Muž z Ria

• Československo Muž z Ria (viac)

Vojak Adrien Dufourquet prichádza do Paríža na týždňovú dovolenku za svojou snúbenicou Agnes Villermosovou. Tú však unesú tajní muži, pátrajúci po troch soškách, ktoré sú jedinými pamiatkami na stratenú civilizáciu a zároveň kľúčmi k bájnemu pokladu. Adrien sa okamžite vydá únoscov prenasledovať až do exotickej Brazílie. (STV)

krivkin

Až na neskutečně otravnou Agnes, která je naštěstí krásná, je to pěkný dobrodružný film i po bezmála 60 letech. A Bebel mluvící hlasem Ladislava Mrkvičky je originál sám o sobě :-) ()

muti

Veľmi zaujímavý, dobrodružný a rezký film kde ide jedna scéna za druhou. Belmondo nájde vždy ten správny rebrík, vrece, alebo bicykel, auto či lietadlo. Nezastaví ho proste nič, všetci muži mu padajú do rany a ženy do náručia. Na ruke esá, na kockách šestky, proste vždy všetko. Každopádne, film pekne odsýpa a takmer nestíha nudiť, lebo už je tu ďalšia zápletka. Neuveriteľné ako sa filmy inšpirujú jeden od druhého - od Hitchcocka cez Belmonda až k Indimu. V 1964 musel byť toto ozaj super hit, dnes to má ešte stále grády, aj napriek mnohým úsmevným scénam (napr Belmondo si dáva dole letecké okuliare počas letu aby lepšie videl) ()

miza

Pro nás byl Belmondo bůh který všechno dokáže. Jak jsme jej obdivovali a netrpělivě sedávali v kině co nového nám nadne. ()

wray

Muz z Ria patril v mojom detstve medzi kultove filmy. Dnes sa to hodnoti trosku tazsie - predsa len ma to uz 50 rokov, ale ono ten starsi vek nie je na skodu. Je tam potom viac citit tu nostalgiu, avsak stale je to prijemne dobrodruzne a nechyba samozrejme laska a akcia. Je to naozaj taky predchodca Indyho, ale kym Spielberg musel atmosferu 30tych a 40tych rokov simulovat, Muz z Ria ma vyhodu ze je "autenticky". Myslim tym Braziliu ktora vtedy naozaj bola len rozvijajuca sa krajina, a cele to dobrodruzstvo, neprebadane pralesy, gangstri - cele to znie uveritelnejsie :) Ano, nie je to az tak premyslene (dej, scenar) ako neskorsie dobrodruzne filmy, a miestami je to ozaj len subor scenok v ktorych ma Belmondo vyniknut, ale ani to nevadi - celkovy dojem stale dobry, Ak sa Vam pacil Indy, Honba za diamantom a chcete vediet ako vyzerali dobrodruzne filmy predtym - muz z Ria je dobra volba. ()

DonFrolimo

Nejkrásnější dvě města na světě, největší štramák všech dob Bébel a sexy oprsklá kočička Françoise. Dech beroucí eskapády na zemi, ve vodě i ve vzduchu. Neodolatelný šmrnc kosmopolitních šedesátek. Ambiance fantastique: od rozestavěný Brasilie po prales plnej liján, plus prima porce nádherný zpívaný portugalštiny. Můj od dětství zamilovanej film plnej toho správnýho dobrodružství a srandy jak má bejt. ()

Delmondo

Adrien Dufourquet to je boreček, přes půlku světa se honí za svou milenkou, kterou unesli indiánský grázlíci. Během toho lítá letadlem plave mezi krokoušema a neustále někam běhá a padá. Zkrátka dělá vše aby ji dostal zpět a to že se tam vlastně jedná o nějakej poklad je mu úplně jedno. Kvalitní dobrodružný film se spoustou kaskadérskejch kousků ve kterých se Jean-Paul Belmondo opravdu vyřádil. ()

zigy

Kdyby to mělo nový dabing, tak dávám jen za dvě hvězdy. Chválabohu za starý. Mrkvička jako Belmondo: zajímavé a nezvyklé! Bohužel film už má víc než půlstoletí, a zub času tady zapracoval až příliš, hlavně co se týče akce a dobrodružství, místy je to až nechtěně komické. A naopak chtěné vtipy moc vtipné nejsou (tedy až na růžové autíčko s hvězdičkama). Indiana Jones je někde úplně jinde. ()

ekzorcist

Neviem ako uchopiť tento film. Ohromne rýchly sled záberov, strihov, čudných dejových zvratov, nových a nových postáv, zvláštnych dialógov a akási iritujúca detinská femme fatale, ktorá nevydrží 10 minút čakať na jednom mieste. Dám tomu ešte šancu o 5-10 rokov, lebo Belmonda mám rád. ()

unclejack

Ja akosi neviem. Celá tá záležitosť s Riom mi príde tak trochu ako prehnaná eskapická komédia so snahou o akúsi ľúbostnú zápletku. Film ma preto značne nudil, miestami až otravoval ako sa snažil predať vizuál ,,budovateľskej Brazílie,, (úplne zbytočné scény naháňačky na stavenisku z hlavného mesta Brasilia), pričom samotná zápletka bola minimálne tak smiešna ako Adrienova znovuobjavená snúbenica (v jej prípade to však beriem ako pozitívum). Herecky odvedené veľmi dobre, dvojica Belmondo-Dorléac určite celý film tiahnu, ale dôvod k prehnanej radosti to určite nie je - prvý menovaný totiž má aj zapamätaniahodnejšie herecké zárezy, pričom ten vo Veľkom šéfovi jasne Muža z Ria prevyšuje. Sumár teda vyznieva pre de Brocov film dosť tragicky, pretože pár úsmevných momentov s ústrednou dvojicou tú hromadu nudy nezachráni. Ak vlastníte legendárny DeLorean a chystáte sa na časopriestorový výlet, zadovážte si Muža z Ria v úlohe akéhosi bulletinu z cestovky, inak odporúčam sa vyššie uvedenému filmu skôr vyhýbať. ()

Radek273

Stáří filmu je až přespříliš a táhne tím ke dnu úplně vše. Pravda... Belmondo, Dorléac, i další jsou dobří, ale to bohužel nestačí. Navíc často dlouhé nic neříkající scény pouhého utíkání .. no to byla fakt nuda. ()

KorenGeorge

Bláznivá a zároveň dobrodružná komedie s mladým Belmondem a krásnou Francois Dorléac. Bebel je zde skutečně ve formě, páchá mnoho kaskadérských kousků, při nichž nechybí humor a napětí. Dnes mi to už připadá slabší, ale když jsem byl hodně malé dítě, byl právě Muž z Ria jedním z mých nejoblíbenějších filmů,byla tam akce, exotika, legrace a tajemné sošky. Indiana Jonese bohužel za socíku v televizi nepustili, jinak bych měl jistě jiného favorita. Ale tenhle kousek mi i dnes přijde jako takový lehce slabší Indiho předchůdce, 3 a půl hvězdy. ()

pold

Takový lepší Indiana Jones - dobrodružný film s trochou nadsázky, ale bez indianajonesovské nudy, trapnosti a otravnosti. ()

Anetulicek

Muž z Ria je bláznivá, akčná, detektívna, trochu aj romantická komédia. Aspoň to všetko som postrehla, počas sledovania (všehochuť). Belmondo vždy všetko tak nejako zvládne. Očarená tak na 3,5* (keďže tu nič také nemáme tak zaokrúhlime na hor)... ()

MrKrahujec

No, z dnešního pohledu tohle opravdu nemá daleko k podomácku splácanému filmu a Jean-Paul Belmondo je tu ještě velmi školácky neohrabaný a rozpačitý, takže jeho partnerka tu místy je (nevídaná věc!) dokonce aktivnější, než on sám. Ale je to i jeden z důvodů, proč se ten film dá i dnes dokoukat do konce a to i se zájmem: můžeme názorně sledovat, co všechno se Belmondo z hereckého umění postupně naučil a případně se domýšlet, jak by ty nemožně zpackané sekvence mohl rozehrát později. A v neposlední řadě je to i pietní vzpomínka na pozoruhodnou Francoise Dorléac, která zahynula nedlouho po dokončení tohoto filmu. A pokud to opravdu posloužilo jako inspirace pozdějšího Indiana Jonese, taky dobře. ()

PTuranyi

Klasický francúzsky dobrodružný film plný náhlych zvratov a bláznivých naháňačiek. Mladý Belmondom tentokrát nie v úlohe suveréna, ale impulzívneho vojaka na dovolenke, ktorého únos snúbenice privedie do Ria, kde sa nedobrovoľne zúčastní výpravy doktora Catalana v štýle Indyho Jonesa za pokladom Maltékov, pretože jeho snúbenica je prostredníctvom svojho otca zapletená do tajomstva troch sošiek. Keďže je Agnès unesená, je príbeh jedna veľká naháňačka. Najprv Adrien uteká za nimi a potom pred nimi, ale stále je v ohrození života. Produkcia na svoju dobu veľmi dobrá a sem tam urobí v príbehu skratku aby Adrienovi šťastena pomohla. Okrem dobrodružstva nechýba humor a vtipné gagy. Takže pokiaľ auto tak ružové so zelenými hviezdičkami. Herci hrajú dobre a celkom jasne sa tu črtá Belmondov dynamický talent. Françoise Dorléac mu to nekazí ale únoscovia sú tak trochu toporní. 75% ()

Názorožec

první film z pozdější trilogie muž z.... (pak z Honkongu a Acapulca). kde de Broca a Belmondo stvořili funkční schéma komedie ušité Belmondovi na míru. Film byl točen asi desetičlenným štábem a víceméně na koleně což je samo o sobě výkon. Já osobně mám nejraději muže z Acapulca. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo