Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

Wbcko

Naprosto zběsilá, šílená jízda, jejimuž tempu jsem dost často nestačil. Spoustu vynikajicích nápadů a vtipných gagů. Ovšem film působil spíše jako sto minut sestříhaných scének a skečů, které na sebe zdánlivě ani nenavazovaly. ()

fiLLthe3DD

Poměrně inteligentní animák se zajímavým příběhem, kvalitním scénářem a dobře napsanými postavami. Jednotlivé vtípky, gagy a odkazy na slavné filmy nelze hodnotit jinak než kladně, stejně tak animaci, která je (narozdíl od lego "direct to video") na velmi vysoké úrovni... Bejt mi znova deset, jsem nadšený, takhle je to jen lepší průměr, na který už se asi podruhé nepodívám... ()

Babous

Tak barevné a WTF, jako by tvůrci ujížděli na LSD. A když na konci přijde střet s realitou, jako by to bylo vystřízlivění. To množství popkulturních narážek a různých vtípků a poselství ale podle mě děti moc nepoberou, budou se spíš smát barvičkám a vtipným situacím, jinak je to spíš animák pro dospělé. ()

kenkaku

Tak nějak přemýšlím co mě na LEGO® příběhu rozčilovalo nejvíc... infatilně-análně-fekální humor? Uječeně-roztěkaná-pseudo-animace? Zvrácená a zoufalá snaha být free-cool-(a)in??? Přeplácanost? Uf... bylo toho moc a vleklo se to se mnou od prvního momentu. V některých chvílích mi dokonce přišlo, že se naváží cami do sebe (ale asi jsem to jen nepochopil). Trochu jsem se opěch chytil když děl "přepnul" do hrané části, ale... to už bylo pozdě. Asi to nedokážu ocenit, ale 2x to rozhodně nedám. ()

Firebug

LEGO je úplně nejvíc nejlepší hračka na světě! To jen tak pro pořádek... Nemám příliš v lásce dětské filmy, ale v the Lego Movie se naštěstí povedlo vyvarovat infantilnostem, roztomiloučkým rozšišlanostem, neúnosné "made in USA" spratkovitosti a i samotné poselství snímku je celkem osvěžující a příjemné. Na odrostlejší publikum se nezapomnělo, ale právě děcka si tuhle zběsilou jízdu užijí zdaleka nejvíce. Audiovizuál je prostě AWESOME! Z Lega je "postavené" naprosto vše, včetně ohně, výbuchů, mraků, vody... Třešinkou jsou potom stavitelské pasáže, ve kterých jsou identifikační čísla použitých dílů, a jejichž výsledkem jsou tak úžasné a dechberoucí výtvory, že dostanete chuť se ve své oblíbené stavebnici zase po letech prohrábnout. :-) ()

Sdoom

Přísně vzato je Lego Movie naprostá kravina a splácanina, ale občasné záblesky inteligentního humoru a popkulturních odkazů takto jednoduchý odsudek komplikují. Děj to nemá v podstatě žádný, což je asi největší kámen úrazu, a kromě Batmana ani postavy nejsou kdovíjak zajímavé. Animace je docela povedená a postavičky se pohybují dost věrohodně, po technické stránce tedy není co vytknout. Závěrečná scéna, která je možná nejvtipnější v celém filmu, naklonila misku vah k vyššímu, 3hvězdičkovému hodnocení. Příště musím vidět v originále, dabing mi přišel spíš podprůměrný. (Blu-ray, dabing) ()

charlie_ando

Tohle je jednoznačná trefa do černého a nejen pro male a velké milovníky těchto dánských kostek. Je mi jasné, že je to reklama, ale je to boží (stejně jako jejich song). Jako malý za časů dětských her a malin nezralých jsem moc rad stavěl hrady plné rytířů z magických kostek a nyní, když čas odvál dětské iluze a o mě se pokouší dětinskost, tak jsem se ke kostkám vrátil. Na začátku jsem si myslel, že dvojice režisérů Phil Lord a Christhopher Miller, kteří se podíleli i na scénáři, musí ujíždět na opravdu kvalitním matroši, protože barevnější uchylárnu jsem opravdu už dlouho neviděl. V průběhu filmu se, ale ukázalo, že to mají opravdu hodně promyšlené a vše do sebe přesně zapadá. Hloubka příběhu mi přišla propracovaná jako u prvních pixarovek a obrazové zpracování vydřelo potencionál kostek na maximum. Hlavni postava Emmet (Chris Pratt) si projde během filmu určitým vývojem a z obyčejného stavebního dělníka se na konci příběhu stane pravý hrdina/stavitel. Než se, ale povznese na vyšší úrovně tak mu pomáhají opravdoví stavitelé/hrdinové včele s atraktivní Hustěnkou/Lucy (Elizabeth Banks) a nelze přehlédnout ani slepého věštce Vitruvia (Morgan Freeman) a nekompromisního Batmana (Will Arnett). Ty pravé grády dodává příběhu kvalitní nebezpečný záporák Lord/Prezident Byznis (Will Ferell) ovládající armádu robotů a super zbraň Kragl, kterou chce zničit kouzelný svět Lego. Dostala mě scéna, kdy se na plátně za zvuku legendární hudby objevil Millenium Falcon se svou hrdinnou posádkou. Příběh o dětské nevinnosti a fantazii s jednoznačným posláním jak je důležité zůstat mladý v srdci a s otevřenou myslí. Bylo to správně praštěné, od vyprávěné v závratném tempu, ale hlavně to bylo opravu kouzelné. ()

joora1

Pro děti a fanoušky lega jednoznačně plná palba. Jelikož už dětská léta jsou dávno za mnou, tak budu v hodnocení trošku mírnější, ale i přesto Lego movie je boží!! Emmet je cool a to i přesto, že je podle všech tím nejprůměrnějším lego týpkem. Ve filmu je skvělá vizuální stránka - to by jinak ani u lega nemohlo být a skvěle se kouká na ten barevný svět plný známých kostiček a dílků, se kterýma se lecos dá postavit. Nevadil mi ani CZ dabing a naopak hlavní song Everything is Awesome zní možná chytlavěji i v češtině. Ale přesto bych se rád koukl na originální znění, kde svůj hlas propůjčili třeba Morgan Freeman nebo Liam Nesson. Lego film je nabitý gagy, paradoxně i takovými, které asi děti chápat nebudou. V kině jsem zaznamenal, že dospělí se řežou a děti používají svou klasickou otázku. A proč tohle a proč támhleto? No ale film je prostě sranda. Kdo nemá rád lego a nemá fantazii, tak pro něj je to asi ztráta času. ()

sQelle

Kostičky, kostičky, kostičky. 2x2 červenou sem. 4x1 bílou tam. Kdo má černý, ať mi je dá, já stavim jenom z černých a nebo šedivých ale tmavě šedivých. Kdo neměl Lego jako malý nepochopí o co tomu filmu jde :) ()

HiddenDragon

Pro me velke prekvapeni. S kratsimi video filmy ani s LEGO videohrami jsem krome screenshotu neprisel do styku, protoze jsem mel pocit, ze se mi to graficky nebude libit, ze to bude toporne a kdovicojeste. Protoze LEGO je pro me zkratka stavebnice z plastu a nic vic. I tady jsem si chvili zvykal. Asi 1 minutu :) Opravdu jsem necekal, ze prvni velky LEGO celovecerak bude tak dobry a velmi brzo jsem zahodil predsudky. Cely vizual je spravne "svuj" a tezi z faktu, ze je LEGO skladacka, opravdu maximum. Nektere pohyby jsou schvalne lehce trhane, postavicky "vyuzivaji" svet kolem sebe a jeste stihaji parodovat "Tron Legacy" (2010), hrdiny z "Justice League", serii "Star Wars" nebo dokonce Shaquilla z Lakers. Cely namet neduleziteho tuctoveho clena komunity navic velmi pripomina skveleho "Mravence Z" (1998). A podobne jako tato animovana satira je i "LEGO Movie" spise pro dospelejsi divaky, nebo minimalne takove, kteri maji "odkoukano" a vsimnou si spravnych narazek a forku. Postava Batmana byla pak naprosto perfektnim doplnkem. Kdyz k tomu prictu spravne stridani stavebnicovych "svetu", od City, pres Divoky Zapad po Piraty a "mesto na oblacku", bavil jsem se skvele. Trosicku mi vadilo ze posledni tretina (kdy se dostanou do Octan Tower) upustila lehce od vtipu, ale zase to nahradila kupodivu velmi dojemnou provazanosti s realnym svetem, kdy se krasne vyrysovala pointa s "padouchem" a jeho obavanym "Kraglem". Pointa ukazujici na dulezitost bezmezne lidske fantazie a svobodne tvorivosti a nikoliv jen lpeni na navodu - a zaroven (neskutecne chytra) reklama na LEGO jako takove. Podle me je to skvely film spis pro tatinky, ale i mali kluci si tu snad nejake "detstejsi" forky najdou. Moc jich tu neni :) ()

wooozie

Díky luxusním trailerům a skvělým recenzím byla očekávání velmi vysoká, bohužel až moc... Vyklubal se z toho solidní nostalgický animák, kde je sice přehršel skvělých vtipů a hlášek, jenomže 90% z nich si autoři vystříleli už v trailerech, tudíž už to prostě nebylo ono. Navíc ta závěrečná pointa...no, nečekal jsem nic světoborného, ale toto bylo vážně slabé (dokonce i v Simpsonových to zparodovali lépe). Každopádně buď jak buď, najdou se i pozitiva - většinu času jsem se opravdu dobře bavil a navíc Dánové si opět napakují kapsy prachama. ()

Pavlík

31. 05. 2014 (165.); spíše než příběh obdivuji stavebnici Lego a pro mladší Duplo, za mého dětství jsem tuto stavebnici neznal a mé děti ji milovaly ()

adam9

Ouch. Tak tohle teda ne. Nevím, co přesně tím chtěli básníci říci, ale mě tenhle experiment až na pár záblesků Batmana absolutně nepobavil. ()

KoRner

Najskôr sa mi všetko zdalo príliš uletené a strelené, ale tá prekvapivá časť na konci ma dosť dostala. Akoby videli do hlavy každému milovníkovi Lega. :-) ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)