joker.george

Už úvodní sestřelení letadla ukazuje, že se nebude jednat o typickou francouzskou válečnou komedii. Postupně sice začíná všednout, než se ale do této fáze dostane, tak nabídne svěží humor a nápady také rozhodně nešetří. Celému snímku ale jednoznačně vévodí přestřelka s dýněmi a pátrání v lázních. 4,5* ()

tomtomtoma

Nádherná a velmi vtipná komedie, která ukazuje druhou světovou válku s půvabným humorem, kdy jsou dva Francouzi přinuceni k hrdinství, aniž by o něj stáli. Tak se stane, že hudenbí dirigent v Opeře Stanislas Lefort (vynikající Louis de Funes, který je zase divoký a rád všechny diriguje i v nrmálním životě) a malíř-natěrač Augustin Bouvet (bodrácky naivní Bourvil) se stávají hrdiny. Musí se zachránit a dostat se se třemi anglickými sestřelenými piloty Peterem Cunninghamem (Claudio Brook), Alanem MacIntoshem (Mike Marshall) a kníračem Sirem Reginaldem (vynikající Terry-Thomas) za demarkační linie, k cestě ke svobodě a záchraně jejich životů. Postupně se snad všichni ocitají v německém zajetí, ale společnými silami a důvtipem paralyzují doslova celý wermacht v čele s majorem Achbachem (Benno Sterzenbach). Za pozornost stojí dvě ženy, které jim pomáhají, půvabná Juliette (Marie Dubois), do které se zakouká Augustin, a klášterní sestra Marie-Odile (Andréa Parisy) a stále opilý a šilhající německý voják (Michel Modo). Krásně humorná a napínavá komedie, která klokotá a bublá, nikdy nepolevuje a vře svým nápaditým humorem, ukazuje odboj a boj o záchranu proti zkostnatělým Němcům s nádhernou grácií a elegancí. A Stanislas i nádherně diriguje hudební orchestr. ()

C0r0ner

Abych pravdu řekl, tak jsem v tom nějakou legendární komedii nenašel. Taškařice to sice byla docela povedená, ale že by to muselo mít přes dvě hodiny, si zase nemyslím. O Velkém flámu jsem do chvíle shlédnutí nevěděl a jenom díky zesměšňování nácků nakonec hodnotím nadprůměrem. 70% ()

Andre3000

Myslím si, že se jedná asi o nejlepší film s Louisem, zejména proto, že jsou zde komičtí hodně i ostatní herci, což nebývá vždy zvykem. Milerád to shlédnu ještě mnohokrát. ()

Fallen_One

Nadprůměrná francouzská komedie se skvělými herci, povedenými scénkami a nepřekonatelným dabingem Františka Filipovského (herectví Louise de Funés s tím samozřejmě souvisí). ()

necisty

Většině francouzským komediím se nedá co vytknout, hlavně když tam hraje Louis de Funes, tak je o zábavu postaráno a nejen o to, dokonce děj má hlavu a patu. Tohle dílo ke všemu patří mezi ty nejlepší a já nemám důvod slevit na hodnocení. ()

campix

Výborná francouzská komedie z let na které bude snad každý Francouz vždy rád vzpomínat, hlavně díky komikům, které v ní zářili. Velký flám herecky táhne kdo jiný nežli Louis de Funes a také Bourvil. Oba mají trošku jiný styl humoru, ale tady ho dokázali perfektně skloubit. Velký flám je prostě zábava, která si dělá srandu z druhé světové války a lehce mi tedy připomínala Život je krásný jiného klasického komika Roberta Benigniho. Pro ty z vás, který milují humor Louise de Funese a zároveň je zajímá Druhá světová, tak si můžete s klidem přidat pátou hvězdu. ()

pakobylka

Francouzi jsou zapálení vlastenci, velcí frajeři a opravdoví mistři improvizace - a to bez ohledu na okolnosti: Neztrácejí hlavu ani v těch nejsvízelnějších situacích, s trochou lehkovážnosti jsou v okamžiku odhodláni k velkým činům - a s typicky francouzským šarmem se v zájmu věci bez rozpaků dovedně maskují za pomoci nejroztodivnějších převleků. Nutno dodat, že Britové s nimi statečně drží krok - v podivuhodně sladěné symbióze se všichni bez rozdílu naprosto skvěle doplňují, když hodlají po anglicku zmizet vojákům wehrmachtu. Válečná komedie, jejíž humor je nezničitelný stejně jako její hrdinové. VELICE výstižný komentář: Oskar ()

Juto

V hlavnej úlohe hrajú slávny tandem Bourvil / Louis de Funes je to veľmi zábavný film. Príbeh je z okupovaného Francúzska, kde títo dvaja nepravdepodobní hrdinovia musia zdráhavo pomáhať niektorým zostreleným britským letcom a uniknúť. 7/10 ()

Mol

Tak tohle je prostě úžasnej film. Funés vs. nazis :o) Nechápu jak někdo mohl tomuhle filmu dát odpad! že Dawson321 kterej dá pět hvězd Baywatch night :( fakt smutný.. ()

dr.fish

Někdy se prostě pár lidí sejde v pravý čas na pravém místě, planety jsou ve správném postavení a čas se na chvíli zastaví. V té chvíli vznikne cosi jedinečného- Luis de Funés a jeho Velký flám! 100% ()

Slavníkovec

Nejlepší francouzská komedie všech dob. Bez Funése by byl film o ničem. Workomanský dirigent opery Stanislav se náhodou zapojí do záchrany parašutistů. Ačkoli to zní jednoduše, pravda je jná, Francií zmítá válka a Němci jsou absolutně neschopní. Scéna, kdy hlavním hrdinům utečou psi je téměř nepopsatelná. Komických situací, u kterých jsem se téměř neudržel na nohou, bylo habaděj. V celku opravdu nepopsatelný zážitek. ()

SoolenJV

Asi nejlepší film ve specificky francouzském žánru "válečných komedií". Slovní přestřelky Funés x Bourvil, skvělí Angličané a Němci, ze kterých se tropí sranda na každém rohu. Tenhle film asi naši západní sousedé nemají moc rádi... ()

panMartin

Jedna z nejlepších komedií s Louisem De Funésem. Vynikající Francouzský film, vynikající scénář. Super jízda, která ani po dvou hodinách neztrácí dech. ()

vesper001

„Bylo to výborné, pánové! Vynikající! Ale nechválil jsem vás, ale sebe!“ Vyřizování mezinárodních účtů pomocí filmových komedií bývá dobrou terapií pro zúčastněné a zpravidla i dobrou zábavou pro nezúčastněné. A Velký flám patří v této disciplíně k nejlepším kouskům. ()

sir-dave

Není to úplně čistokrevná komedie s Funésem jako Četnická série. Mezi parádní scény ale patří výměna pokojů v hotelu s pískáním a skákání na židlích. Funés hraje jak jsme zvyklí a výborně se doplňuje s Bourvilem. ()