To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

The.Splash

Po 27 letech se legendární IT vrací zpátky do Derry se svým řáděním. Tentokrát je ale mnohem děsivější, a to převážně proto, že teď musí mimo hlavních hrdinů trpět i diváci. Začal bych asi tím čím film je a čím není. Tak zprvu to rozhodně není horor, protože u takového hororu bych se asi měl něčeho bát, což tu nebylo. Čím film ale je rozhodně, je komediální thriller . No a to jsou asi jediné dvě věci, které jdou o filmu říci. Na všechny lekačky tu film upozorňuje několik minut dopředu, čímž je degraduje na tu nejhorší možnou úroveň. Prakticky několik minut před každou lekačkou jste schopní říct, kdy bude a jak bude vypadat. To by asi v žádném správném hororu být nemělo. Co se týče atmosféry, tak je tu jeden veliký problém a tím jsou dospělé postavy. Zákonitě se více bojíte o mladé a nevinné děti než o dospěláky a proto tu nějaké hororové napětí co bylo v prvním díle, chybí. Vykašleme se tedy na horor a řekněme si v čem je film dobrý. Jak už jsem zmiňoval, tak komediální thriller je to, co to perfektně vystihuje. Pominu-li některé vyčpělé dialogy některých postav a vcelku stupidně lineární příběh tak tu máme skvěle vybudované příběhové archy. Konkrétně jde o postavu Billa v podání James McAvoye, který si alespoň pro mě ukradl veškerou emocionální stránku filmu pro sebe. Scéna v zatopeném sklepě bylo něco na co budu ještě dlouho se slzou v oku vzpomínat. Za zmínku stojí příběhové archy Richieho a Eddieho, ty se povedly. Bohužel zbytek postav je doslova jen zbytek postav a tak nám tu film táhnou veskrze jen tři postavy. Abych se taky konečně dostal k tomu, proč dávám filmu tak vysoké hodnocení. Komediální stránka filmu, je důvod proč filmu dávám o 2* více než bych dal kdyby tam nebyl humor. Protože ten je opravdu tzv. on point a Bill Hader je komediální bůh. Možná tak polovinu celé stopáže jsem se opravdu smál a to nejen vtipům, ale i směšným scénám (např. večeře v čínské restauraci). Pro mě osobně většina rádoby hororových scén fungovala mnohem spíš jako komediálně-parodické. Vím, že to tak nebylo myšleno, ale mělo to na mě takový efekt. Hodnotím tedy film jako o něco lepší jedničku. Pohlížet na film, jako na horor, rozmýšlel bych se mezi odpadem a 1*, proto to prosím nedělejte ani vy a smiřte se s tím, čím film ve skutečnosti je. ()

naprstecek

Tak toto tedy rozhodně nebyl povedený film. Hororová komedie se zombie. Dlouhé,nudné, hloupé.Původní film za to stál,tohle je skoro odpad. ()

HarqAlAda

V dnešnej dobe už nie je technický problém dostať na plátno akékoľvek výmysly tvorcov, "len" problém peňazí. Z tohto pohľadu na mňa triky už nerobia taký dojem ako kedysi. Takže od filmu očakávam že triky začnú slúžiť účelu a síce podčiarknuť, zvýrazniť alebo dokresliť čo je podstatné. A v tomto snímku je toho podstatného tak na 15m. Stopáž násobená častým opakovaním je pre mňa totálny zabijak kvality. Hviezdu navyše dávam za Kingove cameo. Nemám potrebu vidieť znova. Fanúšikovia predlohy si to podľa mňa užijú. Mám z videného pocit zmaru. ()

Kariya

Jestli jednička má špatnej konec, a ona ho má, dvojka má katastrofálně špatnej konec. Dělat si celej film srandu z blbýho konce jedničky není zlý, ale zlý je to podělat ještě víc. Partička si s sebou nevzala jedinou zbraň, ani nějakou obdobu té "dětské" z jedničky, prostě šli na nelidský monstrum s holou zadnicí. Samotný souboj katastrofa. Chapadlovec tam mává končetinama tlustšíma než Halina, ale že by někoho jednoduše zaškrtil, to ne. Do toho asi nejhorší okamžik obou filmů, kdy se extlouštík a zrzka každej ocitne někde jinde, kde je něco zasypává a zatápí, to nebylo béčko, ale tak level C - E. Samotný vyvrcholení je vlastně jak sexuální akt bez orgasmu, protože To stačilo jen vyhlásit dětskými urážkami. Celkově bych dal nějaký prostor indiánům coby původním osadníkům na území Derry a méně prosturu romantickým linkám, které se do hororového žánru příliš nehodí. Asi jde o nalákání co nejširšího spektra, takové jako já to ale odlákává. Měl jsem jít raději na Tarantina. ()

Marty7CZ

Velký zklamání za 2 hvězdy! Hodně obeziva na triky nedělá strach..... Dlouhý, nudný, utahany, málo strachu(vlastně žádnej), zbytečný humorný vložky..... Slabejch 40% a už to vidět nechci ()

Dantte..

Oproti jedničce sešup. Je to sice drahé a jde to na tom vidět, ale jinak je to velká skoro tří hodinová nuda. Film není vůbec konzistentní a skáče z jedné scény na druhou, spousta zbytečného obsahu, který nefunguje. Kdyby byl film kratší třeba o hodinu a půl, tak dám o něco vyšší hodnocení, takto jen 40 % a už to nikdy nechci vidět. ()

Clark_Kent

POŽÍRAČ DUŠÍ ROZSÉVÁ STRACH I NA PODRUHÉ DOST BRAVURVĚ Od velkého návratu zlovolného Pennywise, jsem si sliboval hodně. Abych pravdu řekl v biografu jsem se taky hezky vznášel. Seděl jsem jak zaražený, poněvadž mě svíral pocit strachu s krásnou a jedinečnou atmosférou. Spousta nostalgie, plno načančaných scén, krásně vykreslené postavové charaktery. Druhá ,,dospělácká" kapitola, nabízí skutečné dobrodružství, ždíme emoce, servíruje nové strachy i veselé kreace. Kapitola dvě, dělá sladkou tečku za uplynulým létem. Každý skalní fanda Kingových adaptací i novodobého hororu si tuhle psychologii strachu, určitě rád vychutná. ()

Tarhiel

Druha časť a uzavretie príbehu IT ma prekvapil zvláštnou amnéziou, ktorá však mala príbehové opodstatnenie a nebol to len zbytočný umelecký prvok (predpokladám, že to tak bolo aj v knihe). Napriek tomu mi tam niečo chýbalo, nedosahovalo to kvalít jednotky a neviem vysvetliť prečo, lebo jednotlivé ingrediencie boli dobré: naviazanie na jednotku organické, podoba hercov s mladšími náprotivkami z jednotky väčšinou podarená, mikropríbehy dokončené, a koniec výborný (prvý horor, o ktorom viem, že poruší základné klišé žánru vôbec, no a čiastočne sa dozvieme aj čo bol To zač), avšak nemalo to naliehavosť jednotky a osobne mi vadila aj príliš dlhá nerozkývanosť postáv. Tak nakoniec tri, ale silné tri hviezdičky. ()

Terka_127

Stejně jako první díl, i tady jsem se bála :-D Vždyť ani knížku jsem nedočetla. Ale tím, že už to byli dospělé postavy a k tomu ještě známí herci, tak jsem vlastně celou dobu věřila, že musejí přežít. SPOILER pro neznalé knihy! A ti známější opravdu i přežili. Oproti jedničce už to není tak lekavé, ale pro mě stále dost děsivé. Ale, a opět se prostě nemůžu vyhnout srovnání s jedničkou, dvojka mě ani nijak zvlášť nezaujala umělecky. Scénář je nudný a předvídatelný. Opět! Prostě díky jedničce víme, že ho musí chytit a zabít. Tím že se každý musí utkat se svou minulostí, tak jen čekáte, až si to odbude i ten poslední. Trochu nuda a opět přirovnání - oproti jedničce fakt nuda. ()

Knor

Nechtěl jsem tomu do posledních minut věřit, ale byla to ve finále opravdu slabota. Nejde o to, že by to bylo špatně natočené nebo že bych nesympatizoval s postavami, ale upřímně, mám mít o někoho strach kvůli předigitalizovaným strašidlům ? Pennywise se tu skoro neobjeví v podobě jak ho známe nejlíp, jen se předvádí v nejrůznějších dogotálních podobách a bohužel, strach nenahání. Další je chemie mezi hrdiny, v jedničce fungovala na výbornou, tady se mezivztahy rozpínaly na téměř 3 hodinách a ještě navíc tak násilně je do diváka perou až vás to vlastně ve finále otravuje a modlíte se aby ty kecy o minulosti a věčném přátelství už nadobro skončili. Určitě je TO trochu zklamání po vynikajícím prvním díle. ()

WheX

Od tohohle filmu jsem měl poměrně vysoká očekávání, po prvním filmu, který byl skvělý, jsem se opravdu těšil. Pak vyšli recenze a nějak mé nadšení opadlo, nakonec to dopadlo tak, že jsem TO nestihl v kině a pouštění si doma odkládal. Když jsem se teď k tomu dostal, mé očekávání bylo velmi nízké a oni k tomu se film nedostal. Příběh byl zpatlaný, nechápal jsem poloviny věci proč tam vlastně jsou a nikdy nebyli vysvětlené. Spousta zbytečných scén a nebo scén, které se stali někdy v lince prvního dílu, pravděpodobně byli poměrně důležité, ale nikdo o nich nikdy nemluvil. Žádné vysvětlení toho, proč si nic nepamatují, jaktože je vlastně Pennywise na živu, kdo teda vlastně je, odkud se vzal, co s tím mají dočinění nějací indiáni, kteří měli nějaký rituál, který vlastně byl naprosto zbytečný a Pennywise nakonec zabili kompletně hloupým, nepochopitelným způsobem AKA become a bully to kill a bully! Dospělé verze postav neměli žádnou chemii a vůbec mi nesedli narozdíl od mladých verzí z prvního dílu a i přes pár hereckých es, byli herecké výkony na úrovni Tommyho Wiseau. Původně jsem chtěl 3*, ale po napsání recenze jsem nemohl dát víc než 2* a to jen za některé cool scény, funny hlášky a postavy Eddieho a Richieho + Happy endingu pro Bena! ()

ANTYCHRYST

Spíše nežli horor to má bejt komedie.. Některé scénky a zrůdičky.. které mají vypadat děsivě.. jsou opravdu komické až trapné.. Stopáž 8766555 minut!! Se asi někdo posral ne??? Proč je to takhle natahnute.. nezazivne.. zdlouhavé.. nudne.. Klaun je pořád dobrej To ano.. Všechno ostatní stojí za hovno.. Stohodinova nuda.. 30%... před každou lekačkou příště dejte rovnou billboard přes celou obrazovku Pozor nyní se leknete... ()

neo250

To bol horor? To malo byt napínavé? To malo 3 hodiny? To bolo nudné! Prvá hodina na vraždu. prečo to natiahli fakt netusim, ani s dejom to nemalo veľký súvis. Ale hlavne, ze marketingovo to zas niečo zarobilo, ved o tom to je. Klaun na par min bol fajn ale len zo začiatku, potom To spider alebo co to bolo bol šuvix. Ja už neviem ci natočia niečo normálne, čo bude mať aj gule. ()

GameboyNES odpad!

sorry ale tohle byla fakt nuda. Navíc hned v úvodu nám naservírujou nechutnou olizovačku dvou bukvic. Člověku je zteho na blutí, čumět na takové nechutnosti. Zbytek filmu je jen uspávací digitální mrdník. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)