Bez hraníc

• Česko Bez hranic (viac)
Francúzsko / Nemecko / USA, (2013–2015), 25 h 23 min (Minutáž: 41–47 min)

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjič (viac)

Mezinárodní tým evropských detektivů projíždí Evropu ve snaze chytit sériové kriminálníky, kteří své řádění přetáhnou přes hranice jednoho státu. Louis Daniel (Marc Lavoine), vedoucí týmu, si na pomoc s případy pozve svého někdejšího dobrého přítele, bývalého newyorského policistu Carla Hickmana (Wiliam Fichtner). Hickman si při pronásledování zločince zchromil pravou ruku, na službu se zbraní může zapomenout, navíc trpí krutými bolestmi. Závistiví kolegové ho rychle a ochotně „odsunou do důchodu". Hickman se přestěhuje do Holandska, kde žije v karavanu v zábavním parku jako anonymní uklízeč. Právě tam ho najde Louis, který Hickmana přesvědčí, aby se připojil k jeho unikátnímu světovému týmu. (oficiálny text distribútora)

Blazis34

Seriál natáčený i v českém prostředí s některými českými herci je prostě takový průměr. Líbí se mi vyšetřovací metody, moderní přístroje a Wiliam Fichtner. V tomto seriálu jsem točil některé díly jakožto komparz a vždy při setkání s tímto hercem jsem měl dobrý pocit, že to není žádná namyšlená hvězda, ale prostě jen super člověk a herec. Co naopak Crossing Lines vytýkám, že během půlhodiny vyřeší celý zapeklitý případ, dále menší návaznost a někdy dost bláznivé výmysly příběhů (např. zápasy civilistů organizovaný kamioňáky) a hlavně je to taková pohádka. V jedné scéně sedí v "Holandsku" v kanceláři, je nahlášená vražda a další střih už jsou na místě činu ve Slovinsku či v Rakousko. Pokud nevynalezli teleport, tak to beru jako velkou chybu seriálu. Jinak seriál nenudí, ale nijak neláká. Za první sérii jasných 60% - tři hvězdy. Druhá série nebyla o moc jiná než ta první. Mimo každodílných případů se objevila jen malá návaznost s Hickmanovým nepřítelem, jeho vztahem k jiné partnerce a domněnkách o možnosti operace své ruky. No a stejně vždy se jen něco nakousne a víc než dva díly to nevydrží - to je také škoda a nedotaženost seriálu. Když jsem natáčel první epizodu jakožto komparz, všiml jsem si, jak jsou tvůrci detailní a precizní, avšak když koukám na seriál jako divák, vidím tam mnoho chyb, nedotažeností a zbytečně rychlých vysvětlení. Druhá série tedy též neokouzlila, ale byla průměrná a rád jsem na ni koukal hlavně kvůli zajímavým metodám, jak dopátral onu osobu. O třetí sérii platí totéž. Většina dílů byla nevýrazná, semtam nějaký dobrý díl. Celkově seriál není špatný, ale má dosti chyb a proto to u mě na více než 55% není. Tři hvězdičky. ()

JoeSO

První série docela hezky předznamenala sérii druhou a už se nemůžu dočkat až budu koukat na další díly. Ano, seriál možná nepřináší nic extra nového, co se týká zápletek a kriminálních případů, ale i tak je pro mne docela napínavým. Výhodou je evropské prostředí. ()

moudnik odpad!

Velmi otevřený konec druhé série mě nalákal na vysvětlení, co že se to tam vlastně všechno stalo, které jsem očekával v sérii třetí. Toho jsem se však ani v jednom z nových dvanácti dílů nedočkal. Třetí série si prostě jela po nových kolejích, jako by se před ní nic podstatného nestalo. To, bohužel, nemohu akceptovat a posílám proto vzkaz tvůrcům tohoto paskvilu : Běžte se vycpat ! ()

Luke189

Jako seriál zajímavý, plný napětí a akce. jak to má být v každé kriminálce. Líbí se mi nápad a námět seriálu, který zasahuje do celé Evropy, a tak každá vyšetřovací akce není jen na jednom místě, ale všude možně po Evropě. Každý díl má něco do sebe. Dokonce jsem měl i tu čest si zahrát v seriálu v roli Italského vojenského policisty, zde na videu: https://www.youtube.com/watch?v=S5Fhb_tHol8 ()

numan

Velmi toporná euroverze amerických kriminálek, u které může našinec dělat: "JéheleVašut, jéheleRoden, jéheleIssová...." ()

Peršanka odpad!

No teda, takovou blbost už jsem dlouho neviděla. Plytké dialogy, nudný vrah s klišovitým problémem, divné týpky, asi i dabing. Sterilní, hloupé. První oddělení je tisíckrát lepší. ()

Ariella

Dávám **** nebýt Williama Fichtnera dala bych ***. Líbí se mi ta mnohonárodnost a William Fichtner je k sežrání, jinak zápletky na úrovni, a má to hlavu a patu, žádná přílišná retrospektiva. Tím hodnotím zatím sérii 1. ()

L_Into

Sympatická kriminálka, nápad s týmem posbíraným po celé Evropě zaujal. Česká stopa samozřejmě potěší a na Fichtnera se jako vždy kouká úžasně. Už jen kvůli němu se moc těším na druhou sérii.// Edit po 2. sérii: bohužel musím jít s bodováním dolů. Ačkoli některé díly jsou skvělé (S02E08), zbytek je spíš podprůměrný. V první sérii jsem ještě dokázala odpustit sklouzávání ke klišé, druhá série už jich je však zoufale plná. Bohužel to nezachraňují ani české (málokdy přiznané) lokace a charismatický Carl Hickman. ()

Jondik

Celkem povedená kriminálka, kterou však sráží průhlednost a nepropracovanost dialogů. Navíc už u těchto seriálů začínám být alergický na ty románky mezi vyšetřovateli. Zde jsou dokonce tak trapné, že sledujeme první neshody, ale pak sbližování...a hle, smrt. Dobrá, přimhouřím oko, ale ať aspoň ctitel zesnulé vypadá trochu zdrceně... Dobrá, dost kritiky. Oceňuji originální mezinárodní tým, několik českých stop a poměrně slušné napínající zápletky(případy). S odřenýma ušima mi to vyšlo na čtyři hvězdy. ()

MrsAngel

Dobrá kriminálka, zajímavé případy. Sleduju hlavně kvůli Fichtnerovi, jeho postava je zajímavá. Potěší čeští herci i prostředí. ()

tina18

Prvá séria to síce slušne odštartuje, ale ako to ide ďalej strácajú prípady na zaujímavosti. Typické drama, ktoré prežíva každá postava síce nieje zlé, ale vo viacerých momentoch zostane nerozvinuté. Pre mňa osobne veľké sklamanie, že v 3 sérii niektorých ešte stále žijúcich členov tímu proste odignorovali (?). ()

DarkSikorski

Myšlenka je dobrá a prvních pět dílů jsem celkem spokojeně odkoukal. Pak už to prostě začalo drhnout a stala se z toho příšerná a monotónní nuda. Škoda promrhané šance. ()

PRINC1

Je to taková Evropská kriminálka je to dobře uděláné první a druhá serie a že tam hrají čeští herci je plus ale třetí řada už šla do kopru je to škoda tu jsem ani nedokoukal. Už tam hrají jiní herci i prostředí už neni takové. Proto dávám tři hvězdy. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (viac)