Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Bald

Takhle užasný výlet do historie jsem dlouho nezažil, dobrá choreografie soubojů, LH kostými, LH zbraně a zbroje. Jedinečná ukázka tehdejšího náboženství, zvyků a práva. A já oprávněně volám díky bohové, že jste mě vyslyšeli a seslali mi tento seriál. Dodatek: po pátém dílu, shledávám, že mohu i bodovat, ale samozřejmě se tam našlo některé chyby, který já historický hnidopich musím samozřejmě zveřejnit (což na kráse tomu seriálu neubírá). Ad.1: Vikingové chodily do boje ve zbroji i kdyby na chleba neměli, tu hlavu si něčím chránili pokaždý. Ad.2 : stávalo se, že žena oblékla zbroj svého padlého muže a šla ho pomstít, ale aby si řekla mám dost háčkování jedu s tebou plundrovat to je nesmysl. Tak to je zatím vše až na něco zase přijdu tak připíšu. Po shlédnutí dalšího dílu dávám i přes některé chybky zasloužených 5. 20.5.: Tak tu máme konec první série a já nadále potvrzuji moje plné hodnocení. Z posledního dílu jsem, ale trochu rozčarován Alyssa Sutherland je fakt kočka, ale ta variace na chytrou Horákyni nebo co to mělo být tomu fakt ublížilo. P.S.: zkratka LH, jak většina šermířů ví znamená living history(pro ty co to nevědí) ()

F_Sanchez

Pro mě zatím největší letošní seriálové překvapení. Ani jsem nevěděl, že se něco takového chystá, o to více jsem nadšen, že se konečně někdo odvážil natočit seriál, který není založen na provařené severské mytologii s přiteplenými hrdiny s rohatými helmami. Díky za Ragnara Lothbroka, Thorů už bylo na můj vkus až příliš. Velmi moderně pojatý pohled na vikingy, hlavní hrdina je übercool a i když je seriál od History Channelu, není to historický dokument, spíše má blíže ke Spartakovi, jen bez hektolitrů umělé krve a sexu. Také tam není tolik násilí, přestože vikingové svého času svou krutostí děsili skoro celou Evropu. Na tento seriál se může v pohodě dívat celá rodina. I přes poměrně pomalý rozjezd má seriál tu správnou atmosféru, děj se pořád pěkně posouvá kupředu, není to sice žádný kulervoucí nářez, ale nenudím se a těším se moc na další díly. Jenom škoda, že producenti neměli trošku víc peněz, neboť jejich nedostatek je bohužel znát. Hodnotím po pěti částech pěti hvězdami, ale musím přiznat, že jsem trochu podjatý, protože k severské historii mám velmi kladný vztah. ()

Socirel

Doba severských Vikingů je jistě jedním z nejzajímavějších období evropských dějin, v seriálu inspirovaném právě severskou mythologií nechybí napětí ani akce a trochu toho severského nadpřirozena. Travis Fimmel a ostatní herci jsou výborně zvolení. Navíc i úvodní znělka je jedna z nejlepších jaké jsem v seriálech viděl. Seriál všek začátkem 3. série ztratil spád, a děj se bohužel čím dál více natahuje a ani 4. řada zatím nevypadá na zlepšení, takže ubírám hvězdu. ()

Mkvenner odpad!

První díl mě celkem zaujal i pře historické nepřesnosti a slabý dialog a nastínění postav. Po dvou dalších dílech jsem se jen utvrdil v tom, že tento seriál nestojí zato sledovat. Postavy jsou slabé, lepší dialog by napsalo i desetileté dítě a o historických nesmyslech ani nebudu mluvit. ()

Mudway

Po prvním díle mi trvalo pár dní, než jsem zapnul další, ale potom jsem zbytek přejel za celej den na jeden zátah. Hrozně mě to chytlo. Po 7 dílech dávám 5*. Sice to je třeba někde trošku níž, než Game of Thrones, ale na druhou stranu je to pro mě furt někde jinde, než 4* a mam trošku pocit, že 84% je málo. ()

Steve661

Skvělý seriál, na který bych se vydržel dívat do aleluja. Pořádně nabitý akcí a vším možným co k Vikingům patří. Nechybí intriky,zvraty a hlavně pořádná akce! Lepší seriál, než nové díly TWD. ()

madline24

Serial bych urcite hodnotila mnohem lepe, kdyby krome dobre atmosfery mel taky dej, ktery aspon trochu odnekud nekam smeruje a kdyby mi nebyl tak moc nesympaticky Travis Fimmel a jeho pojeti hlavni postavy. Takhle davam za 3 a jeste s odrenyma usima. ()

Von Kempelen odpad!

Neskutečně slabí herci, milión historickejch nesmyslů (tohle že točil History Channel?!), ale ze všeho nejhorší je scénář. Nechápu, proč si Hirst nevymyslel pár postav, ke kterým by přidal nějakej primitivní telenovelovej děj, on se radši rozhodl zprznit rovnou "Ragnars saga Loðbrókar". Pro konzumenty americkejch slátanin asi fajn zábava, pro ty, co mají opravdu zájem o vikingy, si doporučuju přečíst (nejen) tuhle ságu ve vynikajícím českým překladu v knize Sága o Völsunzích a jiné ságy o severském dávnověku. ()

Tsabo

Úžasný seriál. Opravdobá bomba. Jak se snaží držet historických faktů, mytologie...ta mě přímo fascinuje. Devátý díl mě dostal...obětování válečníků si budu pamatovat ještě dlouho. Nemůžu se dočkat pokračování. A jedna další věc. Kdo je sakra ta ženská v devátém díle? :oD myslím herečku:oP ()

onevoice

Tento seriál ma uchvátil od začiatku. Čím viac častí som pozeral tým viac som chcel vidieť ďalšie a ďalšie a neviem sa dočkať novej série. Skvelé zobrazenie života vikingov. Skladba If I have a heart total pecka. ()

MR.Lolofon

Seriál je príjemný, s dobrými výkonmi, ale mňa ničím nehoruje . Čakal som viac od tohoto prostredia , viac temného, špinavého , viac krutosti a surovosti ... Námet môže byť zaujímavý , ALE, stále je tu ALE v podaní mne už spomínaných detailov . Film vikingovia z Banderasom sa mi v tomto smere páčil ďaleko viac . Hlavný hrdina z už spomenutého filmu mi do roly vodcu vikingov sadol viac ako hrdina v tomto seriály . Príde mi to proste ako nevyužitý dobrý námet . ()

Rodrigo999

Jedním slovem paráda. Nenechá vydechnout od začátku do konce, navíc hluboká sonda do vikingské společnosti. Nemůžu se dočkat druhé série. ()

Gagin

1. série - 90% - Seriál táhnou herci o tom není pochyb a to především v hlavní roli Travis Fimmel. Bez něj by to byl seriál o 30% dolů. Po první sérii velmi milé překvapení a těším se, co vypukne v druhé. Jen kdyby bylo víc takových historických seriálů. 2. série - 90% Stále vysoký standard. Jen tak dál. 3. série - ??% - konečně začala třetí série tak uvidíme. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku