Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

FFilipCZ

Pěkná animace a anglické namluvení. Olaf se Svenem mě neskutečně baví a jsou hlavními tahouny filmu. Naopak muzikálové vložky jsou šíleně iritující a rušivé a shazují celý film dolů do průměru. Film bych si v ideálním případě představoval bez muzikálových vložek (pouze se soundtrackovým podkladem) a bez princeznovských partů - čistě jen z prostředí těžařů/dodavatelů ledu a bandy kolem Olafa a Svena. ()

hous.enka

Frozen je disney pohádka, která se od všech těch shreků, kocourů v botách, stařečků a zrůdiček nejrůznějšího vzhledu liší - vrací se totiž tam, kam disney pohádky patří: do světa pohádek a princezen. Jako by Ledové království navazovalo na Malou mořskou vílu, Sněhurku, Pocahontas a další pohádky, kde je v hlavní roli mladá dívka (ano, nejčastěji princezna), která musí projít těžkou zkouškou, aby dospěla a našla svoje místo ve světě. Na Ledovém království mi navíc bylo sympatické, že princ i chuďas princezně "jen" sekundovali, a nechali tedy vyniknout její vůli a touhu pomoct své sestře naplno. Ledové království má navíc příjemnou hudební složku a sněhulák Olaf i sob Sven jsou nezapomenutelní. O to víc mě trochu mrzí, že nebyla vysvětlena ústřední zápletka s ledovou královnou. Ale i tak je to povedená pohádka. ()

schizmo

Ambiciózní animák, který trochu nepochopitelně sází na promo trailer, opírající se o postavy, které s příběhem souvisejí úplně nejméně z celého filmu, a dost bych se nedivil, kdyby byly dosazeny tak trochu silou, aby celý, nikterak zábavný koncept, zachránily. Příběh je to sice poetický, animačně zmáknutý, ale víc než cokoli jiného vlastně představuje kreslený muzikál, na který si nejsem jistý, že je každý zvědavý. Pro mě nijak vyčnívající standard. ()

ledzepfan

Je to hezké, postavy jsou sympatické a vztahy mezi nimi funkční, ale na mě se tam prostě moc zpívá (obě holky zpívají hezky, ale víc než polovinu songů vnímám jako nadstavovanou vatu). Je to disney a musí to strhnout děcka, tak tam samozřejmě musí být strašně cool a infantilní sněhulák a jeden sob co se bůhvíproč musí chovat jako čokl (achjo). Občas se to tváří, že to chce bořit klišé, ale až na pár drobných jednotlivostí si Disney spíše vyřezává pitomoučkou (ale po čertech úspěšnou=výdělečnou) šablonu. Uznávám, že jsem se povětšinou jakš takš bavil, pár scén bylo hezkých a celková myšlenka (jakkoliv banální, neoriginální a tuctová) je věčná a proto stále funkční, ale zároveň jsem z toho cítil jakousi až průmyslovou sázku na jistotu. Chybí tomu odvaha hrát si se žánrem a zkusit dětem předat i něco víc než jen otřepané fráze. ()

zdepapepa

Kdo přišel na Disneyovku se skvělými písničkami a ne na adaptaci Andersenovy pohádky s do detailu promyšleným scénářem, ten bude chrochtat blahem. Nebo spíše zpívat blahem, protože některé ty písně si stále musím pobrukovat. Musí se ale scénáři pochválit hra s motivy dveří a uzamčenosti, ať už dveří nebo emocí, atd. Vtipný nadhled s vybuchujícími saněmi se mi líbil, stejně tak jako Golem nebo Hans, kteří byli občas příjemně děsiví. Nemám ale motivaci si to pustit znovu, možná až pozapomenu na detaily, stejně jako se mi to stalo u Tangled. Animační oddělení se zase předvedlo, animace sněhu i vlasů zmákli na jedničku. Co film v mém pohledu sráží je, že by klidně mohl být delší a že to nebylo nic světoborného, co se týče děje až na pár subverzí klasických pohádkových trop. ()

depony

Hodnocení 3*, ale jednu navíc pro Olafa :) jinak otravná Anna a zbytečně melodramatická Elsa. Jinak to mohlo být lepší .... :) ()

Adasin

Let It Go... Tak jsem to v tv nechala jít a celkem to šlo. Ovšem Let It Go ve zpívané, natož v české mutaci fakt nepotřebuju slyšet znova. Olaf mi nepřišel vtipnej, spíš otravnej, ale v tomhle směru jsou i horší postavy, takže na jedno zhlédnutí se to dá. Animace je pěkná a nápad s pohádkovým Icemanem opačného pohlaví taky slušnej. Písničky, jak jsem naznačila, nic moc, zpívaný pohádky na výjimky nemám ráda a Ledový království výjimka není. Nejvtipnější byl ten sob Sven. Zajímavý je, že ten jako jedinej nemluvil... 6/10 ()

Hannibal92

Asi nejdepresivnější pohádka letošního roku. Spoil: Hned na začátku dostaneme pecku v podobě skoro mrtvé sestry, se zmrznutým mozkem a následuje úplně oddělení obou sester, což je obě naprosto zničí. Navíc je Elsa celý život nucena k sebezapírání, skrývání své povahy a schopností a to i když se absolutně s nikým nesmí stýkat. A jako by to nestačilo přichází ještě smrt obou rodičů a zmrazení úplně celého města včetně okolí. Ještě mohla Anna na konci umřít a půlka dětí v sále by spáchala sebevraždu. I tak je to ale krásně udělaná pohádka a pokud člověk překousne všechnu tu smrt a utrpení tak se konec konců i dost nasměje. [CineStar Anděl - 21.2.2013] ()

MartinezZ

Dvě je ještě moc. Disney si chce asi skutečně vydobýt renomé stravitele Pixaru - pohltil jeho technologie a tech-know-how, ale příběhově jde o neskutečné slátaniny, podobně jako Brave. Nesnáším muzikály a tady je to postavené na zpívání. Jsem ochoten ho jakž takž přetrpět, ale tady mi ani nesedělo do té "pohádky", tohle byla jen plácající blábolící Broadway. Zdaleka ne všechny zpěvy jsem tak přežil, zbytek přeskakoval a příběhu to neuškodilo. Postavy se chovají nesmyslně a nikdo se nesnaží tomu nesmyslu dát smysl, byť blbý, alespoň pokus - nic. A když už to někomu z tvůrců asi dojde, tak to raději nechá vyšumět a doufá se, že na to zapomene. Čoklosob - to jako autoři nevěděli, jestli to má být čokl nebo sob a tak je z toho hybrid? Sob, chová se jako pes, ale navíc měl klidně ještě mňoukat a při nebezpečí strčit hlavu do písku/sněhu, OMG. Jak sob tak huhuláh tu byli zbyteční a jen proto, že v animáku musí být nějký nemluvící blb, co bude dělat humor. Tady jsou dva a jeden bohužel mluví. V celém filmu je laciný moderní humor ("Právě jsem nalakoval sáně, tak z nich dej nohy dolů, copak si vylezla z jeskyně?") - jak se tohle dostalo do finální verze? No prostě zklam.. Vlastně ne. Čekal jsem něco takovéhleho. Spíše jsem tak nějak.. ale jo, vlastně zklamán tím, že jsem měl pravdu a "něco takového" to nakonec bylo. Jediným plusem je tak skutečně počítačová animace, která je fakt nádherná (až na napadaný sníh, který vypadal spíš jako nějaká pěna nebo mokrý býlí písek...). Za námět, zprzněný písničkami, nesmyslností a asi-humorem, a animace dvě hvězdičky. Víc fakt ne. Ach jo, škoda. ()

Wysch

Kdyby se tam míň zpívalo a víc dělalo, bylo by to super. Silně pochybuju, že si na Frozen třeba za rok vzpomenu (jako to s láskou dělám třeba u krysáka Remiho nebo roztomilýho uklízecího lobotka - ačkoliv u něj ne tak často, což bude asi způsobený tím, že přeci jen doma mám tři krysy a žádnýho uklízecího robota), a rozhodně si Frozen nevybavím, když se mě někdo za rok zeptá, kterej animák jsem letos viděl, ale musím uznat, že těch 102 minut bylo příjemně strávených (ačkoliv do kina bych na to fakticky nešel a nikomu to ani nedoporučoval) a ústřední hudební motiv měl svoje kouzlo a oscarová píseň měla až nepříjemně dynamickej drajv. Ale jinak teda vlastně chci říct, že lepší animák z roku 2013 jsem asi neviděl (vono jich moc nebylo) a podle mě ten Plešoun je asi zaslouženej, ačkoliv několik věcí bych v něm udělal jinak. ()

