Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

Olafson

"Jen přijď, ty oceáne temný, jak duše má, z vln tvých teskný sten dých´ a zoufalost moji dobře zná.." Ještě o trochu lepší komedie s Belmondem než Zvíře. Jean Paul Belmondo est l´homme qui est toujours magnifigue et le film est génial, cinq étoiles. A ještě trochu hudby z mexického ráje.. http://www.youtube.com/watch?v=Q3hYf71Pjwg ()

Andik

Belmondovi táto komedia sadla ako uliata bol jednoducho neprekonateľný.Jacgueline Bisset svojou podmanivou nádherou bola výbornou partnerkou.Scéna ked si Belmondo do pol tela nahý sadne ku klavíru a uvedomujúc si svoju vynimočnosť,ktorú potvrdzuje bozkom svojho bicepsu je tak famózna a inšpirujúca,že to robím aj ja preto stále cvičím aby som mal na to chuť.No a ked má niekto vidí a opýta sa koľko mám rokov tak pravdu povediac neviem.Paly máš na csfd odomňa päť hviezdičiek. ()

darthvader77

Úžasné zrcadlo pro úplně každého spisovatele. Tenhle ten vtipný šperk neztratil nic ze svého kouzla, protože tím co sděluje, je aktuální i dnes. Ostatně při dialogu Charrona a Merlina, kdy se ho nakladatel zeptá: Byl jste někdy v Acapulcu a Francoise odpoví: Ne, vždycky si vezmu jen plán města a nějaké prospekty., nelze si nevzpomenout, že současný literární megahit 50 odstínů šedi napsala stará panna, která o BDSM ví tolik, co já o jaderném inženýrství. :-). Akční scény úžasné Bob Saint-Clare je dokonalým agentem, kterého ho ovlivňují negativní výlevy jeho tvůrce, který vytvořil Boba, aby zakryl vlastní frustraci. Originální předávání příběhů divákovi skrze dvě dějové linie dodováá filmu na originalitě a hlavně vtipu. Vynikající dialogy, skvělý vizuální humor a navíc půvabná Bisset, která tomu dodává správný cit a vášeň :-). Určitě právěm jedna z nejlepších komedií s Belmodem v hlavní roli. ()

Hawaj

Belmondův koncert, Bissetka k sežrání, švanda, nadhled i krásně vykreslený charaktery, nesmrtelný hlášky, nesmrtelnej dabing. Neuvěřitelná lehkost bytí. Film, kterýho se prostě nemůžu nabažit. Film kvůli kterýmu miluju film. ()

Jehan

Totální nářez, který předběhl spoustu filmů, které si možná hrály na nějakou parodii, ale byly už jen krvavé nebo blbé. Tento je opravdu zábavný a nadsázku nemusí zdůrazňovat, jelikož je tak nějak jasná. A Jacqueline je tak nějak samozřejmě krásná. ()

ostravak30

Jeden z nejlepších Belmondových filmů. Rozhodně měl i lepší, ale tenhle mám docela rád. Belmondo se vydává ze všech sil, nutno dodat. Když si člověk uvědomí, že celou řadu kousků dělal sám a opravdu je pohybově hodně aktivní a film je po téhle stránce náročný, tak v jeho věku je to skutečně obdivuhodné. Film je sám o sobě vtipný, hlavně v momentech, kdy je spisovatel při psaní ovlivněn momentální náladou nebo osobními prožitky. Pak jsou situace, kdy se snaží být vtipný, ale není. K tomu krásná J. Bisset. Když si to tak vezmete, film čerpá z mála. Odehrává se povětšinou ve francouzském bytě a pak s akcemi vymyšleného agenta. Dějově je to velmi chudý film a přesto kvalitní a zábavný. Filmaři vytěžili z minima maximum a bez Belmonda by film nebyl ani zdaleka tak dobrý. Tenhle film je učebnicový příklad toho, jak si při kvalitním scénáři a ještě kvalitnějších hlavních hercích vystačíte s málem. ()

PlayEasy

Není lepšího Belmonda, než když Jean-Paul hraje totálního frajírka, ale i pěkného blbečka :) Perfektní propojení reality a knižní linie, parodování, maximální zábava, akční pecka a .... jo, Bisset nás dokázala okouzlit a díky ní nám tento film dovedl zvednout nejen náladu :D 95% ... Když mexická kapela hraje (a zpívá) KU-KU-RU-KU-KÚ, už se dávno válíme na koberci! :)) ()

johnny01

Průběh příběhu je docela originální a někdy i překvapivý, ale střídání obou realit je velmi rušivé a navíc ta část se spisovatelem je dost slabá. ()

JosefTomas

Problém tohoto filmu je, že první půlhodina jede jak má, ale potom ztratí dech a lapá po něm až dokonce. Nakonec ale jde o povedeného Belmonda, který baví skvělými vtípky a Belmondovým hereckým talentem. Některé nápady jsou vskutku originální a nebýt již zmíněného ztracení dechu, dávám plnou palbu. ()

PAVLIS

70% Energický Belmondo, krásná Bisset a několik vtipných scének zajišťují dostatek zábavy i po mnoha letech. Přesto zaokrouhluji dolu, protože pocitově to má o půl hodiny víc a námět měl potenciál rozvinout příběh spisovatele mnohem dál… 23.10.2021 - ČSFD 85% / 72% IMDb ()

hrumsrt

Jean-Paul Belmondo bude navždy pro některé minimálně tou přední tváří země galského kohouta a neodmyslitelným hereckým bardem, který bavil celý svět šířkou svého talentu.. Nebyl pro něj problém střihnout si prvotřídního akčnějšího hrdinu jako v Profesionálovi, ani komediálního šaška jako ve Zvířeti, a stejně když hrál vážné postavy nebo ne, pokaždé jste na něm viděli, jak si roli užívá a tuhle pozitivní emoci navíc přetahuje i do samotné nálady celého filmu.. Ale možná nejodvážnější film jeho herecké kariéry je a pro mě navždy i bude právě Muž z Acapulca. Příběh spisovatele Francoise akčních a špionážních románů o hrdinovi Bobu Saint-Claireovi, který za psacím strojem píše proslulé příběhem nabité romány a ve skutečnosti je to jen snílek a nudný všední chlapík, kterého nikdo po tváři nepozná.. A na podobně dvojím metru funguje celý film. Na jednu stranu představuje Jeana Belmonda v možná nejzajímavější roli své herecké kariéry, kdy se nenuceně pokouší svádět svou sousedku, ale přitom více žije svými napsanými postavami než, aby se staral sám o sebe, kdy na straně druhé je právě i tváří zfilmovaných předobrazů dobrodružství svého fiktivního hrdiny.. Právě jako Bob Saint-Claire dodává filmu svůj typický šmrnc a zábavnost spojenou s jeho hereckým přístupem a unikátním charizmatem, ale teprve až jako Francoise, představuje vrstevnatou postavu, se kterou může divák soucítit.. A co na jednu stranu humorným způsobem parodizuje Conneryho Bondovky, které navíc vyprávěcí přístup obohatil o řadu kreativních prvků včetně takového boření čtvrté stěny, tak současně vyrovnává osobní přístup nesmělého a milostně zanedbaného muže toužícího po své sousedce... Belmondo nemá vůbec žádný problém sehrát obě natolik rozdílné role a to tak, že pokaždé divák jasně cítí z jeho projevu o koho jde. Až ho nakonec napadne obě tyhle postavy postupně propojovat a jejich oddělené životy, i přestože jeden je fikční, mísit, aby pomohl jak sám sobě tak i jemu napsané postavě... Někomu ten nápad spojit obě stránky přijde geniální, já jen potvrzuji, že dává prostor Belmondovi jako herci, ale jinak jsem měl problém uvěřit i samotné romanci.. 75% ()

mrLotus

Kolikrát už jsem si kladl otázku,jak by sme hodnotili tento i jiné klasické filmy,nadabované v dnešní době a dnešní metodou!?A otázka pro vás:Kdo z vás už jel na dvojkole,Hoši! ()

rawboy

Neumím si představit jiný film. který by lépe vystihoval slovo parodie. Muž z Acapulca by měl být na filmových fakultách promítán jako dokonalý příklad. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo