Dva stárnoucí policisté, přátelé Stan a Simon, chtějí podat výpověď a odjet na Antily dělat hoteliéry. Zajdou se rozloučit do nočního klubu, tam ale hledaný zločinec Schneider Simona zastřelí a uteče. Smutný Stan doma vyhodí obě připravené výpovědi a zůstane u policie, aby se mohl pomstít. Na to si ale musí počkat celé dva roky, než se objeví zprávy, že Schneider je zpátky ve Francii. Stan zatím vychovává Simonova syna a stal se šéfem protiteroristického oddělení. Když dojde ke krvavému přepadení auta s penězi, je Stan přesvědčený, že je to Schneiderovo dílo. Jeho šéf mu nevěří, Stan ale pátrá dál a používá k tomu jakékoli metody, včetně těch ne příliš legálních. Dopadnout Schneidera ale nebude vůbec jednoduché (oficiálny text distribútora)

Evander

Tohle Belmondovi jde! Samotář patří k jeho lepším, vážným rolím. Nedosahuje sice kvalit Profesionála, ale i zde je vidět, že je role Belmondovi šitá na míru a všechno do sebe dobře zapadá. Samotář je dostatečně napínavý a spolehlivě pobaví. 72% ()

tequilla

Myslel jsem, že se jedná o pokračování dokonalého profesionála, ale není tomu tak. Co to distributoři plácají za názvy? Profesionál 2: Samotář? To je teda něco, ale jinak slušná Belmondovka bohužel s nedotaženou hudbou. ()

kluzo

Francouzská "drsná škola" v podání mistra svého oboru J.P.Belmonda. Na rozdíl od "drsné školy" v USA, připadá mi ta francouzská drsnější, nebo spíše syrovější. Osobně mi bližší je ta francouzská a s charismatickým Belmondem nemá chybu. A Jean-Piere Malo? Prototyp úchylného hajzla. Klasika, nostalgie, deprese... ()

Ozzy2

Belmondo je bohužel v roli policistů stále stejný a ty filmy mě splývají.On je především komik a tahle poloha mu moc nesedí ()

Schlierkamp

Francouzský krimithriller v s J. P. Belmondem v roli kriminalisty Stana, jemuž nebezpečný zločinec Schneider zabije kolegu s nímž chtěl odejít od policie a začít nový život v Karibiku. Komisař Stan se vrací do služby, stává se šéfem protiteroristického oddělení s jedinou touhou pomstít smrt svého přítele. Samotář Jacquese Deraye představuje volné pokračování veleúspěšného Profesionála, bohužel však jedinečného mrazení mezi dvěma úhlavními nepřáteli a mimořádné kvality jak příběhem, tak atmosférou, jako ve svém předchůdci nedosahuje. I tak se pochopitelně jedná o vysoce nadprůměrný thriller především díky Belmondovi v jeho jedinečné póze rebelského muže zákona a také J. P. Malovi, sadistickém zabijáku Schneiderovi. Název snímku má symbolizovat způsob Stanova soukromého života, což však neodpovídá tomu, že se u něho střídaly ženy na noc a také starostlivou péčí o desetiletého syna zastřeleného kolegy. Ze známějších herců ve vedlejší roli mohu uvést M. Beauna jakožto diletantského Stanova kolegu, vedoucího jiného vyšetřovacího oddělení. Jedná se kvalitní podívanou s Belmondem ve vynikající formě. ()

Razzor_82

"Udělalo se mu nevolno." Tvrďák Belmondo rozdává rány a při tom je parádně vtipný. Další z jeho klasických filmů. Klasická francouzská krimi s hezkou akcí a Schneiderem jako kvalitním záporákem. Viděl znovu po více než 25.ti letech. 7/10 ()

waska

Jako kriminálka je to dobrý, nutno však podotknout, že film stojí na Belmondovi, kdyby v tom nehrál, šla by úrověň o řídu níž. Tyhle role tvrdých osamělých chlapů mu šly vždy nejlépe. ()

Panacek

Belmondo prudí po barech kontrolama občanek, mlátí svázaný lidi atd., to vše ve skličujících kulisách 80.let (děsivá hudba, ohozy, účesy...) a za doprovodu dvou vymaštěnců z diskopříběhu nevímkolik. Celý se to zdá být natočený pro Němce. Propadák jak prase. ()

FireTight

Jean-Paul Belmondovi role drsných policajtů kašlajících na nějaké ty zákony zkrátka seděla jako prdel na hrnec a prokázal to i v Samotáři. A upřímně, kdyby v tomhle francouzském filmu nehrál, moje hodnocení by bylo daleko nižší. Hlavní záporák sice měl své kvality, ale podle mého názoru dostal až příliš málo prostoru a spíš působil jako takový duch, kterého se všichni bojí (Jenže divák tak nějak neví proč. Blázen? A kdo dneska není blázen? ;)). Jinak jsem se však včera dočkal podařené kriminálky, u níž jsem se rozhodně nenudil. ()

deLaFere

Absolutní průměr, mnohokrát viděný, okleštěný o nahá děvčata a více brutální. Připomíná mi to lineární počítačovou hru a zásah deux ex machina co se týče trezoru, Belmondo určitě natočil lepší snímky. ()

BigBang

Belmondovka. Zajímavá paralela k českým krimi z perestrojkové doby: i zde vizuálně spìš ošklivé (oproti stylovosti předchozích 2 dekád), i zde pocit hodnotové vyprázdněnosti. ()

bearmeedek

Jedna klasika z rodu francouzských kriminálek. Mírně nadprůměrný film, který se trochu liší od ostatních postavou desetilétého kluka, který rozomilým chováním a humorem odzbrojuje drsného detektiva Belmonda a dodává tak filmu trochu jiný ráz. Tak za něj trochu nahoru. ()

Belmondicek

"Bravo poldo. Hele neříkej mi poldo!" Dlouholetí přátelé a partáci Stan a Simon se rozhodnou, že opustí práci u policie a usadí se jako hoteliéři na Antilách. Ještě se zajdou rozloučit do nočního klubu, ale tam se právě nachází hledaný zločinec Schneider, který Simona na místě zastřelí a unikne. A tak Stan stáhne svoji výpověď, stane se šéfem protiteroristického oddělení, stará se o Simonova syna Kristiana a čeká na pravý okamžik pomsty. Po dvou letech se dozví, že se Schneider vrátil do Paříže a Stan se ho pokusí konečně dostat.... Belmondo ve své poslední roli v akční kriminálce, tentokráte veskrze vážný, i když sem tam utrousí nějakou vtipnou hlášku. Jenom ta disco hudba mi tam moc nesedí, jinak naprostá spokojenost! "Kde je Schneider? Já ti rozmašíruju tu tvou chuligánskou držku!" ()