Rosana

Inu, pěkná pohádka. Hity z ní hrají v rádiu dodnes. Holčičky nosí baťůžky s obrázky princezen. A dokonce je pohádka použita i v třetí (nebo kolikáté) sérii Once upon a Time... Ale co já s tím? ()

Tayen

Sněhová královna je odjakživa moje nejoblíbenější pohádka, takže jsem byla zvědavá, jak se s ní popere Disney. A ačkoliv se hodně odklonil od předlohy, musím říct, že jsem nadšená. Ten melancholický Andersen to není, Ledové království jde vlastním směrem, a ačkoliv hlavní motiv - cesta mladé dívky za Sněhovou královnou - zůstává, ve všem ostatním se pohádka liší, tak jak to Disney se svými mluvícími pišišvory, humorem, dobrým koncem a pohádkovostí umí. Jsou tady samozřejmě písničky, které mně kupodivu vadily minimálně; jsou tady kladné a záporné postavy, a je to snad poprvé za dlouhou dobu, co mi ty kladné nelezly na nervy, ale působily na mě mile a originálně - Anna je milá a vtipná; je tady láska - falešná i pravá, je tady nádherná animace. A nechápu všechny ty narážky na to, že pohádka nenabízí nic navíc, že jde na jistotu, protože v málokteré pohádce za poslední dobu jsem viděla, že všechno nemusel zachraňovat princ nebo obdoba našeho Honzy, ale že to je o hledání vlastního já a na konci není svatba, zasnoubení nebo něco podobného, i když náznaky tam jsou. Ledové království je pro mě hlavně o přijetí vlastního já. ()

Karlas

Tento mrazivý muzikálový vodopád velmi pěkných animačních efektů je podle mého názoru spíše pro malé holčičky než pro malé chlapečky. Určitě však můžu říci, že sladký polárkový dort tohoto romantického příběhu, o vzájemné lásce dvou krásných sester, určitě potěší nejedno citlivé srdce. ()

Vxxx

"The cold never bothered me anyway" Úžasné :) Naprosto jsem si to zamilovala a po prvním shlédnutí jsem to musila pustit hned znovu. Fakt krásné, vtipné, hudba dokonalá. Rozhodně patří do mé TOP 10 animáků :) 5* ()

fremy

Přívětivá pohádka. Přesně ta, která před Vánocemi potěší celou rodinu. Nikoli tedy příběh tvořený vtípky pro rodiče a jinými pro děti. Tato muzikálová smršť přivede k úsměvu občas s princeznou Annou, avšak zaručeně, je-li v popředí sněhulák Olaf. Opět Disney sázka na jistotu vtipné postavičky vyšla. Nebudete mi snad tvrdit, že mladým slečnám a holčičkám nebude příběh ctižádostivé a dospívající Elsy připadat okouzlující. Jsem toho názoru, že se v ní budou vidět jako v zrcadle a Frozen si za to získá jejich obdiv. ()

SonGokussj

Nejnovější dobrodružství od Dysneyho? Líbilo se mi víc než Na Vlásku! Akční princezna (opět) s dalšími postavami byly výtečně napsané, jediné mínusy bych vytkl možná až moc prudké hudbě často se opakující a až moc zfetovaném sněhulákovi, kterej by tam víceméně nemusel -vůbec- být a možná by to nikdo nepoznal :-) SOB bohatě stačil. Každopádně ta princezna byla opravdu opravdu opravdu úžasná :-) Jiskřičky v očích a ... gah! Prostě na to koukněte, nebudete litovat ;) Je tam spousta zábavných místa jak pro děti, tak pro výrostky i střední generaci. Pár myšlenek pro starší generaci spolu s promyšlenějšími vtipy. Náznaky World of Warcraft (či bossů z Dark Souls :-D) prostě a jednoduše... Watch it until the hell froze :-) 85% ()

Popluh

To je tak zbytečnej vyumělkovanej film, že se mi o něm ani nechce nic psát. I když pravda, svůj jediný účel to splnilo, miliarda je na kontě, hračky v obchodech a i další generace budou smrkat a srát do ® Disney produktů. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu