To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

Triple H

Neukáznený, dramaturgicky, scenáristicky a režijne nezvládnutý kolos, ktorý sa zosypal pod váhou vlastných ambícií. Muschietti a spol. si po rekordne úspešnej jednotke boli evidentne vedomí, že je šanca na niečo výnimočné (taká bola okolo projektu aura, inak by nenalákal hercov ako McAvoy a Jessica Chastain). Výsledný dojem ale je ako keby 5-ročné dieťa dostalo 10.000 eur na nákup čoho si len zmyslí vo svojom obľúbenom nákupnom centre a tak veľmi sa teší čo všetko si môže dovoliť, že pochabo porozhadzuje peniaze na samé blbosti. Film skáče medzi postavami, flashbackmi, atď. takým spôsobom, že premrhá slušne vybudované vzťahy a psychológiu z jednotky. K nikomu nezískame vzťah, dej pre časté skoky a zmeny tempa negraduje a okrem prvých piatich minút sa o nikom nič nedozvieme. Nevieme aký hrdinovia žijú život, ako ich ovplyvnilo prvé stretnutie s Pennywiseom a nevieme čo môžu získať tým že sa mu postavia druhý krát. Skrátka sa len zlezú v Derry, motajú sa z miesta na miesto až sa domotajú k finále. Dialógy sú zamerané na sypanie hlášok a vysvetľovanie deja, nerieši sa či sa všetci za tých 27 rokov jeden druhému neodcudzili a musia si získavať dôveru naspäť, prípadne niečo podobné. Tak ako sa v jednotke podarilo vytvoriť až spielbergovskú atmosféru detského kamarátstva čo hory a doly prekoná (napr. ako E. T., Goonies a pod.), pri dospelákoch sa niečo podobné nepodarilo, nie je medzi nimi chémia a na konci preto nefunguje ani katarzia, či emócie. Casting je zvláštny. McAvoy a Jessica Chastain sú inde ako zvyšok obsadenia a síce sa snažia, ale nemajú čo hrať. Bill Hader sem zavítal z iného filmu a hoci ho mám rád, tu mi jeho humorné exhibovanie skôr liezlo na nervy. Ostatní sú nevýrazní, prípadne dosť prehrávajú (Mike, Eddie). Muschietti nedokáže film udržať pokope a jediné momenty kde pôsobí sebaisto je niekoľko klasicky hororových scén (ktoré sú menšej intenzity ako jednotka a žánrové zaradenie "horor" je v tomto prípade len s prižmúrenými očami). Najsilnejší aspekt jednotky a predlohy (previazanie prekonávania detských tráum a osobných mindrákov s porazením Pennywisea, ktorý ich stelesňuje a využíva), ktorý mohol a mal povýšiť dvojku na niečo extra nefunguje, resp. funguje menej ako mal a to sa ospravedlňuje ťažko. Niežeby bol film nepozerateľný, alebo zlý, ale je to nevyužitá príležitosť, od ktorej sa oprávnene čakalo viac a ktorá nefunguje vo veciach, ktoré mali byť jej najsilnejšou stránkou. **1/2 ()

chelseaman22

Inu, po solidní jedničce s fantasmagorickým závěrem nám byl naservírován paskvil, na který chci velice rychle zapomenout. Zcela výjimečně není chyba režisérovi, nýbrž v předloze, jelikož 90 % knižních předloh od mistra Kinga je prostě nezfilmovatelných. A když k tomu přidáte fakt, že film má dvě a půl hodiny, chce se vám prohodit psa oknem, což mi po důrazné domluvě ze strany partnerky bylo zakázáno. 38 % Celosvětový příjem k 19 12. 2019: $472,093,228, což je 5,98 násobek rozpočtu ()

UhLee

(6/10). Od svého mladšího předchůdce se se To II liší hlavně v momentu překvapení, protože v jedničce jsme nikdo nevěděl do čeho jdeme. Tady jsme to už všichni viděli a byli na to připraveni. V mnoha ohledech jsem byl i tak některými scénami znechucen (Stanleyho pavoučí hlava), ale ten šok a pocit nejistoty jsem bohužel nedostal.. Ale to se dalo čekat.. Co mi dost vadilo bylo hodně nenápaditých scén.. Jistě.. Scéna s babičkou mě rozhodně chladným nenechala, ale i tak jich tady bylo oproti jedničce poskromnu. Dospělý klub Looserů byl obsazen fakt parádně.. Co se týče Jessicy Chastain a Billa Hadera, tak tam je to naprosto parádní.. U Jamese McAvoye a Jaye Ryana jsem už tak nadšený nebyl, ale i tak to bylo v rámci možností v pohodě. Co ovšem v pohopdě nebylo byla přepálená stopáž, která i na horror tohoto kalibru nemůže nikoho udržet v pozornosti dlouhé 3 hodiny, ale musím uznat, že oproti jiným tříhodinovým filmům mi tento utekl vcelku rychle. ()

Ryuuhei

Spíš, než horor, film fungoval jako hodně zábavná, hodně zvrácená a hlavně tvořivá komedie. Oproti jedničce, kde by se ještě dalo mluvit o strašidelnosti a ztvárnění hrůzy, se zde upustilo i od četných lekaček a přešlo se na čirou zábavu. Musím tak říct, že jsem se bavil celé 3 hodiny a nebyla chvíle, kdy by mě už tak dlouhá stopáž mořila. Završení příběhu mě nicméně trochu zklamalo, hlavně v tom, že se postavy vracely ve vzpomínkách do svých dětských já a samotné finále bylo trochu křečovité. Ale jinak jsem spokojen - jak jsem po druhém zhlédnutí jedničky hodně přehodnotil názor, zde jsem se i docela těšil na vyvrbení a zklamání necítím. Mohlo to dopadnout mnohem hůř! A cameo Kinga bylo jinak výborné! ()

DJ Rocco iNc

Myslím, že 4 hviezdičky vystihujú všetko. Pennyweisove premieňačky miestami ničím neprekvapili, vyskytoval sa vo filme podstatne menej, ako v prvej časti a niektoré pasáže boli zbytočné. Ako napr. tie s koláčikmi šťastia. Inak som bol spokojný. Skvelé efekty, atmosféra, obsadenie a herecké výkony každého jedného, samozrejme, aj ten Pennyweisov. ()

ecceHOMMO

Neeeeeeeskutočne dlhé a rozvláčne, čo bolo len na škodu. Snímok tým stratil na údernosti a intenzite zážitku. Prekvapil ma i fakt, že kým v detskom prevedení to všetko vzťahovo skvele fungovalo (a to v kapitole jedna i v kapitole dva), v dospeláckom, akoby chémia nebola takmer žiadna (pár výnimiek sa našťastie našlo). A tak musím konštatovať, že i keď to nebolo úplne zlé, čakal som viac....a o dosť..................................................................videné v kine v pôvodnom znení s titulkami ()

Sfinkter

Pouze nástavba výborné jedničky, bez které by dvojka vůbec nemohla fungovat. Zde se již kvality knihy a filmu rozchází na míle daleko. Cinemax Bratislava 9/2019. ()

Lachtaan

Ty brďo.... Předloňské To udělalo ohromnou díru do světa i do všech pokladen a já, v té době ještě nehororový fanoušek, s ním byl téměř nadmíru spokojený. Kromě závěrečného souboje jsem byl pevně rozhodnutý, že jsem stanul tváří v tvář jednomu z nejosobitějších filmů roku 2017 a celé ty dva roky jsem se hoodně těšil na slíbené pokračování. Teď jej mám za sebou a nejraději bych se ani nevyjadřoval. S tím, jak je druhé It sáhodlouhé, se ani nedají veškeré smíšené pocity smrsknout do čtivější recenze, takže jen shrnu to neodpustitelné. Pennywise je úžasně namaskovaný záporák, kterého bych bral na obrazovce po celých 165 minut, on je tu všehovšudy ale tak nanejvýše patnáct. A zbytek ‘hororu’ už je jen o odhalování těch kostlivců ve skříni jednotlivých postav, které mají dohromady svést konečnou snahu zlo z města Derry zase alespoň na dalších 27 let zažehnat. TOhle měl být horor roku. Nestalo se. Děkuju za minimum nezapomenutelných scén a doufám, že se Pennywise někdy objeví v reputaci, kde se jeho řádění nebudu moci nabažit. ()

Honzek

They fucked IT up! Jak můžou ti samí lidi co udělali první kapitolu natočit tohle mi hlava nebere. Achjo. 3 hodiny trvající nuda s dobrou kamerou a hereckými výkony. A tahle parta přemýšlí nad tím jestli točit nad rámec předlohy? Prosím ne. ()

filmmovier

Přeplácaný digitální bordel, který je šíleně dlouhý, nudný a místy opravdu směšný a třeba velké finále má totálně zprasené. Herecké obsazení dospělých verzí je geniální, pár dobrých a správně atmosférických momentů tam taky občas je, jediné, co nezklamalo, je Pennywise, který je opět absolutně fantastický. Veškerá atmosféra je totálně pryč, k hororu to má pořádně daleko a je to prostě béčko, které ale časem vůbec nikdo nedocení, protože na něm není co docenit. Těšil jsem se na parádní zážitek ve stylu jedničky (která je pořád jednou z nejlepších adaptací Stephena Kinga), ale druhá část se s první bohužel vůbec nedá srovnávat. Nevím, co se stalo, ale působí to, jako kdyby na každé části dělal úplně jiný tvůrčí tým. Ve výsledku je to ale lepší průměr, protože ty flashbacky do 80s pořád fungujou a Pennywise je tam snad víc, než minule, takže tak. Ale jinak je to stupidní film, což je škoda, protože kdyby byl tak dobrý, jako jednička, bylo by to krásné. Takhle bohužel budu muset ignorovat obě části. Verze s Timem Currym se mi vždycky líbila víc, ale teď je lepší i oficiálně. 55%. ()

Mrkvič

Z druhého dílu To by se dal poskládat fantastický horor. První hodina mi utekla jako prd a měla parádní atmosféru. Potom začal klaun strašit všechny zúčastněné různými fantaziemi a zase mi to nějak nesedlo. Akční závěr byl zase doplňován vtípky a rázem bylo po atmosféře. vystříhat vtipy a ze středu filmu několik scén, byl by to úžasný dvouhodinový horor. ()

LUKICKK

Celou dobu jsme se v kině smáli, je to slabota, oproti prvnímu hodně dobrému dílu je tohle odpad, hvězdu to má jen za kvalitu vizuálu filmu a za to, že to aspoň funguje jako komedie, i když to má být horror. Swag Mike Hanlon. .. ()

Tereszka33

Nebudu se moc rozepisovat, jen bych ráda vyzdvihla skvělé cameo Stephena (vypadá pořád skvěle!) a oceňuji vtipnou narážku na né moc zdařilé konce. Knižní fanoušci si jistě hned spojili. ()

Yoshimitsu

Na It: Chapter Two jsem se dost těšil po výtečném prvním dílu. Bral jsem, že je to záruka kvalitního atmosferického hororu. Sám Pennywise má vcelku dost prostoru, ale hrozně promrhaného flasbackovým a pak skoro podobným vystrašením, kde se už ani nevylekáté a spíš kroutíte hlavou, co se to tam sakra děje. Když tam není Pennywise, tak tam nacpaly všelijaké dojebané příšery, kterým se jen zasmějete. Nevím v jakém stavu to štáb natáčel a jestli se tam spíše partička lidí nevyměnila, tohle je totální dlouhý průser. Děkuji Premiere Cinemas za paradní zorganizování Horror Night a jeho doprovodného programu, který mě hřeje a pamatuji si ho z celé projekce nejvíc. Škoda, že jsme nevyhráli ceny v tombole. Dávám 30% ()

oveckaoa

S velkým očekáváním bohužel přichází zklamání. Film by se dal rozdělit na tři třetiny první je úplně v pohodě a i když se nic neděje nevadí mě to druhá se sbíráním artefaktů je slabá a kdyby tam nebyla absolutně nic se nestane a třetí už je taky slabá navíc se táhne více než všechny díly Pána Prstenů dohromady. Když Pennywise vraždí nejlépe ve své klaunské podobě je to dobré a koukatelné, když děsí v jiných podobách už je to slabé. Konec se hodně táhne a mě osobně teda neuspokojil entita stará miliony let a nechá se tak lehce zničit (neřeším jestli je to tak v knize nebo ne) navíc už to zavání parodií . Herci kromě Mcavoye a Chastain úplně zbyteční ten černoch je tam tak půl hodiny ze skoro 3 hodin Ritchie se snaží být za každou scénu vtipný, ale už to tak moc nefunguje jako v prvním díle navíc o minulosti Pennywise se dozvíme zhruba jednu informaci. Paradoxně nejlépe na mě působí konec kdy se dozví proč jedna postava udělala to co udělala scéna s Stephenem Kingem a easter egg na Osvícení. Dám 60 procent více nejdu v podstatě nejlepší recenzi na to napsal Medojed na youtube. P.s. Spoiler někde jsem se dočetl, že je to vcelku reálný horor což mě rozesmálo nějak nevidím nic reálného na tom, že někdo zabije pacienta z léčebny a hlídače (asi) a chodí si po městě a nikdo ho nehledá vozí se v autě s 27 roků mrtvou zombií co umí řídit (vize to nebyla) a později se prochází po ulici s nožem v břichu kdy z něj neteče žádná krev (asi nebyl rozpočet to ukázat) ()

BROKEN_

Dost možná nejočekávanější horor letošního roku, teda aspon pro většinu lidí, pro mě to je Doktor Spánek, protože miluju OSVÍCENÍ. Ale ted už k pokračování To kapitola 2. Za mně je to lehké zklamání, to proto, že jsem očekával atmosférický horor, a ne komedii, díky které se to v závěru přestane brát vážně. Mně to ale ve výsledku nakonec nevadí, bavil jsem se královsky, ale upřímně, radši ten HOROR. A když už jsme u atmosféry, ta je dobrá, stejně jako v jedničce, bohužel, díky tomu , že je ve filmu humor, film se snaží jumpscarama děsit diváky, a to je na jednu stranu naškodu. Casting je PERFEKTNÍ!! Všichni si sou ke své mladší verzi podobní, někteří dokonce jako by z oka vypadly. PARÁDA. Bill Hader si ukradl celý film pro sebe, jeho herecký výkon nemá chybu. Hlavně v závěru kdy to tam bombarduje saméma hláškama, to byla prostě kurevská zábava. Flashbacky s dětskými herci jsou působivý, a hrozně se mi líbily. Fungovalo to na jedničku. ZATO DÁVÁM PALEC NAHORU. Hudební stránka opět super, ikdyž jsem měl pocit že jednička měla trochu výraznější znělky. I tak skladatel Wallfisch nezklamal. Bohužel zklamal Gary Dauberman, který má výkyvy ve scénáři, které se určitě daly udělat líp. Zachranuje to režisér Andy Muschietti, který má řemeslo pevně v rukou, a film tak dobře šlape. Proto mi například nepřišlo že by film trval 165 minut, měl jsem pocit že v kině sedím 2 hodiny. PALEC NAHORU, protože stopáže jsem se ze začátku trochu bál. Co bych chtěl jako poslední věc vytknout je postava Henry Bowers. Ta tam vlastně ani být nemusela, ale, přesto se dokážu přenést. CGI hodně lidí zkritizovalo, já jsem spokojen, nic mi nepřišlo hrozný, teda jen scéna u stolu, to mohlo být lepší :) . Velké finále se mi neskutečně líbilo, byla to parádní jízda. Film má plno odkazů například: Osvícení, Věc, Noční můra v Elm Street, Smrtonosná past a další. Cameo Stephena Kinga mega potěšilo, ale jeho scéna tak trochu brzdí film, ale když je to King tak to odpustím. P.S. Jo, zapomněl jsem na Pennywise. Bill Skarsgård je opět výborný, ale bohužel na plátně není moc dlouho, což je trochu škoda, ale když je na scéně je to zkrátka super podívaná. Hodnocení lepší 4 hvězdy. ()

MikyAff

Pennywise si zachová své tajemno, dokud ho bude hrát úžasný Bill Skarsgård. Scény s klaunem nahání husí kůži a nejen ony. Přestože namísto atmosféry to tenhle díl hraje spíš na nechutný lekačky (viz scéna v blázinci), tak si pořád drží jistou hranici. Co ji ovšem trochu narušuje je místy až zbytečný přehršel vtipu a i já bohužel musím uznat, že také stopáž filmu. V hercích hlavních protagonistů nevidím jediný problém, jejich podoba s mladším já byla opravdu super. I když poměrně povedená dvojka, nemám takovou potřebu si ji někdy pustit znovu, jako první díl. ()

ywo666

Jednotka bola lepsia. Bolo to originalnejsie a vtipnejsie. Aj dvojka sa snazi. Ale funguje trochu horsie a obcas vykrada jednotku. Akoze postavy maju cosi do seba aj v dospelosti, ale detsky hrdinovia boli lepsi. Penywise je je stale cool, ale prinasa pramalo noveho. Par krat som sa schuti zasmial, ale niektore vtipy boli nasilu. Jedna sa ale o dobry horor? Podla mna ano. Nase polovicky to viac menej cele prepozerali cez prsty. Scary momenty sa asi dorovnaju jednotke. Koniec trochu odveci. Knihu som necital cize neviem ako to pojal King. Akoze bavil som sa, ale prvy diel bola proste pecka, ktorej sa dvojka nedorovnala. Hodnotie davam v Chernobylskych rentgenoch. 3.6*, not great, not terrible. ()

uiu

Když vyšla jednička, daly jsme si s kolegyní přísahu, že na dvojku spolu půjdeme do kina - i kdybychom už spolu ani nepracovaly. A 2 roky nato jsme už vážně u té firmy nepracovaly, ale přísaha je přísaha, však hrdinové "It" to moc dobře vědí. Na rovinu můžu říct, že se mi dvojka moc líbila. Sice to nebylo tak "zajímavé" jako jednička - ale to je asi tím, že prostě horor s děckama, které se bojí klauna a příšer byl fajn, protože se do těch děcek dokážete vžít - sami jste jako děcka něco takového prožívali, báli se skoro všeho. Dvojka je oproti jedničce hodně vtipná - jak jinak chcete, aby se dospělý člověk vyrovnával s klaunem, který na něj vyskakuje a straší ho, že. Někomu tenhle fakt vadí, ale upřímně, já se za celý film ani jednou nebála - lekačky plní funkci, ale strach nikde. Zatímco s dětskými hrdiny jsem se ztotožňovala, s těmi dospělými je to trochu těžší. Když vidím na plátně Jamese McAvoye, tak je to pro mě James McAvoy a ne postava ve filmu - vážně jsem se několikrát přistihla při tom, že vlastně ani nevím, koho že to vlastně hraje - Billyho, toho kluka, kterýmu klaun sežral bráchu v kanále - jo aha. Casting měl sáhnout po někom méně známém, koho si nespojujete s desítkami jiných rolí. Film má 2 hodiny 45 minut, čehož jsem se dost bála (to jako mám vydržet v kině skoro 3 hodiny s reklamama?) a pak najednou film skončil a já tomu nevěřila - vážně, žádné hluché místo nebo scéna, která by neměla v ději smysl. Richie a Eddie opět nezklamali. ()

anli

Pokračování mistrovského hororu podle knihy Stephena KInga.S první částí , v které hrají prim děti ,jsem byl velmi spokojen.Kiniha patří mezi mé nejoblíbenější a zfilmování jsem se trochu obával ,ale dopadlo to na výbornou.A nyní se posunujeme v čase o 27 let později a z dětí jsou tudíž dospělí a vrací se na místo činu opět zachránit ,co se dá.A opět se postaví zlému klaunovi.Kniha je fantastická celá ,tedy jak ta dětská část ,tak ta dospělá a rozdělení filmu byl moudrý nápad.Bohužel dospělé pokračování se zdaleka tak nevyvedlo ,jako jeho předchozí část a to z několika důvodů.Předně byla atmosféra v prvním filmu daleko napjatěší a zajímavější a to zejména díky tomu ,že hlavní hrdinové bylli děti.Dětští herci byli perfektní a skvěle to mezi nimi fungovalo.V tomto pokračování jsou dospělí herci nezajímaví až na pár momentů ,ale hlavně mezi nimi nefunguje žádná chemie a nic podobného ,takže se divák nemá o koho a proč bát a to je u hororu velké mínus.JInak scénář je psaný slušně , režisér se velmi snaží ,ale opravdu mu to moc nejde ,zejména vytvářet atmosféru napětí a strachu.kamera dělá co může a stejně tak hudba ,ale to samo o sobě nestačí.Jinak výprava i vizualizace snímku je také slušná ale po hlédnutí první části měl divák onen správný pocit v žaludku a šimrání v zátylku a to se tady bohužel nedostavilo.Paradoxně co první části pomohlo ,tedy rozdělení děje ,tady nepomáhá ,spíše naopak.Dramaticky je vše zvládnuto slušně ,ale napětí a strach tu prostě chybí.je to škoda , moc jsem se těšil ,ale někde vzadu jsem se trošku obával, neboť tahle část knihy je přece jen náročnější a složitější než ta první.Mohlo by to vypadat ,že je to samá kritika a film nestojí za nic ,tak to ale není.Pořád jde o malinko nadprůměrný snímek se slušným příběhem.Dávám celkem čistých 60% ,protože King je prostě mistr hororu ,to je jasné ,jako klaun ve stoce. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)