Grand restaurant pána Septima je jedným z najdrahších podnikov v Paríži a medzi pravidelných návštevníkov patria ministri, vysokí úradníci a iní dôležití ľudia. Jedného dňa príde na večeru aj prezident spriatelenej krajiny, ktorý je vo Francúzsku na oficiálnej návšteve. Počas podávania flambovanej torty sa však ozve výbuch a prezident je preč. Septime ho musí nájsť, aby zachránil reputáciu svojho podniku... (STV)

sator

Prima fuňéz tady tolik nepřehrává a víc slouží celému příběhu než sobě.. Otevřte oči když s vámi mluvím... Příběh fungoval dokud se odehrával v restauraci... Násilný přerod v kriminálku film zničil.... ()

filmmovier

Zábavná komedie, která opět geniálními převleky trochu přípomíná Křidýlko nebo stehýnko. Špionážní zápletka také není na škodu, i když nejlepší je první půlhodina v restauraci. ()

Mrkvič

NIkdy mi tenhle film nesedl jako četníci. Funes je bezkonkurenční, ale další přihrávající herci, kteří za něco stojí, dostávají prostor pouze vedle něho. Takže scény bez Funese prostě jentak prošumí. Ani nikdy po filmu vlastně nevím, o čem to vlastně bylo. ()

LadyPupu

Nezapomenutelný přednes receptu v podání Louise Adolfa de Funèse... "Haben Sie verstanden, Herr Müller? Auf Wiedersehen, Herr Müller!" ()

pytlik...

Nepříliš povedená reklama na francouzská auta. Film ukazuje, jak jistý typ Citroenu ke své přezdívce Kachna přišel (protože dokáže plavat na vodě). No a u Peugeotu se nám snaží namluvit, že jeho jízdní vlastnosti se nemění, ať jezdí klasicky kolama po silnici, či po střeše, kolama vzhůru... což jako nevím, má to být pochvala, nebo kritika? Nehledě na to, že když chce Funés vyvádět podobné skopičiny, měl vyměnit letní střechu za zimní s pořádným vzorkem, už bylo po 1. listopadu! ()

dANo

Hitlerovská scéna s vysvetľovaním receptu v nemčine je jedna z najlepších komických scén v podaní Louis-a de Funès vôbec. ()

Natabar

Další skvělá komedie s Funesem postavená na komediálním herectví hl. postavy. Na ní (jak je to u filmech s L. de F. obvyklé) celá komedie stojí i padá. Nutno říct, že Grand restaurant, když opustil zdi restaurantu, začal ztrácet dech, ale první část filmu je hereckým koncertem Louise de Funese. ()

sskrblik

Komedie s prvky krimi, z restaurace přesouvá do vyšetřování únosu. Pozvolná atmosféra, skvělý Funes a příjemný film, který pohladí jako pohlazení od ženy. ()

mirec88

Bavil som sa perfektne, naviac to malo plno úžasných neotrelých nápadov - Funes-Hitler, auto jazdiace opačne. To proste nemalo chybu! ()

Autogram

Funès je zárukou výbuchov smiechu a inak to nebolo ani pri tomto filme, hoci to bolo už veľmi dávno, čo som to videl. Na druhýkrát už je to slabšie, výbuchy sa nekonali, absurdít sa zdá až príliš. Takéto veci asi netreba skúšať pozerať po dlhých rokoch znovu. ()