Zorro

Dobrodružný / Rodinný / Western
USA, 1957, 30 min

Guy Williams, Gene Sheldon, Don Diamond, George J. Lewis, Nestor Paiva, Vinton Hayworth, Henry Calvin, Britt Lomond, Jan Arvan, John Litel, Romney Brent (viac)

Flego

Mladý Diego de la Vega sa vrátil do rodnej Kalifornie zo štúdií v Španielsku a hneď pochopil, že to v jeho krajine vrie. Onedlho sa začne objavovať záhadný Zorro, ktorý bojuje proti neprávostiam... Známy príbeh televíznej spoločnosti ABC bežal v rokoch 1957 až 1961 keď sa natočilo 78 epizód a zavŕšilo 4 špeciálnymi dielmi. Dej je prispôsobený mladším divákom, panuje v ňom istá dávka naivity, ale má svižné tempo a krátka minutáž je prijateľná. Tretia recenzia. ()

Courtemanche

Některé filmy asi v Čechách nedávali v televizi nebo co, jinak nevím proč jsem zase ten první kdo píše k tomu komentář. Ale psát musím. Je to totiž nejlepší film o Zorro. Ať už mluvíme o filmu anebo o seriálu. Není to jen o příběhu, ale taky o herce, kdo jak ztvární svou roli, jak do toho pasuje, co umí z toho vytáhnout. Sem-tam jsem viděl novější verze, filmy celovečerní. Dá se najít kvalitní, ale nad tohle ani jeden. Těžko někdo v budoucnosti předčí Guya Williamse. 5/5 ()

BOURQUE

Seriál, ktorý bol kedysi (začiatkom deväťdesiatych rokoch) jednou z vlajkových lodí Disney. Odľahčená verzia príbehu Zorro, v hlavnej roli so sympatickým Guy Williamsom. Vo vedľajšej roli zaskvel najmä Gene Sheldon. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)