Konečne doma

• Česko Konečně doma (viac)

Na našu krásnu modrú planétu dorazili Buvovia, mimozemskí votrelci s chápadlami namiesto nožičiek. Doteraz putovali v medzigalaktickom priestore a hľadali si novú planétu, na ktorej by mohli v pokoji a snáď aj v mieri žiť. Ich pôvodný domov zničili nepriatelia Gorgovia, ktorí sa na nich z nejakého dôvodu nahnevali a prenasledujú ich naprieč celým vesmírom.  Mimozemská invázia Buvov na Zemi sa však odohráva pokojne, vľúdne a láskavo. Buvovia začnú prerábať svoj nový domov na svoj obraz. V prvej fáze všetkých ľudí presťahujú do Austrálie, kde im ponúknu vďaka svojej vyspelej technike veľmi pohodlný život. Pri tomto sťahovaní im ale prekĺzne medzi prstami dievča menom Tip, ktorá od tej chvíle hľadá svoju mamu. Tip má veľmi dobrodružnú povahu a mačku, ktorá sa volá Prasa. Prečo nie, však? Svoj malý domov na Zemi našiel i Buv menom O, ktorý je tak trochu fialový, veľmi výrečný a predovšetkým veľmi priateľský. Preto hneď začne pripravovať večierok, na ktorý pozve všetkých. Omylom však pošle intergalaktickú pozvánku aj Gorgom. To je, samozrejme, veľký problém, vďaka čomu sú na neho ostatní Buvovia veľmi nahnevaní a niektorí by mu chceli povedať aj pár ,,pekných“ slov poriadne od pľúc. O berie svoje chápadlá na ramená a potrebuje sa niekde na chvíľu schovať, pokiaľ ich hlavy trochu vychladnú. Na úteku O narazí na stratenú Tip a postupne medzi nimi vzniká intergalaktické priateľstvo. O sa snaží svojím roztomilým spôsobom napraviť všetko, čo Buvovia svojím príchodom na Zem spôsobili, vďaka čomu zmätok narastá rýchlosťou svetla. Tip na oplátku zoznámi Oa s humorom, umením, hudbou a tancom, rodinou a priateľstvom. Ale predovšetkým sa O a Tip snažia porozumieť jeden druhému a nájsť Tipinu mamu. (TV JOJ)

Martin29

Tenhle animák mě nechytl je sice pěkné, že tam odehrajou skoro celé album Rihanny (nutno podotknout, že dobré písně ne ty srance co vydává poslední dobou například Slegehammer) , ale nějak jsem čekal více. Příběh a celkově i děj je spíše orientován na malé děti, které pobaví, že někdo spadne pak spadne bouchne se ještě několikrát dokola. Postava jejich kapitána je navíc úplně tupá (ale ne v dobrém, ale ve špatném tady to už zavání trapností). Čekal jsem , že to zachrání aspoň ta kočka bohužel ani to se nestalo. ()

Blind307

...síce celkovo nemám rád sci-fi scénu...je to však pre deti a príbeh je v mnohých ohľadoch v poriadku - no až na tú fyziku 😁... ()

Elanornegra

Taká oddychovka určená skôr fakt pre deti, má síce hlbšiu myšlienku, ale oveľa silnejšie sa tu pracuje s vizualom a hudbou. Fakt skvele Rihannine soundtracky tomu dávajú dobrý feeling. Chémia medzi postavami fajn, ale jednoducho je to take jednoduchšie....70% ()

horskejvlk

Skvělý animák mé děti se smáli a to jsou malí pulci ve školce. Bavil jsem se i já, tradičně kvalitní dabing,  takový by měl být srandart ale chápu že by to stálo fůru peněz, tak alespoň pro děti se oplatí. Příběh je super, vtipný dal bych si hovězí mražený výměšek ()

MarekTulen

Opravdu si nepamatuji jak jsem na tohle přišel, a to jsou to 2 dny, asi mi to vymazalo paměť. Extrémně dobrý animák s dobrodružným příběhem, skvělými postavami a komediálními snímky. Tim Johnson, prosím víc! Dabing a výbornou hudbu vybrali perfektně. Buvové proti Gorgům nebo buvova výprava s kočkou a Tipy je pro mě nezapomenutelná. U kapitána Smeka jsem se též pobavil a škoda že mi to v roku 2015 uteklo. Já prostě musím říct, tohle se povedlo, doporučuji. <3 ()

leafroller

Krásná podívaná a spousta úžasných, a hlavně originálních nápadů. Nasazení děvčete jako hlavní hrdinky naklání film spíše k holčičím příznivcům, ale já se rozhodně bavil. A možná se z toho dá vymáčknout i nějaké to poučení. Co si přát víc? 90% ()