Tím Expendables bude čeliť priamo jednému zo svojich zakladateľov a bývalých šéfov. Conrad Stonebanks s tvárou Mela Gibsona stál pri ich zrode, potom sa však z neho stal odpadlík a dokonca jedno z Barneyho zadaní na zabitie. Prežil a teraz má tento bezcitný obchodník so zbraňami, ktorý sa ničoho neštíti, jediný cieľ: zniesť zo sveta niekdajšieho parťáka a celý tím postrádateľných veteránov. Ibaže plány Expendables sú presne opačné. V každom prípade to bude veľmi osobné. Barney navyše vážne uvažuje o tom, že svojich starých spolubojovníkov pošle do penzie. V radoch Expendables sa preto objavuje čerstvá mladá krv s novým štýlom a znalosťami niečoho takého opovrhnutia hodného ako sú moderné technológie. Novú krv zastupuje Kellan Lutz, Glen Powell, boxer Victor Ortiz a tiež žena! Olympijská medajlistka v jude a zápasníčka zmiešaných bojových umení Ronda Rousey. (TV Markíza)

DAPDO

Dávno jsou pryč ty doby, kdy jsem žral filmy s herci, kteří obsadili tento film. Už se ani na jejich nejnovější kousky až na vyjímky nedívám. Expendables jsem si ale nemohl nechat ujít, tolik hvězd v jednom díle, třeba zase na chvilku opráším myšlenky na náctileté období. Jednička řekl bych výborná, k mému překvapení velmi solidní dvojka. S trojkou už to šlo trošku dolů, ale pořád si to zachovává vysoký standart. Kdo má rád akční filmy a tuny vystřílených zásobníků, ten si přijde na svý. ()

PEZ

Napriek tomu, že sa jedná o naslabší diel v sérii, bavil som sa. E3 nie sú originálni, ani príbeh nie je nič extra, dokonca aj tie akčné scény už tak nenadchnú, no zabijem sa keď ani napriek tomu neľutujem, že tretí diel vznikol a že som bol naň v kine? :) Prečo? Za prvé, nostalgia fungujúca aj do tretice. Sú to akčné (a staré) legendy a ich každý ďalší film ma teší. Za druhé, nové prírastky a opätovné narážky na ich skutočný život (napr. na dôvody uväznenia Wesley Snipsa, či Fordova poznámka ohľadom chýbajúceho Willisa :)). Za tretie, Antonio Banderas. Jeho postava buď sadne alebo nie. Pre mňa bol jednoducho najlepší a neuveriteľne si rolu užil. Nahlas som sa pri ňom rehotal a so mnou polka kina. :) Takže palec hore. A za štvrté, Mel Gibson. Veľmi mi ako herec chýba a konečne po 8-ročnej prestávke v rokoch 2002-2010 točí aspoň 1 film ročne. O čo lepšie, v E3 to zahral najlepšie (podobne ako JCVD v dvojke), jeho záporák má všetko - presvedčenie aj logické argumenty. A ešte ten jedinečný Melov šialený pohľad. Ďalší palec hore. No a ešte pripočítam dobrú dávku akčných scén, ktoré v jednotlivých chvíľach potešili, najmä bolo vidieť dobré kaskadérské výkony, to sa vždy cení. Takže ako fanúšik celej série dávam nekritických 7/10. :) Na druhú stranu, asi by mi nevadilo, keby ostalo pri "3x a dosť". Najnovšie sa hovorí o tom, že vznikne seriál (pod palcom Stalloneho) s novými postavami, tak uvidíme, čo to bude zač. Sú aj šumy, že by mohol byť dokonca štvrtý film...ak sa tak stane, tak úprimne dúfam, že sa vráti k R-kovému ratingu, aj keď je to nepravdepodobné. V tomto dieli bolo PG-13 výrazne cítiť. Každý vie pochopiť ekonomické motívy, ale pri takomto type filmu to bol krok nesprávnym smerom a mnohým fanúšikom to znížilo zážitok o jeden stupeň. ()

Blaogranas

V nejlepším je třeba přestat. Tento díl si už Sly měl odpustit. Moralizování prostřednictvím otřesných dialogů není rozhodně silnou stránkou tohoto projektu. "Mladá krev" je děsně nesympatická a úplně zbytečná. Pro mě se úplně vytratila zábava prvních dvou dílů a u třetího jsem nakonec i usnul. ()

Jakubik

Popravdě jsem to čekal poněkud horší, jak avizovaly zdejší komentáře. Jasný, na dvojku to nemá a chybí tu trochu krev ale pořád je to celkem slušná estráda testosteronu. Dědkové to prostě pořád umí rozbalit a to je dobře. Co se týče mladšího osazenstva tak celkem v pohodě. Z dědků je tu ovšem jeden, kterej si svojí roli užíval ještě víc než třeba Sly nebo Arnold. A tím je Banderas. O kousek to uteklo třem hvězdám, ale dědkové si ty čtyři zatím zaslouží… ()

KafuR

Přechod do vážnějších vod a snaha o spojení hrdinů z let osmdesátých a současných žoldáků do jedné velké mely se může přičíst tendenci posunout tuto akční sérii někám dál, přiblížit ji současné generaci a tím si i přitáhnout další zdroje financí. Škoda, že trojka se vzdala nadhledu, hlášek a vtipu, které z druhých expendables vytvořily potenciální kult, a ponechala si jenom tupý scénář a povrchně načrtnuté postavy, takže z celého projektu zbyla tuctová řezničina s třešničkou v podobě akčních ikon, což je však po nostalgicky vtipné dvojce příliš málo. ()

guri

Treti diel sice za prvymi dvomi zaostava, ale pohroma to urcite nie je. Napriek tomu si myslim, ze Expendables svoj potencial asi uz vycerpali a dufam, ze dalsi diel uz nepride - nemuselo by to dopadnut dobre. ()

Johny M.

Jasně že ty mladý vemena tam jsou úplně k hovnu a to všudypřítomný Bulharsko nepůsobí zrovna nejlíp, ale ten zbytek je naprosto v pořádku... ()

P. J. D.

Zatímco u předchozích dvou filmů se člověk setkal s docela přímočarým scénářem, který nějak fungoval, tady tomu tak není. Scénáři tu moc nesluší, že se bohužel snaží zapracovovat nové kladné postavy, na které nikdo moc není zvědavý (krom Snipese) - ostatně nijak mě nezaujali. Myslím tím hlavně tzv. nováčky, kteří mají nahradit starou partu. Kdyby se z příběhu kompletně vystřihlo shánění nového ansámblu a omezilo se to jen na vypořádání se staré party s minulostí (tj. starým záporákem), určitě by to bylo mnohem lepší (tj. stravitelnější). Takhle jsem se bohužel nudil a měl jsem dojem, že příběh je neskutečně natažen. O půl hodinu méně, o zbytečné postavy méně (viz výše) a spolu s tím o něco více zjednodušení zápletky a rázem by člověk měl před sebou něco snesitelnějšího. Velký mínus vidím i v tom, že Jet Li a Terry Crews neměli nijak velký prostor, třebaže to byli právě oni, kdo (v kombinaci s Lundgrenem) dodávali do předchozích snímků komickou složku a tím je dělali zábavnější/lepší. Ve výsledku proto nemůžu hodnotit jinak, než 2/5. ()

Razzor_82

"Tváříš se jako pyšnej, dementní taťka." Trojka nepřinesla nic nového. Stálé špičkování a už dost přepálená akce. Původní koncepce se tak pomalu vytrácí. Elitní dědci už nemají takový glanc. 6/10 ()

geek.ondra

Myslím si že plný potenciál týmovky akčních legend z osmdesátých let nebyl naplněn ani v jednom z předešlých filmů... Nicméně napotřetí se tomu plnému potenciálu Expendables přímo vysmívají. Chybějí zde trefné hlášky, testosteronová akce a i ten zápal starých známých legend jelikož většina obsazení se tváří jako kdyby je natáčení strašně sralo nebo jako kdyby týden nespali. Chybějí zde tedy základní atributy filmu který se snaží navodit atmosféru klasické akční žánrovky z osmdesátek a režijní nemohoucnost Patricka Hughese už jen přibližuje třetí Expendables k naprosté ostudě. 5,5/10 ()

Sweat55

Chybý tomu šťáva. A to je u akčních béček velkej problém. Obsazení je totiž totálně nabušený, až tam půlka známejch tváří není skoro vůbec. Hlavně třeba Li, ten je tam snad 10x míň než ve dvojce, kde byl jen na první akci. Akce tam sice je, ale dost nepřehledná. Je to prostě nedůstojné pokračování, tým měl zůstat stejnej a měli kropit nepřátele celej film spolu. I ten Statham se mi zdál dost nevýraznej, a to je prostě špatně. Jestli čtyřka bude, a bude ve stejnym duchu ( spousta známejch herců kteří dostanou 10 minut na place ) budu hodně, hodně sklamanej. Jeden tým o max šesti členech by bohatě stačil. Jinak jako celek to nesahá na paty ani dvojce, natož jedničce. Až na Gibsna, to byl zatim nejsympatičtější padouch z série. Prostě škoda, měla to být zase ta přehlídka veteránů ,jako první dva díly, a ne přehlídka nějaké cool party mladejch pí*usů. Áchjo :( Průměr BTW : Banderas se tam chová jako naprostej kok*t. ()

engman

Škoda, ale musím dať len 60%. V tomto prípade to bola výnimka, kedy som si prial, aby bol film o niečo kratší. Noví členovia tímu "umožnili" niektorým z hviezdneho obsadenia povedať sotva 2 súvisle vety. Dej celkom nudný, hlášky nezaujímavé, dokonca sem-tam stupídne. ()

aragod

Nechápu proč v půlce filmu partu nasteroidovaných, testosteron dštících dědků nahradí v plenkách oděná batolata bez kapky charismatu. Od té chvíle to jde vše po hlavě do prdele a finále, kde se pár frajerů s brokovnicema postaví "armádě" která najíždí "po vlnách", po jejichž selhání se objeví sám "big boss", který jde sólo pošéfovat to co nezvládly 2 obrněné prapory s leteckou podporou... 1 hvězdu za Snipese & Banderase. ()

fichty91

Řikal jsem si.. za upozadění hlavních hvězd a (pro mě) ne zrovna sympatickou novodobou Laru Croft, dám tomu hvězdu dolu... ale kdepak, jakej jinej film si zaslouží plnou palbu, než ten, kterej udrží vaši pozornost do dvou do rána, když za sebou navíc máte čtyři hodiny strávený v kině na předchozích dvou dílech? Film utekl, bavil mě víceméně pořád, ani nějaký snížení hranice dostupnosti pro mládež mi nepřišlo na škodu a moc nechápu slabý hodnocení... i když chápu, do teď hodnotili jen ti, kteří tuhle sérii asi dvakrát nemusí, když si byli schopný stáhnout předčasně vypuštěnou verzi z netu... ted se ukáže.. a i kdyby hodnocení nešlo nahoru, i don't give a shit :D ()

Demonic189

Uz mi niekto konečne vysvetli, čo je na Gibsonovom zaporakovi tak "boží"???? Ved v celom filme iba buď blbo čumí (napr. na obrazy), neustale melie alebo "SPOILER" odkvecne po 30 sekundach zaverečnej bitky! Prakticky nikoho neodbachne, žiadna vyrazna hlaška, či pocit strachu z jeho postavy. Proste NIČ. To ale nie je vina Mela, ale skôr scenáru, ktorý mu v tomto filme neskutočne zviazal ruky. To iste Dolph Lungren. V celom filme bol kolko? 5 minut? Dokopy povedal 5 viet? To iste Arnold a Jet Lee. Až mi z nich bolo smutno. Suma sumarum - mnoho postav, ale kazda dokopy nič nepredvedie, velmi slaby zaporak, strašne exteriery a efekty, otravny Banderas, tony klišé (tie záverečné pitky v tom bare mi idu neuveritelne na nervy!), otrasní mladí "herci", mnoho WTF momentov (zaverečna bitka - slepe naboje vs. ostré) či pridlhá stopáž. HODNOTENIE 2* dávam iba z úcty k týmto filmovym legendám.............EDIT: po druhom zhliadnutí dviham na slabe slabe 3*, a to najma kvoli celkom vtipnym scenam s Banderasom. Tak či onak, sklamanie :( ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy

13.05.2017

Sylvester Stallone opustil Postradatelné a vrhá se do vysněné spolupráce s Jackiem Chanem. Jejich společný projekt se jmenuje Ex-Baghdad, točí se kolem útoku na ropnou rafinerii v Mosulu a bude ho… (viac)

Expendables 4 se rozpadají

Expendables 4 se rozpadají

09.04.2017

Od třetího dílu Postradatelných uplynuly 3 roky a je dost možné, že se nikdy nedočkáme pokračování. Důvod? Neshody mezi producentem Avim Lernerem a Sylvesterem Stallonem, které skončily Slyovým… (viac)

Expendables 4 jsou na cestě

Expendables 4 jsou na cestě

10.10.2015

Po třetích Expendables to s populární akční sérií moc růžově nevypadalo. Američané nechali v kinech tristních 39 milionů dolarů a nebýt tržeb ze světa, které film nakonec vytlačily přes stěžejní… (viac)

Expendables míří do televize

Expendables míří do televize

07.03.2015

Akční parta Sylvestera Stalloneho si naposledy nevedla moc dobře. Ať už to bylo únikem Expendables 3 na internet, absencí krve nebo něčím jiným, jednalo se o nejhůře přijatý a nejméně výdělečný díl… (viac)