Konečne doma

• Česko Konečně doma (viac)

Na našu krásnu modrú planétu dorazili Buvovia, mimozemskí votrelci s chápadlami namiesto nožičiek. Doteraz putovali v medzigalaktickom priestore a hľadali si novú planétu, na ktorej by mohli v pokoji a snáď aj v mieri žiť. Ich pôvodný domov zničili nepriatelia Gorgovia, ktorí sa na nich z nejakého dôvodu nahnevali a prenasledujú ich naprieč celým vesmírom.  Mimozemská invázia Buvov na Zemi sa však odohráva pokojne, vľúdne a láskavo. Buvovia začnú prerábať svoj nový domov na svoj obraz. V prvej fáze všetkých ľudí presťahujú do Austrálie, kde im ponúknu vďaka svojej vyspelej technike veľmi pohodlný život. Pri tomto sťahovaní im ale prekĺzne medzi prstami dievča menom Tip, ktorá od tej chvíle hľadá svoju mamu. Tip má veľmi dobrodružnú povahu a mačku, ktorá sa volá Prasa. Prečo nie, však? Svoj malý domov na Zemi našiel i Buv menom O, ktorý je tak trochu fialový, veľmi výrečný a predovšetkým veľmi priateľský. Preto hneď začne pripravovať večierok, na ktorý pozve všetkých. Omylom však pošle intergalaktickú pozvánku aj Gorgom. To je, samozrejme, veľký problém, vďaka čomu sú na neho ostatní Buvovia veľmi nahnevaní a niektorí by mu chceli povedať aj pár ,,pekných“ slov poriadne od pľúc. O berie svoje chápadlá na ramená a potrebuje sa niekde na chvíľu schovať, pokiaľ ich hlavy trochu vychladnú. Na úteku O narazí na stratenú Tip a postupne medzi nimi vzniká intergalaktické priateľstvo. O sa snaží svojím roztomilým spôsobom napraviť všetko, čo Buvovia svojím príchodom na Zem spôsobili, vďaka čomu zmätok narastá rýchlosťou svetla. Tip na oplátku zoznámi Oa s humorom, umením, hudbou a tancom, rodinou a priateľstvom. Ale predovšetkým sa O a Tip snažia porozumieť jeden druhému a nájsť Tipinu mamu. (TV JOJ)

blondboss

Mám najradšej ten pocit, keď zistím kvalitu filmu nie tým, koľko mal nákladov, ale tým, že si k nemu sadnem s dosť značnou dávkou pesimizmu a po skončení filmu "krochkám" blahom. Neskutočne milá a krásna rozprávka, ktorá musí potešiť každého, kto má rád unikátne nápady a kto má rád zábavné scénky s milými postavičkami, ktorými Buvovia jednoznačne sú. Do toho kvalitná animácia za tónov súčasnej nadupanej muzičky okorenenej nádhernou titulnou piesňou od J-Lo. Ústredná dvojka Jimmy "Sheldon" Parsons a Rihanna skvelá voľba. Konečne po dlhšom čase rozprávka, z ktorej som mal neskutočnú radosť, a to si neviem predstaviť, čo musia prežívať deti, keď niečo také vidia. Hviezdu uberám len za to, že niekedy to až moc hralo na city. Inak ale maximálna spokojnosť. 80 % ()

spotczek

Zmražený kravský exkrement je přece zmrzka, gril jedinečná koruna a najít se musí tvoje "moje máma"! Pro děti roztomilý příběh o tom, jak se z otravného outsidera stát hrdinným zachráncem světa i rodiny. ()

Matrix007

Hou, děťové a velké humano-osoby, pozor!!!! Do kinových budov létuje nová strhující komedie v animovaném žánrovi, která trhá ústové otvory na cimpr-campr...... Takže pokud máte smutno-vztek, doporučuji toto zfilmováno dobrodružství, protože z toho všichni uděláte číslo 3 fakt mazec! xD ()

FEAR99

Černý kůň tohoto roku a velký kandidát na nejlepší animák. Uvidím, co ještě předvede tento rok Pixar, ale velká radost, že mě přítelkyně na tuhle fialovou příšerku vytáhla do kina. Dreamworks hold umí a Tim Johnson po pohodovém Za plotem natočil další povedenou pecku, která sice nemůže konkurovat Pixaru v pojetí celého příběhu (je to jen taková ta blbinka), ale jinak si Konečně doma s Pixarem nezadá ani o píď. Za prvé je to celé hrozně roztomilé, je to přesycené detaily a nápady, hlášky jsou opravdu považované za hlášky (praskací bubliny, CAPSLOCK) a je to zejména ke konci až překvapivě dojemné (zamčení auta, smír s hvězdicí). Už dlouhou dobu jsem nebyl do animáku tak "zažrán" jako tu. A celé to podtrhuje neuvěřitelně parádní soundtrack (proč ho většina kritizuje?!), kdy Rihanna a její písničky vyhrávají na každém kroku a i týden po návštěvě kina si je pouštím a pobrukuju doma (přítelkyni jedna zvoní i na vyzvánění v mobilu). Plusem rozhodně i výtečná stylizace, povedené akční scény a různorodost prostředí (Amerika, Paříž, Austrálie). Nevidím důvod, proč Konečně doma hanit. Velká radost s upřímně provedeného animáku, který má duši a nechybí mu emoce. 8+/10 ()

LencaN

Váhám mezi 3 a 4*. Abych byla upřímná, kvůli traileru jsem čekala trochu víc. Ale pokud vezmu film jako takový, tak to bylo dobré. Bylo tam dost vtipných hlášek, situací, srandovní kočka i grimasy Oh často stály za to. Příběh byl o obydlení Země malými nohatými ušáky a vyhnání lidí do jakýchsi "utečeneckých táborů" byl zajímavý a dával prostor pro mnoho zápletek týkajících se střetu s jinými civilizacemi a vidět takové mimozemšťánky jak se snaží přijít na kloub lidským věcem byla sranda. Hlavně mě oslovila hudba, skvělé songy, nejen ty Rihanny, nutno poslechnout na vlastní uši, super rytmické. ()

Richi007

Pohádky jsou prostě fajn a DreamWorks dokazuje, že to umí. Sice dosazování rádoby "skvělých" upadajících popových hvězd mě na nich štve, na druhou stranu mě silně potěšilo dosazení Jima Parsonsa do role toho hlavního patvora mimozemšťana. Úplně jako bych viděl neustále mluvit Sheldona. Na začátku jsem chvíli dumal, odkud tenhle hlas sakra znám a ono pak mi to došlo. Doporučuji určitě v originále, protože v češtině to tak možná nevyzní, ikdyž u animáčů většinou preferuji dabing, tak tady jsem rád, že jsem viděl bez něho, protože bych prostě přišel o ty vtípky alá Sheldon. P.S.: jsem velmi rád, že si pohráli i vyjadřování pocitů v podobě přebarvování, protože to k tomu úplně sedělo a konečně se nikdo nezaměřil jen na to, že mimozemšťan může mít jen jednu barvu :) ()

Pjotr8

Rozhodně zajímavý animák v hlavní roli s mimozemšťany, kteří zdrhli na naši planetu. Děj předvidatelný, ničím originální, ale i tak celkem dobře ubíhá a pobaví. Osobně mě trochu mrzí, že ve filmu nedostali větší prostor Gorgové, kteří vypadali dost dobře. Sum sumárum dobrá oddechovka, kterou doporučují v originálním znění, který postavám hodně dává. ()

Goumen

Docela jsem se bavil, i když bylo vidět, že je to zaměřené hlavně na děti. Celé je to hezky barevné, veselé a doprovázené dobrou hudbou. ()

JoeSO

Další z řady povedených animáků, který má ale daleko k dokonalosti. To ale nezmanená, že bych se nudil. Naopak. Celý film táhne Jim Parsons jak hlavní hrdina a musím říct, že výborně. Má pro hlavního hrdinu úplně ideální hlas. ()

Ace.A.T.L.

Možná je ve mě někde skrytý dítě, ale tohle mě absolutně dostalo. Animák, co chytne, stiskne a nepustí. Je to roztomilý, plný emocí, akční, vtipný, krásný a svižný. Jestli někdo tvrdí, že animáky jsou jen pro děti, tak se plete. Boov jménem Oh vás naprosto dostane a jeho kamarádka Tipy taky. Samozřejmě, je to cílený spíše pro děti, ale kdo se nebojí to dítě v sobě, pustit ven, tak si přijde na svý. Za mě 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

bonita69

Hvězdičku dávám jen proto že animované filmy mám moc rád a většinou mě pobaví, což se tady říci nedá. Příběh nezábavný, doprovázející discotékovou hudbou a Buvané jsou první mimozemšťani který fakt nechci už znovu vidět. Tohle bylo hodně slabý, spíš úplně zbytečný. ()

Wourly odpad!

Hodně moderní pohádka ve stylu: žerte burrito, chlastejte kolu, logika už nefrčí! - Ne, fakt si raději zajděte na burrito s kolou... ()

lyzbeth

Díky své 18 měsíční dceři jsem tuto pohádku viděla za poslední týden asi 10x. "Bůů" prostě frčí. I přes to, že by mi již měl lézt na nervy, tak neleze. Je to velmi milá a zábavná podívaná, se super vtipy. Neohraný pohled na mimozemskou invazi očima mimozemšťanů. Dabing i překlad jsou super (se slovenským už je to horší). Navíc povedený soundtrack :) ()