FuLister

Takhle by měla vypadat dobrá komedie! Frantíci co si dělají srandu a blbce ze skopčáků, to je prostě dobrý téma a tady je to na tom nejvyšším levelu. ()

Sa.sa

Louis de Funès zde zazářil 🥰🥰🥰 Ta oslava narozenin německého oficíra je legendární, hlavně ten tanec na židlích... 😅😅😅 Jinak tato komedie je naprostá klasika... ()

surprise

Francouzská groteska z druhé světové. Po dvaceti letech od jejího skončení se už může trochu žertovat a tak se žertuje s velkou nadsázkou a francouzskými příchutěmi vína a pěkných žen, včetně řeholnic. Přistoupím-li na tato pravidla, tak se to dá. ()

Jasmín

HUDBA: Hector Berlioz!!! ;-) "Musí to být spěvné, vznešené PA,PA,PÁ a ne rozbředlé NI,NI,NI... bylo to vlastně úplně hrozné...." Doporučuji také film o filmu, člověk si pak lépe představí, jak to vznikalo a "symbiózu" Funése a Bourvila při natáčení filmových scén. Oury a vy všichni - prostě bravo!! ()

AlfrédHič

Dva mistři francouzské komiky ve vší parádě. Souboj v humoru jeho dvou géniů, Louisova grotesknost (kdysi někdo řekl, že Funés se ze všech herců umí nejlépe pitvořit) proti Bourvilově popletenství a legrační hloupé všednosti. A fakt těžko říct, kdo vyhrál. Následující přirovnání kdysi použil Jan Werich na Chaplina a Friga, ale hodí se i zde: "Kdybych měl dát ruku do ohně za to, kdo z těch dvou je lepší komik, tak ji tam nedám..." ()

-rooney-

Další ze série skvělých Funesových francouzských komedií. Tentokrát,ale z dob 2.Světové války kdy je Francie okupované tak nenáviděnými Němcy.Tento film nepotřebuje komentáře, tento film se prostě musí vidět ´=). ()

Daninja

_____"- Neřeknu nic, ať si mě zabijou! - Já taky ne. Ať si vás zabijou, já nepromluvím. - Já to věděl, že jste kamarád."_____ Svěží francouzská komedie o dvou letcích britské Royal Air Force, francouzského natěrače a dirigenta opery. Už jsme si zvykli, že Louis de Funés je zárukou kvality, nezklamal ani tentokrát, kdy mu více než zdárně sekunduje Bourvil. Skvělý dabing, lehce zkalený snad jen tím, že dabér Bourvila se rovněž vyznamenal dabingem Šikuly, vynálezce z Kačerova, takže jsem byl občas zmatený, proč si Šikula vyměňuje s Funésem boty, ale snad i díky podobnosti mezi Funésovou postavou nafoukaného a zhýčkaného dirigenta a strýčkem Skrblíkem jsem se asociací dostal zpátky do děje. Pro mě jedna z nejlepších Funésových komedií, která má tak silné kouzlo, že se zasmějete i slabším fórkům, které byste normálně odsoudili. Pokud se chcete pobavit nad něčím jiným, než jsou sitcomy a bláznivé romantické komedie, volte Velký flám! ()

psycholog

Louis de Funés je blázen všeho druhu a proto ho mám tak rád. Tohle bylo podle mně o třídu výše než jeho ostatní role. Geniální "výsměch" německým vojákům. Bourvil byl velký konkurent, ale tady byl pro mě až druhý. Scéna s de Funésem jak ho nosí na ramenou a baví se je k nezapomnění. Po tomto úspěchu už asi nepřišla taková pecka od francouzských filmařů, takže velký flám je dominanta francouzské komedie sama o sobě. ()

LukasCL

Nejlepší válečná komedie, jako jsem kdy viděl. Ten švidravý voják, který sestřelí vlastní letadlo v samotném závěru, nemá chybu. ()

panmrkvicka

Inteligentní humor, skvělé obsazení a dobrý děj - to jest to, co tento film určitě nepostrádá! A tak se vám zcela lehce může stát, že si tuto dokonalost snadno zamilujete. Protože tahle DOKONALOST není žádná NUDA! ()

Peregrina

"já jsem krank," " z toho vás vyléčíme, herr Kappelmeister!" neboli moje nejoblíbenější "válečná komedie". Bourvil, Funes, čarují s rolemi, je na nich vidět, jak si role cholerického dirigenta a nesmělého malíře opravdu užívají. Zmíním dokonalý casting - major Achbach, McIntosh, Mike, - tea for two v řeckých lázních a hledání fousatého velitele, který si mezitím fousy ostříhal - dýně, sestřička, klášterní nemocnice, větroně, oslava narozenin, ukousnutá ruka figurky ss oficíra, záměna pokojů, chrápání, vlak a scéna se solničkou, malé boty (vyměníme si je - jo, ty mi padnou..) Miluju tenhle film odmala. Nic lepšího snad na téma -komedie, válka, druhá světová natočeno nebylo. Jen Eso es s Belmondem nebo Sedmé roty, nebo Halo halo.....ale Velký flám má opravdu prvenství - je geniální. ()