Jeden blbec na večeru

• Česko Blbec k večeři (viac)

Francúzska komédia, najsledovanejší francúzsky film 90 - tych rokov. Slávny parížsky vydavateľ sa s veľkou chuťou zúčastňuje každý týždeň večere s blbcami. Každý pozvaný hosť má za úlohu priviesť čo najväčšieho blbca ako záruku dobrej zábavy. Počas večere sa vyberá blbec najblbší. Raz sa vydavateľovi podarí nájsť perlu, blbca bez konkurencie, ale žiaľ večer sa mu vymkne z rúk. (STV)

zette

Tak posledni dve minuty si ctvrtou hvezdicku zaslouzi. Villeret je v roli blbce vyborny. Ale v porovnani s temi nejlepsimi francouzskymi komediemi spada spise do toho prumeru. ()

mortak

Typická divadelní fraška pro večer ve dvou v Paříži. Je dobře napsaná (nezklouzne ani v jednom okamžiku k lacinostem či lascívnostem), je vtipná, dobře zahraná - a krátká, takže po ní zbyde čas na večeři v restauraci i na noční milování. Francouzi mjí přímo divadla hrající jen takové kusy. Jen nechápu proč záznam divadelní hry (a nic víc tento film není) obdrží tři Césary. ()

campix

Naprosto dokonalá ukázka francouzského humoru, která mě donutila několikrát přímo umírat smíchy a to se hodně počítá. To se od komedie čeká a když to splní na výbornou, není jiná možnost než dát 5*. Villeret je úžasný, to bezpochyby. A je zde hezky vidět rozdíl mezi vynikajícím originálem a naprosto trapným pokusem udělat remake, jak jinak než typicky od američanů. Tady se jede na vtip a ne jako teď, na nejvíc trapné věci, které opravdu nejsou vtipné, ani náhodou. Většina tvůrců dnešních komedií by se měla stydět. ()

FrankSusta

Hlavní rada zní; VYDRŽTE TO! Po pomalejším začátku totiž bude následovat naprosto slastně skvělá (i když hodinová) slovní přestřelka, odehrávajíc se sic v jednom bytě, ale tak vtipně napsaná, že to uteče jako voda. Pak to má prostě grády, které mě dokonale odradili od zprvu zamýšlených tří hvězd. Fakt to je sranda, francouzi jsou borci! ()

Radiq

Teda ten poslední fór mě teda dostal. To jsem se začal chlámat i svalama na břichu a nahlas a sám. Na to, že se skoro celej film odehraje v jedné místnosti, to má docela grády a nad tou jeho blbostí musí člověk někdy žasnout. Já se bavil. A ten herec blbec vůbec nebyl špatnej. ()

Rockwood

Pěkná francouzská komedie. Moc pěkný úkaz lidské blbosti :-). Nemyšleno zle, protože u tohoto film, ikdyž působí trochu mdle, jsem se fakt pobavil. Já narazit na takovou vtěrku, tak nevím jak bych se zachoval... ale on si to ani sám neuvědomuje, což je na tom to kouzelné. Plný počet si to zaslouží. Jako jednu z nejkouzelnějších scének považuju tu, jak tam ten Pignon (blbec) má zavolat bývalému příteli ohledně ženy Brochanta (arogantní vůl). Snaží se to zakamuflovat a po delším dohadování že se bude vydávat za režiséra..... atd atd... Ti co to vyděli určitě ví... Nejlepší bylo jak pak třískl s telefonem a zakřičel "Hutá, mám ty práva!" :-D ()

MJMilan

Jak daleko může dojít humor, když se partička podnikatelů baví hledáním největších blbců Francie? Blbec k večeři vám to poví! Jacques Villeret jako kdo jiný než Francois Pignon pozvaný jednoho veřera na večeři udělá podnikateli Pierrovi Brochantovi ze života hotové peklo! Myslíte si, že když Vám někdo vyžene ženu z baráku, že je to to nejhorší co se vám ten den mohlo stát? Omyl! Nezapomeňte, že vás může navštívit taky finančák! ()

misulka03

Miluju francouzský humor, je to prostě můj šálek kávy a tak jsem musela tuto komedii vyzkoušet. A jsem nadšená, zpočátku mě to sice moc nezaujalo,a le poté, co dorazil "blbec" ke svému trýzniteli nemělo to chybu. Děj se vlastně zařadil pouze do jednoho domu, do jednoho večera, ale bylo to báječné. Telefonáty neměli naprosto chybu. ()

Courtemanche

Vynikající konverzační komedie, Jacques Villeret na nejvyšší možné úrovni. Tu postavu předtím víc než deset let hrál v divadle, je to vyzrálý, film vznikl díky tomuto úspěchu. 5/5 ()

Idego

Veber točí báječné komedie. Avšak Le Placard nebo Tais-toi! mi připadají daleko vtipnější než Diner de cons. Ale i tak je to skvělý film. 75% ()