Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

Ghoulman

Božská komedie se skvělým Belmondem a vůbec – se vším. Hlavní hrdina je spisovatel béčkových akčňáků, kterého úspěch nejen na ulici nepozdraví, ale pro jistotu se mu vždy vyhne kilometrovým obloukem. Snad i proto si svůj život vynahrazuje svojí literární postavou - alteregem Bob Saint-Clarem, jež je mužný, drsný, vzrušující a vůbec tak nějak mající vše, co spisovatel postrádá. Tyto dva paralelní světy se pak vzájemně vymezují výsostně zábavným i chytrým způsobem, kdy se Belmondo mstí opozdilým pošťákům rozstřílením na řešeto, nebo neochotným opravářům vyhozením do vzduchu. Úžasné je pak pozdější vkrádání se skutečné reality do fikčního světa a naopak. Čím více je Saint-Clare ničen a hanoben, tím více se sám autor stává Saint-Clarem, suverénem a hrubiánem, ovšem na druhou stranu ztrácí něco ze své křehkosti. Film, který mimo jiné poukazuje na to, že nikdo z nás není (a ani nemůže být) tak dokonalý jako románoví hrdinové a smíření se s tím je prvním krokem ke změně k lepšímu. ()

classic

Našiel sa žralok, ktorý zabil Rodrigueza? Áno, už je z neho konzerva!” Záverečný, tretí diel, zo vskutku ktorého následne vzišla i akási »trilógia o mužovi«, vždy sa mimochodom nachádzajúceho v rozdielnych zemepisných šírkach a dĺžkach, a k tomu i s ústredným predstaviteľom v podaní Jeana-Paula Belmonda, ktorý zakaždým stelesnil úplne iného protagonistu, ale zase zvyčajne s naprosto identickým zápalom po danej veci v podobe krkolomných, akčných kreácií od výmyslu sveta, kde rozhodne teda zapracovala i kreatívna stránka zo strany režiséra Phillippea de Brocu, ktorý tentoraz vytvoril svoju ďalšiu nadštandardnú «brokovinu», počas ktorej na mňa zase vystrieľal i neúrekom brokových, hyperaktívnych scén, a to konkrétne i v náležite podanom spracovaní, ktoré by sa v podstate dalo rozdeliť na akési dve časové roviny: 1). v prvej medzitým vystupovala ústredná postava akčného [špiónskeho] hrdinu Boba Saint-Clara, ako vystrihnutého z napínavých dobrodružstiev o Jamesovi Bondovi. 2). sa na radu dostal i akýsi mimoriadne roztržitý spisovateľ François Merlin, ktorý vlastne o tomto hrdinovi práve píše akýsi hodne prehnaný román, pričom by sa dalo podotknúť, že obidva prvky budú postupne akosi splývať dohromady, až sa tým pádom utvoril celistvý celok, ktorý v rámci všetkých možností ponúkol: nadštandardný, Veľkolepý prejav v podaní charizmatického hráča; skrz-naskrz Bébelovým cítením, nadštandardným spôsobom ukotveného z predchádzajúcich videní. V prvom rade by som snáď uviedol vec na pravú mieru v takom zmysle, keď si myslím, že Herec s autorom, si chceli určite priamo odteraz asi najviac vystreliť z bondoviek, čiže inými slovami povedané; spoločným úsilím vytvorili akúsi podarenú «paródiu na bondovky», ktorá sa naostatok ani vôbec nebrala vážne, skôr celkom naopak, jedná sekvencia bola absurdnejšou, než tá nasledujúca, a nejako obdobne to pokračovalo až do konca. Divák sa musí na samý úvod [i]hneď a priam čo najideálnejšie naladiť na ich »humornú frekvenciu», k čomu by mohla tiež dopomôcť i samotná účasť anglickej krásavice Jacqueline Bissetovej, ktorá ústrednému aktérovi veľmi zručne sekundovala... ()

Rimmer100

Slabší, první díl (Muž z Ria 1964) zůstává stále nepřekonán. Tohle už je hodně přitažené za vlasy. Ale 3* za Belmonda a Brocu ()

lola3121

Podle mě nejlepší komedie s Belmondem. Jeho kreace s psacím strojem jsou nezapomenutelné, stejně jako hláška "zhnisal" a spousta dalších, stejně jako Jacqueline Bisset , nestárnoucí krasavice, která lámala srdce chlapíkům před 40 lety i dnes. ()

Zazie

Z Belmondovy série mužů odněkud (i když sérii z toho udělaly české distribuční názvy) se mi ten z Acapulca líbí nejmíň. Začíná sice jedinečnou smrští bondovských parodií překypující skvělými scénami a hláškami, ale pak přijde studená sprcha v podobě problémů frustrovaného spisovatele, které mě už tolik nebaví. A ten konec, kde spisovatel posílá svého hrdinu do co nejabsurdnějších situací, mě už vyloženě irituje. Přesto hodnotím čtyřmi hvězdami, protože těch prvních 20-30 minut nemá konkurenci. Škoda, že se celý film nenese ve stejném duchu. ()

jojinecko

4,5*/5...Skvelá komédia, ktorá si občas vyberie "oddychový" čas, ale vždy sa dokáže vrátiť do našlapanej a skutočne vtipnej, "akčnej" pecky. Najlepší film Jeana- Paula Belmonda. ()

honajz

Podobně slabé jako Muž z Ria. Buď měl ten film být jen parodií na agentské filmy sám o sobě, pak by to mělo jisté grády, nebo sociologickou sodou do duše nervního a slabošského spisovatele, který se pokusí nají v sobě nějaké síly, ale oboje dohromady se o sebe tříští a neguje, a nezachrání to ani Jacqueline Bisset. Čím dál víc ke konci je film stále nudnější zhůvěřilost. ()

anderson

Skvelá paródia, šarmantný a neobvykle sebaironický Belmondo a prekrásna Jacqueline. A na DVD je pôvodný kinodabing s Janom Třískom. Klasika ! (6.8.2009) ()

HellFire

Prvních deset minut jsem si říkal, že jsem asi narazil na film, který nebude vůbec podle mého gusta. Všechno se naštěstí vysvětlilo posléze a z Muže z Acapulca se vyklubal velmi příjemný a vtipný film. ()

borsalino

Excelentní dílo s úžasným J.P. Belmondem v hlavní roli. K tomu není ani moc co psát, ani co hodnotit - zbývá se jen pohodlně usadit, připravit bránici a začít si vychutnávat jednotlivé minutky tohoto perfektního snímku... ()

Thomick

Tak, co dalšího napsat k Veberově práci (scénář)? Já myslím, že nic není potřeba dodávat. Snad jen - nejlepší Belmondo a nejnádhernější Bisset (i když je třeba zrovna od bláta) ... ()

eraserhead666

V dětství Muž z Acapulca vystaví obrovský hrad z písku, který zaujme. A pak přijde dospělost a zlomyslně ten hrad rozšlape. Ani ta Jacqueline už mě tak nebere, jako v dětství. Tu a tam jsem se zasmál i teď, ale celkově to prostě docela vyčpělo. ()

Ištván87

"A co ten palec?" "Zhnisal." Jean - Paul Belmondo ve své nejlepší komedii, která je mi osobně velmi blízká také díky geniálnímu českému dabingu. No a pak, komu by se nelíbila božská Jacqueline ve filmu z období minisukní??? ()

Sawy

Yes! No! OK! Nebýt mého milovaného Zvířete,asi by byl Muž z Acapulca mým nejoblíbenějším Belmondovým filmem.I takhle jde ale o výbornou parodii na všechny ty Jean-Paulovi ultradrsné hrdiny a jako bonus tady máme Jaqueline Bisset,které to nikde neslušelo tak moc jako tady. 80 % ()

aniiicka

Můj nejoblíbenější film s Belmondem a jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec, skvělá komedie, geniální parodie a řada nezapomenutelných hlášek a scén. Jean Paul je v roli dokonalého tajného agenta, který má železné nervy, svaly z ocele, urostlou postavu, je obávaný protivník a neodolatelný svůdník a který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii prostě nepřekonatelný, stejně jako v roli spisovatele Merlina, který agenta Bob Saint-Claira stvořil. Jo jo, Belmondo je velký frajer (který má i v plavkách schovaný hřeben na vlasy :), k tomu skvělý scénař, tóny hudby s mexickým nádechem, nádherná Jacqueline Bisset, padouch v podání Vittoria Caprioliho, co víc si přát. Navíc kromě geniální srandy, to má tak krásné romantické scény (jako nádherný konec, kdy se Belmondo s Kristinou tak krásně smějí a vymění si pomalu pohledy nebo když sedí v parku na laviččce a ... začnu znova psát) a já si řeknu, že prostě to je ten top film - oblíbený film mého tatínka a film, jehož videokazeta měla u nás doma nejčestnější místo. Jedna z předních úžasných francouzských komedií, kterých nemám nikdy dost! Bravo! :) Ta krysa má zuby napuštěné prudkým jedem. Cože, že má zuby napuštěné prudkým jedem? To je blbost, to by přece chcípla...Kam nás to vedou? Do vltulníku! Do vltulníku? Ano, do vltulníku, ale nebojte se má dlahá, já vás z toho malélu dostanu!...Jste velký svůdce. Nevím o tom...Yes! No! Ok! :) http://www.youtube.com/watch?v=o-EVVfF4kpU ()

Lacike

Tak toto bol ten jediny film s Belmondom, ktory som ako maly mal rad. Stale sa mi paci. Hlavne zbesila prva polovica plna akcie a skvelych vtipov. V druhej polovici uz bohuzial tvorcom dosli poriadne napady, ale napriek tomu ma vysledok stale dostatocne bavil. 6/10. ()

maseer2

vždycky jsem se pousmál, když zazněla některá hláška, kterou znám z alba Lihová škola umění aneb Válka s loky od Tří sester ("A pak ji svlík drze a hrubě." / "-A co ten prst? -Zhnisal."), ale jinak jsem se dost nudil.. ()

Tommassi3

"Já jsem vlastně hrozně citový a nedovedu to překonat.. Jistě, jistě, jistě, třeba mi to ani nevěříte, ale já když vidím včeličku.." ;) ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo