Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (28)

Nový svět (2013) (S01E01)

Pro všechny které Marvel polapil do svých sítí, je tento seriál vítaným zpestřením čekání na celovečerák. Byl jsem skeptický, ale kupodivu jsou postavy vcelku fajn a navíc...Coulsnovo charisma stále funguje. Jsem zvědavý, jak a jestli tvůrci zakomponují tuto odbočku do hlavního příběhu, resp. do posledních Avengerů. Tam by se hodila pomoc všech. Ale nejspíš půjde o slepou uličku. ()

0-8-4 (2013) (S01E02)

Velmi slabý příběh s až béčkovými scénami. Poslední dvě minuty to v mých očích nemohou vynahradit. Dávám sice 3*, ale objektivně je to spíš za 2* a čtvrt. ()

T.A.H.I.T.I. (2014) (S01E14)

Bill Paxton forever :-) Ten chlap je prostě klasa. Jinak je vše stále velmi předvidatelné, ale díky sympatickým postavám to zase tak moc nevadí. Navíc velmi dobré triky...prostě fajn seriál, který svým potenciálem mrhá asi jen z poloviny. Což je dobrá zpráva...je velký prostor pro zlepšení. ()

Konec začátku (2014) (S01E16)

Víc se mi líbily první epizody, které byly sice naivně jednoduché, ale zábavné. V okamžiku, kdy se začíná intrikařit a ke slovu se dostávají dvojití, trojití agenti a přitom je vše předvidatelné(i díky souvztažnosti s tím, co už víme z filmů), nezbývá prostor pro vtipkování a nadhled. Toto není typ seriálu, který by se měl brát až tak vážně. Tak snad se nebudou tvůrci patlat s Hydrou dlouho. ()

Časy se mění (2014) (S01E17)

Minule jsem žehral na předvidatelnost, tak teď to musím poupravit. Je to předvidatelné a navíc je zřejmá snaha tvůrců zamíchat kartami tak, aby diváka překvapili i na úkor logiky a dosavadního vývoje děje. Navíc dělají z některých postav superlháře a podvodníky, jen aby mohly zradit své blízké... . To se mi moc nelíbí, ale na druhou stranu dává tato epizoda hezký kontext k filmům...je vidět, že SHIELD byl vždycky organizace, která i bez přičinění Hydry měla zaniknout. ()

Stíny (2014) (S02E01)

Velmi dobrá epizoda. Zajímavý záporák, trikově pěkně zvládnuté, příběh taky v pohodě a jako bonus navíc Lucy Lawless. Velká škoda, že jsme si ji neužili v akci. ()

Tváří v tvář nepříteli (2014) (S02E04)

V mnoha ohledech by se dala tato epizoda srovnávat s nějakou lepší špionážní akčńůvkou ve stylu Bonda, nebo MI. Marvel opravdu nešetřil a stvořil áčkový seriál, který je důstojnou výplní MCU. Bitka dvou May měla pár pěkných okamžiků, triky opět na jedničku...sice je to vše méně osobní a Sky, ani Fitz-Simmons nedostávají moc prostoru, ale pořád dobrý. ()

Láska za časů Hydry (2015) (S02E14)

To jako fakt? Nový S.H.I.E.L.D? Těch organizací a skupin je na jeden seriál docela dost. Nicméně uznávám, že je obsazení členů nového S.H.I.E.L.Du atraktivní. A to především díky účasti herců z mých oblíbených seriálů. K Adrianne Palicki (The Orville), se nově přidal Edward James Olmos (Battlestar Galactica) a Kirk Acevedo (Hranice nemožného). S takovou se sestavou bych klidně sledoval další linii marvelovského universa. Škoda, že se rozehrává zbytečně moc dějových linek, které pak tvůrci nezvládají pořádně vygradovat. ()

Porušené přísliby (2017) (S04E09)

Téma cestování časem a umělá inteligence prostě americkým scénáristům nejdou. Těžko říct, čím to je. Aida jakožto zdivočelý android, kopírování lidí včetně vzpomínek a následné infiltrování...ten twist na konci to malinko napravil, ale v této epizodě bylo tolik blbostí. (scéna, kdy tým opětuje palbu na dálku ovládaný androidem hacknutou stihačku...WTF?) ()

Co když... (2017) (S04E16)

Alternativní svět, kde jedna změněná událost výrazně ovlivnila všechno v něm a to celé se odehrává ve virtuální realitě, kterou stvořil android, vylepšený díky nějaké mimozemské knize...to je mazec. Ano, jsou tam chybky, ale kupodivu to drží pohromadě líp, než bych čekal. Každopádně se musí tvůrcům nechat, že se nebojí vzít býka za rohy a nijak zvlášť si to při psaní scénářů neusnadňují. ()

Návrat (2017) (S04E21)

Ani peklo není tak děsivý, jako zhrzená ženská. Natož když má mix inhumanských schopností a žadný mírumilovný koníček, jako je třeba vyšívání. ()

Konec světa (2017) (S04E22)

Tak v této epizodě bylo úplně všechno, akce, doják, překvapení, Ghost Rider... . A určitě se podařilo navnadit mě na další sérii. ()

Orientace (1. část) (2017) (S05E01)

Opět posun hlouběji do MCU, dokonce jsme ve vesmíru... . Navýšení rozpočtu jde znát, vizuálně je to moc pěkné, tak budeme doufat, že to nebude na úkor scénáře. ()

Život vynaložený (2017) (S05E03)

Tato řada je vlastně čistokrevné scifíčko na úrovni daleko převyšující třeba Star Trek Discovery. Rozšiřuje už tak rozmanitý svět MCU sympatickým způsobem. ()

Spolu, nebo vůbec (2018) (S05E07)

V této epizodě se objevilo pár do očí bijících nelogičností, jako třeba jak by mohla být atmosféra a gravitace na planetě, která je rozrhaná na kusy a mnoho jiných...ale chápu, že se vše podřizovalo snahám tvůrců vést příběh nastoleným směrem... . Fanouškům je to jedno...ti jsou rádi, že koukají na své oblíbené postavy a ostatní ať si trhnou...pokud chtějí hledat chyby, můžou se vyřádit třeba u nového Star Treku. No a protože ze mě se pomalinku fanoušek stává, tak budu mhouřit a dám za 70% ()

Vstávat a cvičit (2018) (S05E15)

Flashback, kde se na vysoké hydrantské potkají nejznámější hydráci, byl fajnovám pomrknutím napříč celým MCU. A stejně tak potěší rozšíření o postavy nové generace Hydry a vytvoření dalších možností, jak to s tím koncem světa mohlo být. Hrátky s časovým paradoxem zatím fungují, tak snad to tvůrci nepokazí a udrží vysokou úroveň až do konce řady. ()

Líbánky (2018) (S05E17)

To jako fakt? Parta robotů stojících pár metrů od cíle, střílí ze samopalu a netrefí? A co ta ohavná hudba v pozadí, která mi připomíná rádobynapínavé chvilky v Knight Riderovi? Střídání režisérů chápu, ale Browna bych možná vyřadil. ()

Druhá možnost (2018) (S05E19)

Postava generála Talbota byla na začátku spíš komická role...kdo by to byl řekl, že stačí plnovous a trocha gravitonia v kombinaci s porouchaným mozkem a vznikne super cool magorotýpek. ()

Chybějící díly (2019) (S06E01)

To je panečku nástup! Jedna parta pátrá po Fitzovi, který měl být v kryokomoře na cestě časem do budoucnosti a druhá řeší další hrozby z vesmíru, o kterém už nějakou dobu víme, že je plný podivných individuí se záměry, které trochu kolidují s běžným děním na matičce Zemi. Nový SHIELD v čele s novým ředitelem, nové tváře...je to už šestá řada a stále je odkud brát příběhy, stále je to zajímavé... . Nebýt to součást MCU(hrdinský feeling, spousta superschopností a americký scénáristický smrádek - ASS), přirovnal bych to kvalitou dějové linky k mému oblíbenému seriálu Hranice nemožného. Jsem rád, že si někdo hlídá, aby to vše dávalo aspoň nějaký smysl a logika společně s kontinutou vývoje postav nedostávala na frak...jak se stalo v třeba v GoT. ()

Strach a hnus na planetě Kitson (2019) (S06E03)

Aniž by utrpěla kontinuita a zmírnilo se napětí, byla tato epizoda příjemně rozverná. Skoro jakoby se Whedon rozvzpoměl na Firefly. Ale i přes ten odlehčenější tón, se valí další a další hrozby, které mohou vyústit v mnoho zajímavých střetů. Po shlédnutí Capt. Marvel jsem rád, že si jdou Agenti svou cestou...takto se mi to líbí mnohem víc a doufám, že jim to ještě nějakou dobu vydrží. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)