Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (10)

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013)

Ještě nikdy jsem si nehledal k seriálu cestu 3 řady (!). První série jako by seriál nevěděl kam patří, byla tady nějaká snaha o zaschování děje v rámci MCU, ale to očividně nikam nevedlo. Až s koncem dabingu (a nástupem brilantní, nikdy nepřekonaný čtyřky) se mi dostali Agenti pod kůži a začali mě královsky bavit. A nutno podotknout, že tak natřískaný a zábavný seriál jsem nejspíš neviděl. Jaká to změna od ostatních marveláckých seriálů na jiných stanicích. Tady byl prostě úkol číslo jedna "bavit diváky" a to se seriálu většinou vedlo. Ať už matrixovská a brilantní čtyřka, vesmírná pětka a šestka, nebo cestování do minulosti v sedmičce. Bojovalo se s Hydrou, programy, roboty, mimozemšťany i démony. Agenti byli vždycky tak natřískaný dějem, že se musel královsky bavit každý. Cestovalo se do budoucnosti, minulosti, na jiný planety i do programů ala Matrix. A ať už to byl Coulson, Daisy, Mack, Yo-Yo, May, Enoch, Deke, Jemma, nebo Fitz, ty postavy jsem si nakonec zamiloval. Byla to koukačka já jsem rád, že jsem s nimi tohle dobrodrůžo mohl absolvovat! A teď prosím nějak ty psotavy našroubujte do MCU! ()

Season 1 (2013) (S01)

Úvodní epizody byly vyloženě průserový. Jako bych koukal na nějakou šílenost s puberťákáma, který si hrajou na agenty. Připomnělo mi to peklíčko Agent Cody Banks. Někde po polovině jako by si to uvědomili i tvůrci a vyhodili všechno do koše. Neříkám, že je druhá půle dokonalá, ale rozhodně je koukatelná. Tak snad to takhle bude pokračovat. ()

Season 2 (2014) (S02)

Dvojka Agentů je o poznání akčnější, divácky vděčnější a v neposlední době i sympatičtější. Postavy si našly si našly svý místo a celá ta dějová linka s Inhumans byla o několik tříd lepší než než děj první sezóny. Závěr je skvělej a já se najednou těším na trojku, na kterou doufám půjdu do nevidět. ()

Season 3 (2015) (S03)

S přehledem nejlepší a nejzábavnější série. Soupeř v podobě nového Inhumana je skvělý a například Jennin díl na Mavethu byl nejlepší z celého dosavadního seriálu. Agenti mě konečně začali bavit jak bych si přál a doufám, že jim to ještě pár sérií vydrží. ()

Season 4 (2016) (S04)

Jedním slovem "nářez". Agenti se nadobro oprostili od všeho špatného, co v prvních 2 řadách vybudovali a speciálně ve čtvyřce seriál přišel se svou nejlepší formou. Parádní Gabriel Luna (odklepněte mu spin-off!) i Mallory Jansen. Příběh zase natřískaný tak moc, že v jiných seriálech by vyplnil minimálně 2 série. První polovina s Riderem byla dobrá, ale měla pár hluchých míst, jenže ta druhá matrixovská je parádní jízda od začátku do konce. Jen finální vypořádání s Aidou bych si možná představoval víc kulervoucí. Ale závěr ale Konec dětství mě nadchnul. ()

Season 5 (2017) (S05)

Pocitově asi slabší než nadupaná čtyřka, ale stále skvělá zábava. Po tom maratónu ostatních marveláckých seriálů, který jsem před tím absolvoval, jsou Agenti jako hojivá náplast. Příběh upaluje většinou dopředu jak gepard, pokud se přešlapuje na jednom místě, je to vždy jeden, maximálně dva díly a změna pravidel a prostředí uprostřed série mě furt baví. Skvělý. ()

Season 6 (2019) (S06)

Citelně slabší scénář je v šestce kompenzován skvělým závěrem a velkým tempem. Občas mi bylo zkrácené série hodně líto, spousta děje by se mohla rozvést, ale mě Agenti přirostli k srdci. Trochu mě mrzí upozadění De Caesteckera, s přehledem nejlepšího herce týhle party, ale skvělý humor a jeho špičkování s vnukem mě královsky bavilo. ()

Před čím nelze utéct (2019) (S06E06)

Závěr sice vtipný. Hororové momenty jsou dobrý, ale přijde mi, že Agentům už vyloženě dochází dech. Pokud vynecháte 95% téhle epizody, o nic nepřijdete. I když je sezóna o polovinu zkrácena, jednoduše se tu moc přešlapuje na místě. Právě TO dělilo Agenty od ostatních marveláckých seriálů. ()

Season 7 (2020) (S07)

Nakonec dobrý! Seriál se rozloučil možná trochu zrychleně (sám bych si představoval jeden, dva díly navíc jako pořádnou rozlučku), ale rozhodně jsem na konci neměl pachuť nedodělanosti. Závěr byl akční, dojemný a ukončil seriál nejspíš tak, jak se sluší a patří. ()

Jak jsem vždycky byl (2020) (S07E09)

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Díl doslova nacpaný nápady, humorem, a na závěr i velkým loučením jedné z nejlepších postav seriálu! ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)