Tetovaný

• Československo Tetovaný (viac)

Félicien Mézeray (Louis de Funès) prodá všechno. Jednoho dne výhodně zpeněží i obraz Modiglianiho, který mu nepatří. Je totiž vytetovaný na zádech chlapíka Legraina (Jean Gabin), který se tak postará o pěkná překvapení a zábavu. Louis de Funès a Jean Gabin hned ve dvou pyžamových modelech! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gizi

První polovinu filmu jsem se jen tak ladil a pak jsem se začal pořádně bavit. Není to tak praštěné, jak u Funese bývá zvykem, což mi vyhovuje. Od plic jsem se i párkrát zasmál a dlouho váhal při 70%, kolik hvězdiček. Přikláním se ke 4*. ()

sikky

Setkání dvou hereckých legend. Vtipně natočené, a ani opakující se zápletka se základy nevadí. Jen bych se nechtěl ženit s dcerou toho stavitele :-) ()

Georginek

S Posetilost Mocnych nejlepsi Funesuv film. "Zastavte mi tamhle u toho lesiku." "Chcete volat?" "Ne, jen......" "To zasadne nedelam" Pane Pele........:D ()

P@\/EL

Povedený francouzský film se skvělou Funèsovskou komikou plnou grimas a skřeků, tak jak jsme u něj zvyklí. Výborné zde byly hlavně scény s mučírnou. Jediné, co bych filmu vytknul, bylo to, že zejména v druhé půli se místy takříkajíc vaří z vody, to ovšem nemění nic na tom, že má film své bezesporné kvality. ()

Ferenc

Herecký koncert pánů Gabina a Funèse. Film, který spolehlivě pobaví a obsahuje spoustu hlášek ale také pár hlubokých myšlenek. Lergainova slova: vydělám víc než utratím, by si měli vzít k srdci lidé dnešní doby... ()

Kivis

Tady je všechno špatně. Nejde ani tolik o propírané drhnoucí spojení Gabina a Funèse. Tady se to celé hroutí už od scénáře. Už jen ta zápletka je tak šíleně přitažená za vlasy, že je to i na komedii moc. Kdyby měl Gabin umělecké dílo ve své sbírce a ne na těle, přišli bychom sice o pár slabších vtípků, ale základní osa příběhu by byla o kapku uvěřitelnější a nepochybuji, že by se z ní při troše šikovnosti dalo vytěžit něco navíc. A tuhle extrémně za vlasy přitaženou zápletku nemaskuje žádná přehlídka povedených gagů. Je jich tady poskrovnu, i když třeba společné stravování je v obou případech zábavné a dokonce se při tom druhém hodně nasmáli i herci samotní, kteří se jinak každý drželi spíš ve svém koutě. No a tím přecházíme k ústřední herecké dvojici. V bonusech k filmu je to střízlivě a uvěřitelně popsáno (až se mi z toho udělalo trochu smutno) producentem filmu a archivním rozhovorem s Funèsem. Mezi Gabinem a Funèsem rozhodně nešlo o žádné soupeření a Funès neměl potřebu ukrást si celý film pro sebe. Louis byl prostě nesvůj z toho, že točí s jiným týmem a s Gabinem měli každý zcela odlišný přístup k práci. Paradoxně se oba herci obávali navzájem si něco vyčítat, což ale občas mohlo vést k tomu, že se ze scény nepodařilo vymáčknout maximum. Osobně mi nepřijde, že by tato atmosféra byla z filmu cítit. Na plátně to není znát. Jak říkám, zásadní slabina je zakopána už ve velmi slabém scénáři, s kterým údajně nebyli od začátku spokojeni ani Gabin s Funèsem. Jenže smlouvy byly podepsané a točit se muselo. A douška na závěr: Upištěná manželka po boku Louise je celkem běžný jev, ale tohle bylo opravdu moc. ()

Nataniel73

Jeden z najslabších filmov s Funesom v hlavnej roli. Len vďaka jeho hereckému umeniu, mimike a schopnosti pobaviť divákov to nie je úplný prepadák, ale vcelku pozerateľná bláznivá komédia. Luis de Funés to ťahá aspoň na tie dve hviezdy, ale réžia aj scenár sú tak tupé, že to v jeho podaní vyžadovalo vskutku obetavý výkon. Tvorcovia to v tomto prípade riadne prestrelili a náročnejšiemu divákovi tých zopár vtipných scénok určite nemôže stačiť. 45% ()

J.CTORN

Miluji zde Funesův vývoj filmem, ten je bravurně zvládnut, jako komedie je super ale možná spoustu lidí se nedívá na to, že i tenhle film všichni milujeme díky té atmosféře dvou přátel, kteří se teprve sbližují a oba bojují se svými démony. Atmosféra jejich přátelství se nedá popsat, jako by jste u toho byli. Funes si zde musí sníst co si nadrobil a během toho mění svůj mindset, je to kultovka zkrátka 9/10 ()

Ondrish

Jean Gabin ako trochu preafektovaný aristokrat s tetovačkou na chrbte od Modiglianiho, ktorú chce Funes predať americkým kšeftárom s umením...:-) ..perfektný nápad, ale spracovanie už trochu slabšie, ale to len kvôli mojej momentálnej kritckej nálade a vysokému štandardu niektorých Funesových filmov. Film je to skvelý - trochu iný, ale nudiť sa nebudete. ()