Takeshi Kovacs se v novém pouzdře kvůli práci vrací na Harlanův svět. Zjistí, že planetou zmítá válka a jeho dávno ztracená láska se ukrývá ve stínech. (Netflix)

kenkaku

Snad nejhorší způsob jak pokračovat v seriálu. 1) výmena charizmatických herců - za totálně nezajímavá paka. 2) úprava přístupnosti směrem dolů - série ztratila na štiplavosti. 3) výměna scénáristů - naředění a “zdebilnění” scénáře. 4) snížení rozpočtu - zapomeňte na WOW efekt jako města v oblacích nebo létající auta. Drtivá většina děje je v běžných kulisách. Seriál se vydal jinou cestou a sérii tím zcela pohřbil. ()

Kienast

Druhá série jen potvrzuje to, jak je první série famózní a že se to prostě zopakovat nepodařilo, Mackie mi nevadil, ale Kinnaman je charizmatem úplně jinde, Martha Higareda byla v první sérii sexy za to tady byly herečky spíš otravné. Není to zlé, ale není to ani výborné. 6/10 ()

Benedygtus

Celkem dlouho jsem si zvykal na Anthony Mackie, ale nakonec jsem ho tak nejak zkousl a asi se to svym zpusobem vyplatilo. Celkem jsem se bavil, ikdyz si myslim, ze oproti prvni serii tohle je celkem uz zpatlanina a slo z toho nametu a nejaky hlavni dejovy linie vytezit o dost vic. ()

iXtr3m3

Dávam slabšie štyri. Na tri by mi to bolo ľúto, aj keď rozdiel ja naozaj poznať. Kým prvá séria bola o vynikajúcom rozvoji postáv, druhá stavila len a len na akciu. Jasné, akciu vynikajúcu a zrovnateľnú s kinotvorbou, ale len akciu a vývoj šiel do úzadia. A Anthony Mackie, nech je sebelepší Falcon a fandím mu aj ako nástupcovi Cap-a, tak Kinnamana nedokázal nahradiť. Nešlo to. ()

Wally

Oproti první sérii tomu chybí snad úplně všechno...měli to nechat být a nepokračovat. Zmizela zcela ta super cyber punková atmosféra a super prostředí budoucnosti. Největší chyba však tkví v absenci zajímavých herců...chybí atraktivita Higerady nebo Lachman, ale hlavně nahradit charismatického a cool Kinnamana netalentovaným afroameričanem Mackiem??!! Ale vlastně dobře jim tak...hyperkorektním blbům... ()

Hanys_

Oproti s1 je to kvalitativní sešup jako prase. Nefunguje tady skoro nic. Fakt to vypadá jako by se zkrouhl rozpočet na pětinu, propustili choreografové...Dějově bych to přirovnal k pokračováním o Matrixu. Zjišťujeme víc o tom světě, a k tomu posloucháme filosofické plky o lásce, revoluci atd. Tohle nemůže bavit nikoho. ()

Drirr

Už to není cyberpunkovej noir s úspornými ale přesnými herci (teda až na otřesnou, ošklivou a přehrávající Dichen Lachman), ale akční hitech scifi s nějakými těmi generickými intrikami a výrazně ploššími postavami. Ta změna žánru by mě tak strašně netrápila, kdyby to ten žánr pořádně vytěžilo. Bohužel akční složka je spíš průměrná a celkově se po všech stránkách prostě ubralo. Navíc se tam prostě až moc fňuká, přičemž ty emoce prostě moc nefungují. Na druhou stranu - pořád je to celkem solidní scifi, a pokud to nebudeme srovnávat s první sérií, dá se to určitě v pohodě shlédnout bez toho, aby vám nudou vyskákaly pupínky. 60% ()

Klajnik odpad!

Poměrně nefunkční a nepěknej guláš s nezajímavými postavami s nesympatickými tvářemi, jejichž osobní motivy mě bavily asi tolik jako veškerej zbytek všeho v této sérii. O nápaditost cyberpunkového scifi zde nemá cenu mluvat - neexistuje. Kulisy jsou levné, akce špatná. Takže je to jasný. Zbytečná slátanina, se kterou nemělo cenu ztrácet čas. Oproti první sérii úpadek, jenž není hodno pozornosti. Teď si tím jsem jist, ale bože, proč já mám potřebu dokoukávat něco, co na mne od prvního dílu nepůsobí nijak atraktivně a s každým dalším dílem mě ta show jenon více utvrzuje ve svých nedostatcích.Tohle se budu muset odnaučit. Možná to nevypadá jako něco absolutně nekoukatelného, ale odpad patří i projektům, které lze považovat za ztrátu času, protože divákovi nijak nevykompenzují čas, který tomu věnuje. ()

Sunny.69

Chvílema je dost těžké se orientovat v tom, co je skutečnost/současnost, skutečnost/minulost, vymyšlená minulost, flashback.. Tak yje těžko poznat kdo je vlastně kdo, případně v čím je těle... Je to zmatený, nejasný, přeplácaný. Autoři druhé série se zde asi snažili vytvořit něco, co se nedá v 8 dílech smysluplně a jasně pojmout. Too much, všechno je to too much a zmatek. Druhá série je hrozný propadák. ()

Gulde

Druhá série bohužel zahodila většinu toho, co se mi líbilo na první sérii a nahradila to laciným romantickým dramatem a prakticky se neustále opakujícími momenty. Po skvělý první sérii byla dvojka dost zklamání. ()

Martinius

pridavam sa do klubu "what the fuck is going on here". clovek pozera a nema tusenie, co sa vlastne deje a preco. rezia moze byt akokolvek dobra, ked je scenar jeden diletantsky bordel. herci sa mozu snazit, ked su ich postavy nezaujimave alebo nesympaticke. mackie nepresvedcil a kinnamana nahradit nedokaze. quell je rovnako nudna ako v prvej serii. na druhej strane to poe vyhrava na plnej ciare a clovek si vychutnava pasaze s nim. som zatial pri tretom diele a mal som pocit, ze slo o finale. som zvedavy, ci druha seria dospeje ku kvalitnejsej gradacii a k ohladuplnejsiemu narabaniu s dejom. ()

Flopik

Druhá séria s novým obsadením už nie je to, v čo ste dúfali. Kinnaman je nenahraditeľný a bohužiaľ Anthony túto úlohu nezvládol. Možno to bolo tým, že tú postavu tvorcovia upravili ale nebol to Tak z prvej série. To bol rozhodne najväčší kameň úrazu. Vedľajšie postavy maximálne nezaujímavé, vizuálne sa riadne šetrilo a z cyber punkového sveta, ostalo len pár kulís. Akcia veľmi priemerná a chýbala aj nahota. V podstate všetko čo robilo tento seriál výnimočným sa vytratilo. Veľmi ma to mrzí, nakoľko prvá séria patrí k topom.  Samozrejme pozerať sa to dá, celkovo by som možno dal aj 4*, nakoľko niekedy tá akcia potešila, starý Tak tiež vyšvihol troška úroveň a posledný diel sa mi celkom páčil. Takisto potešil soundtrack z prvej sérii, bohužiaľ aj tu ostala len jedna hudba a zvyšok nestál za veľa. Seriál nakoniec zrušený a asi aj chápem prečo. Veľká škoda, nakoľko takýto seriál asi neexistuje a príbeh mohol byť teda skvelý. U mňa za 3* a veľké sklamanie, príbeh Taka v prvej sérii som hltal, tu som sa musel nútiť to dopozerať. ()

arcticsky

Tak jistě - druhá série je tutově slabší než ta první, to je jasné...ani ten vizuál není tak dobrý a četné souboje čím dál jednotvárnější. Abych nezapoměl - oblíbená herečka z této série je pro mne Renée Elise Goldsberry. Nikterak moc obsazovaná, ale mám ji rád od doby muzikálu Rent: Filmed Live on Broadway, kde opravdu perfektně zpívala... ()

warrenur

Kym prva bola celkom prijemnym cyber-punkovym osviezenim v pestrom have s uchadzajucim herectvom, druha je minimalne o stupen-dva nizsie. Mnozstvo nelogickych zvratov, predvidatelneho deja a posledne tri diely takym gulasom kecov, ze sa cudujem, ze som to vobec, i ked v zrychlenom mode, dopozeral. Vediac to na zaciatku, ani by som sa neunuval. I to moje dvojhviezdie moze narocnejsi divak vnimat ako nadsadene. Neodporucam. ()

sirien

Střídání těl postav je pro obrazovku mnohem větší výzva, než pro knížku, a tady mi bohužel přišlo, že to kulhá. I když jsem si na "nového" Takeshiho nakonec přivyknul, tak to trvalo dlouho a nikdy jsem z něj nezískal "intuitivní" dojem té samé postavy, co byla v s01. Větší problémy jsou třeba to, že s02 jakoby skočila z (drsného, špinavého) cyberpunku do (temnějšího) hard-SF - rozměr nějaké hlubší reflexe společenských a technologických témat a jejich provázanosti úplně zmizel. Nebo fakt, že by linka s AI byla zajímavá, kdyby se AI projevovaly nějak "cize" a ne jen jako "digitální lidi" (je fakt tak těžký mrknout pro inspiraci třeba na PoI?), nebo kdyby tam byla nějaká větší reflexe otázek rozpadu osobnosti (popř. dokonce přesah do otázek konzistence a identity digitální osobnosti obecně). Tohle všechno "škodí" cca podobně, jako chyby co měla s01. Co s02 skutečně SHAZUJE jsou dvě věci: 1) bolestivá předvídatelnsot (skoro) všeho. Prakticky nic nepřekvapí, nezaskočí, nestrhne děj zajímavým zlomem někam jinam - všechno je čitelné dlouho předem a mnohdy to je na téma "to nejnudnější, jak to lze vysvětlit/pojmout". 2) Všechno je hrozně rozvleklé. Dost slabých dialogů, různých zbytečně dlouhých scén atp. První 4 díly to skutečně bolelo. 5.-7. díl se zlepšily a začalo to vypadat nadějně - jenže 8. díl je v tomhle snad nejhorší (a série předvídatelně-nudných zakončení tomu dává hřebíček do rakve). Jako - pořád to je slušný, ale prostě to už nebylo zdaleka tak dobrý. Nadějí je, že koncept seriálu dává možnost aby s03 byla zase hodně jiná, než s02. ()

Bozvav

Tato druhá řada postádá téměř vše, co v první bylo dobré a pozoruhodné. Zbyla jen prázdnota, digi efekty a pan Poe ( a ten to sám o sobě moc nevytrhnul). Tvůrci jako by zapoměli na výchozí koncept, dějovou linku a příběh. Změna pouzdra Vyslance mi ani tolik nevadila, neb ani jedno mi nepřirostlo k srdci, snad jen to původní, viděné hlavně v úvodu první řady bylo sympatické. Jako celek za mne velké zklamání a doufám, že třetí řada nikdy nespatří světlo světa. Hudba dobrá. Za mne jedna a půl hvězdné prázdnoty. ()