Ekki múkk

Hudba:

Sigur Rós

Aidan Gillen

DaViD´82

Abych se po tomto bál projít po louce ze strachu, aby na mě nepromluvila nějaká šněčice, co by měla neodolatelnou touhu otravným hlasem pronášet patetické rozumy. Kdyby se tu držely pysky, tak by působivost hned stoupla o několik řádů výše. ()

flanker.27

Víte, ono se řekne navrátit se k přírodě a tak vůbec. Ale když zjistíte, že všechny tzv. přírodní národy jsou ve svém vztahu k prostředí kolem daleko pragmatičtější, protože nějaké zvláštní city si nemůžou dovolit, padnete zpátky na pevnou půdu a uvědomíte si cenu sentimentu tvora odtrženého od potřeby uspokojit nejzákladnější potřeby. Ale stejně si dám radši živou lišku... https://www.youtube.com/watch?v=0RCNxQRedwQ ()

whack

Pointa je skvelo spracovaná, silne emotívna, jej symbol, umierajúca líška, bol neuveriteľne realistický. Až tak, že mám podozrenie, že kvôli natáčaniu bola tá líška skutočne zabitá. V takom prípade to je iba bohapusté pokrytectvo, ktoré vodu káže a víno pije, no ak to boli všetko efekty, klobúk dole! ()

Okara

Vždy jsem si myslel, že nejemotivnější film je ten, co dokáže vzbudit naše slzy. Proč ale plýtvat tekutinou, když daleko příjemnější pocit je pouze úsměv? Úsměv, který Vám nasadí už první vteřiny a nadzvedá tváře po celou dobu. Neumocňuje se ale jako pláč nebo smích. To, co sílí, jsou právě pocity uvnitř nás. A toto jsem si zde poprvé prožil. Je to něco neuvěřitelného, co se dá s jedním mužem a dvěma zvířaty vytvořit na deseti minutách. Každý okamžik využit na maximum, každičká sekunda ždímá co nejsilněji náš ručník emocí. Putování postaršího člověka nosícího kravatu jako symbol útěku na širé louce doprovází spokojeně na jeho rameni malý hlemýžděk. Ale ne jen tak ledajaký. Šneček filosof doplňuje nádhernou hudbu svým monologem a i když toho moc nenapovídá, krátké věty co si pomyslí, dokonale vystihují a prohlubují danou situaci. Člověk si uvědomí, jak mohou být detaily i rozlehlé exteriéry nádherně podmanivé, a jak i obyčejný výraz spící lišky dokáže chytnout za srdce a pořádně ho potrápit. Konec navíc překvapil svojí dekadentností, avšak ta u mne paradoxně vyvolala opačný dojem. Úchvatné, nemám již slov. 80% ()

Nach

Opět krátké, filosofické, emocionálně silné, atmosférou dokonalé, tedy i s výbornou hudbou, střihem i kamerou. Prostě chvála, chvála, chvála. 85% ()

StanislachKo

Rozhodne nepozerať po príchode do práce k rannej kávičke! Hrozí, že sa Ti ďalších pár hodín nebude dať robiť vôbec nič. A na chvíľu Ti možno príde nepredstaviteľné, že dokážeš vôbec trafíť domov... Veľká sila a celý Sigur sa za toto podľa mňa posmaží v pekle. ()

kinghome

Krásný příběh mezi člověkem a přírodou, kterej je dokreslený nádhernou hudbou,krásnou přírodou a úžasným střihem, ale pořád to ve mě nevyvolalo tolik pocitů, kolik bych si přál a kolik jich cítili lidi co to hodnotili plným počtem. ()

LEGACY

Jak jen může být svět krásný. Přál bych si hned odejít do toho melancholického světa plného věcí, které my lidi už dlouhá léta známe, ale nepoužíváme, tam bych byl šťasten. Jest-li na tohle, citově skvěle pracující kouzlo zapomenu - tak už jsem opravdu ztracen. Nyní jsem ale stále ztracen v překrásné hudbě, takže jdu pokračovat a sním. Hodnotím 95% ()

Bukk

Internet je vykutálená věcička. Jak po Vás někdo po shlédnutí tohohle může chtít, abyste fungovali tak, jakoby jste nic neviděli? Islandští hudební nadšenci se mi vrátili a tímhle experimentem posunují vnímání hudby ještě dál. Keep goin´guys. ()

Khalia

Měli jste někdy pocit, že stojíte těsně u okraje propasti, v níž se skrývá vaše duše, možná duše nás všech? Jste tak blízko, jen krok, téměř na dotek... ale nikdy jste se dolů nepodívali, snad ze strachu nebo i pouhého respektu, kvůli vědomí, že některá tajemství by se neměla odhalovat, jako by to bylo nějaké tabu. Tak tohle je to, co v té propasti uvidíte. ()

hero_bk

Strašně nádherné, poetické video, které jako první z celého Valtari film experimentu přesahuje kategorii videoklip a obrací list - v Ekki múkk už obraz nedoplňuje hudbu, ale hudba doplňuje obraz! Opravdu stojí za to vidět! ()

ShortyIC

Tak toto je fakt krása. Toto je krásna ukážka ako stvoriť takúto krásu len pomoci skvelej hudby, krásnej prírody a samozrejme zvierat. Nádhera!! 10/10 ()

LordMichael

Na počátku tohoto hlubokého poetického snímku je jen obyčejný šnek ztracený na své cestě v tekoucím času. Začíná se rozehrávat jímavá symfonie. Pak se odněkud vynoří muž a jejich cesty se střetnou uprostřed zelenající se krajiny a ševelících stébel trávy. Temný hvozd zalitý nářkem raněného zvířete se zdá být strašlivým místem, místem krutosti. Mezitímco se při kořenech stromu osvobozená liška mění v prach, šnek se rozhodne pokračovat v cestě za nehynoucím cílem. ()

Sadova302b50

Opravdu překrásný snímek, hovoří poetickým jazykem tak senzitivním a silným zároveň, že všechno působí trochu jinak (včetně smrti a rozkladu). Podrobné a nádherné. ()