To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

ŠpetaMarek

Uz ani prvni TO nebylo kdovijaka pecka, ale bylo to milé, mělo to drajv a spousto cool momentů. Hororem bych to ale nenazval. Dvojka už je ale čirý guláš s velmi špatným CGI a pro mě pouze jedním cool momentem/záběrem. ()

pekl

Tohle je hanebně podceňované pokračování, nechápu proč. Pro toho, kdo viděl první část, naprostá povinnost... ()

incognito

První díl, mě docela překvapil, protože jsem nic nečekal. O to hůř dopadla druhá kapitola. U hororů to podle mě platí o to víc, že CGI tady rozhodně nepomáhá. O to víc, že horory nemají zrovna vysoké rozpočty a tak CGI není úplně to nejlepší co dokáží triková studia vyrenderovat. Takže vlasně se není čeho bát. Po celý film nic a to jsem docela srab a bojím se dost často:-) ale za mě to moc dobré pokoukání není. Místy jsem se opravdu nudil, místy kroutil hlavou. Naprosto zapomenutelné a podruhé se dívat nepotřebuji. ()

whysoserious

Viděno v rámci kinomaratonu obou dílů za sebou a díky tomu bylo krásně vidět, že první díl má, na rozdíl od druhé kapitoly, mnohem hutnější atmosféru. Ne, že by se dospěláci nesnažili, ale tak nějak jsem jim prostě nevěřil, že chtějí Pennywise skutečně dostat. A hlavně jsou ve dvojce místa, kde humor atmosféru naprosto upozaďuje- zvlášť při flashbacích. A taky mě hodně nemile překvapilo, jak byly odbyté některé scény- například odjezd dospělé Beverly od násilnického manžela se odbude za nějaké tři minutky a přitom je to scéna, která by měla být dramatická a hodně naléhavá - tak, jako je to výborně popsáno v knižní předloze. Doufal jsem u tohohle filmu v něco víc a nestalo se, ale i tak si určitě oba filmy seženu, až vyjdou ve společné videokolekci. ()

Micoldee

Pěkný efekty, ale to je tak všechno. Opakování prvního dílu, stejný typ scének, převážně nuda. Ani 4DX efekty tomu moc nepomohly. ()

Hovadin

Úvod filmu se poněkud vleče a není to něco co by vás vtáhlo do atmosféry prvního TO. Ovšem není to zdaleka tak špatné, aby se zvedlo 7 lidí z kina a odešlo - přehnaná reakce. Naštěstí druhá polovina filmu je neskutečně nabitá. Možná by to chtělo trochu více opravdového Pennywise. I tak ale nemohu jinak než dát 5 hvězd. ()

borohub

Mě osobně se to líbilo více než jednička, ale to je možná způsobené tím, že tohle jsem viděl v kině a jedničku doma a už delší době na sobě pozoruji, že filmy viděné v kině hodnotím kladněji. Co bych vytknul je délka, 165 minut je opravdu dost a aby to nebylo úmorné, tak to musí fakt 100% fungovat. Bohužel v tomhle případě se neděje, první hodina byla vyloženě bolest. Chybí mi tady jako žánr komedie, protože hodně částo to jako komedie působila. Ale abych nebyl jen kritický, musím uznat, že je to slušný horor s docela dobrou atmosférou, pořád si ale myslím, že ten hype kolem "toho" byl naprosto zbytečný a tomuto filmu spíše uškodil (ikdyž tržně asi nikoliv). 70% ()

Dlo'h-osh

Oproti výborné první části dvojka nesedne každému, je viditelně slabší a diváci, kteří knihu nečetli, ji tolik neocení. Herci byli skvěle vybraní a ani chvíli se nemusíte ptát, kdo je kdo, celkem funguje humor a dialogy mezi postavami. Snad jen dospělý Bill je jako postava slabší a nevýrazný, není to ten vůdce bandy, ke kterému všichni vzhlíží. Flashbacky a prolínání s minulostí byly celkem povedené a hodně připomínaly střídání v knižní předloze. Přesto se místy film zdá až moc dlouhý, hlavně v závěru je to už trochu moc patosu a šlo by to výrazně zkrátit. Dvojka také už není tolik děsivá a místo na herecké umění Skarsgårdа, jenž jako Pennywise nedostal tolik prostoru, spoléhá hodně na digitální triky. Důležitější však je, zda Muschietti dokázal přenést na plátno atmosféru Kingova románu, a to se podle mě povedlo. Koneckonců se ve filmu krátce objeví i samotný King a je skvělý. Co mi ale dost vadilo je, že z jednoho z hlavních hrdinů udělali gaye, snad na objednávku některých zájmových skupin, působí to dost uměle a samoúčelně. Už poněkolikáté během krátké doby zde narážím na problém, že nemůžu udělit 3,5 hvězdičky, tedy 7/10, ta čtvrtá hvězda je tu opravdu s hodně odřenýma ušima. Fanoušci Kinga budou spokojení, fanoušci čistokrevných hororů spíše zklamaní. ()

adamix

Zdĺhavá (takmer)trojhodinovka bez dávky nápadov a takej kvality, akú mala predošlá časť. Postavy nie sú na zahodenie, dokonca mi tam nevadia tak ani tie zamrznuté vzťahy medzi dospelými postavami, ktoré fungovali lepšie medzi mladšími verziami. Casting ako ušitý a z oka vypadnutý mladuchom. Vtípky vtipné, častokrát ale nevhodné, ak sa jedná o vážnejšiu scénu (toto nie je Marvel) a veľa desivých scén to pokazilo. Čo sa týka tej desivosti, tak rovnako ako pred dvoma rokmi, ani tu nebola plne ukázaná, lákačky boli predvídateľné a klaun Pennywise stratil dosť na desivom rešpekte, čiže film má ďaleko od vážneho (a vôbec ) hororu. Na druhú stranu každá z postáv ponúkla niečo svoje a každý si tu nájde svojho obľúbenca. Miestami som sa s nimi dostával do spoločnej nostalgie z úryvkov ich prežitého detstva. Film sa snaží držať podľa knižnej predlohy, dištancuje sa však od zbytočných scénok a detailov, ktoré by boli preň nepotrebné, čo tiež nie je na škodu. CGI efekty skvostné, rýchlym prestrihom však nemajú dosť priestoru pre ich ukážku, čo je na škodu. Suma sumárum...nečakajte jesennú hororovku, pri ktorej sa bude dať krájať desivá atmoška, čakajte skôr lákačkami predvídateľný dlhý príbeh, od ktorého neodtrhnete oči vďaka vašej trpezlivosti pri ktorom vás zaujme, ako to skončí. Mohlo to byť lepšie, ale nech už ďalší remake nerobia. 3* a 65%. ()

XXXXXXXX

Disfunkční směsice smíchu (když jste se měli bát) a úleku (když debil zvukař pustí zvuk zesílený na 200%). Bylo TO jedno velké zklamání. ()

Vykuk

Hodně velké zklamání :( Po úžasné jedničce dostaneme jen stejné prostředí s velmi podobnými scénami, semtam se člověk tak maximálně lekne a to ještě přesně ví, že to přijde, už to nefunguje.. atmosféra je téměř pryč, dospěláci jsou nudní, vtípky zde už totálně boří nějakou rádoby hororovou atmosféru a konec..zase stejné prostory, stejný děj, jako v jedničce, celé je to ucancané, dlouhé, konec už vyloženě otravný... raději si zapamatovat jedničku a dvojku vynechat. ()

Hjuud

Podle zdejších komentářů jsem čekal nějakou komediální srágoru, ale dostal jsem téměř 3hodinovou jízdu, kterou jsem si vrchovatě užil. Potěšily flashbacky s dětskými hrdiny z prvního dílu i noví dospěláci, nezklamal ani Bill Skarsgard v roli ultimátně brutálního klauna. 4* ()

Mr.Ward

Achjo! Česko? Zase lidi neumí pochopit film jako takový? Automaticky od hororu očekávají leknutí smrt leknutí smrt a pořad dokola? Jak jinak si vysvětlit ten hate co se rozjel na netu na pokračování TO. Těžko se mi k tomu vyjadřuje už z toho důvodu, že jsem byl včera svědkem absolutního debilismu lidí v kině, a po celou dobu tam asi 10 lidi otravovalo film všem ostatním, aby 20 minut před koncem stejně odešli. 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ Jinak teda, film není klasicky horor jak si ho většina lidi představuje, ale přirovnal bych to spíš k dobrodružné až tajemné fantasy jízdě 😂 Já se bavil, hodně mi sedlo celkové zpracování a i když o malej kousek mi to přišlo slabší než první kapitola (z důvodu že už se s Pennywisem nehraje na moment překvapení a všichni víme co čekat), pořád je to neskutečná filmařina a za to klobouk dolů. 🤡 3 hodiny utekly jako nic a těším se, až si film vychutnávat znovu, bez těch debilů v kině. ()

Marťa711

Trochu horší než první díl, ale i tak to dokázalo zaujmout. Jednička byla podle mě víc napínavější, ale atmosféra byla i tak docela fajn. Plusovej bodík za Stephena Kinga. ()

Solverino

Celkem slabé a strašně natahované... celkově dosti nudící. Taky v tom hraje android s botoxovým ksichtem a kačeříma rtama - jmenuje se Jessica. No knížka je asi o milirdu % lepší, tohle je slabota... a nezachrání to ani starej zástavárník SK. ()

Mamlas odpad!

Vypatlaná fatálně zmatená chujovina. Tvůrci asi nejeli jen na houbičkách, ale i na něčem tvrdším. A stopáž 2:45? Si dělají prdel na takovou sračku s Rychlýma šípama. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)