Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

ModryPlamen

[spoilery] Tak mňa celosvetové obľúbenie tohto animáku akosi minulo. Asi je to tým, že nie som cieľová skupina filmu (7-ročné dievčatko), ale ani Anna ani Elsa mi neprišli ako sympatické postavy. Sympatizovať s niekým, kto v jeden deň stretne “pravú lásku” a v ten istý deň sa chce oženiť, to sa u mňa moc nedá. A to isté s niekym, kto nechá zmraziť svoje kráľovstvo a miesto toho, aby to riešil, utečie do hôr. Chápem, že boli bežní ľudia z ľadových schopností Elsy vystrašení, ale aj tak. U vedľajších postáv, čiže u Kristoffa a Olafa, je to už o čosi lepšie. Vlastne som mal pocit, že tí jediní používajú vo filme rozum. Piesne by som bral ako normál, teda keby som nenarazil na Let it Go snáď každé dva dni, takže u mňa sú už trošku otravné. Príbeh jednoduchý, zvrat s princom Hansom od začiatku predvídateľný. Jediné, čo prekvapí, je, že Kristoff nepobozká Annu, ale to len preto, aby bol materiál do dvojky. Až sa čudujem že to tu má tak dobré hodnotenie. Animačne je to nádhera, no filmu to nepomôže. Za mňa 3 hviezdy. A bol by som rád, keby ma PR k tomuto filmu neotravovalo snáď na každom kroku. Nič v zlom, ale mňa toto nikdy moc nebavilo. ()

Scanerior

Nejlepší princeznovská animovaná pohádka. Povedený příběh s mnoha vtipy, a to především sněhuláka Olafa, který má skvělou roli a film by byl bez něj poloviční. Nápad, děj, zpracování skvělé a rád se na to vždy před Vánocemi kouknu. ()

xpaja

Kdysi panovala mezi pohádkovými princeznami rovnoprávnost. Dnes u dětí jedna z nich vládne všem: "Elsa". Příběh o vzteklé princezně, která se naučí mít ráda sama sebe i všechny ostatní a o její hodné a naivní mladší sestře, která trochu té naivity ztratí, je celkem originální. Není ale nijak úžasný a dokonce i mezi ostatními pohádkami od Disneyho patří k těm nejslabším. Proto jeho výsadní postavení nechápu. Jelikož jsem ale většinu života žil v tom, že Elsa je přerostlá čtyřnohá kočička, je evidentní, že nejsem předškolní holčička. Cílová skupina je tedy jinde a já to zjevně neumím správně posoudit. Dávám --- == 65 % == ---. ()

muti

Oveľa bližšie k 5/5 než k 3/5. Zápletka, prevedenie, Hudba, hlavné a vedľajšie postavy, twisty, súboje, všetko paráda. Perfektný bol určite nezvratný vzostup Elsy ako ľadovej kráľovnej. Trochu boli prehnané OP ľadové výtvory, ktoré sa telepaticky zhmotnivali podľa potreby, alebo aj samotné rozuzlenie v štýle - love. Wait, that's it? Was this an option all along? Well, okay, then... ()

Teoretik

U filmu jsem se s přítelkyní vážně bavil. Ale v celkovém dojmu jsem zklamaný, připadalo mi to totiž úplně stejné jako film " Na vlásku". ()

LencaN

Mám nového filmového oblíbence :) nevím, kde jinde takhle v animáčku ztvárnili zimu, ten ledový palác byl úžasný, efekt, kdy je vidět skrze ledovou zeď nebo celá tvorba paláce, všechno bylo dobře promyšlené do detailů. I proměna Elsy byla wow. Většina příběhu se obešla bez klasického záporáka, ale stejně tomu nic nechybělo, mělo to víc zase něčeho jiného. Na Olafa jsem se strašně těšila a věřila, že to bude legrace, ale že se budu až tak smát až mi potečou slzy, to teda ne :) už samotný začátek značí, že to není klasické Bylo nebylo, kde bude jeden princ a jedna princezna, budou zamilovaní a budou řešit nějaké pohádkové trable...začíná to úplně něčím jiným, řezáním ledu a roztomiloučkým malým sobíkem. Je pravda, že mimika soba se dost podobá té, kterou se vyznačuje kůň Maximus v Na vlásku, ale jinak jsem tam žádnou velkou podobnost neviděla, jak tady mnozí avizovali. Naopak jsem tam našla hodně podobnou scénu s filmem Rebelka, až mi to přišlo jako deja vu. Ale prostě sněhuláček Olaf byl tahounem téhle pohádky. Byl tak dobrosrdečný, i když žádné srdce neměl a tak sladce naivní, že to je sněhulák, který si opravdu vytoužené objetí zaslouží (kdo viděl, pochopí). A tvůrci vymysleli snad všechno, co se s Olafem (a jeho částmi) dalo provést. Musím taky říct, že songy byly jedna radost. Český dabing aspoň mně nevadil, naopak se to povedlo. A jsem děsně ráda, že jsem Frozen viděla ve 3D, protože efekty byly mňam. Sice občas jsem někde viděla ducha, jakoby dvojitou postavu, ale mohlo to být promítáním, mohlo to být tím, že jsem měla pod 3D brýlemi ještě normální dioptrické, prostě nevím čím to, ale bylo to jen párkrát a jen na okamžik. Po skončení filmu mi ještě dlouho zůstal hřejivý pocit, že jsem viděla něco moc hezkého a co můžu brát jako mého Ježíška :) ()

Wewy

Veľmi pekná muzikálna Disneyovka s kusom romantiky. Najviac u mňa bodujú vtipné komentáre vydareného snehuliaka Olafa. ()

Khare

Disney vrací úder, skvělý humor, nádherný vzhled, Elsino ledové kouzlení krásné (viděno ve 3D a ano, v tomhle případě mělo smysl :-)), perfektní pohádka. ()

david666

Skvělá podívaná pro ty, kteří nezapomněli jaké je být dětmi. Vizuálně krásné, písničky určitě ani v českém podání nejsou špatné. A pro dospělé je tady sněhulák a sob. Před Vánoci lze jen doporučit. 3D tady má smysl. ()

Kybela

Původní verze bez titulků - skvělé písničky a nádherný příběh vyzdvihující rodinu. Kristen Bell je fakt dobrá, mělo to šmrnc. ()

gipper

Bylo to kouzelný a to doslova ;o) Takhle krásnej obrázek zimy jsem snad ještě nikdy neviděla. Elsa to tam totiž opravdu rozjíždí! Sněhulák byl boží, takovýho bych brala domů, ještěže mu na konci pořídili soukromej sněhovej mrak a všecko to s ním dobře dopadlo. Jediný, co mi trochu vadilo bylo na mě až moc zpívání. Ale když jsou ty Vánoce, a protože jsem z kina odcházela s takovým tím pitomým úsměvem na tvářích "ježiš to bylo tak krásný", je to rozhodně bez zaváhání na plnej počet. Krásný Vánoce všem!!! ()

girasollle

Slabší animák, ale ne nejhorší. Dost mi vadilo, že se tam tolik zpívá (možná v originále by to bylo lepší). Hlavními tahouny byli bezesporu sněhulák Olaf a sob Sven. Tak 2,5 ledových hvězd... ()

Idoviren

Nevěděla jsem, že Ledové království je pohádkou na motivy Sněhové královny, ale pořád jsem ji tam tak nějak viděla. Zmrazené srdce, pravá láska versus žádné city a led a sníh. A i kdybych nevěděla, že Ledové království koketuje s mou oblíbenou pohádkou, měla bych z tohohle animáku radost. Je zimní, má všechny dějové zvraty typické pro disneyovky, má ukecanou komickou figurku, je dětsky optimistický a s dobrým koncem. A navíc mi přijde, že Elsa a Anna jsou jako Rouge z X-menů rozdělená na dvě postavy, podívejte se a uvidíte. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu