Tetovaný

• Československo Tetovaný (viac)

Félicien Mézeray (Louis de Funès) prodá všechno. Jednoho dne výhodně zpeněží i obraz Modiglianiho, který mu nepatří. Je totiž vytetovaný na zádech chlapíka Legraina (Jean Gabin), který se tak postará o pěkná překvapení a zábavu. Louis de Funès a Jean Gabin hned ve dvou pyžamových modelech! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

karlee

Trochu nevyrovnané, páe dobrých vtípků, ale i pár hluchých míst. Možná kdyby tam nebyla hvězda typu Gabona, měl by Funés víc prostoru, Gabin tady nebyl úplně přesvědčivý. ()

Stanix

Celkem vtipné duo, celkově je film i kupodivu k zamyšlení. Člověk by si měl umět opravdu užívat jako to předvedl pan Gabin. ()

topi80

Luis de Funes trochu netradičně v méně dominantním postavení. Ač je tím bohatším a mocnějším, tak tady podmínky určuje Jean Gabin. Při temperamentu Funese to otvírá prostor pro spoustu komických situací, kdy Funes prostě přepálí a pak musí žehlit :-) ()

Havala

Další skvělý film od Funése. Gabin mi až zas tak vtipný nepřipadne. Jestli je Gabin často nazýván pan herec, tak Funese bych nazval pan komik. V tomo filmu se nádherně doplňují. Geniální myšlenka koupit tetování která se naočekávaně rozroste v pobyt na rozpadlém zámku a neustálá přetahovaná o peníze mě honě pobavily. Následná adaptace Funese na nový život prost peněz a majetku je ten nejhezčí závěr co mohl být. Modigliani dostává 81% ()

Jaromír

Škoda, že vím, že se Funes a Gabin neměli rádi. Film je opravdu pěkný. Sledovat, jak se z vypočítavého Funese stává požitkář je opravdu blaho na duši. ()

offlineman

Tomuhle filmu sem přišel na chuť až později! Suprový hlášky jako: Bodák vztyč - Já žádnej nemám! Zpátky paničko - Zpátky gorilo! Je v tom určitě žena - Ne, je v tom muž - ÓÓÓ ()

subic

Fenomenální Jean Gabin tak trochu v útlaku Louis de Funèse, oba podávají slušný výkon. 2022: koukal jsem na to teď po letech a mně se to líbilo, hlasitě jsem se u toho zasmál a o tom to je. Konec je úchvatný, judo, pak box a pak něco na talíři. ()

PlayEasy

Že by první komedie našeho věčného komisaře a vyšetřovatele, našeho dědečka Gabina. Svoji prvotinu zahrál hrozně, to ale v komediích až tak nevadí, Louisovu show z části zachránil dabing Filipovského, ale jinak jsme se slušně pobavili, obzvláště na hradě.. no, spíš zřícenině. Ale zase některé pasáže, kdy se Gabin snažil o úsměv (v tomto oboru je marný:) jsou nudné. 70% Víc ne, i když vás máme oba velmi rádi. ()

curil

Protiklad dvou rozdílných osob, oba herci podávají vynikající výkony, ale přece jen Jean Gabin předčí o malý kousek Louise de Funése. Nelze říci, že by ho zastínil, ale přece jen jeho herectví je někde jinde. ()

ostravak30

Jean Gabin se potkal se všemi velkými herci francouzské historie. Jmenovitě s těmi největšími: Delonem, Belmondem i Funèsem. A právě toto spojení, byť se tito herci potkali několikrát, je trochu zvláštní. Mnohokrát jsem uvažoval, jak by to dopadlo, kdyby se v jednom filmu potkal Funès s Belmondem nebo s Delonem. Škoda, že se to nestalo (alespoň myslím, neznám celou francouzskou filmografii). Tady máme oba herce jako velké hvězdy a výsledek? Špatný. Možná se ve finále projevilo i to, že se oba herci nemuseli, nemluvili spolu a vzájemné interakce nefungovaly. Pravdou je, že jsem našel řadu vtípků, ale snímek mi přišel více úsměvný než zábavný. Je škoda, že oba tak vynikající herci, legendy v sobě živili vzájemnou rivalitu a nesnášenlivost. Ale obě legendy mají za sebou lepší díla. Je taky pravdou, že Gabin nepatřil zrovna k mistrům komedií. ()

Hawaj

Celkem taškařice, bohužel čím víc ke konci, tím víc byl odfláknutej a bezradnej scénář. Škoda takové příležitosti zrovna s oběma herci po kupě. Bylo příjemné vidět Gabéna takhle rozšafného a živelného, plného energie. Skvěle mu to šlo. Funès netlačil na pilu a také celkem ušel. ()

PlysovyMacko

Komedia so šibnutým námetom-priekupník umenia chce kúpiť kožu muža, ktorý má na chrbte vytetovaný známy obraz. Herci majú chémiu, vtipy fungujú. Najviac sa mi páčilo ako aristokrat hádzal ľudí do hladomorne najprv zo strachu, že ho chcú zabiť a neskôr len zo srandy. A ešte, že hlavní hrdinovia sa stali dobrými kamarátmi. ()

Pitryx

Já nevím, pan Gabin není komediální typ, alespoň podle mne. Ten to trochu brzdil, ale zase je fakt, že to asi nemohli hrát dva komikové, protože postava tetovaného komická být neměla. Ve filmu zaujala melodie, kterou se o dva roky později proslavil „Růžový panter“. K filmu není celkem co dodat, napsáno toho bylo více než dost. Bavil jsem se, ale něco tu drhlo.  70 %  ()

Milivoj

Zajímavé spojení dvou velkých hvězd. Možná to není tak úplně Funes a asi ani Gabin, ale mně se námět i film líbil a líbí, dávám za pět. Doporučuju itaké bonusové komentáře na DVD, kde se dozvíte jak to "doopravdy" bylo se vztahy mezi hlavními protagonisty - ne snad že by se vyloženě nesnášeli, ale každý měl svůj (odlišný) styl a Funes navíc postrádal své obvyklé "parťáky"... ()

Prubner

Děj je velmi jednoduchý a předvídatelný, a tak záleželo spíš na tom, co na něj autoři navěsí. A moc toho není. Vypadá to, že autoři se snažili diváka rozesmát za každou cenu, ale nedaří se jim to. A konec je odfláknutý. Co mám z toho, že se tu sešli de Funés a Gabin, když film je tak nudný a nevtipný ? ()

moviepill

Spomínam si aké som mal nočné mory zo scén na zámku. Dnes už to tak na mňa nepôsobí, navyše mi je Jean Gabin trochu nesympatický, fakt len trochu. Ale inak je to film so zaujímavým námetom a tradične skvelým "funesom". ()