Motýľ na pleci

• Česko Motýl na rameni (viac)

Francúzsky námorník Roland Fériaud sa počas dovolenky ubytuje v malom hoteli v Barcelone, kde ho má navštíviť manželka Sonia. Stane sa však obeťou útoku, po ktorom sa prebudí v sanatóriu, kde ho lekár presviedča, že mŕtve telo, ktoré videl vo vedľajšej izbe, bola len halucinácia po úraze hlavy. Prepustia ho, no záhadná udalosť bola len začiatkom nebezpečného kolotoča, ktorý sa okolo Fériauda začína roztáčať. (STV)

karlee

Mno, rozporuplné pocity, filmy s touto tematikou mě nijak zvlášť nepřitahují, navíc tempo je poměrně pomalé, hlavně ve druhé polovině. Na druhou stranu pěkně zahrané, taky potěšilo, že se zbytečně nesnaží "chytře" vysvětlit děj a nechává prostor divákově paranoie. ()

subic

Opravdu skvělý Lino Ventura, skvělá atmosféra, filmařsky opravdu skvěle udělané, tak jak to Francouzi uměli, ale příběh je jak z divokých vajec. ()

ilclassico

Film s výbornou atmosférou a napětím od začátku do konce. A taky samoúčelný scénář s těžko uvěřitelným příběhem. Tak si vyberte. V rámci žánru za 3,5. ()

Gortyna

Ventura v jedné ze svých nejlepších rolí. Film noir po francouzsku. Nejednoznačnost děje. Co se v té Barceloně vlastně dělo? O co šlo? ()

bart-leby

Ti první a ti druzí mezi nimi chudák Fériaud, kolem nějž začíná být poněkud mrtvolno… Hlavní protagonista mi tak tochu připomínal Georga Camela z filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku… ()

Delmondo

V hlavní roli kufr o kterém nevíme co je uvnitř a ani ho moc nevidíme, ale všichni ho chtějí a výrazně zasáhne do života Lino Ventury který podal další bravurní výkon v tomto Derayovo thrilleru. Linova klasická herecká poloha kdy je jeho postava nevědomě vtažena do víru událostí o kterých nikdo nemá šajnu a jsou smrtelným nebezpečím pro hlavního hrdinu nikdo nedokázal zahrát lépe než právě Ventura. ()

Baldrick

Napětí a pozornost udrží až do konce, Lino Ventura jako Roland přesvědčivě ztracený, přesto se atmosféra a především styl provedení naprosto míjí se scénářem (zřejmě navíc poněkud prvoplánovým). V tomto případě bohužel jen solidní řemeslo. ()

brasek

Tento snímok by som si rád pozrel ešte raz. A dôvod? Nerozumiem pointe a momentálne si myslím, že ak by tam nehral Lino Ventura tak by to bol prepadák. 06/2017 - Cieľ splnený, snímok som mal možnosť vidieť opäť. A verdikt? Snímok je hlúposť, bez pointy. Ani neviem prečo nechávam pôvodné hodnotenie. ()

zigy

Tohle je JINÝ film. Režisér nechá diváka lámat si hlavu, co se to vlastně s Venturou děje. Ten neví, a pořád udiveně hledí, a vydrží to celý film, což mi v druhé půlce přišlo už trochu monotonní. Obdobný film je Tři dny kondora nebo Maratónec, ale ty jsou o poznání akčnější, a to mě tady trochu chybělo, hlavně začátek je unylý. Takže pokud máte rádi, když si s Vámi režisér hraje, případně myslíte si, že tajné služby jsou všemocné, jděte do toho. ()

blezg

Pomalé tempo a velmi hustá atmosféra. A s každým dalším krokem je situace stejně neuchopitelná, jako předtím. Úplně tu tíhu a bezmoc cítíte v břiše. Nádhera. ()

Kozlowski8

Skvělý Lino Ventura a parádní atmosféra ve snímku, nabitém napětím, záhadnými zvraty a kličkami, které nutí diváka být stále ve střehu, aby mu neunikly nějaké souvislosti. Nakonec mu to ale stejně není nic platné, protože odpovědí je ve filmu méně, než otázek v jeho průběhu. Velká škoda, že závěr nebyl tím velkým finále, kdy se to celé nějak logicky spojí a vypointuje (potom by z toho mohla být opravdová filmová lahůdka). Takhle se nabízí shrnutí, že těch 95 minut bylo zbytečných a o ničem - tak to ale určitě není - těch 95 minut bylo pro mne velice zajímavých, zábavných a já si je velice dobře užil. 65%. ()

gizi

Vždy mě potaší, když televize uvedene nově nějakou starou klasiku, která je fakt dobrá. A to platí pro tento výtečný film, kde od začátku až do konce skoro nedýchám. Ne že by to bylo tak napínavé, jako spíš záhadné. No a prostě je to dobře udělané, jak po herecké, tak po režisérské stránce. 90% a 5*, 25.1.14 (když jsem přidal 26.1. hodnocení, tak stoupl průměr ze 75 a 76% při 265 hodnoceních). ()

rafzaw

Motýl na rameni je přesně ten film, který drží diváka přilepeného v křesle, neboť ten je zvědavý, jak to všechno dopadne… Nelze se odtrhnout, rozpačitost se stupňuje, pak zbývají poslední minuty, nato konec, a člověk přemýšlí a přemýšlí… Lino Ventura v podobné roli již zazářil – v Mlčenlivém. Co dodat. Neo-noir jak má být, vynikající Ventura, propletený příběh, prostě lahůdka. Ale nechtěl bych být v kůži hlavního hrdiny… ()

Xmarc

Hlavním plusem je asi velmi dobrá atmosféra a styl, kterým Lino Ventura hlavní roli zahrál. Tyto věci nemusí každému sednout, navíc všichni většinu filmu jen tápou, co se z toho vlastně vyklube a zamotané to pro někoho zůstane i po konci filmu. Myslím, že osobně jsem pointu pochopil, a to zamotávání se v ději v průběhu celého filmu pro mě znamenalo přidání na atmosféře, bylo to dobře udělané. ()

skoda120L

No řeknu to takhle film nebyl vloženě špatný. Děj byl celkem napínavý avšak co mě hodně vadilo bylo vlastně to že mi na konci filmu chybělo nějaké vysvětlení. Ale za fajnovej původní slovenský dabing dávám 4 hvězdičky. ()

radek.896

Zajimavý snímek, ve kterém pořádně nevím o co šlo, jelikož situace Ventura byla hodně bezvýchodná. Jaký kufr, výslechy s doktorem, děj byl zajímavý. Lino Ventura hrál pěkně. ()

Shadowrat

Film má zajímavý děj, do kterého je divák vržen stejně nečekaně jako hlavní hrdina. Dramatické situace se postupně skládají, až vidíme celý obrázek zápletky filmu. I přesto, že mě film oslovil, jsem přes jeho dost volné tempo nedokázal udržel pozornost. Ani mi nechyběla nějaká akce, psychologie byla silnou stránkou děje, ale různé prostoje tempo prostě shazovaly. ()

lineker

Výborně zmatečná žánrovka osmdesátých let, kde do posledních chvil netušíte co, kdo a proč hraje s panem Venturou jakousi prapodivnou hru. Výborně ztvárněné prostředí Barcelony (špinavé ulice, oprýskané zdi, davy hlučících lidí ) i samotné atmosféry filmu podkresluje syrový thriller, který nedokáže ani minutu nudit. ()