Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

ricky4

Po shlédnutí poloviny první řady mohu konečně s čistým svědomím udělit suverénní plný počet. Začátek prvního dílu mne znechutil, bál jsem se, že nebudu schopen epizodu dokoukat... Stačilo pár záběrů a brilantní irskou krajinu, pár dialogů o zápletce a hned si mě seriál získal. Strašně mi to připomíná 2 projekty, které mám strašně rád- Hru o Trůny a Pána Prstenů... Toho zejména kvůli skvělým exteriérům a hudbě. Hru o Trůny zas tak trochu tím příběhem, dobou, napětím... Mé hodnocení je možná částečně zkresleno- miluji tuhle pasáž dějin a obzvlášť ty severské mýty o Vikinzích... Žeru naprosto všechno od A po Z a možná proto (pro většinu asi nechápavě) řadím seriál Vikings ještě o stupínek výše než Hru o Trůny, přičemž její kvalitu tím nechci žádným způsobem urazit... Neokoukaní herci jsou fajn, fandím pochopitelně Ragnarovi a v některých situacích mi dost vadí Frollo... Slečna Winnick je vážně půvabná a pěkná, ne jako ty cuchty ze Hry o Trůny... Uděluji možná nejčistších 100% co jsem kdy nějakému seriálu dal... Pecka a doufám že druhá série nezklame ()

sigiMAN

Travis Fimmel a jeho arogantný úškrn, výborné. Spolu s postavou mnícha resp. kňaza Athelstana. Na týchto dvoch sa dá pozerať stále. Teším sa na ďalšie pokračovanie. ()

Eradin

Velmi přeceňovaný seriál, který u mě zanechal hluboké zklamání. Pokud mě ani po druhé sérii nedokázala oslovit byť jen jediná postava, bude něco špatně. Hlavní hrdinové nedokážou ničím zaujmout, jednají chvilkami jetě, skoro bych řek až schizofrenicky a hlavně... nechápu důvod jejich jednání! Asi žádný nemají! Prostě se ráno probudí a řeknou si, dnes budu takovej. A v poledne si to rozmyslí a otočí o 180°. Celá dějová linka by se dala shrnout do: Vyřešíme problém doma, uděláme si ho v Anglii, když ho vyřešíme, uděláme si problém doma... a tak pořád dokola. I když se pořád něco zaplétá a řeší, chybí tomu pořádný nápad. Drama. Nejistota... Problémy se řeší samy během jedné epizody, pokud už to vypadá na něco většího, okamžitě z toho sejde. Polovina věcí, které naznačují kvalitní zápletku, je zahraná do autu. Naprosto promrhaný potenciál, který nezachrání ani skandinávské scenérie, ani vikingové samotní. ()

Vicar odpad!

Kdyby šlo o fantasy, dal bych tomu možná i dvě hvězdy, přestože děj je patetický a nenápaditý. Odpad si to ale zaslouží za to, že se to tváří jako historie. Úvodní song od Fever Ray znám dlouho a je o závislosti a sebevraždě, nechápu, jak se dostal do úvodních titulků této pseudo-historické taškařice. Pro nordistu je na seriál velmi smutná podívaná - účesy mají postavy keltské, oblečení západogermánské, berou si otroky (otroctví bylo u vikingů přísně zakázáno, stejně jako násilí na ženách). Lidské oběti vykonávali předkové vikingů někdy okolo 6. století, nechápu, co to v seriálu dělá. Jedinci oslovují autority "my lord", "lort" přitom znamená dánsky i norsky "hovno", je to tedy jako by se oslovovali "můj hovne"! Těžko říct, zda irský a britský režisér učí diváky o vikinzích hlouposti z nějakého mindráku, který jako Ir a Angličan vůči seveřanům chovají (území zabrané vikingy dobyl zpět až Eduard I. a oblasti dříve ovládané seveřany si vymohly, aby tam nadále platilo právo, které tam zavedli), nebo se snaží zvýšit diváckou atraktivitu tím, že vikingy ukazují tak primitivní, jak to televizní diváci očekávají. Je to asi tak stejné, jako kdyby seriál o husitech točili Němci - husiti by vystupovali jako primitivové žijící v chýších, byli oblečeni jako němečtí rytíři, mluvili česky s německým přízvukem a čas od času řekli "jawohl"! Vikingové jsou naprostý a naprosto desinformující odpad! ()

terordemon

"Pozvedni svou zbraň a štít, jako lev budeš se teď bít. Chladná voda, až zamrazí, a tvá smrt nyní přichází. A nepřátelé, jež zde stojí, jsou slabí, smrti se bojí!" ... Jedna z najlepších seriálových peciek na svete. Toto tu chýbalo. Ragnar Lothbrok je neskutočný frajer, sympaťák a zároveň hajzel. Presne takto si ja predstavujem Vikingov. Super príbeh ktorý vychádza zo skutočných udalostí. Ani jedna s postáv nepôsobí vyložene kladne alebo záporne ale každá má vlastnú unikátnu povahu a určitý ciel ktorý chce dosiahnuť a všetky sa postupom času krásne vyvíjajú. Čiže s hrdinu ktorý predtým pôsobil kladne sa môže stať postupne záporák pretože vidí udalosti inak ako druhá postava. A všetky motívy prečo ten sa rozhodol spraviť to a ten zas niečo iné sú pekne vysvetlené a dávajú zmysel. Zaujímavo zachytená je aj celková severská mytológia a náboženstvo, a ich stret s našou kultúrou a kresťanstvom. Všetko je do detailov perfektne spracované od zbraní, cez šperky a kostýmy, vizáž jednotlivých postáv až po stavby a boje. Pôsobí to až mrazivo realisticky. Drsne krásna severská príroda. No a tie krásne, divoké a nebezpečné severské ženy. Ktorá nemá najmenší problém nakopať vlastnému manželovy riť, pretože ju nechce zobrať so sebou na dobyvačnú výpravu odsekávať kresťanom hlavy. No radosť sa nato pozerať. ()

RoyBatty444

Seriál o najtvrdších bojovníkoch, ktorým ich bohovia prepožičali silu a vo vidine dosiahnutia bájnej Valhally dali nebojácnosť zo smrti. Drsné, ale aj prekrásne prostredie Škandinávie dopĺňa vikingské zvyky v drancovaní tohto veku. Boj o moc je všadeprítomný takisto ako odhaľovanie nepoznaného. Silné charaktery sú na seriál veľmi dobre podané až sa dostavuje pocit z realistickosti. Do akej miery sa dodržiava zobrazenie života a riešenia problémov neviem posúdiť, ale príde mi to dosť realistické. Jediná výčitka je v použití angličtiny s prízvukom pre Vikingov. ()

nadrin

Vikings mostly reap and pillage, they don´t worry about their appearance.... tak přesně tohle se zde zhruba odehrává....nechybí špína, krev a všechny ostatní tělní tekutiny, ale i tak, pořád na mě Vikingové působí jako taková drsná středověká telenovala. Asi jsem byla připravená na větší nálož :P Moc se mi líbí jak tam do sebe valí ty "ejlz", provolávaje "skol" (v podstatě jako dneska), takže věčná škoda, že nejsou Vikings celí třeba v norštině, protože by jim to dodalo ještě větší šmrnc (jako v Apocalyptu). Právě končím druhou sérii a přidávám 5. hvězdu, děkuju Odinovi za skvělou Lagerthu, bez ní by to nebylo ono. Jo a zakazuju si pouštět Vikings místo večerníčka, smrt ála bleeding eagle a podobný laskominky mi na klidném spánku zrovna nepřidávají. ()

Tomulka

Po dvou seriích jsem nadšený. Nádherné exteriéry s perfektní hudbou doplněné velmi přirozenými hereckými výkony dávají seriálu první místa mezi seriály poslední doby. Pojetí je bez okolků a na tvrdo. Perfektně trefené jsou zpomalené scény. Akorát doufám, že se to nezkazí. Také je velmi sympatické, že i když je hodně sexu není zbytečná nahota. V některých dílech je to zbytečně přeháněno. Intriky a zrada mi sice k Vikingům noc nesedí, ale na co bychom se pak dívali. Příslibem jsou pak vztahy s Anglii hlavně s králem Eckbertem a Ragnarem. To bude určitě hodně zajimavé. ()

Chlopotun

Som veľmi rád, že som nad týmto seriálom po prvých dieloch nezlomil palicu a nemal som od toho ďaleko, začiatok bol totiž trochu pomalý. 1.séria - 80% 2. séria - 100% 3. séria - 70% ()

Robino15996

Pravdu povediac nepoznám ani režisérov ani scenáristu ani 90% postáv a predsa som sa pustil do tohoto seriálu a zatiaľ ma celkom milo prekvapuje. Pilotný diel priniesol celkom zaujímavú zápletku aj keď menšie chyby by sa našli. Zatiaľ solídne 4 hviezdy, ale podľa toho čo som čítal prvá séria bude len predskokanom pre druhú fantastickú sériu tak som zvedavý či sa to potvrdí alebo nie. 80%____Po do pozeraní 1. série môžem povedať, že seriál ma úplne pohltil. Epizóda 2 až 7 boli fakt vynikajúce. Mali všetko čo by správny seriál mal mať, avšak 8 a 9 epizóda trošku zaostávali a hlavne teda od záveru celej série by som očakával trošku viac. Zatiaľ hodnotenie zvyšujem na slabších 5 hviezd a uvidíme čo prinesie 2. série. 90%_____Za jeden deň som videl celú sériu...to sa mi už dlho nestalo, že by ma takto zaujal nejaký seriál. 2. sérii už takmer nieje čo vytknúť. Všetko klape tak ako má, pridali sa nové zaujímavé postavy, nové časti príbehu. A hlavne 2. séria priniesla fakt vynikajúci záver, ktorý vyrazí dych. Čakal by som všeličo, ale že to skončí práve tak ako to skončilo určite nie. 2. séria jednoznačne dostáva 100%. ()

johnnymay

Seriál se mi velice líbí. Je to neokoukané, prakticky točeno z úplně nového soudku, a konečně se také ti "fanoušci Thora" můžou naučit, že Thor, Odin, Valhalla a další věci z Yggdrasilu nejsou věci ze sci-fi, ale věc, pro kterou lidé kdysi žili a dnes ještě žijí... ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku