Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Ehrmantraut

Mám za sebou první řadu, a jsem spokojený. Očekávání se z 80% naplnilo. Líbí se mi syrovost, především proto, že je uvěřitelná a nedělá z vikingů hrdiny s charakterem. Rozhodně jimi nebyli.. Seriál je nejen syrový, ale tajemný, místy až smutný.. ale skládačka zapadá tam kam má, minimálně prvních devět dílů funguje ()

IndominusRex

Unikátní seriál, který ve svém žánru nemá konkurenci. Bojové scény bych doporučil především Petříkovi Jacksonovi, aby si konečně uvědomil, že mnohem nadupanější než ty jeho CGI Gandalfové a ostatní umělý figurky podělaný prašivý, je bitva, ve které je pět opravdových živých herců a sto opravdových živých lidí jako komparz, kteří se prohání v opravdové živé přírodě. Sakra cpu toho Hobita fakt všude, ale to se jinak nedá. Jinak třetí série už byla znatelně slabší, než dokonalá dvojka a skvělá jednička, ale pět hvězd si to jako celek zatím zaslouží, uvidíme po další sérii. ()

ragnar1

I tohoto seriálu jsem se tak trochu bál. Avšak nebylo proč. Příběh se nám skvěle rozjíždí a od počátku je cítit velmi silný tah na bránu, co se týká napínavosti a dramatičnosti. Opravdu, tento seriál mě úplně pohltil a jednoduše jsem musel sjíždět jeden díl za druhým. Krásná severská příroda a místa natáčení doplnují celou atmosféru filmu v tajuplné vikingské mytologii. A postavy? Exkluzivní (jak psychologickým vývojem, tak hereckým podáním): Ragnar, Rollo, Auslaug a...samozřejmě, kdo by si nezamiloval Lagerthu, kterou skvěle ztvárnila Katheryn Winnick. Normálně by pro mě bylo mínusem zjednodušení historických faktů a zrychlení celé vikingské historie, ale naopak tato časová dynamika nabídla prolnutí nejzajímavějších postav a události, což v celkovém výsledku vyznívá přímo fantasticky. ()

MythbusterCZ

Skol! Z první série Vikingů je vidět, že rozpočet nebyl největší. To ovšem vynahradil scénář a opravdu vájimečný Travis Fimmel. Intriky, vraždy, rodina, boj, rituály. S dalšími díly se rozpočet navýšil a Ragnarovi to jen prospělo. Třešničkou na dortu je to, že některé postavy a události jsou historicky doložené. ()

LosMichal

Môj tretí najoblúbenejší seriál po Game of Thrones a Breaking Bad :) odporúčam ak ste na taký druh a žáner fakt top ... Dobré herecké obsadenie , boje aj intrigy 1. Séria 90% začiatky ale rituál top 2. Séria 85% 3. Séria 95% súboje , finále , zrada ()

lineker

Vikingové se Vám již v průběhu první série přisají na tělo, druhá třetí série to pouto s nárůstem postav a dějových linií ještě více prohlubuje. Ve čtvrté sérii (shlédnuto do 10. dílu ) mne přišlo, že už tvůrci trochu vaří z vody a vzrušení přichází pouze v podobě bitev ( ty jsou však excelentní ). Celkově je však sága o hrdém vikingském národě výborná a tím, že částečně čerpá z reálné historie včetně postav donutí člověka něco i o této komunitě nastudovat. ()

Tomiss13

Proč? Proč? Proč?! Čtvrtou sérií naprosto dojebaný seriál, který měl našlápnuto! Už mi to spíš připomíná nějakou stupidní telenovelu, než to, co jsem hltal celé 3 série. A tak se desátou epizodou této katastrofální série loučím. Nevím co je na tom pravdy, ale mluvilo se o 20 dílech, což už mě nadále samozřejmě nezajímá, ale pokud je to pravda, tak byla opět upřednistněna kvantita před kvalitou. A to dost drasticky. Mimochodem, pokud se seriál zbaví Ragnara, je to jeho konec. Travis Fimmel představuje jedinnou opravdu charismatickou postavu. Ještě je skvělý Floki, ale ostatní jsou jako panáci od Hasbra. 1 - 3. série = 5*. To co následuje, je 100℅ odpad. ()

00Michelle00

Tento seriál mi ukázal můj přítel... První díl jsem moc nemusela, ale po shlédnutí mi seriál furt nějak vrtal hlavou, až mi to nedalo, a musela jsem pustit další díl, a potom ještě jeden a pak zase... Najednou jsem zjistila, že jsem už u čtvrté série ani nevím jak :D Je to jedinečný, chytlavý seriál, ukazující život vikingů, žijících ve světě vlastní pravdy. Proč? Protože jsou to lidi, kteří se svá rozhodnutí nebojí uskutečnit... Přece jen když chcete vládnout světu, diplomacií se na vrchol nedostanete... Tedy podle vikingů. Ale když po obrazovce pobíhá krasavec Travis Fimmel a nebo sexy Katheryn Winnick v hlavních rolích, rádi jim odpustíte těch "pár" chybiček. Seriálu dávám za protáhlé scénky, které někdy působí moc depresivně mínus. Zároveň ale hodnotím 5*, protože kladných věcí mnohonásobně přebývá :) ()

LinuXxXak

. Seriál je výborně spracován a obsazení Travise Fimmela do role Ragnara mi seděla už od začátku a to nejen kvůli jeho přízvuku, který se pro tuto roli skvěle hodí.Jediné co mi vadí jsou ty obrovské skoky v čase a mezitím jakoby se nic nedělo. Přesto dávám Pět hvězd ()

Bixbi

Well played!! Úžasná dobová atmosféra, kostými, herci a ten příběh. Na první pohled si řeknete pár neustále se řezajících vikingů, avšak to jste absolutně vedle, ten seriál je o rodině, o tvrdé době, o vztazích a s jakou bravůrností jsou postavy vybudovány je opravdu outstanding! Myslím si, že odchylky od historie a toho co se opravdu stalo nebo nosilo, jsou zde vedlejší, protože sledovat tenhle seriál je vážně zážitek. ()

Bmarjenka

Prve dve série som bol ohromeny, nedočkavo som čakal každy týžden a stal sa z toho životný štýl. Ragnar, Lagertha a Rolo užasny a všetko som im veril. Vedlajšie postavy a casting tiež bez chýb. A veľkú rolu hralo chladné severské prostredie a zaujímave náboženské tradície a rituály. Príbeh tiež nezaostáva ale po 2. Sérii to veľmi upadá a dosť tomu napomáha nudné Anglicko a Paríž. 3. a prvá polovica 4. série slabá, ale druhá polovica začína veľmi sľubne, čisto vikingske a bez nudných dialógov v anglicku, dúfam že týmto smerom sa budú uberať. ()

huhuhu783

Je to vcelku zajímavý seroš. Děj jde poměrně hladce a rychle se do něj dostanete. Hlavní postavy přichází a odchází stejně jako v Hrách o trůny,takže si nikdo není ničím a nikým jistý . Občas se děj posune výrazně (o několik let dopředu)ale nijak nenaruší kontinuitu serošu.Místy se ,bohužel, naštěstí ne často pitvají v hovně a 2-3 díly se nikam nic neposune v žádný linii. Nicméně pak to člověka zase pohltí. Momentálně sem v půlce čtvrtý lajny a je to fakt napínavý. Bohužel čím dál víc pociťuju jakousi zoufalost z dalšího vývoje neboť toto je situovaný do dob kdy Vikingové dobývají anglii,francii a středozemní moře a o pár desítek století nato se ti stejní potomci Vikingů nechají dobejvat příchozíma turistama po souši od středozmního moře a tváří se že je všechno OK. Tak nevím. Samozřejmě seroš vznikl před "uprchlickou" krizív roce 2015 ale ve mě jako v divákovi to momentálně navozuje pocity,že se prostě nedokážu úplně nadchnnout pro situaci kdy Vikingové něco dobývají,pač se mi v tu chvíli vybaví milion turistů z jihu co jdou s batůžkem na území Vikingů bez jakýhokoliv pocítění odporu ba naopak sou "vítáni". Hm. Takže tak ()

godal

Doslova slintám z tohoto seriálu.Čím to sakra je???Že by mě táhl hlavní hrdina?Neskutečně mistrovské dílo!Pravda-IV. série se nám už zpomaluje a natahuje,ale to k tomu patří.Divák musí žít tím,co bude.Nebudu zde vypisovat,kdo umřel,kdo ne,ale tohle je prostě laskominka pro všechny,kdo si rádi smočí rypáček v historii.Doporučuju-všemi deseti!!! ()

Majkowski

Ze začátku mi to připadalo možná trochu nudné a nezajímavé, ale postupem času, když děj nabíral na obrátkách, jsem začínal být na tom seriálu závislý. Ten vývoj postav, především Ragnara, je zkrátka úžasný. Herci jako by byli pro své role stvořeni, jako by se jejich postavy staly jejich součástí. Ať už je řeč o Flokim, Ragnarovi, Lagerthtě nebo Athlestanovi, zkrátka jsem si je všechny zamiloval. Každopádně, rozhodně zařazuji do svých pěti nejoblíbenějších seriálů. | 1. Série - 85% | 2. Série - 80% | 3. Série - 90% | 4. Série - 95% | 5. Série - 80% ()

vw.cobra

Nudné, spíš mi to přijde jako naučný seriál pro Primu Zoom o zvycích Vikingové, nic víc, nic míň. Po první sérii vím, že na další se už dívat nebudu. ()

Krastom

Dlouho jsem se do žádného seriálu nezakoukal tolik, jako právě do Vikings. Mám dokoukanou čtvrtou sérii a i přesto, že hlavní hrdina Ragnar Lothbrok již zemřel se nemohu dočkat na další sérii. Předpokládám, že do popředí půjde jeho postižený syn Ivar a udělá nové pořádky v Kattegatu, Wessexu i ostatních územích. Vše se sice může změnit, ale v tuto chvíli to vidím na 95%. ()

susilson

Do třetí série se seriál ještě dal. Čtvrtá už je naprostá sračka. Mýdlová opera o ničem, kecy, kecy, kecy a žádná přidaná hodnota. Směšný "bitvy", ty postavy co za něco stáli (např. Torstein, Eckbert) jsou po smrti, ostatní jsou směšný figury (viz. třeba Ragnarovi synové) s tímto seriálem končím. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku