ta atmosfera!!! (Ak to pojde takto dalej, bolo by lepsie oddelit druhu seriu od prvej. Lebo druha seria je na hovno, herci su premotivovani, najma Vaughn... a Farrell to sam nevytrhne... ()

Starejsi

Rozpísal by som sa viac, pretože je to moja srdcovka, ale budem stručnejší. True detective je naozaj skvost medzi seriálmi, ani neviem čo sa mi tam páčilo viac, zápletka je skvelá, hodnotím pozitívne to, že tvorcovia neťahali sériu na 20 častí ale len 8. Teším sa na druhú sériu ale mám obavy či sa vyrovnajú Vince Vaughn a Collin Farrel dvojici z prvej série (osobne sa teším viac na Vaughna). V prvej sérii, skvelý Woody, ale viedol Matthew McConaughey, naozaj hral bravúrne, myslím, že to bol jeho životný výkon a po tomto seriály som si na neho fakt posvietil (Interstellar, Dallas buyers club, či maximálny limit). Každopádne som si pozrel seriál druhý krát a s odstupom času si ho pozriem určite znovu lebo viem že nebudem ľutovať. Tie rozhovory medzi Rustom a Cohlom, a ich atypický vzťah medzi partnermi, ktorý sa neustále vyvíjal. Ťažko tento seriál z takéhoto prostredia niečo prekoná. ()

castka81

Výborný herecký výkon Matthew McConaugheyho, myslím že by si za tuto mini sérii zasloužil nějakou hereckou cenu. Tímto se u mě zařadil mezi pány herce. Woody Harrelson mu zdatně sekunduje. Pomalu se odvíjecí temný příběh zasazený do nehostiné a depresivní krajiny jižanské Luisiany. Příběh je nejenom o vyšetřování rituálních vražd, ale také o životním příběhu hrdinů, jaký může potkat každého z nás. ()

juluch

velmi podmanive a slusny herecky koncert ale nakoniec cele "divadielko" trosku /dost/ vysumelo, najma uplny "filozoficky" zaver, tak ten skoro az otravil....ono je tam nakoniec dost vela omacky, obcas tusim naozaj aj na ukor logiky ci hlbky...no co cakat od americanov, ze - nabozenskych fanatikov, pedofilov a zahadne ritualy. napriek vsetkemu si 4 zasluzi ()

Lukkyn

Jak vidím ne každý tenhle seriál dokáže ocenit!!Vzhledem k tomu, že kriminálních seriálu je jak hub po vydatném dešti, je tohle pro mě úžasná změna!!!Seriál není vystavěn na hromadě mrtvol a záběrů na zohavená těla. Kdepak seriál sází na depresivní atmosféru, komplikovaný vztah parťáků Matthewa a Woodyho (ti opravdu seriál táhnou a své postavy vyšperkovali k dokonalosti)a na vizuálně velmi příjemné prostředí státu Luisiana. Pomalé tempo nemusí být každému po chutí , ale jakmile se přizpusobíte stane se seriál drogou. U mě to tak bylo a první sérii hodnotím opravdu na 90%. Drhuhá série už jen ve zkratce: První 4 díly hrůza , vůbec jsem si nedokázala k té velké změně přivyknout a najít si vztah k těm postavám. Od 5 dílu to trochu nabralo grády a musím říct že druhá polovina série už byla zajímavá a měla spát!!Konec taky nečekaný , ikdyž Ray Velcora mi bylo sakra líto, protože právě kvůli jeho postavě jsem ty první 4 díly přetrpěl!!!!Celkově tedy druhá série 75 %!!!Bohužel kvality první nedosáhla ani náhodou , ale i tak to bylo příjemných 10 hodin!!!! ()

njuska

První série naprostá špička! Druhá série naprostá sračka! Nudný, zdlouhavý, přeplácaný, otravný... Jak je tohle, proboha, možný??? ()

Beaka9

Pro jasnost - pěti hvězdami hodnotím pouze a jen první sérii. Jde o příběh o dvou chlápcích, detektivech, prolínající se delším časovým údobím 17ti let. Jedná se o deskriptivní formu příběhu, která se přesouvá do současnosti až v posledních dvou třech dílech. V ostatním se orientuje do minulosti. Atmosféra celého příběhu byla výživná. I když ve scénáři bylo možná až moc tlachání o životě brouka. Musím však uznat, že některé akčnější scény byly vskutku vytříbené. Výkon obou herců pak hodnotím jako více než dostačující, a to přestože se Matthew McConaughey omezil více méně jen na vykulování už tak dost velkých očí a rituální potahování z cigarety. Musím dát za pravdu ostatním komentujícím - ze závěru se určitě dalo vytěžit víc a mohlo být o něco víc wau, to je holý fakt. Odpusťte mi malý spojler, ale fakt má takhle vypadat onen tajuplný "žlutý král"? To si ze mě děláte pr...l?? Šestou hvězdu přidávám za úvodní píseň, ta mě dostala. A teď už jen okrajově ke druhé sérii. Dva ze tří vyšetřovatelů, okolo kterých se příběh točí, jsou jak vystřiženi z kriminálky Las Vegas. Fyzicky velmi dokonalí a herecky více méně ubozí. Ať se na mě tvůrci nezlobí, ale Rachel McAdams její role vůbec nesedí. Sice si hraje na tvrďačku, ale já v ní pořád vidím jen tu holku ze Zápisníku jedné lásky. Taylor Kitsch jako Paul hraje pořád jen s jedním zkroušeným výrazem. Pak tu máme druhou interaktivní dvojici - Vince Vaugna a Colina Farrella. Já Vinci neberu jeho komediální talent, je to můj oblíbený herec, ale v této své roli spíše jen bloudí. Skoro bych navrhovala postavy Vince a Colina zaměnit. Tak by jim to sedělo lépe. A když to shrnu - jednotlivé díly jsou nudné, skoro nic se v nich neděje, napínavé to není vůbec, a co je nejhorší - netěšila jsem se na další díl, a to je u seriálu sakra problém. Druhá řada by se neměla jmenovat Temný případ, jako spíše Kriminálka 90210. ()

Kikina33

První série mně moc nezaujala, hrozně se to vleklo, takže 80% ... Za to druhou sérii jsem zkloukla za den, fakt špica story a super cast - 100% ()

lajkus

Tááááákže.... postavy supr, záletka supr, atmoška supr, bohužel příliš moc filozofování o hovnech, sem tam se to dá, ale od 2. dílu je tam méně vyšetřování a více rodinejch keců a blbostí které pouze odpoutávají pozornost od honu na zabijáka, doufám že se přidaj napínavější momentu honu na vraha a ubyde keců jaký je lidstvo a proč se se ženou nemilujem atd.... bojim se o HBO, po zklamání ve formě Newsroom (alias Gilmorova děvčata plus Kancl plus rádobydrama) se bojim, že HBO trošku kopíruje Breaking bad (závislák, muž od rodiny a spousta rodinejch keců) a hlavně se bojim že těch rodinejch keců tam bude víc.... viděny 3. díly....UPDATE : Opět jsem se mýlil, třetí díl mi nějak nesed, prd se v něm děje a hodně kecá o hovnech, ale od 4. dílu to přijde, 6 minutový nepřerušovaný záběr útěku v černošském ghetu, v 5. přepad laborky perníku a jede se dál. Seriál konečně dostal k atmosféře taky trochu akce a přesto že se kecá o hovnech dál, již je to snesitelné a je toho míň.... Krásně ošklivé lokace Louisiany, motorkáři, černoši, poldové, vidláci, feťáci, atmosféra, Matthew MCConaugy a nakonec i Larry King jsou dobře zahraní..... 85%.....EDIT : 2. řada je jednoznačně lepší, žádné kecání o světě a lidech a jinejch kravinách, zato se tu konečně řeší případ. Colin Farrell je hustej jako kráva... Lepší konec než u první řady, lepší přestřelky, postavy, jedinou výtku mám k lokaci L.A., které chybí atmosféra Louisiany a zápletka je trochu až příliš podobná první řadě, jinak ale mnohem lepší než kecy pana Voskara, chci třetí řadu 95%.... ()

nervana

První série: slušný...80-90% Momentálně sleduju druhou řadu a ikdyž první 4 díly to byl pro mě pomalejší rozjezd,tak po dalších třech dílech které jsem hltal minutu po minutě už teď dávám 100%, protože to jak to graduje je neskutečný a pro mě to jasně trumflo první řadu,o čemž sem původně dosti pochyboval. A soundtrack ten je naprosto luxusní.... Závěrečný díl už bude jen třešnička na dortu Už teď se těším na další sérii ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)