Zorro

• Česko Zorro (viac)

Do jihoamerické provincie přijíždí nový guvernér Diego. Zástupce místních vojáků Huerta ho hned po příchodu požádá o převedení většiny pravomocí na svou osobu. Na první pohled nerozhodný a bojácný Diego souhlasí a zdá se, že Huertovu zvůli nikdo nemůže zastavit. Když však vojáci jednoho dne na tržišti chtějí zbičovat nevinného mnicha, objevuje se tajemný maskovaný Zorro. Muž v černém plášti a masce i nadále kazí Huertovy plány, až se samozvaný vládce začne zabývat myšlenkou, zda Diego není mužem dvou tváří.

Italské verzi přepisu slavného příběhu o maskovaném mstiteli bezpráví dominuje bezesporu Alain Delon, značnou pozornost však vzbudil i výkon Ottavie Piccolo v roli Huertovy sestřenky Hortensie. (Robbi)

liquido26

Alan Delon je bezesporu nejcharismatičtějším představitelem maskovaného mstitele a jako Diego je kouzelně čtyřprocentní. Film mě docela dost bavil, takže rád odpustím různé nedostatky, které tam určitě byly. Myslím si, že kdyby to bylo trochu kratší, tak by se nic nestalo a taky tam byl místy zbytečně vecpáván komediální prvek (třeba to s tou trubkou), ale jinak pěkný. ()

Historik

Alain Delon je dobrý Zorro, ale ve špatném filmu. Už úvodní píseň mě varovala. Film se žánrově pohybuje někde mezi "spencer-hillovkama" a Sandokanem. Nic proti Spencerovi a Hillovi, nic proti Sandokanovi. Ale k Zorrovi tento styl nepatří. Ten film se zkrátka neměl točit v Itálii v 70. letech, tahle poetika mu nesvědčí. Navíc Delon tam vypadal kolikrát jako jediný skutečný herec mezi komparzisty. 50% ()

Orlau32

No jo ! Kdyby tam nehral ALAIN DELON tak nevím, nevím.... Ale stejně ten film nepřekonal "Zorra mstitele" z roku 1940 ! A rozhodně to není tím, že tam hral krasavec TYRON POWER. Ve fimu z r.1940 byly úžasné šermířské scény a pak těch situací, kdy Zorro jediným máchnutím kordem vykouzlil Z. Jsou to drobností, ale ze zajímavých drobností se prostě skládá nezapomenutelný film. V roce 1947 mi bylo 15 let, sama romantika, samé iluze, ale jak vypadá šarmantní chlap do této role, to jsem už tehdy rozeznala. A nemíním na tom měnit ani dnes nic. A.DELON měl zde příliš sladký evropský ksicht. Zorro byl Mexičan - šlechtic. (Rozhodně neměl modré oči !) ()

rt12

Představitel je perfektně vybraný. Allain Delon je mužný typ který plně koresponduje se Zorrem. Co pokulhávalo bylo samotné zpracování. Film se potácí mezi komedií a dobrodružným dramatem a nějak neví kam se přiklonit. Co mě vyloženě iritovalo byla muzika, která se hodí do spaghetti westernu, ale pokud se nemýlím jde o španělského šlechtického kavalíra . Slabá průměrná oddychovka, když nemáte nic jiného na práci, tak ujde. ()

Derek

hodnotenie je nizsie lebo som videl sprasenu americku verziu ktora je o polhodinu kratsia ako oficialna dlzka filmu, navyse kvalita obrazu bola udesna a film mal anglicky dabing ktory nepatril k najlepsim. inak ide o navrat alaina delona po Ciernom Tulipane do "swashbuckling"ovskeho zanru, ale v porovnani s predchadzajucim dobrodruzstvom je to o dost slabsie i ked niektore pasaze su zabavne, ale nefungovalo to ako celok a radsej nespomeniem tu otrasnu pesnicku ktora hrala v kazdej akcnej pasazi... ()

pakobylka

Jedním slovem NEZÁBAVNÉ ... bez jiskry, bez vůně a bez zápachu. Neboť originalitu, napětí i humor, které by příběh oživily, záhy pohltila všeobjímající, rozpínající se nuda - sterilní a upjatá dáma, která příběhu jednoznačně dominovala za asistence osamělé, mírné a poddajné naivity, vydané osudu (a nudě) napospas. Neobjevil se žádný Zorro, aby ji zachránil - ten dozajista skrz naskrz kladný, neohrožený a nepolapitelný hrdina měl co dělat sám se sebou. Klidně mohl na celé čáře zvítězit nad všemi svými nepřáteli, ale ze souboje s "Černým Tulipánem" (1964) by bezpochyby vyšel na hlavu poražený, odsouzený k rychlému ústupu ze slávy ... a k ještě rychlejšímu zapomnění ... 2,5* ()

mortak

Připomínka doby, ve které ještě šermovali herci a nikoliv zběsilý střih. Je to sice jen pohádka pro desetileté kluky, ale na ten závěrečný souboj je radost pohledět i v dospělosti. ()

majo25

Vtipné spracovanie zorrovskej témy som ochotný prekusnúť, ale nie v tomto spracovaní. Prvoplánové gagy, trápna ústredná melódia, záporáci oničom, príbeh je v rebríčku hodnôt filmu až niekde v suteréne a záverečný kordový súboj je pridlhý, že som sa pri ňom začal nudiť už v 2. minúte a on trval ešte dalších 8 minút. Delon je v tejto komédii síce sympaťák, ale to na film nestačí a trápne vtipy nepobavia. Naopak, rýchlo napovrch vyplávajú všeliaké nezrovnalosti, technické chyby a plno nelogičností. Ani len na pekné ženy nemôže mužské oko spočinúť, pretože sa tu nenachádzajú. ()

vesper001

Spolu s Černým tulipánem je Zorro filmem a hrdinou mého dětství. Tehdy by to bylo za čistých 5*****, dnes dávám 3 z nostalgie + 1 za psa a tetičku. Přestože český dabing je vydařený, doporučuji v původním (italském) znění. ()

Courtemanche

Nepříliš povedený film, tvůrci se spokojili s průměrnou kvalitou. Alain Delon taky není nějak přehnaně dobrý, rozhodně k Guy Williams (v Čechách dnes neznámý) to má daleko, ale to není o herectví, na to třeba narodit. Jelikož tento film není televizní, moje hodnocení je taky pod průměrem. 2/5 ()

JohnSmith

Dvojí život s kordem v ruce již předvedl Delon v Černém tulipánu a nutno uznat, že tenkrát mu to šlo mnohem lépe. Zorro je sice z počátku zajímavý, ale pak je to už o ničem, nemá to spád a není to ani moc zábavné. ()

KarKulA

Tak Alík Delón určitě není špatný představitel Zorra, ale že by mu tu role sedla 100% se rozhodně říci nedá. Podivnej sedmtesátkovej komediální styl, provázený naprosto otřesnou hudbou, celý film bohužel degraduje. (zajímavý komentář mortak) ()

Ironfood

Delon do role Zorra pasuje naprosto skvěle, ale jinak tenhle film moc nefunguje ani jako dobrodružný příběh, ani jako komedie. Výrazným pozitivem je tady hudba bratrů de Angelis, alias Oliver Onion, i když nedosahuje kvalit jejich největších pecek jako Dune buggy (Jestli se rozlobíme, budeme zlí) On my way (Šimon a Matouš jedou na Riviéru) či Hombres Del Mar (Černý Korzár). O Sandokanovi nemluvě:-) ()

tempus

Alaina Delona sice moc nemusím, ale tenhle film je fajn. Popravdě jsem se nenudil, když si uvědomim, že Zorro je latino-americký western. Film sleduje všechny důležité momenty legendy v černém; padouch, který utlačuje lidi, osvobození poddaných záchrana a nasledný útěk s Esmeraldou (, který je vlastně vystřihnutelnohodný). Alterego-nemehlo guvernér hraje Delon rozhodné lépe, než samotného Zorra. Pár scén ve filmu je přebytečných, a 124 min. je pro tohohle hrdinu příšerně moc, stačilo by klidně 95minut. PS: začátek (do usmrcení původního guvernéra) a konec (skvostný šermířský souboj) se povedl dokonale. ()

Markussis

Nejlepší Zorro jakého jsem kdy viděl. Sedmdesátá léta ve spojení s Alainem Delonem v dobrodružném filmu fungují zkrátka na výbornou i dnes. Delon nejen že zde skvěle odkrývá svůj velký komediální talent v roli přitroublého guvernéra, to by nestačilo. Role Diega mu sedne jako ulitá a lišák Zorro je v jeho podání naprosto perfektní. Film má v sobě spoustu přísad a různé druhy koření v podobě nejrůznějších odlehčení a gagů. Nádherná hudba od klasické bratrské dvojice. Závěrečný šermířský souboj je grandiozní! ()

Ondra16

Zajisté nejlepší zpracování tajemného Zorra, tohle Delonovi doopravdy sedlo a jako načančaného naivu máté vskutku chuť ho kopnout od zadku. Dlouho jsem to neviděl, ale jakmile budu mít opět tu čest, určitě přidám i poslední hvězdičku. ()