Bez hraníc

• Česko Bez hranic (viac)
Francúzsko / Nemecko / USA, (2013–2015), 25 h 23 min (Minutáž: 41–47 min)

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjič (viac)

Mezinárodní tým evropských detektivů projíždí Evropu ve snaze chytit sériové kriminálníky, kteří své řádění přetáhnou přes hranice jednoho státu. Louis Daniel (Marc Lavoine), vedoucí týmu, si na pomoc s případy pozve svého někdejšího dobrého přítele, bývalého newyorského policistu Carla Hickmana (Wiliam Fichtner). Hickman si při pronásledování zločince zchromil pravou ruku, na službu se zbraní může zapomenout, navíc trpí krutými bolestmi. Závistiví kolegové ho rychle a ochotně „odsunou do důchodu". Hickman se přestěhuje do Holandska, kde žije v karavanu v zábavním parku jako anonymní uklízeč. Právě tam ho najde Louis, který Hickmana přesvědčí, aby se připojil k jeho unikátnímu světovému týmu. (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

i mistr tesař se někdy utne. v záběru kdy Fichtner sbírá papírky na ulici zdravou levou rukou a dává je do tašky pověšené na krku v jiném momentě sbírá ochrnutou pravou rukou a tašku má pověšenou opačně.Jinak první díl vypadá slibně.... ()

Garch

Zajímaví herci (někteří), ale celé to působí jako slátanina německých krimi s touhou po světovosti. Ale ty papírové a vysvětlující dialogy, to je hrůza. ()

Thomm odpad!

Po zhlédnutí 7. dílu mám dost. Větší kravinu si lze jen těžko představit, nestojí to ani za rozebírání. Crossing Lines právě překročil linii (pun intended) mojí trpělivosti. Je to odpad a je konkurencí Revolution v boji o nejdebilnější seriál. ()

Ombak▼Penari

Nemůžu si pomoct, ale je to strašně hloupé. Kriminální zápletky prvních dílů byli mizerné a jednání hlavních hrdinů někdy vyloženě pitomé. Nevypadá to zle, ale scénář je prostě špatný. ()

Eilean Donan

Pilot ma chytil a Donald a jeho vysvetľovanie holubom ešte viac, takže pokračujem... Update: všetky dostupné časti padli a ja ostávam pri hodnotení po pilote. Veľmi sympatické obsadenie a musím sa opakovať, ale Donald S. je tam veľkým prínosom. A tiež, to sa musím priznať, mi náladu zdvíhajú českí herci, ktorých inak zrovna nevyhľadávam. Okrem toho je to rozumné a dobre sa na to pozerá. Po Missing ďalšia medzinárodná spolupráca, ktorá ma potešila a teší. ()

Yuriko

Pilotní dvojdíl se celkem, dal. Slibovala jsem si od toho docela dost, mělo to atmosféru, nápad a také to bylo úměrně akční. Ale další díl jsem zkoukla s úsměvem na tváři. Trapné dialogy, chyby ve scénáři, nevěrohodné herecké výkony a spousta wtf momentů. Za mě 3* jen za ty první dva díly, který celkem stály za to. Jinak je to srajda jako sviň. Tak maximálně k žehlení. ()

W.Wicki.W

Sejdou se Francouz, Američan, Němec, Italka a Ir a tvoří tým. V tom přijde Karel Roden a jeho angličtina a všechno to zkosí. Velice zajímavá záležitost, výjimečná krimi, která se odehrává na tolika místech... Někdy mně ale bohužel děj trochu nudil, není to zrovna extra napínavé - pro mě.... ale za originalitu a soudružnost postav určitě 4* ()

PavelU

Crossing Lines je poměrně zajímavý seriál, českému a evropskému divákovi ukazující americký styl vyprávění v prostředí, které je mu dost blízké. Více se tak dá ztotožnit s jeho postavami, ty pochází z mnoha koutů Evropy, dohromady tvoří mezinárodní elitní jednotku na boj s propracovaným zločinem. První dvě série sice působí dosti jednorázově, dynamicky a akčně, ale tenhle přístup byl hodně fajn. Zápletky byly rozmanité, dostávalo se na každého. Nebylo to striktně jen o jejich práci, každý měl svého kostlivce ve skříni. Realita ale byla taková, že se postupně děj hodně vrstvil na sebe, až to bylo téměř neúnosné. Jak pro diváka, tak hlavní aktéry. Což byla zároveň největší přednost první a druhé série. Epizodní role známých amerických herců potěšily, stejně jako ty větší od herců z tuzemska, např. Klára Issová. Na konci dvojky jsem zažil takový zvláštní pocit, který u seriálů mám málokdy. I to o kvalitě cosi vypovídá. Třetí řada také poutavá, byť z původních postav zůstala jen trojice. Staré dobré časy jsou tak nenávratně pryč. Dějově již o něco slabší, stále přesto dostatečně variabilní. Např. strhujícími přestřelkami a honičkami přímo v centru Prahy. Dokonalost! A hlavně, pořád tam hraje někdo známej. To je důležitý základ tohoto seriálu. ()

Lavinia

Dost mi to připomíná Criminal Minds, což také bylo úmyslem. Tým je mezinárodní, takže by měli mluvit anglicky s národními přízvuky, no a co? O to autentičtější to je, ovšem já to poslouchám německy, takže bohužel neposoudím, ale podle stížností kolegů bych to hodnotila jako plus. Po mnoha nových superdetektivkách konečně něco, na co se dá koukat - málem zvracím ze všech těch křehotinkatých slečnách na 12-cm-podpatcích, co spíše pózují než honí zločince a z kterých by se normální zločinec asi potrhal smíchy. Zvlásť mě těší evropské lokace, kde se přiznává, že se tam děj odehrává - takže když jede po ulici pražská tramvaj, tak jsme fakt v Praze. Slibně se vyvíjí, má to u mě šanci na 5. ()

coco.brice

z toho zdůrazňování..že jsme každý z jimé země..z klišé o duševně rozervaných poldech a nepřejících byrokratech se člověku už skoro dělá mdlo...ale třeba se to ještě rozjede..i když moc bych na to nesázel:-) ()

RedRose

Evropské (i české) prostředí je velmi osvěžující! Účast českých herců (i všemožných tvůrců v titulcích) je taky příjemná a je to cele takové jiné, než ty kriminalky made in usa... Na druhou stranu, některé díly jsou slabší a v některých se dlouho nic neděje a v posledních třech minutách je vše hotovo... Zkrátka to působí trochu nevyváženě... Přesto všechno je to nadprůměr a díky tomu evropskému stylu tomu dávám po první sérii 74% /// EDIT:<\b> bohuzel treti rada je uz uplne jina... vsichni zajimavi herci z prvnich dvou serii jsou pryc a cele to upada do vsedniho prumeru... bohuzel hodnoceni cestuje smerem dolu az na 55% !! velka skoda... ()

DaweForeman

Tohle by se dalo považovat za určitou konkurenci americkým kriminálkám. Samozřejmě rozdíl je v tom, že tohle je evropská kriminálka a zločiny se neodehrávají pouze v jednom městě, ale po několika státech. Samozřejmě je zde vidět i mnohé působení EU a s tím spojených problémů s juridiskcí. Tým je nám navíc představen jako směska několika detektivů z různých zemích, kteří ještě se svou specializací tvoří opravdu zajímavý tým. Jako by to nestačilo, každý z nich si přináší svou vlastní historii, která bude ovlivňovat jejich práci nebo jí od ní odvádět. To bych řekl je kouzlem tohohle seriálu, kdy krom klasickým epizodických kriminálních případů různých kalibrů, tu máme také ono pozadí, které je mnohdy temné a přináší opravdu velké zvraty, kdy se autoři nebojí kohokoliv zemřít. Zatím jsem viděl dvě série, kdy ještě nejsme úplně u konce, ale dočkáme se i třetí série. ()

ostravak30

Osobně se mi seriál líbil. Nebo, mám-li to upřesnit, líbily se mi první dvě série. Postavy mají jasně dané charaktery, zajímavé a divácky líbivé. Případy nejsou nudné a hlavně, nekončí ani neprobíhají klasickým krimi seriálovým způsobem. Některé končí bez přílišného napětí či detektivního odhalování zločince do poslední chvíle. Příjdou mi tak více realistické. Dále musím ocenit, že se příběhy vcelku často odehrávají v Česku nebo se České republiky alespoň týkají. Navíc, ve třetí sérii se mluví i o Ostravě. Českého diváka pak jistě potěší celá řada českých herců, skoro v každém díle se jeden objeví, někteří však v rolích, kdy se na obrazovce jen mihnou během pár sekund. Co ale bere seriálu jednu hvězdu je fakt, že jedna z postav je v podstatě počítačový génius. Co nezvládla kriminálka Miami, Las Vegas nebo New York v laboratoři, zvládne německý policista s počítačem. Tohle už mi tak realistické nepřišlo. Dalším mínusem jsou pak přesuny, zvláště vyhnané do extrému ve třetí sérii. Jako by přesunout se mezi Haagem a Prahou nebo Paříží a Milánem trvalo půl hodinky. V jednu chvíli vyšetřují ve Francii či v Praze a najednou už sedí v Belgické kanceláři. To skutečně nepůsobilo dobře. Třetí série je pak tou horší. Některé věci ze druhé nebyly vysvětleny, objeví se nové postavy, které už postrádají silnější charakter. Případy už také nejsou tak zajímavé a o způsobu cestování napříč Evropou jsem se také zmiňoval. První dvě série jsou silné, třetí je slabší, ale je to jedna z mála kriminálek posledních let, která mě tak bavila a chytla. ()

Mamlas odpad!

Další slaboučký a hloupoučký evropský TV seriál. Dvě třetiny času se tam vykecávají o blbinách nebo svých soukromých věcech, které jsou mi putna, a zbytek taky nestojí za nic. Pět dílů bohatě stačilo. (8%) ()

Bau.Baushka

Za mě rozhodně ANO! Líbí se mi charaktery hlavních postav. Čiší z nich tajemství a špatnost...taková ta syrovost. Případy řeší celkem logicky, ale i tady jim pomáhají spešl vymoženosti. A že tu lidem vadí evropská angličtina? A co jako, vždyť je to z Evropy a kdyby to bylo francouzsky, tak tomu rozumí prd lidí. A jestli milujete Amerikou, tak nekoukejte na evropský seriál... Mně se to líbí a navíc Gabrielka je neskutečně sexy s tím svým nakřáplým hlasem. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (viac)