Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenzie používateľa Azurovydrak k tomuto seriálu (18)

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013)

Jelikož si Captain America nedal pohov a musel rozložit S.H.I.E.L.D. už ve svém druhém filmu, tudíž ještě dříve, než jsme ho stačili pořádně poznat a proniknout do jeho zákoutí, jsem za tento Marvelovský seriál moc rád. Postavy nejsou klasicky černobílé, každé rozhodnutí zde skýtá nějaké úskalí a občas holt dojde i na nevyhnutelnou oběť. Po šesti zhlédnutých sériích hlásím spokojenost. Můj největší obdiv ale patří scénáristům, kteří vymysleli a napsali postavu Granta Warda - nevím, zda to je mistrná profesionalita nebo jen záblesk geniality, ale díky tomuto seriálu se pro mě Ward řadí jako jeden z nejlepších seriálových záporáků všech dob. 80% ()

Season 1 (2013) (S01)

Začalo to vlažně, ale zhruba v polovině se to slušně rozjíždí. Velmi jsem si oblíbil Granta Warda, všichni ostatní jsou vedle něj jen dodatečné postavičky. Skye taky ujde. Konec má vážně grády, posledních asi 8 dílů jsem sjel hned po sobě. Jeden z nejlepších seriálových zvratů se odehraje kolem patnáctého dílu a uznávám, že jsem zůstal úplně opařený. 75% ()

Season 2 (2014) (S02)

Druhá série je na pohled značně rozmáchlejší. Děj se rozpitvává a přibývá spousta nových postav, což zezačátku vypadá jako otrava (nevěřím, že jsem jediný, komu zprvu chyběla komorní sestava původní šestice), ale postupem času se z nich stávají nepostradatelné ikony. Skye dostává více prostoru což je fajn, na druhou stranu Ward ho má až moc málo a někdy jsem měl i zlostné nutkání přeskočit celý díl, když nebylo hercovo jméno v úvodních titulních. Brett Dalton si svoji roli užívá a jeho antihrdina je stejně nevyzpytatelný jako zajímavý. Inhumans na druhou stranu není špatný nápad, ale nepřišel mi až tak dobře provedený. Rádoby ráj se ukázal být skutečným zlem, čili žádné překvapení. Lincoln je celkem nesympatický, přímo z něj sálá ten pocit že jde o účelově vsunutého uhlazeného hezounka přímo pro Skye. Mnohem více se mi zamlouval třeba Daniel Whitehall, který jakožto hlava Hydry budil hrůzu i respekt a mnohem raději bych ho viděl jako ústředního padoucha. 80% ()

Eden (2015) (S02E16)

Zrovna když jsem si říkal že seriál upouští od banálních zápletek, infantilních dialogů a plochých postav, tak často přítomných v první sérii, se na scéně objeví jedno-dimenzionální slaďouš Lincoln, jehož zřejmě jediným posláním je balit Skye. Až k uzoufání omílaný Trip má v kategorii nudnosti silného konkurenta. Hurá ()

Season 3 (2015) (S03)

Třetí řada je zase o fous lepší než ta předchozí. Zejména začátek hodně nadupaný, tvůrci konečně vyházeli infantilní emoscénky a nahradili je dospělou zápletkou okořeněnou trochu toho adrenalinu. A světě div se, ono to funguje. Vůči první polovině lze obecně těžko mít výhrady - mystický pobyt Jemmy na cizí planetě, vychytralý Malick, tajemný vraždící Inhuman a největší frajer v seriálu (všichni víme, o komu mluvím) - rázem se tu bavíme o diskutabilně nejlepších Agentech, kteří se s hloupoučkými zápletkami první série vůbec nedají srovnat. Obzvláště Ward tady pořádně válí a na jeho příběh jsem se třásl ze všeho nejvíce. O to hůře mě zasáhla jeho smrt v polovině, seriál tím ztratil svou ikonickou postavu, která byla geniálně záporná a zajímavá dohromady, přičemž ani Hive s jeho tváří už nedokázal tuto díru zaplnit. Lze říci, že druhá půle bohužel obecně dosti upadla, což je jediné co mi brání udělit 5 hvězd. Tvůrci si ukousli až příliš velké sousto a nedokázali ho patřičně zpracovat. Záporák Hive je příliš mocný na tenký seriálový rozpočet a tak z něj neustále čiší pocit, že nenaplnil svůj potenciál. Geniální zápletka s písečnou planetou zřejmě spolkla většinu rozpočtu, jelikož Daisy nepoužívá své schopnosti ani zdaleka ne tak, jak by mohla, a Hive se vzmůže jen slabé vysávání, přičemž valná většina jeho mocných momentů se odehraje mimo záznam. Závěr je v rámci možností slušný, ale mohl být lepší. Tvrdit, že s agentem Wardem zemřeli i sami Agenti, je trochu nadsazené, ale rozhodně viditelně klesla kvalita i poutavost jednotlivých dílů. Přesto si stojím za tím, že tato série je z pomyslné trilogie nejlepší. A Daisy také, když už jsme u toho. 85% ()

Přírodní zákony (2015) (S03E01)

Nadupaný začátek. Lincoln konečně působí jakože má snad i něco jako charakter a přestává být otravný, tak to snad vydrží ()

Maveth (2015) (S03E10)

Nejlepší mid-season finále. Dokonalý feel, který poskytl modrý nádech planety Maveth a velmi traumatické loučení s oblíbenou postavou, tato epizoda měla v rukávu skvělé trumfy. Škoda, že po vrcholu nastává pád, a druhá polovina řady už těžce neudržela laťku. ()

Season 4 (2016) (S04)

Nečekal jsem, že je to vůbec možné, ale po upadající třetí řadě nabral seriál nový dech. Režiséři se vydávají riskantním směrem, propojujíce styl Matrixu s filmy o Ghost Riderovi, a ač nejspíš ani sami neví jak, daří se jim show znovu oživit. Aidina UI je tu super protivníkem a Daisy se tu konečně naplno předvádí v plné síle (Self Control). Potěší i návrat Warda, ač jen na pár dílů. Celkově je závěr s Agenty Hydry tím nejlepším, co AoS nabídli. Na to, že jsem se na S4 začal dívat s jistou dávkou skepse a ještě s anglickým dabingem (protože český skončil u S3), který mi v úvodu zážitek trochu kazil, je to vážně velký krok vpřed. 90% ()

Sebeovládání (2017) (S04E15)

Neskutečná nálož, Agenti byly vždy přes různé nedostatky v jádru dobrý seriál, avšak vždy si drželi určitou úroveň kvality, za kterou se nedostali, nikdy nepřekročili hranice. Tento je je však něco úplně jiného, od napětí přes efekty až po brilantní herecké výkony (zejména smekám před Elizabeth Henstridge). Tohle je o několik levelů výš než jakýkoliv jiný díl, a dává jasně najevo, jakou kvalitu může i nízkorozpočtová televizní série mít. A k mým pocitům po dokoukání, jen jedno slovo: QUAKE! ()

Co když... (2017) (S04E16)

Pokud se předchozí díl podřídil Daisy a její moci, tak tento je ve stínu jednoho muže. A on se prostě musel vrátit. I kdyby jen pro cameo. Bez něj to nejsou Agenti. ()

Konec světa (2017) (S04E22)

Možná to není nejlepší finále, ale je dobré. Trpí sice totožnými neduhy jako finále předchozích řad, třeba jako když hlavní záporák zařve jak amatér protože na epickou bitvu nezbyl rozpočet, ale co. Ghost Rider tu měl parádní entrée a nechala se mu otevřená vrátka. Radcliffa je škoda, měl jsem ho rád. Ale zbývají tam dost velcí tahouni, aby to Agenti přestáli. A navíc tohle byla ta vůbec nejlepší série, takže zklamání není na místě. ()

Season 5 (2017) (S05)

Po magické čtyřce mírný posun k horšímu ale stále kvalitní nářez. Vesmírné dobrodružství nenudí a setkání se zajímavě pojatým Dekem mi trochu nahrazuje namachrovaného Warda. Druhá půle trochu zpomalí, ale závěr je znovu slušně vyhrocený. Jako celek sérii tvoří nadupaný děj s cool zápletkou, který vás rozhodně neznudí. Po druhém zhlédnutí musím přidat i tu 5 hvězdu, zaslouží si to... 90% ()

Minulý život (2018) (S05E10)

"I'm gonna beat your body with your own skull!" Skvělé mid-season finále. Navíc Kasius je absolutní frajer, bitka mezi ním a Mackem je obecně velmi nedoceněná a dodává slušnou dávku epičnosti. "I want to watch the light die in your eyes." Až je mi skoro líto, že o tak skvělého záporáka přijdeme tak relativně brzy. Protože Dominic Rains tuhle roli neskutečně zandal. "My father will see me. He will have his world! Not just the sliver Quake left behind." ()

Konec (2018) (S05E22)

Konečně soupeř, který se s hrdiny nemazlí. Graviton si mě tu naprosto získal, především díky epickému souboji, který musel řádně vyšosat agentský rozpočet. Skvělé finále po všech stránkách, nechybí i emoční závěr, který nicméně mohl mít větší přesah. ()

Season 6 (2019) (S06)

Nejslabší série, hodně kvůli zkrácení na polovinu dílů. Jeden Fitz umřel, musí se najít druhý, to je sice fajn ale působí to jako nucené vracení mrtvé postavy, totéž s Coulsonem a to ještě překonává stupidní poslední díl. Ne že bych se vyloženě nudil ale nehrnul jsem se tak do pokračování jako u předchozích sérií. Nejlepší dějové linka se točí okolo Fitze a Enocha. Zbytek většinou nic moc. EDIT: Tak napodruhé jsem trochu změnil názor, není to tak zlé. Hodně to tahá trio Jemma-Fitz-Deke, jejich vztah má skvělý vývoj. 70% PS: Snowflake je prostě nejlepší a nikdo mě nepřesvědčí o opaku :D ()

Season 7 (2020) (S07)

Je fér zmínit, že o konec Agentů jsem se řádně bál, zejména když předcházející šestá řada se nijak zvlášť nevytáhla a po zkušenosti s Hrou o Trůny jsem též nebyl fanouškem rozhodnutí poslední 2 řady zrychlit, zkrátit, osekat a co nejrychleji uzavřít poměrně dost rozvětvený děj. Proto cítím úlevu, že sedmá a poslední série předvedla relativně důstojné rozloučení, za které se scenáristé nemusí stydět, přestože k dokonalosti má též daleko. Pokud mě totiž zklamalo a zmátlo podivných, nedovysvětlených 10 minut z šesté série, tak začátek sedmé nastupuje přesně v tomtéž duchu - bez rozmyslu skáče z místa na místo, mezi časovými osami, spoléhá na divákovu znalost předchozích sérií a rychlou schopnost dedukce. Během toho se bohužel trochu vypařil tzv. enjoyment faktor a i já, který mám celkem rozsáhlé znalosti MCU univerza, jsem se často orientoval jen dost matně. Po kostrbatém rozjezdu naštěstí dost zachraňuje nástup Daniela Sousy, který se rychle získal mé sympatie a vnesl do rigidního týmu agentů něco nového. Prostřední část seriálu je obecně nejlepší, a zejména si mě získala Elizabeth Henstridge svým režijním debutem As I Have Always Been, bez debat nejlepší epizodou. Závěr na druhou stranu mírně zklamal, byl, jak je u Agentů zvykem, narychlo utnutý a poslední rozloučení bylo hodně out-of-characters, jelikož důvod pro rozpad týmu byl vskutku banální. Tak jako tak jsem však rád, že jsem dostali alespoň takový konec, jaký jsme dostali, jelikož si Agenti o zrušení koledovali každý rok, prakticky už od třetí série. Dávám solidních 70% a jednou provždy se loučím s touto epochou MCU. ()

Jak jsem vždycky byl (2020) (S07E09)

"I have seen the future... carry on this mission and cherish it, for it will be your last mission together." S přehledem nejlepší epizoda série, i když na Self Control se to stále nechytá. Elisabeth Henstridge při svém režijním debutu doslova vytírá zrak. "Yet this is the nature of family, isn't it? I have seen it countless times on countless worlds. People arrive, so we celebrate, and people leave us, so we grieve. We do what we can with the time in between, but the cycle is always there. No one escapes it. Not even me." ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)