Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

marekspanel

Absolutně dokonalé. Velmi zábavné, Wesovy tradičně absurdní situace. Nádherné zpracování, v začátku mi to připomnělo mistra Zemana, krásně barvité, retro a pro nás středoevropany i domácí prostředí. Hned jsem měl chuť jet navštívit Budapešť, i když kdoví co z toho bylo vůbec reálné :D Dále naprosto špičkové obsazení s netradičními rolemi, nejlépe, když si ani před prvním shlédnutím nepřečtete obsazení, pak vás každá role příjemně a vtipně překvapí. Nemá tedy ani smysl mluvit o hereckých výkonech, ty byli jedním slovem bravurní. Skvělý scénář a režie, děj, který se prakticky nezastaví a na každém "rohu číhající" další a další nečekaná scéna (kočka, prsty, útěk z vězení,..), famózní kamera!!, absurdní a místy dost černý humor, nemainstreamový styl a láska k filmu v každé minutě dělají z tohoto filmu opravdové umělecké dílo, které v dnešní době působí ještě vzácněji. Škoda, že to uběhlo tak rychle. Bravo! ()

hufnagel

Veľmi kvalitná a unikátna filmárina.Tie jedinečné obrazy a kompozície,beštiálny humor aka plač,plejáda hviezd,čo viac si môže človek priať. ()

WoodoX

Krásna filmárska virtuozita. Neskutočne čarovný film o nie práve rozprávkových udalostiach s rozprávkovým prednesom. Dopĺňa to len perfektná hudba a zvuky. Jednoznačne nový must-see titul. ()

david666

Některé filmy od Andersona se mi trefí do vkusu jako minulý Moonrise kingdom, některé ne. Toto je bohužel ten druhý případ. Plno známých herců a grafické ztvárnění (jako vždy skvělé) však nezaručuje automaticky úspěch ()

RomanT

Není žádných pochyb, že Wes Anderson je největší mistr stylizace (nejen žijící). Jeho fiktivní svět Zubrowky, která je mixem několika středoevropských zemí, mě naprosto pohltil a umožnil mi na hodinu a půl zapomenout na realitu. Častokrát jsem měl chuť film zastavit a vychutnat si jednotlivá filmová políčka jako samostatné obrazy, jejichž precizní detaily vytvářejí magický zážitek. Až se mi nechce věřit, že tohle natočil Američan. Zdálo by se, že Anderson je unikát, žánr sám o sobě, ale já vidím jasnou spojitost s filmy Oldřicha Lipského (Adéla ještě nevečeřela a Tajemství hradu v Karpatech) a jak odhalil uživatel Adam Bernau (skvrna na tváři Agáty je opravdu ve tvaru Mexika - viz záběr 17:32 - objev hodný génia Adama Bernaua :) ), je docela pravděpodobné, že má Lipského opravdu nakoukaného. Povinně by měl film zhlédnout Jiří Menzel, aby na vlastní oči viděl, co se vytratilo z jeho porevoluční tvorby a jak by mohl vypadat Obsluhoval jsem anglického krále. Určitě se podívám ještě jednou. Nebo víckrát. Střídání poměrů stran je zajímavý nápad, ale kdyby zůstal u klasického filmového 21:9, zážitek by se mi ještě více umocnil. Tak jsem měl pocit, že se dívám na zmršené vysílání na TV Nova. ()

Enzo555

Celkom fajn slapstick komédia- veľmi pripomínala 'Tajemství hradu v Karpatech' (s o niečo lepšími kulisami). Netreba hľadať nič hlbšie. Dokonca *SPOILER* nedojde ani na akékoľvek mravné ponaučenie. Odkaz na Zweiga je najlepší vtip celého počinu. Ak nežeriete Wesa Andersona a jeho cooky štýl, pozrite si radšej 'Four Rooms' (1995) :) ()

Desmi

Další "skvostná" komedie u které Vám možná někdy trochu cuknou koutky, ale u které se nezasmějete. Šmrnc a styl, jímž vládne Ralph i celý film je neokoukaný, milý a sympatický. Raději bych se však párkrát pořádně zasmál, než se hodinu a půl nutil ke šklebu. ()

rigby

Hodně svěží, neohrané, originální, neokoukané. Suchý humor se mi moc líbil, herecké výkony na výbornou. Konečně film, který je o filmovém umění. Skláním se... ()

joseee

Rozpravka pre dospelych, inymi slovami umelecky ponata absurdna komedia tvariaca sa ako nieco viac. Zial, vela vtipov nie je prilis vydarenych a aj pribeh ma slabe miesta, vcetne slabeho zaveru. Napriek luxusnemu hereckemu obsadeniu, nie je to prevratny film a rozhodne nie je ani na dve pozretia, konzumne vecerne rozptylenie, ked nie je sex ani pivo. ()

wick

Zdařilejší Andersonův kousek...který mě sice oslovil více než jiné jeho filmy, které jsou určitě originální, ale prostě to není můj cuppa tea. ()

jopal

Tak toto islo ale uplne mimo mna. Fakt nechapem, aj ked som si precital komentare, co je na tom filme za 5*. Mozno 3*, ale som tak sklamany, ze som just jednu ubral. ()

JoeSO

Hezká, svižná, příjemná komedie. Semtam jsme se hezky nasmáli, podivili atd. a cesta vlakem díky tomu utekla jako voda. 4* ()

ariari

to už radsej lekce neslusneho chovani umelecke-ano , trocha pocitovo prazdne,magicky bizarne - ano putave-tak na polovicu fajn film, nicim vynimocny ,obcas sa dalo zasmiat uprimne nechapem vysoke hodnotenia ..ale fajn, asi to bude tym, ze ostatni "umeniu" rozumeju a my, ktori sa umenim zivime, sa radsej po sichte zabavime niecim, co je uprimne ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz