Vždy online

(neoficiálny názov)
  • Kanada Online Now
všetky plagáty

Tento krátky film sa prostredníctvom viacerých scénok snaží poukázať na to, ako to ľudia častokrát preháňajú s modernými technológiami a zanedbávajú osobný kontakt. Jednoducho, ako sú "vždy online". (Marek1991)

Khalesi

No, skutočne by bol extrém, keby som dala odpad, alebo 5*. Nie je to takto jednoznačné. Vo svojom okolí nenájdete vždy ľudí, ktorí vás pochopia a zdieľajú rovnaké životné názory. Taktiež nie každý si sfalšuje identitu, aby sa k vám dostal... Súhlasím, že u mládeže sa tieto veci často vymknú z rúk rodičov, rozhodne je ale nutné nájsť kompromis. Nie je všetko len biele, alebo čierne. Každému sa môže stať, že do toho spadne viac než by kedykoľvek čakal, ale veľmi záleží na okolnostiach a zatratiť napríklad kontakt s niekým, koho máte od seba fyzicky ďaleko, určite nestojí za dobrý pocit z toho, že ste odolali internetu. Je to kontroverzné a chce to veľkú dávku sebaovládania, ktorému sa aj ja práve učím:) ()

Viktooorka

Jediné, co mělo vypovídající hodnotu, jak jsme všemi twittery a facebooky omezeni, že sedíme v baru s kamarádkou a v ruce držíme mobil, nebo se pár objímá v metru, ale každý mezitím sjíždí, co? internet v mobilu. No mám ho tam taky! Ale začíná mi docházet, že je někde chyba!! ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď každej ví, že chodím s blbcem." Mám lehkou alergii na lidi, kteří mají mobil pevně spojený s rukou a trošku větší na ty, kteří při výpadku facebooku uvažují o sebevraždě a jsou v depresi, že nemají tuto informaci s kým sdílet. Tohle je nicméně jen takové příběhové varování, že přemíra technologií může škodit a kdo si z toho chce něco vzít, tak ať si vezme. Mně to do mého offline života nic nového nepřineslo. ()

whack

Internet spája s ľuďmi, ktorí sú ďaleko a vzďaľuje od ľudí, ktorí sú priamo vedľa nás. Je to smutne pravdivé nahliadnutie na dnešnú virtuálnu civilizáciu. Internet má potenciálne využitie, no ľudia vyhľadávajú iba prázdnu zábavu. ()

StarsFan

Hezky natočené, ale bez jakékoliv výpovědní hodnoty. Celé Online Now je totiž jen nějakých pět krátkých, na sebe nijak nenavazujících scének točících se kolem lidí žijících v době twitteru, facebooku, online hovorů a blogování. Kluk pošle zprávu slečně, která se mu líbí, chlapec sleduje striptýz své přítelkyně na internetu, slečna bloguje o tom, jak se cítí sama... Nuda. Když si zkrátka vezmu, jak poutavý příběh v podobném časovém limitu dokáží vyprávět jiní filmaři, nemůžu jít ani na průměrné hodnocení. ()

Hrabka

Dobře natočené, myšlenka je jasná, ale bohužel to není tak úderné, jak by asi bylo záhodno. Autoři nám trochu zaspali dobu, takový blázinec je na tomto světě už pěkných pát let... Díky bohu, že naše generace mohla prožít ještě relativně normální, klasické dětství a dospívání. ()

Frajer42 odpad!

Tento dokument je špatný. Zpracovává atraktivní a aktuální téma, ale myslím si, že v mnoha ohledech zkrátka nemá pravdu. Já Facebook a další sociální sítě nepovažuji za nepřátele. A to ze zcela prostého důvodu. Jsou nám pouze nabízeny, nikoli vnucovány. Dají se využívat s rozumem a poté jsou naprosto perfektní. O takovém Facebooku bych si nedovolil říct nic špatného. Mám s ním jen perfektní zkušenosti. Vývojáři ho stále zdokonalují a i když změna nevede mnohdy k lepšímu, tak je ho nyní možné upravit k obrazu svému. Upozornění od otravných her a statusy od otravných lidí tam lze snadno a rychle zablokovat, přičemž zablokování je velmi efektivní. Takže kdo nadává na tento aspekt, tak je pouze neschopný vůl. A že facebook ničí osobní kontakt je také neprostá blbost a nesmysl. Kdo je introvert, tak jím bude i na Facebooku. Mládí jsem prožil v době, kdy se podobné věcičky začínaly objevovat možná někde daleko za oceánem. Dětství jsem tedy strávil venku s přáteli a jsem za to rád. Dnes už se vydám někam s přáteli pouze za nějakým účelem. Musel bych být absolutní idiot, abych kvůli tomu vinil sociální síť. Nenastane-li mimořádná situace, tak používám Facebook denně. Je to ohromně rychlý nástroj k domluvě všeho druhu. Já ho ovšem ani tak nevyužívám k osobní korespondenci, jako spíše takový zdroj informací. Mimořádně efektivní jsou zde skupiny. Pokud člověk není kretén, tak vstoupí do těch, které mu něco přinesou. S lidmi stejných zálib a zájmů můžet sdílet ledacos a nic podstatného vám neunikne. Všechno je hrozně pohodlné. Když chcete něco domluvit s 20 lidmi nemusíte psát 20 zpráv, ale stačí jedna. Tím chci říct, že pokud třeba ještě chodíte do školy, tak taková skupina třídy je naprosto perfektní věc, kterou jistě velmi uvítáte ještě i za pár desítek let od ukončení školní docházky. Život bez Facebooku si představit v dnešní době dovedu, ale nechci. Neboť mi to ten současný velmi usnadňuje a zpřehledňuje. Proč se pořád někdo snaží hledat nepřítele v sociálních sítích. Jak už jsem výše uvedl. Sociální sítě nejsou nepřítel. Ony se dají vypnout! Pokud je někdo vypnout nedokáže, pak nepřítelem být mohou. Sociální síť je sama o sobě zcela bezmocná. Všechno je to o lidech. Tenhle dokument je sračka po všech směrech. Zpracován je absolutně uboze. Příběh je šílený. Ve výsledku neosloví vůbec nikoho. Zhlédnout tento dokument je naprostá ztráta času. Člověk si jistě uvědomuje, co se kolem něj děje a příběh v této sračce je slabý čajíček. Kokot se chce zalíbit kokotici, tak začne lhát. Co z toho vznikne? Jedno špatné rande. Pro to další je škoda slov. Odpad. ()

Handle

Uživatel togaf to vystihl... Naprosto souhlasím s myšlenkou filmu, ale zde je příklad toho, že ani dobrá myšlenka nestačí k tomu, aby se mi to líbilo celkově. ()

Bowser

Skutečný kontakt je v dnešní době minimální. Zajímalo by mě, jak tomu bude tak za 20-30 let. Podle mě to bude hodně, hodně špatné. ()

BigDeal

Trochu ma mrzí, že tých 12 minút nespája žiadna spoločná dejová línia a tvorcovia v podstate len striedajú scény, ktoré na vás kričia "Pozri, toto robíš!", "Hej, aj toto robia ľudia!", ale treba uznať, že sa v drvivej väčšine triafajú dostatočne presne, priamo do krvácajúcej rany modernej internetovej spoločnosti. Najmä záverečné "optimistické" vyvrcholenie je až zimomriavkovo desivé. ()

JohnCZ

Zajímavá kritika dnešní společnosti. Sice je to vyhnané hodně do absurdna, ale něco na tom asi bude. V rámci filmu však absolutně zapomenutelný a těžce podprůměrný kousek. ()

Marek1991

Tento krátky film ukazuje mnohé situácie, ktoré by mali viesť k zamysleniu, ja sám som sa pri niektorých z nich už prichytil. Film má viesť k zamysleniu ohľadom toho, či to s modernými technológiami nepreháňame, ale týka sa to všetkých. napríklad ja cestujem často autobusom a mnohokrát vedľa mňa sedia veľmi pekné dievčatá, avšak namiesto toho, aby sme sa poprípade porozprávali, mnohé z nich počúvajú hudbu v slúchadlách, či sa hrajú na mobiloch, dobre možno by sme sa neporozprávali, ale takto je tá šanca ešte menšia, zanedbávanie osobného kontaktu je v dnešnej dobe problém. ()

FFilipCZ

Cíl a myšlenka jsou jasné. Provedení trošku pokulhává. Tohle ožehavé a aktuální téma si zaslouží lepší zpracování, které zasáhne přesně takovým způsobem jak má a tam kam má. ()

ivishka

Perfektně natočená dnešní situace ve světě. Lidé už spolu neumí hovořit normálně z očí do očí, ale raději volí internet jako prostředek,kterým vyjadřují svoje pocity a v reálném životě jsou z nich šedé myši...Jenže jaký má asi tak smysl lidem říkat ať nesedí denně u počítače??Já jsem podobná i když pořád si zachovávám takový ten svůj životní prostor např.dokážu jít klidně sama mezi lidi a nemusím nutně k tomu mít společnost.A vůbec jakékoliv seznamovací praktiky přes internet jsou k ničemu.Nikdy nevíte kdo sedí na druhém konci.Internet je nejlepší věc pro hudebníky aby sdíleli svá díla se světem,pro umělce,fotografy,obchody a nebo udržování kontaktů na dálku....Ale jinak je to samozřejmě další věc na kterou jsme si bohužel až tak moc zvykli,že mnozí si bez něj neumíme představit život otázkou je CO BUDE DÁL? ()

URBAN

Zamrzí že to nemá vůbec žádnou dějovou línii a pouze poukazuje na problém dnešní doby kterým trpí snad už celé lidstvo ()

ecceHOMMO

Online now ako zrkadlo dnešnej doby plnej moderných vymožeností, pričom ľudský kontakt je v ústraní na úkor tomu technickému. Mnohí tu píšu, že je to bez výpovednej hodnoty. S tým nesúhlasím!! (...ale hádať sa s nimi nemienim) ()