Padme_Anakin

Tuhle válečnou komedii z 2. světové války jsem kdysi dávno viděla, ale neměla ohodnoceno, tak jsem se k ní po letech vrátila.. Bez problémů koukatelná, úsměvná, příjemná záležitost, malíř a dirigent jsou samozřejmě tahouny celého příběhu, přesto i herci ve vedlejších rolích se mi líbili.. V rámci žánru oddechovka hodnotím veskrze kladně, mám úsměv na rtech a to se počítá.. ()

liquido26

Louis de Funes mi vždycky připomínal mýho dědu, oba dva jsou stejný nerváci, akorát, že dědu nedubuje František Filipovský. Dědův Velký flám z války sice z vyprávění nepůsobí tak dobrodružně ani zábavně (nikdy nepomáhal k útěku britským letcům ani nikdy neutíkal do Anglie a rozhodně nikdy nestrávil noc vedle německého oficíra), nicméně i tak bylo co poslouchat. No ale zpátky k filmu. Velký flám je skvělá komedie, Funes ve výborné formě, některé jeho hlášky jsou opravdu perly ("Výborně pánové. ... Přirozeně jsem nechválil vás, ale sebe, vy jste byli hrozní ..."). ()

Hoyt

Koukal jsem na to sice kolem půlnoci ale stejně jsem u toho řval smíchy. Zvláště u scén s chrápáním, parukou a dýněmi jsem měl co dělat abych vůbec popadl dech. Funès v roli dirigenta Stanislava neskutečný a Bourvil jelikož s ním to byl první film co jsem viděl tak mě tedy velmi příjemně překvapil. Z herců stojí ještě za řec magický pohled Marie Dubois. Snímek sice obsahuje nějaká hluchá místa ale ve výsledku stejně převládá obrovská spokojenost. ()

PauloZ

Největší herecké ikony francie let 70tých se setkali v jednom z nejlepších francouzských filmů vůbec. Výborná komedie a pěkná a velice příjemná variace na válečnou dobu. Fuňas geniální, ale přeci jenom není jediným hlavním tahounem a spolu s Bourvilem tvoří opravdu nezapomenutelnou dvojku, která mě bavila v každém záběru. No a samozřejmě ta květnatá propletenost scénáře dělá tenhle film opravdu skvělou a originální podívanou. ()

F.man

Jeden z vrcholů francouzské komedie 60. let. Jak jinak než s de Funesem. Se skvělým de Funesem. Zdaleka to ale není jen o něm. MacIntosh, why don't you get back to Canada! ()

fannah

Výborný film a úvodní scénu dirigenta Louise de Funése nikdy nezapomenu. Je to naprosto perfektní. Funes se tu projevil naplno a Bourvil vůbec nestíhal. Zase .. Výborný film ()

Cimr

Nemůžu si pomoct, ale mně to nepřišlo prakticky vůbec vtipné. Opravdu od srdce jsem se zasmál jednou (zpívání Tea for two v páře), u zbytku jsem se jen usmíval, někdy ani to ne. A dvě hodiny jsou na komedii vážně moc, tohle prostě není Někdo to rád horké. Konec už byl natahovaný a nebavil mě. Zřejmě nebudu typ na klasické francouzské komedie.. ()

Paxxx.cz

Solidní komedie ze druhé světové války. Spousta absurdních a vtipných situací v čele se scénou kdy leží Her kapelmaister ( de Funes) s generálem v jedné posteli a také finální scéna kdy švidravý střelec sestřelí průzkumné německé letadlo. ()

Historik

Výborná válečná komedie. Louis de Funes hrál v mnoha filmech, ale kolik jich je ještě dnes koukatelných? Často se jedná o naprosté slátaniny. Velký flám má propracovaný scénář, vtipné dialogy, dobře gradovaný děj a Funes tu má navíc výborného spoluhráče v Bourvilovi. Řadím tento film k vrcholům Funesovy filmografie. Nechci se dotknout těch, co přísahají na Četníky, ale tohle je lepší. ()

jondzavid

Vydarená vojnová komédia so skvelým duom Bourvil a Funès - mix bláznivej komédie a útekového filmu v tej najlepšej kombinácii, ktorý absentuje na tragickú stránku a zabáva v tom najlepšom štýle klasických crazy comedies. ()

Orlau32

Tímto komediálním filmem, zdá se mi, si Francie trochu napravuje svůj komplex vůči Wehrmachtu. Vždyť poprvé dostali Frantíci nafrak v r.1914 a pak podruhé v r.1941. Ale vítězi je dovoleno vše , proto se musí filmařům odpustit, jakou bandů pitomců v tom snímku z Němců udělali. Výkony BOURVILA a FUNÉSE jsou bezvadné, proto si to DVD koupím na paměť dvou senzačních francouzských komiků. ()

Dawe.zs

Quryho film je ztřeštěná okupační komedie,která si utahuje z gestapáků a wermachtu takovým způsobem, že vás to prostě nemůže nechat klidnými.Bourvil a Funés jsou tam nepřekonatelnými.Potrhlý dirigent a jeho poněkud těžkopádný přítel roztočí kolotoč bláznivých situací, ze kterých film nevyjde až do konce. ()

blackrain

Mám ráda tyto francouzské komedie z období druhé světové války. Mám taky pocit, že na ně mají francouzi patent. Jednotlivé postavy jsou perfektní, zvláště pak Funes jako dirigent je excelentní a nesmím zapomenout na Bourvila. Ten Funesovi velmi zdatně sekunduje. Oba dva se skvěle doplňují. je to takové sólo pro dva. Není zde jediné hluché místo. Příběh má spád a parádně vygraduje. Ani v nejmenším nehrozí, že bych se někdy při sledování tohoto filmu nudila, protože je to absolutně nemožné. Dabing jako vždy neměl chybu. František Filipovský dal prostě Funesovi kousek svého srdce. ()

kaylin

Bourvil a Louis de Funès jsou v tomhle filmu skvělá dvojka, a to hlavně proto, že Louis de Funès zde není tak teatrální, ale využívá komiku situace a mimiky či gest. Není tak uřvaný, což je prostě super, navíc je zde druhá světová válka podána s krásným nadhledem, který se musí ocenit, stejně jako bizarnost některých situací. ()