Až opadá listí z dubu

• angličtina When the Leaves Fall from the Oak (festivalový názov)
Animovaný / Komédia / Fantasy / Krátkometrážny
Československo, 1991, 26 min

Animovaný film, který vznikl podle známé pohádky Jana Wericha z jeho knížky Fimfárum.
Čupera propil téměř vše co měl a zadlužil statek. Na jeho poli byl zanedbaný úhor a kdyby měl peníze, tak by se opět opil. Najednou se na jeho poli objeví čert. Ten mu slíbí, že se o jeho pole postará. Čupera se mu musí ovšem upsat tím, že mu dá to, co má doma a právě o tom neví. Čupera se čertu upíše. Přiběhne domů a v chalupě má čerstvě narozeného syna. Úroda na Čuperově poli byla poté rok od roku větší, až se k němu jezdili radit odborníci z celého světa. Za pět let Čuperu přijde navštívit čert. (zdeny99)

Faramir

Krásná pohádka, ale v reálu si už hodně lidí myslelo, že přechytračí čerta a nakonec to s nimi špatně dopadlo... Proto je třeba si spolu J. Cimrmanem (viz jeho stať v časopise Doutnák) povzdechnout, naše pohádky klamou: ve skutečnost hloupý Honza nedostane princeznu za ženu a člověk bez pomoci nepřechytračí ďábla. ()

Elisebah

Tak až díky Werichově fimfáru jsem si konečně po x letech zapamatovala, že listí z dubu prostě neopadává. Povedená nádherná pohádka ()

MsUtahraptor

Můj oblíbený námět- přechytračení čerta- mou neoblíbenou formou- jakoby modelínové figurky se zdeformovanými obličeji-, vyprávěný Werichem, který pohádky umí. ()

wosho

Werich se musí v nebi tetelit blahem, jak mu jeho pohádku pro malé i velké překrásně adabtují do loutkových snímků. Kvalita made in Werich se přenáší těžce, ale kdo umí, ten umí. ()

Elgin

Pane Cupera a to vite, ze jsi projdete peklem nez prestanete pit???!!! Naozajstny skvost kde sfilmovanie predci kniznu predlohu napisanu panom Werichom. Pre mna osobne je to najlepsi diel z celej serie Fimfarum. Svele vykreslena atmosfera malebnej dedinky a jejich miestnymi obyvatelmi. Uzasne ako sa z vyhlaseneho alkoholika stava abstinent pomocou pekelnej metody. Nezabudnutelne!!! Vrelo doporucujem. ()

PlayEasy

Ubíráme jen za to peklo. A i když se nám nové Fimfárium líbí, stále nechápeme, proč to obnovují. Vždyť přece pan Werich začne stárnout, až opadá listí z dubu :) ()

gédé

Naprosto killerská záležitost o antialkoholní léčbě. Svéráznou animovanou pohádku podle Jana Wericha jsem viděl odpoledne na ČT2 a tak mě zbourala, že jsem ji musel hned večer převyprávět všem spolustolovníkům - samozřejmě v hospodě. ()