Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

robbiee

[imdb: 6.7/10] | me: Dobre vystavaný thriller. Neopotrebovaný motív. Slušná Berry. A lot of times you don't know how it ends. When your units get to a scene you sign off and they take over. But, you don't know. Did they make an arrest, shoot the bad guy, did the PR live, did she die... [3.5 *] ()

TeeAge

|| Scenár: Richard D'Ovidio / Príbeh: Nicole D'Ovidio, Jon Bokenkamp, Richard D'Ovidio | Hudba: John Debney | Produkcia: Bredley Gallo, Jeffrey Graup, Michael A. Helfant, Michael Luisi, Robert Stein | Distribúcia: TriStar Pictures | Štúdio: Troika Pictures, WWE Studios, Stage 6 Films | Rozpočet: 13 miliónov $ | Tržby: 58,938,768 $ || Anderson vie upútať a vytvoriť napätie. Je to film, kde neurazí ani teen predstaviteľka unesenej, čo je celkom výnimka - väčšinou to dopadá katastrofálne, no tu Abigail Breslin podáva slušný výkon. Z priemernosti tento film nevie vytiahnuť akurát scenárista, ktorý navzdory sľubnému priebehu naháňačky servíruje "fakt šokujúci" záver, ktorý by som si nevymyslel ani v najtemnejších predstavách... Opäť škoda. Inak som sa bavil. 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

genetique

Poctivá dávka thrillerovej atmosféry v rukách ostrieľaných žánrových tvorcov nemohla dopadnúť zle. Vlastne mohla, ale režisér stavil na istotu a hlavnú príbehovú líniu postavil na základoch klišé. Ukázalo sa ale, že v tomto prípade to vôbec nie je zlá vlastnosť, pretože pokiaľ viete s klišé dobre pracovať, tak vlastne nemôžete nič pokaziť. Náhľad do krízového centra tiesňových liniek je atraktívny a divácky príťažlivý, dynamicky je to naozaj namazané, dej plynie jedna radosť, občas zaškrípu dialógy, ale nebudete čakať oscarové nominácie, tak sklamaní nebudete. 80%. ()

Botič

Thriller na jedno použití s poměrně béčkovým vyústěním a film, z kterého je patrné, že Halle Berry potřebovala peníze na nájem. Nenáročná jízda z ranku Red Eye nebo Flightplan místy poměrně umě ždímající napětí, ale nic víc, nic míň. ()

Spiker01

Halle Berry mám moc rád, a to je ostatně taky hlavní důvod, proč jsem se na tento thriller podíval. První půlka filmu naznačuje, v čem přibližně spočívá práce na centrále 911 a poměrně zajímavě představuje hlavní hrdinku, která si bere práci, takříkajíc, s sebou domů. Druhá půlka je už samozřejmě velmi přikrášlená a moment, kdy se hlavní hrdinka vydá oběť hledat na vlastní pěst, je dokonce značně přitažený vlasy. Celé dohromady to však dohromady tvoří poctivý thriller a určitě vás až do konce, pod tíhou napětí, nenechá vydechnout...70% ()

Krouťák

Jednoduché schéma & předvídatelný průběh. Nicméně je vidět, že při správných podmínkách se dají tato častá negativa zdárně potlačit a nemusí z toho vždy vyjít jen další, lehko zapomenutelný paskvil. Čokoládová královna hraje doslova o život a Eklund se do role psychopata prostě narodil (další jeho etuda na labilního jedince k vidění např. v thrillerovém sci-fi The Divide)... Výborně stupňované napětí ruku v ruce s nepříjemným pocitem a nebýt toho, řekněme diskutabilního závěru, šel bych s hodnocením ještě výše - 75%. ()

akisha

Tohle mě hodně překvapilo, myslela jsem, že to bude blbost, ale on je to napínavej, relativně inteligentní film a s mimořádně hnusným psychoušem Michaelem Eklundem, kterej mi silně připomínal Seana Harrise, což je podle mě jeden z nejděsivěji vypadajících herců součastnosti, ten nemůže hrát normální roli, páč by v ní stejně byl za úchyla. No ale k Eklundovi ještě, skvěle si podal jednu z nejodpornějších postav, co jsem v poslední době ve filmu viděla. Halle Berry hraje dobře a její Jordan je sympatická, stejně tak ta unešená holka. Mile mě překvapil tak trochu nevšední konec, no holky měly mou podporu. Příjemnej film, co zabaví a nenudí. Palec hore! ()

castor

Pobaví a zmizí z filmové police. Takových kousků je nespočet. The Call do takové skupiny místy směřuje, nakonec je ale přeci jenom o krapet lepší. Tentokrát jsme v týmu operátorů profláknuté linky 911, mezi kterými sedí i profesionálka každým coulem s tváří Halle Berry. Jenže neúmyslnou chybou „připravila“ nepěkné chvilky pro dospívající blondýnu (bacha, spoilery), kterou policie pár dnů po telefonátu najde zakopanou kdesi mimo její dětský pokojíček. Půl roku poté se situace opakuje. Zase jde nějaké hovado po mladé holce a naše milá operátorka už v roli vyučující operátorů-bažantů (navíc poctivě zobající prášky z té půl roku staré nepříjemnosti) si zase bude muset nasadit sluchátko. Tahle óda na všelijaké operátory tísňových linek nicméně předhazuje postavám poměrně rozumné jednání. To je pozitivum číslo jedna. Berry je po delší době opět snesitelná, dobrá zpráva číslo dvě. Uvěřitelnost – do jisté míry a bez finální dvacetiminutovky – pozitivum číslo tři. Přidejme ještě solidního magora Michaela Eklunda a můžeme slavit. Především televizní tvůrce Brad Anderson má navíc řemeslo v malíku. Se střihem a ruční kamerou to umí a vytvořil poměrně intenzivní atmosféru. Rychlý spád jen ruší možnost dozvědět se o oběti víc. Přesto tu máme žánrově čistý thriller, který nakonec (vlastně i částečně zbytečně) odhalí psychopatův motiv a který musí chutnat. Jenže.. Proč něco, co začalo tak slibně, musí skončit tak hollywoodsky? Cokoliv originálního je totiž nakonec opuštěno, z operátorky se lusknutím prstu stává tuctová akční hrdinka a oběť si chce po dlouhé projížďce v kufru taky trochu zašermovat nožem. Cynické finále je přinejmenším trapné!! Škoda, ty čtyři hvězdy mohly být podstatně jistější!! ()

D.Moore

Jednoduché, svižné, po čertech napínavé a zajímavé. Závěr (ten úplný) sice mohl být trochu jiný, ale co se dá dělat. Je fajn vidět Halle Berry po několika letech zase v roli, v níž se očividně cítí jako doma, unesené sympaťačce Abigail Breslin se nedá nefandit a záporák je opravdu pekelný. ()

PinokKio

Dobrý den, tady Vladimír Čech z pořadu Chcete být milionářem. Dovolali jsme se správně na linku 911? Pomoc by od vás potřebovala jedna nesympatická vyplašená blondýnka. / A ku*va! Hele, tady Berry, teda Jordan. Jsem trošku ve stresu, ale OK. Vo co gou? / Ahoj, tady Casey. Potřebovala bych vědět, jestli mě ten roztomilej pán, co mě právě unesl, za Á vykuchá, za Bé vopíchá, za Cé sveze domů nebo za Dé všechno dohromady? A máme na odpověď jen hoďku a půl, tak si prosím tě pospěš. / Klid, Casey, bude to trošku nervák, ale my už se k té odpovědi s pomocí nějakých záchytných bodů a hromadou náhod určitě prokoušeme. Jo, a ve finále jedeme na půl ; ) ()

Spooner

Překvapivě hodně slušná žánrová práce, která v první hodince utíká skoro až zběsilým tempem. Nápad s telefonováním se vytěžuje co se dá, je to napínavé a divák se nenudí. Jenže pak přijde závěrečná půlhodinka, telefon se zaklapne a jde to celé do kopru. Najednou to celé přestává dávat smysl a postavy se začnou chovat jako totální idioti, ale fakt totální. Nad samotným závěrem už divák jen rezignovaně zakroutí hlavou a přemýšlí, jak se mohl slušně rozběhnutý thriller tak strašně pokazit.60% ()

Wacoslav1

No po pravde takova pecka aby to muselo bejt v cervenych cislech to teda neni to ani nahodou je tu sice ma oblibenkyne Halle Berry hudbu sklada John Debney ale nenecham se zase ovlivnit vetsinou a nevidim to na vic nez na prumer zacatek mne jeste docela zaujal mame tu sondu do zajimavyho prostredi ale bohuzel ten slibnej namet se postupne zacina topit v prumernosti Berryova si to dava z prehledem to rozhodne spis mne srala ta unesena pipina v kufru co desne prehravala a furt jenom jecela oh my god on ma lopatu on mne chce zabit a pohrbit! po pravde receno byla mi tak sympaticka ze jsem ji od zacatku ani nic jinyho nepral no a ten vrah? to je jenom nervozni agresivni vypatlanec co se chova fakt jak hovado a vrsi jednu chybu za druhou proste traged v druhy pulce uz to slo povazlive z kvalitou z kopce a nastesti to neni zbytecne dlouhy a vcas to skonci a dalsi vec kterou musim podotknout je fakt ze jsem v tom tak trochu videl propagacni agitku a reklamu na linku 911 neco tak trochu ve stylu jako aha vas unesli? tak to jo ale nebojte se tady jsme v Americe zemi neomezenych moznosti takze vas samozrejmne vystopujeme a zachranime coz ovsem zase na druhou stranu neni takovej kumst vzhledem k tomu jakej je ten vrah idiot kterej jedna naprosto nelogicky a dela vsechno proto aby ho odhalili no takze se sebezaprenim z lasky ke sve oblibenkyni a za slusnou prvni pulku to vidim na ten slabej prumer a tri hvezdice s odrenyma usima ale na vic to fakt neni osobne netusim proc je z toho zase kazdej tak unesenej az je to vytazeny na 73% ale nehodlam se tady tim nejak obsirne zabyvat pro mne osobne proste jenom dalsi prumernej thriller s dobrym nametem a nevyuzitym potencialem jakych jsou tucty nic vic ()

gogo76

Už ani nepamätám kedy som naposledy videl H. Barry, asi X-meni, no tento thriller je z tých vydarenejších. Na jej výkone stojí takmer celý film. Má to slušný rozjazd, úchyl ma nijako zvlášť neprekvapil, podobných sme už videli stovky, ale inak spokojnosť. Sledoval som to na HBO a dabing bol dosť hrozný(to všeobecne je), zvlášť vo vypätých momentoch napr. "Tak mě zabíjte!" Takéto vety sa musia precítiť, dabing v takýchto momentoch vyznieva nielen úboho, ale často i smiešne, čo nie je na mieste. Podľa mnohých klišovitý záver ma nerozčuľoval a posledné slová o polícii som bral. Dva sudy sebavedomia mi dodala scéna pátrania po záhadnom zvuku z telefonátu. Manželka mala zopár tipov, no môj bol iba jeden. Je to vlajka na žrdi! A bola. Volaj ma génius, hovorím. 70%. ()

pepo

Prvé 2/3 výborné. Napínavé s dobrou chémiou hlavných postáv na diaľku a z neopozeraného prostredia. Posledný akt je však neuveriteľne hlúpy, nudný a prepálený. Škoda. Toto mohla byť kľudne divácka trvalka. 6/10 ()

Xmilden

Film bohužel obsahuje hodně nevěrohodný dovětek, kterému patrně neuvěří ani největší naiva. Nicméně do té doby se jedná o hodně vydařený thriller, který je nejsilnější v hororových momentech. Úkryt pod postelí nebo krčení se za skříní. Tady Brad Anderson pracuje s napětím přímo učebnicově. Je s podivem, že přestože zde nehrají zrovna herečtí mistři (Abigail Breslin je doslova na ranu), filmu to ničím neškodí. Halle Berry podobné role docela sluší a záporáka bych hodnotil jako zajímavého úchyla. Když nad tím tak přemýšlím asi je dobře že zde nehrají Brad Pitt s Jennifer Aniston. 75% ()

-bad-mad-wolf-

Filmy Brada Andersona mám rád, jelikož si tenhle chlapík dokáže vybírat atraktivní témata a natočit je docela nekonvenční cestou. Platí to do jisté míry i pro Tísňovou linku - napětí funguje, forma občas zábleskově ozvláštňuje sledované výjevy a sem tam dokonce přijde závan nečekanosti. Globálně se ovšem jedná o standardní thrillerovou záležitost, která se v závěru nevyhne tradičním žánrovým přešlapům vůči inteligenci - policajtka pátrá po unesené dívce a extrémně nebezpečném vrahovi, přesto po nálezu jeho úkrytu nikoho nekontaktuje a sama vleze do jámy lvové - hele, to jako fakt? Opravdu? Vážně? ()

darkrobyk

Přímočarý thriller, kde k napětí stačí telefon, únosce a holka v kufru (ta má onen telefon). Berryová je fajn (až na příšerné afro...jí někdo nemohl říct, že vypadá jako zmoklý pudl?) a její protivník pěkný nervák, co nejde pro vraždu daleko. Jakmile se děj rozjede, pak jedna napínavá scéna stíhá druhou a divák rád odpustí i malé chybičky (kdy Jordan - a nejen ona - jedla, spala, šla na záchod? proč nevyběhla nejprve s mobilem ven a vše neohlásila? proč nezaklapla víko? ...jistě, páč scénárista měl jiné úmysly). Mně to nevadilo, já si napětí s chutí užil. Podobný film - Collateral. ()

Hrabka

Výborný thriller, kterému napětí opravdu neschází, spíše naopak - od začátku až do konce to šlape na plný obrátky. Navíc to není nikterak roztahaný, ale pěkně svižný, za což chválím. Herecké výkony všech třech hlavních protagonistů byly výborné (tys nám ale vyrostla Abigail). Sem tam se objeví chvilky, kdy se něco odehraje s hodně velkým štěstím nebo blbou náhodou, což zapůsobí trochu divně, ale jsou to víceméně přehlídnutelný detaily. Konec se mi zpočátku nelíbil, ale s nějakým odstupem můžu říct, že mi ani ten nevadil. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších čistokrevných thrillerů posledních let, který bych klidně svojí určitou podobností (ne dějovou), zajímavostí a napínavostí přirovnal k tomuto kousku z 90. let. 80% ()